КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Загальна структура методичної роботи стрелка Методичне об’єднання вчителів англійської мови

Методичне об’єднання
вчителів англійської мови

        У 2016-2017 навчальному році методичне об’єднання вчителів англійської мови (керівник Мусатова О.О.) працювало над науково-методичною проблемою: «Комунікативна спрямованість навчання – передумова успіху у практичному оволодінні учнями англійською мовою». На кафедрі працювало 7 учителів, мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 2 (Афанасенко Т.В., Шевчук О.М.), «спеціаліcт І категорії» - 2 (ВасиленкоЛ.Б., Мусатова О.О.), «спеціаліст ІІ категорії» - 1 (Грицай С.П.), «спеціаліст» - 2 (Дихтяренко Т.О., Тутова І.В.).

        Учителі англійської мови ставили собі за мету розвивати в учнів інтерес до предмета, навчити учнів розуміти іноземну мову на слух, розвивати навички діалогічного, монологічного мовлення, письма. Використовуючи різні методи і форми роботи, учителі англійської мови намагалися робити все можливе, щоб учні мали міцні знання, прищеплювали їм інтерес до вивчення іноземної мови. Протягом року на засіданнях методичного об’єднання розглядалися питання впровадження інноваційних технологій в практику викладання, вивчалися методи та прийоми навчання, розглядалися рекомендації до змісту, форм і методів проведення уроків, позакласної та позашкільної роботи.
        Протягом навчального року було проведено 6 засідань методичного об’єднання (протоколи від 30.08.2016 №4, від 29.09.2016 №5, від 30.11.2016 №6, від 10.01.2017 №1, від 10.02.2017 №2, від 22.05.2017 №3). На засіданнях методичного об’єднання вчителі англійської мови заслуховували і обговорювали доповіді з актуальних питань навчання і виховання учнів, опрацьовували інструктивні та методичні листи МОН України, накази по школі, проводили аналіз і обговорення відкритих уроків, заслуховували творчі звіти.
        Протягом року вчителі кафедри відвідали заходи, які були проведені на базі інших навчальних закладів міста: інформаційно-методична нарада «Особливості викладання англійської мови у 2016-2017 н.р.» (Мусатова О.О.); інструктивно-методична нарада «Організація навчального процесу з вивчення англійської мови у школі І ступеня відповідно до оновленого змісту навчальних програм (1-4 класи) та Державного стандарту початкової загальної освіти» (Мусатова О.О., Афанасенко Т.В., Дихтяренко Т.О., Шевчук О.М., Грицай С.П.); семінар-практикум «Підготовка учнів до ЗНО» (за участю представників видавництва «Cambridge») (Мусатова О.О.); конференція Cambridge English November Seminars ( Мусатова О.О.); фаховий тренінг «Підготовка учнів до ЗНО та ДПА» (за участю викладача представництва «Person Education») (АфанасенкоТ.В., Грицай С.П.); тренінг «Алгоритм використання тестів з англійської мови у форматі підготовки учнів до ЗНО (Афанасенко Т.В., Мусатова О.О.); практичний семінар «Підготовка учнів до ЗНО з англійської мови» (Афанасенко Т.В., Мусатова О.О.); міжнародний вебінар від видавництва «McMillan» (Мусатова О.О.).
        У грудні 2016 року на базі школи було проведено Всеукраїнський інтерактивний конкурс з іноземної мови «Гринвіч», в якому взяли участь учні 2-8 класів. У лютому 2017 року 20 учнів 5-8 класів брали участь у Всеукраїнській грі з англійської мови «Puzzle».
        Одним із важливих напрямків роботи вчителів кафедри англійської мови з обдарованими дітьми є залучення учнів до активної участі в Євроклубі. До складу Євроклубу «Імпульс» у 2016-2017 н.р. входило 14 учнів 8-х класів. З метою розширення знань учнів про Європу вчителі залучали дітей до різноманітних форм роботи: вікторина «День Європейських мов», круглий стіл «Молодіжні субкультури: за і проти», усний журнал «Новорічні та різдвяні свята в Європі», тематичні дні «Країнами Європи». Керівник Євроклубу Шевчук О.М. відвідувала міські семінари та засідання Євроклубу. У рамках тижня місцевої демократії у жовтні 2016 року були проведені диспут «Місцева демократія – вільне волевиявлення громади» та тематична конференція «Активне громадянство та форми його виявлення». У січні-квітні 2017 року були проведені круглий стіл «День Соборності. Наша сила в єдності», тренінг «Я поділяю європейські цінності», усний журнал «Найвідоміші жінки Європи» та конкурсно-розважальні програми. Усі ці заходи були спрямовані на виховання активного, небайдужого та обізнаного громадянина Європейської країни – України.
        Робота шкільного Євроклубу була спрямована на різнобічне вивчення історії, культури, звичаїв та традицій як країн Європейського союзу, так і України як невід’ємної частини європейської цивілізації. З огляду на це були проведена битва кулінарів «Язик до Європи доведе», практичне заняття «Як святкують День закоханих у світі», лекція «Європейські письменники – дітям», уявна подорож «Кумедні свята», заочна подорож «Музеями країн Європи».
        З метою поширення інформації про діяльність Євросоюзу, вивчення культури, традицій та звичаїв своєї країни до роботи в літньому мовному таборі були залучені волонтери Центру Євроініціатив: Ruben van der Mark (Нідерланди) та Lauren Grabbs (США).
        Шкільний Євроклуб проводив спільні заходи з Євроклубами шкіл міста. У травні 2017 року євроклубівці прийняли участь у заходах до Дня Європи, де представляли країну Європейського союзу Швецію та ознайомили з прикладами сортування відходів, їх переробкою, провели акселеративну гру «Сміттєві перегони». Також була представлена виставка виробів «Мистецьке натхнення учнів з вторсировини». Макет «Досвід Швеції для м. Суми» (збір та сортування сміття біля озера Чеха).
        У школі вивчення предмета є кабінет (№139) і навчальні кімнати (№136, 138). Щоб забезпечити ефективність навчально-виховного процесу, учителями для кожного класу були розроблені тематичні папки, папки з поурочними планами та конспектами, картотека періодики, предметні й тематичні картинки, картки з граматики, роздатковий матеріал, тексти для читання та аудіювання, розробки тематичних та семестрових контрольних робіт відповідно до нових Державних стандартів

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове