КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Загальна структура методичної роботи стрелка Методичне об’єднання вчителів математики, фізики, інформатики, астрономії

Методичне об’єднання вчителів математики, фізики, інформатики, астрономії

        Об’єднане методичне об’єднання вчителів математики, фізики, астрономії та інформатики (керівник Штокало О.В.) протягом 2016-2017 навчального року працювало над проблемою: «Розвиток пізнавальних здібностей та критичного мислення учнів у процесі викладання фізико-математичних дисциплін на основі втілення в шкільну практику сучасних технологій і диференційованої системи роботи». Крім того, кожен учитель працював над особистим проблемним питанням яке вважав важливим у своїй роботі, відповідно класам та віковим категоріям учнів. На засіданнях м/о вчителі знайомили колег з результатами своєї роботи у вигляді повідомлень, доповідей, проводили відкриті уроки, позакласні заходи по предметах.

        У складі об’єднаного методичного об’єднання працювало 6 учителів математики, із них мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 1 (Хижняк Л.Б.), кваліфікаційну категорію «спеціаліст I категорії» – 2 (Сергієнко С.А., Вода О.І.), кваліфікаційну категорію «спеціаліст» – 2 (Юрченко К.В., Ковбасіста С.В.); 2 вчителя інформатики, мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 1 (Штокало О.В.), кваліфікаційну категорію «спеціаліст» – 1 (Лушпенко О.І.), педагогічне звання «старший учитель» - 1 (Штокало О.В.); 2 вчителя фізики, мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 1 (Артюшенко О.М.), «спеціаліст ІІ категорії» - 1 (Ковбасістий В.В).
        Учителі математики працювали над проблемним питанням «Підвищення якості математичної освіти учнів через реалізацію практичної спрямованості її змісту шляхом раціонального поєднання різноманітних форм і методів навчання». Науково-методична робота вчителів була спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення рівня науково-теоретичної підготовки вчителів.
        Протягом навчального року було проведено 6 засідань методичних об'єднань (протоколи від 31.08.2016 №4, від 28.09.2016 №5, від 28.10.2016 №6, від 04.01.2017 №1, від 24.04.2017 №2, від 09.06.2017 №3). На засіданнях методичних об’єднань обговорювався зміст нових програм, вивчались методичні рекомендації щодо вивчення математики у 8-х класах та інформатики в 5, 8-х класах в умовах впровадження Державних стандартів освіти, нормативні документи (критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, вимоги до виконання письмових робіт, методичні рекомендації щодо оформлення класних журналів, положення про державну підсумкову атестацію, нормативні та методичні документи про підготовку учнів до ЗНО, ДПА); проводились огляди науково-методичної літератури, опрацьовувались накази МОН України та накази по школі тощо. Учителі обмінювались досвідом роботи, знайомились із новими педагогічними технологіями, обговорювали шляхи підвищення ефективності здобуття учнями знань.
        Традиційно в листопаді 2016 р. учні школи брали участь у всеукраїнському інтерактивному конкурсі «Кенгуру», із 131 учасника відмінний результат отримали 16 учнів, добрий результат – 67, у березні 2017 р. – у міжнародному інтерактивному математичному конкурсі «Кенгуру», із 103 учасників відмінний результат отримали 22 учні, добрий – 58.
        У кабінетах математики №132, 223, 134, 135 систематизовані навчальні посібники, дидактичні матеріали, закуплені збірники для роботи в класах із поглибленим вивченням математики та в класах фізико-математичного профілю.
        Учителі інформатики працювали над проблемним питанням «Формування інформаційно-комунікаційної компетентності та адаптація учнів в умовах впровадження нового Державного стандарту освіти при викладанні інформатики».
        Досвідом роботи по впровадженню інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес учителі інформатики ділились під час проведення педагогічної ради: Штокало О.В. висвітлила питання «Упровадження хмарних технологій у навчальному закладі» (протокол від 25.01.2017 №1).
        Учителі інформатики проводять відповідну роботу з обдарованими учнями. Так, учениця 9-Б класу Малиновська А., яку підготувала вчитель Штокало О.В., брала участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій та зайняла ІІІ місце.
        Учні школи традиційно брали участь у Міжнародному конкурсі з інформатики та інформаційних технологій «Бобер». За підсумками даного конкурсу із 22 учнів отримали 7 відмінних та добрих результатів.
        У кабінетах інформатики №232, 233 систематизовані навчальні посібники, дидактичні матеріали, документація оформлена відповідно до вимог, закуплені друковані робочі зошити з інформатики для 7-х класів, систематично поповнюється добірка матеріалів для комп’ютерного супроводу уроків. У січні 2017 року в кабінет інформатики №232 придбані проектор, екран та комп’ютер для вчителя.
        Учителі фізики працювали над проблемним питанням «Запровадження фізичного експерименту як методу розвитку дослідницьких навичок і пізнавального інтересу учнів».
        З метою привернення уваги громадськості до питань охорони навколишнього природного середовища та збереження енергоресурсів, підтримки дій світової спільноти проти змін клімату 24.03.2017 р учителем Артюшенко О.М. було проведено урок-захист проектів «Енергія в житті людини» (8 класи) у рамках Всесвітньої акції «Година Землі – 2017».
        Учні навчального закладу брали участь у Всеукраїнському інтерактивному фізичному конкурсі «Левеня» - 21 учасник (учитель Артюшенко О.М.).
        У кабінетах фізики №224, 225 систематизовані навчальні посібники, дидактичні матеріали, збережено обладнання для лабораторних робіт і робіт фізичного практикуму (9-11 кл.), закуплені збірники для роботи у фізико-математичному класі, поповнювалася добірка матеріалів для комп’ютерного супроводу уроків. Для кабінету фізики №224 у січні 2017 року були придбані інтерактивна дошка, проектор та ноутбук

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове