КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Загальна структура методичної роботи стрелка Методичне об’єднання вчителів англійської мови

Методичне об’єднання
вчителів англійської мови
(2017-2018 н.р.)

        У 2017-2018 навчальному році вчителі англійської мови працювали над науково-методичною проблемою: «Комунікативна спрямованість навчання – передумова успіху у практичному оволодінні учнями англійською мовою». На кафедрі працювали 8 учителів, мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 2 (АфанасенкоТ.В., Шевчук О.М.), «спеціаліcт І категорії» - 2 (ВасиленкоЛ.Б., Мусатова О.О.), «спеціаліст ІІ категорії» - 2 (Грицай С.П., Долгозвяга Н.П.), «спеціаліст» - 2 (Дихтяренко Т.О., Тутова І.В.).

        Учителі англійської мови ставили собі за мету розвивати в учнів інтерес до предмета, навчити учнів розуміти іноземну мову на слух, розвивати навички діалогічного, монологічного мовлення, письма. Використовуючи різні методи і форми роботи, учителі англійської мови намагалися робити все можливе, щоб учні мали міцні знання, прищеплювали їм інтерес до вивчення іноземної мови. Протягом року на засіданнях методичного об’єднання розглядалися питання впровадження інноваційних технологій в практику викладання, вивчалися методи та прийоми навчання, розглядалися рекомендації до змісту, форм і методів проведення уроків, позакласної та позашкільної роботи.
        На засіданнях методичних об’єднаннь учителі англійської мови заслуховували і обговорювали доповіді з актуальних питань навчання і виховання учнів, опрацьовували інструктивні та методичні листи МОН України, проводили аналіз і обговорення відкритих уроків, заслуховували творчі звіти. Протягом навчального року було проведено 6 засідань методичного об’єднання (протоколи від 30.08.2017 №4, від 29.09.2017 №5, від 30.11.2017 №6, від 12.01.2018 №1, від 12.02.2018 №2, від 25.05.2018 №3).
        Для кожного класу були розроблені тематичні папки, папки з поурочними планами та конспектами, картотека періодики, предметні й тематичні картинки, картки з граматики, роздатковий матеріал, тексти для читання та аудіювання, розробки тематичних та семестрових контрольних робіт, календарних планів.
        Протягом року вчителі кафедри відвідали багато заходів, які були проведені на базі інших навчальних закладів нашого міста. усі вчителі кафедри брали участь у вебінарах та інших формах підвищення фахового рівня.
        Традиційними стали в школі конкурси-змагання на кращого знавця англійської мови, КВК, інсценізація казок англійською мовою, конкурси стіннівок.
        У грудні 2017 року на базі школи було проведено Всеукраїнський конкурс з іноземної мови «Гринвіч», в якому взяли участь учні 4-8 класів. Шість учнів гідно представили свої знання з англійської мови та отримали сертифікати за участь у конкурсі. У лютому 2018 року 10 учнів нашої школи 7-8 класів брали участь у Всеукраїнській грі з англійської мови «Puzzle». Діти отримали срібні та бронзові сертифікати учасників. У школі існує постійнодіючий семінар-практикум з англійської мови. На засіданнях семінару-практикуму розглядалися питання вивчення та впровадження новітніх технологій при викладанні іноземних мов, обговорення відкритих уроків вчителів, відбувався огляд методичної літератури. Уся робота семінару-практикуму була направлена на вирішення завдань шкільного курсу англійської мови в умовах одинадцятирічної освіти на основі використання нових та існуючих технологій у навчальному процесі, розвиток та підвищення професійної майстерності для виховання інтелектуально і духовно розвиненого громадянина України на основі загальнолюдських ідей, цінностей.
        Одним із важливих напрямків роботи вчителів кафедри англійської мови з обдарованими дітьми є залучення учнів до активної участі в Євроклубі.
        За останні роки вчителі англійської мови активізували даний напрямок роботи. До складу Євроклубу «Імпульс» входить 14 учнів 7-9-х класів. З метою розширення знань учнів про Європу вчителі залучали дітей до різноманітних форм роботи: вікторина «День Європейських мов», круглий стіл «Молодіжні субкультури: за і проти», усний журнал «Новорічні та різдвяні свята в Європі», тематичні дні «Країнами Європи». Керівник євроклубу Шевчук О.М. відвідувала міські семінари та засідання Євроклубу. У рамках тижня місцевої демократії у жовтні 2017 року були проведені диспут «Місцева демократія – вільне волевиявлення громади» та тематична конференція «Активне громадянство та форми його виявлення». 9 грудня учні нашого навчального закладу взяли активну участь у проведенні Дня волонтера.
        У січні-квітні 2018 року були проведені круглий стіл «День Соборності. Наша сила в єдності», тренінг «Мультиплікатори миру», жива бібліотека «Сумський політ. Поліція і ти» та конкурсно-розважальні програми. Усі ці заходи були спрямовані на виховання активного, небайдужого та обізнаного громадянина Європейської країни – України.
        Реалізуючи основні завдання Євроклубу, а саме сприяння вихованню європейської свідомості, виробленню нового стилю відносин, поведінки, мислення, в листопаді 2017 року було проведено тиждень толерантності.
        Робота шкільного євроклубу спрямована на різнобічне вивчення історії, культури , звичаїв та традицій як країн Європейського союзу, так і України як невід’ємної частини європейської цивілізації. З огляду на це були проведена битва кулінарів «Язик до Європи доведе», практичне заняття «Як святкують День закоханих у світі», лекція «Європейські письменники – дітям», уявна подорож «Кумедні свята», заочна подорож «Музеями країн Європи».
        До роботи в літньому мовному таборі були залучені волонтери Центру Євроініціатив, які поширили інформацію про діяльність Євросоюзу, залучили учнів до вивчення культури, традицій та звичаїв своєї країни.
        Шкільний Євроклуб проводив спільні заходи з Євроклубами шкіл міста. У травні 2018 року євроклубівці взяли участь у заходах до Дня Європи, де представляли країну Європейського союзу та ознайомили з прикладами сортування відходів, їх переробкою, провели акселеративну гру «Сміттєві перегони». Також була представлена виставка виробів «Мистецьке натхнення учнів з вторсировини».
        У школі вивчення предмета є кабінет (№139) і навчальні кімнати (№136, 138). Щоб забезпечити ефективність навчально-виховного процесу, учителями для кожного класу були розроблені тематичні папки, папки з поурочними планами та конспектами, картотека періодики, предметні й тематичні картинки, картки з граматики, роздатковий матеріал, тексти для читання та аудіювання, розробки тематичних та семестрових контрольних робіт відповідно до нових Державних стандартів.
        У наступному 2018-2019 навчальному році учителі англійської мови головним завданням ставлять роботу над впровадженням нового Стандарту початкової освіти, продовженню співпраці з обдарованими учнями, проведення індивідуальних занять із учнями, які навчаються на початковому рівні, вивчення та використання кращого педагогічного досвіду вчителів міста, області, країни.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове