КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області











Управління освіти і науки
Сумської міської ради


Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Фотогалерея 2020-2021 н.р. стрелка День вигнання нацистських окупантів із України, 28.10.2020

Фотогалерея 2020-2021 н.р.

День вигнання нацистських окупантів із України

        28 жовтня Україна відзначає 76-ту річницю вигнання нацистських окупантів із України. В цей день вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.
        Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА). У лютому 1943 року, розвиваючи наступ після перемоги під Сталінградом, радянські війська зайняли Харків. У ході Корсунь-Шевченківської операції було оточено 10 дивізій противника. У березні – квітні 1944 року звільнені Миколаїв, Одеса, Правобережна Україна, війська вийшли на кордон з Румунією. 9 травня 1944 року було звільнено Севастополь. У ході Львівсько-Сандомирської операції звільнені західні області України, Карпатсько-Ужгородської операції – Ужгород та інші населені пункти Закарпатської України. 28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті, але боротьба на цій ділянці розтягнулася аж до 25 листопада – лише тоді нацистські окупанти були вигнані з України остаточно. У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та червоні партизани (разом понад 3 млн. солдат-українців), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (близько 100 тис. вояків) та бійці на всіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над Гітлером. У ході Другої світової війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців.
        За роки війни Україна втратила 10 млн. населення, із них у боях загинуло 2,5 млн. Понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.
        Україна пам’ятає та ніколи не забуде тих, хто віддав своє життя, свою землю від загарбників. Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

        Привітання 6-А класу


        Привітання 10-Б класу

полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове