КУ Сумська ЗОШ 6
Головна стрелка Фотогалерея 2018-2019 н.р. стрелка До Міжнародного Дня рідної мови, 21.02.2019

Фотогалерея 2018-2019 н.р.

До Міжнародного Дня рідної мови

        Щороку, 21 лютого, світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу. Без своєї мови, самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
        Саме в цей день відбулася низка заходів:

        Акція «Говорімо українською правильно»
        21 лютого учні 9-Б та 11-А класів перед початком уроків провели акцію «Говорімо українською правильно». Вони закликали всіх учасників освітнього процесу та батьків учнів молодшої школи дбати про чистоту власного мовлення, полоти мовні бур’яни, уникаючи помилок у слововживанні та наголошуванні слів (учитель української мови та літератури Лопатка К.М.).


        Флеш-моб «Вишиванку одягай – Україну кохай»
        21 лютого учні всіх класів зібралися у фойє школи на першому поверсі, де весело та завзято станцювали під запальну музику в національному одязі, демонструючи єдність української нації (учитель української мови та літератури Землянко О.В.).


        Конкурс «Комплімент українською»
        21 лютого учні, вчителі, працівники школи взяли участь у конкурсі «Комплімент українською». Учасники мали змогу продемонструвати знання української та зробити комплімент рідною мовою (учитель української мови та літератури Колотило О.В.)


        Загальношкільний диктант
        21 лютого учні випускних класів, учителі, адміністрація мали змогу перевірити свої знання української мови та грамотність, написавши загальношкільний диктант. Як засвідчила перевірка, більшість учасників вдало справилися з завданням, отримавши оцінки високого рівня, та впевнено сказали «Я знаю рідну мову!» (учитель української мови та літератури Землянко О.В.).


        Усний журнал «Люблю я мову українську»
        21.02.2019 р. в 1-А класі (класовод Заіченко О.Л.) був проведений усний журнал «Люблю я мову українську». Лунали вірші Кобзаря, прислів'я, приказки про мову. Учні залюбки брали участь у звукових іграх «Словограй», які проходили під час перерв.


        Конкурс на кращого читця «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті»
        21 лютого відбувся конкурс на кращого читця поезій про мову серед учнів 5-А та 5-Б класів, присвячений Міжнародному дню рідної мови «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті» (учитель української мови та літератури Кравченко В.М.).


        Батл «Мова й Україна для нас єдині»
        21.02.2019 р. учні 6-А та 6-Б класу брали участь у батлі «Мова й Україна для нас єдині» на базі філії бібліотеки ім.Т.Шевченка. Діти змагалися у знаннях рідної мови. Цікава форма проведення заходу, креативні завдання дуже сподобалися дітям, стимулювали до ґрунтовного вивчення української мови (зав. бібліотеки Лисицька О.І., класні керівники Колотило О.В., Дубина Т.В.).


        Конкурс «Шануйте себе, дбаючи про чистоту рідної мови»
        21 лютого учні 10-А та 10-Б класів взяли участь у конкурсі «Шануйте себе, дбаючи про чистоту рідної мови». Конкурс проходив у формі брейн-рингу. Учасники трьох команд боролися за перемогу, демонструючи знання рідної мови. Журі визначило переможця – ним стала команда 10-А класу (учитель української мови та літератури Бондар Т.Л.).


полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове