КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Загальна структура методичної роботи стрелка Методичне об’єднання вчителів початкових класів

Методичне об’єднання
вчителів початкових класів

        Робота шкільного методичного об'єднання вчителів початкових класів (керівник Васюкова С.М.) у 2016-2017н.р. була спрямована на вдосконалення педагогічної і методичної майстерності вчителів, їх науково-теоретичного рівня, на реалізацію науково-методичної проблеми «Діяльнісний підхід до формування ключових компетентностей як умова розвитку творчої особистості молодшого школяра в інформаційно-освітньому середовищі». Крім того, кожен учитель мав свою проблему, яка виходила із загальношкільної методичної проблеми.

        У складі шкільного методичного об'єднання у 2016-2017 н.р. працювало 16 учителів-класоводів та 2 вихователя групи подовженого дня.
        Протягом навчального року було проведено 6 засідань методичного об’єднання (протоколи від 31.08.2016 №5, від 30.10.2016 №6, від 05.01.2017 №1, від 30.03.2017 №2, від 05.05.2017 №3, від 25.05.2017 №4), На засіданнях методичного об’єднання розглядались нормативно-правові документи щодо організації навчально-виховного процесу в закладах освіти, актуальні проблеми методики викладання шкільних дисциплін, інформація щодо проведення навчальних, позакласних занять, огляд та обговорення педагогічної літератури, книг, тощо. Засідання методичного об’єднання проводились у формі круглого столу, методичних посиденьок, педагогічних марафонів з використанням різноманітних прийомів і методів. Найцікавішими виявилися рубрики «Я маю свою думку…», «Я хочу сказати своє слово…», «Педагогічний портрет учителя». У період між засіданнями обговорювались творчі звіти вчителів, що атестуються, проводились індивідуальні та групові консультації, майстер-класи для вчителів. Педагоги систематично проводили моніторинг якості знань, умінь і навичок учнів, рівня їх вихованості.
        Протягом навчального року вчителі початкових класів працювали над зростанням власного професіоналізму, були активними учасниками роботи методичного об’єднання, проводили та брали участь у семінарах, нарадах, майстер-класах, творчих лабораторіях, інтерактивних конкурсах, вебінарах, які проводились Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Сумської міської ради та СОІППО.
        Учителі початкових класів Самойленко Л.В., Васюкова С.М., Решетниченко С.О., Рябінченко С.О. прослухали вебінари інтернет-марафону ВГ «Основа»: «Діти та папери», «Природознавство сьогодні 1-4 класи. Зміни вже сьогодні», «Щаслива дитина в шкільній родині. Секрети шкільних заходів», «Початкова школа — щаслива родина для дитини», «Хмарні сервіси в проектній діяльності».
        Учителі Сивоконь Л.М., Заіченко О.Л.,Шерстюк Г.І., Самойленко Л.В., Решетниченко С.О. були учасниками інтерактивного конкурсу «Колосок – учитель року 2017 ONLINE» і стали лауреатами І етапу «Учитель-ерудит».
        У квітні 2017 року члени методичного об’єднання брали участь у проведенні педагогічної ради на тему: «Творче використання прогресивних технологій навчання та сучасних прийомів, педагогічних технік у процесі викладання предметів у початковій школі» (протокол від 04.04.2017 №2).
        Учителі школи І ступеня у 2016-2017 н.р. проводили відповідну роботу з обдарованими учнями. Так, учні 2-4 класів брали участь у літературно-мистецькому конкурсі «Диво калинове». Переможцем конкурсу став учень 2-А класу Міцкус Максим у номінації «Поезія» (уч. Шерстюк Г.І.), журі відзначило поетичність твору учениці 4-А класу Цебіноги Кіри (уч. Сивоконь Л.М.). Учень 2-А класу Міцкус Максим став переможцем Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Я гордий тим, що українець зроду».
        Про значну роботу з обдарованими учнями свідчать результати участі учнів у всеукраїнських інтерактивних конкурсах. 146 учнів початкової школи брали участь у всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», з них 120 учнів отримали «золоті колоски», 24 – «срібні». 85 учнів брали участь у Всеукраїнському етапі математичного конкурсу «Кенгуру», з них відмінний результат показали – 22 учня, добрий – 57 учнів. 152 учні початкової школи брали активну участь у всеукраїнській грі «Соняшник», де отримали 116 Дипломів переможця в початковій школі
        Учні початкової школи активно залучалися до участі в конкурсах виховного спрямування і мають призові місця в цих заходах.
        У 2016-2017 н.р. учні 1-4 класів брали участь у міському освітньому проекті «Екологічний марафон», а саме в акції «Годівничка». За підсумками даної акції робота групи учнів 1-4-х класів (керівники Сивоконь Л.М., Заіченко О.Л.) посіла ІІ місце та була направлена до комунального закладу Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю для участі в обласному етапі.
        Щороку початківці є активними учасниками міського етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». За підсумками даного конкурсу робота учениці 1-В класу Ладигіної Валерії посіла І місце: напрямок «Із батьківської криниці» (керівники Бондаренко Я.М., Павлова О.С.).
        З метою підвищення рівня самоосвіти педагоги приділяють належну увагу роботі з періодичними та фаховими виданнями. У закладі здійснено передплату таких видань, як «Початкова школа», «Початкова освіта», «Початкове навчання і виховання». Забезпечено і передплату дитячих періодичних видань.
        Кабінети початкової школи постійно оновлюються відповідно до вимог нових стандартів. У 2016-2017 н.р. у кабінети №123, 127 було придбано телевізори. У кабінет №114 було придбано комплект учнівських парт та стільців.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове