КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Загальна структура методичної роботи стрелка Методичне об’єднання класних керівників

Методичне об’єднання
класних керівників

       Методичне об’єднання класних керівників (керівник Павленко А.С.) у 2016-2017 н.р. працювало над реалізацією проблеми: «Упровадження у виховний процес компетентісного і діяльнісного підходів як умова творчого розвитку особистості класного керівника». Робота методичного об’єднання була спрямована на створення умов для творчої діяльності класного керівника, надання можливостей для активного впровадження сучасних технологій, форм, методів та підходів у виховній роботі.
        Планування роботи методичного об’єднання здійснювалось на діагностичній основі, мета якої — виявити рівень теоретичних знань класних керівників, уміння застосовувати їх у своїй роботі, а також виявити недоліки та шляхи їх подолання.
        Членами методичного об’єднання у 2016-2017 н.р. були класні керівники 5-11 класів (21 педагог). З них 6 педагогів мають стаж роботи від 1 до 5-ти років, 4 – від 5-ти до 10-ти років, 5 – від 10-ти до 20-ти років, 6 – понад 20 років. Класні керівники протягом навчального року працювали над реалізацією власних виховних проблем для реалізації виховної проблеми школи «Формування системи ціннісних орієнтацій школярів як один із пріоритетів виховної моделі навчального закладу».
        Відповідно до плану роботи методичного об’єднання класних керівників протягом навчального року було проведено 4 засідання (протоколи від 31.08.2016 №3, від 07.11.2016 №4, від 12.01.2017 №1, від 26.04.2017 №2). На засіданнях було опрацьовано нормативні документи (методичні рекомендації з питань організації виховної роботи в навчальних закладах у 2016-2017 навчальному році, порядок організації та проведення екскурсій і подорожей, нові вимоги до оформлення протоколів батьківських зборів, характеристик, листів тощо). Також розглянуто проблемні питання, обговорено відкриті виховні заходи, проведено огляд науково-методичної літератури, періодичних видань, Інтернет-ресурсів, необхідних для роботи класних керівників. Активними учасниками засідань методичного об’єднання були також класоводи 1-4 класів.
        Активну участь у роботі методичного об’єднання класних керівників брали соціальний педагог Шкут О.С. та практичний психолог Головач І.А. Представниками соціально-психологічної служби були висвітлені питання: «Роль батьків у вирішенні конфліктних ситуацій між дітьми у школі», «Попередження насильства в учнівському середовищі» тощо.
        Протягом навчального року відповідно до плану виховної роботи класні керівники проводили виховні заходи у рамках тижнів (тиждень правових знань, тиждень профорієнтації, тиждень безпеки життєдіяльності тощо), місячників (місячник виховання культури поведінки та спілкування, місячник військово-патріотичного виховання тощо). Також відповідно до методичних рекомендацій з питань організації виховної роботи в навчальних закладах у 2016-2017 навчальному році класні керівники проводили заходи щодо відзначення пам’ятних та ювілейних дат.
        Велика увага приділялась патріотичному вихованню. Класні керівники постійно проводили виховну роботу з цього напрямку,у тому числі із залученням представників батьківської громадськості (виховні години, зустрічі з учасниками АТО, волонтерами, представниками правоохоронних органів, години спілкування, уроки мужності, уроки пам’яті,екскурсії, подорожі, експедиції тощо).
        Протягом навчального року члени методичного об’єднання залучали учнів до участі в проектах. Так, протягом березня 2017 року в рамках Всеукраїнського проекту «Щаслива лапа» проведено тематичний тиждень за участі волонтерів Сумської організації охорони тварин, під час якого використано матеріали, надані Благодійним Фондом «Щаслива Лапа», та зібрано допомогу для притулку тварин м. Суми. У березні-квітні 2017р. у рамках зазначеного проекту учні брали участь у Всеукраїнській благодійні акції «HappyМяу для Мурчика», результати якої висвітлено на сайті благодійного фонду допомоги безпритульним собакам HappyPaw(http://happypaw.ua).
        З метою популяризації серед дітей та молоді дбайливого ставлення до проблем забруднення навколишнього середовища, сприяння розвитку шкільного самоврядування в рамках міжнародного освітнього проекту «Мрій і дій» БО «Благодійний фонд ОВЕС», який впроваджує програми у соціально-значущих напрямках: Освіта, Виховання, Екологія, Спорт, навчальний заклад другий рік поспіль бере активну участь у проекті «Добро жменями» щодо збору пластикових кришечок для надання допомоги для протезування воїнів АТО.
        Протягом 2016-2017 н.р. учні школи брали участь у благодійних акціях: Всеукраїнська благодійна акція «Назустріч мрії» (для онкохворих та важкохворих дітей, постраждалих під час антитерористичної операції); Всеукраїнська акція «Серце до серця» (на придбання медичного обладнання для лікування дітей з вадами зору).
        Класні керівники, педагоги навчального закладу та учні 4, 7, 10-х класів стали учасниками дослідження в рамках Всеукраїнського проекту із запобігання насильства в школі.
        Протягом навчального року функціонувала Школа молодих та малодосвідчених класних керівників, до роботи якої долучились Дихтяренко Т.О. (класний керівник 5-А класу), Ковальова О.М. (класний керівник 5-Г класу), Артюшенко О.М. (класний керівник 6-Б класу), Грицай С.П. (класний керівник 6-В класу), Радченко Л.П. (класний керівник 7-А класу). Молодим та малодосвідченим класним керівникам було надано рекомендації щодо планування виховної роботи в класі, оформлення протоколів батьківських зборів, підготовки та проведення батьківських зборів тощо. Методичний супровiд роботи молодих та малодосвідчених класних керівників здійснювався заступником директора з виховної роботи Акименко О.А., керівником методичного об’єднання Павленко А.С., а також педагогами-наставниками – досвідченими класними керівниками. Така робота сприяла створенню умов для адаптації класного керівника на початкових етапах його діяльності, надавала можливості для розкриття потенціалу молодих та малодосвідчених класних керівників, набуття ними досвіду.
        Протягом навчального року класні керівники активно працювали над підвищенням фахової майстерності, брали участь у міських інформаційно-методичних нарадах, у роботі творчих груп, відвідували семінари, тренінги, брали участь у конкурсах.
        16-17 лютого 2017 р. на базі СОІППО класний керівник 5-В класу Мусатова О.О. та класовод 3-Б класу Лиштван О.А. узяли участь у І Всеукраїнському круглому столі з он-лайн трансляцією «Формування патріота у вимірі Революції Гідності та пріоритетів «Нової школи». Лиштван О.А. виступала з доповіддю «Патріотичне виховання молодших школярів».
        19 квітня 2017 р. класовод 3-Б класу Лиштван О.А. взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції «Формування мовного естетичного ідеалу засобами навчальних дисциплін» з доповіддю «Мовна культура вчителя як засіб виховання учнів початкових класів».
        27-28 квітня 2017 р. класний керівник 8-В класу Колотило О.В. узяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційні підходи до виховання учнів козацьких класів і хортиністів у навчальному закладі» з доповіддю «Патріотичне виховання учнів як складова формування ціннісних орієнтирів особистості».
        Класовод 2-Б класу Васюкова С.М. та класовод 4-Б класу Сугар О.В. направили розробки виховних заходів на конкурс на написання методичних розробок з формування гендерної культури в учнів різного віку. Васюкова С.М. направила розробку ток-шоу «Я все про тебе знаю. Стосунки хлопчиків і дівчат». Сугар О.В. – квітковий вогник «Усе починається з мами».
        Протягом навчального року члени методичного об’єднання класних керівників ділились досвідом роботи не лише в межах начального закладу, а й на рівні міста. Класні керівники презентували свої доробки на сторінках фахових видань та в Інтернет-ресурсах.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове