КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Загальна структура методичної роботи стрелка Методичне об’єднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін

Методичне об’єднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін
(2017-2018 н.р.)

        У 2017-2018 н. р. методичне об’єднання вчителів суспільних дисциплін продовжувало третій рік працювати над проблемою: «Оновлення методики викладення предмету з метою навчання дітей навичкам та вмінням, необхідним для розвитку особистості, самоосвіти учнів, їх соціальної адаптації».

На кафедрі працювали 3 учителі, з яких мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 3 учителя (Акименко О.А., Власов В.М., Калашник Т.О.), педагогічне звання «учитель методист» – 1 (Власов В.М.), педагогічне звання «старший учитель» – 1 (Акименко О.А.).

        У 2017-2018 н.р. Власов В.М. пройшов чергову атестацію та підтвердив категорію та звання (відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та званню «учитель методист»).
        Протягом року робота велась за планом, проведено 6 засідань методичного об’єднання: «Особливості організації навчально-виховного процесу у 2017-2018 н.р.», «Підготовка до проведення І туру предметних олімпіад», «Робота з історичними джерелами як засіб формування культури історичного мислення учня», «Формування самоосвітньої компетентності учнів на уроках історії та правознавства», «Діяльнісний підхід у педагогіці», «Концепція базового навчального предмета «Історія: Україна і світ». (протоколи від 31.08.2017 №4, від 01.11.2017 №5, від 28.11.2017 №6, від 12.01.2018 №1, від 06.04.2018 №2, 30.05.2018 №3).
        Були проведені відкриті уроки, взаємовідвідування уроків (за графіком).
        З метою вдосконалення своїх професійних вмінь та навичок, обміну досвідом учителі були учасниками семінарів, засідань методичних об’єднань.
        На базі освітнього закладу був проведений ІІ етап всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Систематично на базі школи проходять засідання міського методичного об’єднання, інструктивно-методичні наради учителів суспільно-гуманітарних дисциплін, засідання творчих груп вчителів історії з питань упровадження мультимедіа в освітній процес.
        Власов В.М., Калашник Т.О. є членами творчої групи «Упровадження мультимедіа в освітній процес», яка продовжує розробку проблеми впровадження новітніх технологій на уроках історії. Учасниками творчої групи була підготовлена та проведена ХV мультимедійна олімпіада з історії, під час якої були проведені 6 «традиційних» уроків, «лото» у форматі ЗНО та блок «вінтажних» запитань. Також Калашник Т.О. у складі робочої творчої групи готувала та брала участь у проведенні І міського краєзнавчого турніру у вигляді «лото».
        Як учасниця творчої групи вчителів історії з питань краєзнавства Калашник Т.О. брала участь у розробці програми з краєзнавства для учнів 8 класів; продовжує працювати над відповідним посібником.
        З метою посилення інтересу учнів до вивчення предметів протягом навчального року члени методичного об’єднання спланували та провели предметні тижні з історії та правових знань (3).
        Кабінети історії №323, №324 оснащені мультимедійними проекторами, у кабінетах продовжується робота по створенню відеотек, тематичних папок відповідно до нового Державного стандарту.
        На 2017-2018 н.р. учителі кафедри ставлять собі завдання: продовжити працювати на оформленням матеріалів до уроків для учнів 5-9 класів (за новим стандартом), покращення результативності учнів на ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, висвітлення досвіду в фахових виданнях.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове