КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області











Управління освіти і науки
Сумської міської ради


Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Фотогалерея 2020-2021 н.р. стрелка Заходи до Дня Гідності і Свободи, 21.11.2020

Фотогалерея 2020-2021 н.р.

Заходи до Дня Гідності і Свободи

        Онлайн-зустріч з О.В. Саловим, «кіборгом» з позивним «Тінь», який у вересні 2014 р. захищав Донецький аеропорт (інтерв’юер – Катерина Капоріна, відповідальна – Калашник Т.О.).
        «Я хочу, щоб завершилася війна…»
        Нині йому 75. А у 69 – він, найстарший за віком, у вересні 2014 р. захищав Донецький аеропорт. Із Олександром Васильовичем Саловим, «кіборгом» з позивним «Тінь», який проживає у Шостці, ми зустрілися онлайн.
        До пенсії чоловік працював інженером-технологом на Шосткинському заводі хімічних реактивів. Заручившись підтримкою «Правого сектора» (обласний військкомат відмовив, зважаючи на поважний вік), Олександр Васильович спочатку потрапив до навчального центру «Десна», згодом – до бази УДА у с.Велика Михайлівка Дніпропетровської області, а потім - у зону бойових дій.
        «За покликом серця», – так пояснив свій вчинок доброволець. «Десь днів 10 у Пісках знаходився, а… з 10 числа [вересня] до 02 жовтня – в аеропорту», – розповів кіборг «Тінь» про перебування в зоні бойових дій. Олександр Васильович зазначив, що в Пісках під час нічних чергувань провокацій на їхній ділянці з боку противника не було, продовольством вони були забезпечені, але зброєю ні («ми ходили на пости й передавали її…»).
        Коли добровольців готували до відправки у летовище, укомплектували зброєю, боєприпасами. Тоді будівля аеропорту, ще існувала, але машини були пошкоджені. Ветеран згадує, що завезли велику групу захисників у термінал, а вивезли тих, хто боронив аеропорт до цього часу. Прибулих розділили (частина залишалася в «старому» терміналі, а решту направили до будівлі Центру управління донецького аеропорту).
        Воєнні будні описав коротко: «Вони наступали – ми оборонялися, ми наступали – вони відбивалися…. У Збройних Сил не вистачало людей, тому нас туди й кинули… Ми мали роботи те, що й вони: на постах стояти й відбиватися від ворога».
        Олександр Васильович пліч-о-пліч боронив аеропорт з наймолодшим «кіборогом» з Сумщини, Сергієм Табалою. «Ми були в добрих стосунках, як земляки, … у дуже добрих стосунках», – охарактеризував взаємини чоловік.
        Під час чергової ротації Олександр Васильович відмовився покинути місце служби, «а Сергія напередодні було поранено, він поїхав».
        Ще один епізод урізався в пам’ять чоловіка. Захисники аеропорту підбили танк противника, з нього вискочили два чоловіки, третій – згорів у машині. Їх обох знищили. Зазвичай тіла швидко починали розкладатися (уночі – холодно, а вдень навпаки). На другий день бійцям було наказано перетягнути тіла. Пішли добровольці, у тому числі й «Тінь». Одного принесли без проблем. А другого, здорованя, ледь учотирьох дотягли.
        Кіборг «Тінь» отримав поранення у «старому» терміналі (будівля Центру управління аеропорту вже була захоплена).
        Близько 8-ї години ранку 2 жовтня Олександр Васильович перебував на посту, помітив танк (у склі напівзруйнованих вікон будинку, що стояв неподалік, побачив відображення), зрозумів, що зараз буде постріл. Устиг промовити «стріляти», як тої ж миті хвилею його відкинуло до стовпа, різкий біль пронизав праву ногу. Здійнявся вир пилу. Нічого не було видно. Усе відбулося за лічені секунди.
        Далі бійця чекали нові випробування: напередодні танки противника знищили медчастину терміналу, бійці, що намагалися доправити пораненого, не знали цього, а час, за який можна накладати джгут, 2 години, швидко промайнув; бронетранспортер, що прибув, на зворотному шляху мав проскочити дві складні ділянки, що прострілювалися бойовиками.
        Далі Олександра Васильовича доправили до районної лікарні м. Червоноармійськ (Покровськ), де надали медичну допомогу, на другий день – до Дніпра у військовий шпиталь, а згодом до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова.
        Сергій Табала відвідав товариша в Дніпрі, у його блокноті написав записку. Олександр Васильович жаліє, що блокнот у нього поцупили.
        Поранення - це важкий іспит для самого чоловіка, так і членів родини: «У кожного своя Голгофа, на яку він несе свій хрест».
        Серед нагород Олександра Васильовича - медалі «За відвагу», «За оборону Донецького аеропорту», «За участь в антитерористичній операції», відзнака від волонтерів «Срібний тризуб».
        «Я хочу, щоб завершилася війна…, щоб тут люди мали добрі заробітки, щоб молодь залишалась в Україні…», – на останок промовив кіборг Олександр Салов.


        Заклад освіти приймав міжнародну ініціативу Всесвітній День Гідності 21 листопада - 9 грудня.



        Також, до Дня Гідності і Свободи в освітньому закладі були проведені заходи:

        У 2-Г класі (класний керівник Решетниченко С.О.) був проведений захід, присвячений Дню Гідності та Свободи.


        Учні 2-Д класу (класний керівник Карпенко Л.І.) до Всесвітнього Дня гідності і Свободи переглянули відео, відповідали на запитання «Яка твоя гідність?», оформляли розмальовки.


        20 листопада, напередодні Дня Гідності та Свободи, в 3-А класі (класний керівник Заіченко О.Л.) було проведено літературно-музичну композицію «Україна – країна гідності і свободи», під час якої здобувачі освіти ознайомились з історією виникнення свята. Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ять героїв Небесної сотні та воїнів, які загинули за свободу та незалежність України.


        У 3-Б класі була проведена хвилинка пам'яті «Ми пам'ятаємо!» (класний керівник Лиштван А.О.)


        23.11.2020 р. у 3-Д класі класним керівником Дегтярьовою О.В. була проведена година спілкування «Україна – територія гідності і свободи».


        25 листопада у 4-А класі (класний керівник Сивоконь Л.М.) була проведена інтерактивна година спілкування «Україна – країна нескорених» до Дня Гідності і Свободи.


        У 4-Г класі (класний керівник Борзаниця Ю.Г.) був проведений захід, присвячений Дню Гідності та Свободи. В ігровій формі діти усвідомили про необхідність не залишатися байдужими до долі України та створили «Вінок любові до України».


        25 листопада у 6-А класі (класний керівник Лопатка К.М.) відбулася година спілкування «Вільні творити майбутнє».


        У 7-Б класі (класний керівник Лісниченко Я.В.) відбулася година спілкування до дна Гідності та Свободи. Діти прослухали інформацію про історію виникнення цього дня та виготовили стіннівку.


        У 7-В класі (класний керівник Максименко І.І.) відбулася година спілкування до Всесвітнього Дня Гідності «Культура гідності». За допомогою QR кодів, розміщених у Путівнику Усесвітнім Днем Гідності в Україні, переглянули відеоролики «Якою може бути гідність?», «Гідність щодня», в яких мали можливість ознайомитися з історіями про гідність, що розповіли відомі українські особистості. Також учні мали можливість ознайомитися з історіями про гідність норвезьких школярів. Учні створили «хмаринку смислів» ключових слів, з чого на їх думку складається гідність, кожен створив долоню «Я гідна/Я гідний». Наостанок діти розповіли, які гідні вчинки «маленькі» чи «великі», вони здійснюють або спостерігають щодня.


        21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день було започатковано у 2014 році з нагоди початку двох революцій, які відбулися в Україні у ХХІ столітті: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Значення тих подій неможливо переоцінити, адже протягом листопада 2013 – лютого 2014 років відбулося найважливіше для української нації – пробудження свідомості суспільства.
        20 листопада 2020 р. для учнів 8-В класу (класний керівник Баклай Л.В.) була проведена година патріотизму «Наш дух не зламати» (відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.).


        24.11.2020 у 10-А класі (класний керівник Артюшенко О.М.) відбувся виховний захід, присвячений Дню Гідності та Свободи у рамках проекту Global Dignity Day в Україні й EdCamp Ukraine. Діти поділилися своїми думками, щодо поняття гідності, переглянули та обговорили тематичні відео та запустили у майбутнє символічних голубів гідності.


        5-6 грудня учасники військово-патріотичного гуртка «Юний рятувальник» (керівник Заставний А.А.) взяли участь у Всеукраїнському конкурсі До дня Гідності та Свободи від проекту «На Урок». Конкурс допоміг школярам дізнатися більше про те, як зароджувалося народовладдя в Україні, з'ясували значення понять «гідність», «свобода», «відповідальність» а також доповнили їх уявлення про обов'язки та права громадян.
        За підсумками даного конкурсу мають дипломи І ступеня учні 10-А класу Ященко Елизавета, Драль Дмитро, Косяков Ярослав, Харченко Андрій, Майборода Анастасія, Копитіна Тетяна, Одінцов Тарас та учні 9-Г класу Чередніченко Євген, Пархоменко Олександр та Роденко Ігор. Учень 10-А класу Мартинов Павло – учасник конкурсу.
        Від щірого серця вітаємо всіх учасників конкурсу!


          Вітаємо
                переможців
                        Всеукраїнського конкурсу До дня Гідності та Свободи

                        (дипломи І ступеня)
                        учнів 10-А класу Ященко Елизавету, Драль Дмитра,
                        Косякова Ярослава, Харченка Андрія,
                        Майбороду Анастасію, Копитіну Тетяну,
                        Одінцова Тараса та
                        учнів 9-Г класу Чередніченка Євгена,
                        Пархоменка Олександра, Роденка Ігоря
                        (керівник Заставний А.А.)
полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове