КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Загальна структура методичної роботи стрелка Методичне об’єднання вчителів початкових класів

Методичне об’єднання
вчителів початкових класів
(2017-2018 н.р.)

        Робота шкільного методичного об'єднання вчителів початкових класів у 2017-2018 н.р. була спрямована на вдосконалення педагогічної і методичної майстерності вчителів, їх науково-теоретичного рівня, на реалізацію проблеми ««Інтеграційно-діяльнісний підхід до формування ключових компетентностей як умова розвитку соціалізованої особистості молодшого школяра в інформаційно – освітньому середовищі» Крім того, кожен учитель мав свою проблему, яка виходила із загальношкільної методичної проблеми.

        У складі методичного об'єднання у 2017-2018 навчальному році працювало 16 учителів-класоводів та 3 вихователя групи подовженого дня, із них мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 9 учителів (Васюкова С.М., Шерстюк Г.І., Лиштван О.А., Сивоконь Л.М., Заіченко О.Л., Бабенко Л.М., Сугар О.В., Самойленко Л.В., Абрамчук І.М.), кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» – 2 (Решетниченко С.О., Світенко Г.М.), кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» – 2 (Корінченко І.С., Усик С.Л.), кваліфікаційну категорію «спеціаліст» – 3 (Павлова О.С., Геращенко Т.М., Глущенко Л.В.), педагогічне звання «старший учитель» – 7 (Сивоконь Л.М., Шерстюк Г.І., Лиштван О.А., Бабенко Л.М., Заіченко О.Л., Васюкова С.М., Самойленко Л.В.).
        У 2017-2018 н.р. пройшла чергову атестацію Сивоконь Л.М. (підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «старший учитель»).
        Протягом навчального року було проведено 6 засідань методичного об’єднання (протоколи від 31.08.2017 №5, від 30.10.2017 №6, від 12.01.2018 №1, від 30.03.2018 №2, від 10.05.2018 №3, від 25.05.2018 №4). Вони були організовані у вигляді тренінгів, майстер-класів із застосуванням інтерактивних технологій. У плідній співпраці педагогами було опрацьовано теоретичні засади формування сучасного освітнього середовища, основні принципи нового Державного стандарту початкової освіти, нестандартні підходи до інтегрування освітніх галузей, шляхи формування вмотивованого вчителя. Початківці на практиці опановували методики щодо організації освітнього простору на засадах діяльнісного та компетентісного підходів та принципів «педагогіки партнерства», долучилися до ранкових зустрічей, які є невід’ємною складовою Нової української школи. Напружена творча праця змінювалася цікавими релаксаційними вправами, які вчителі можуть застосовувати у своїй роботі з дітьми.
        Про значну роботу з обдарованими учнями свідчать результати участі учнів у всеукраїнських інтерактивних конкурсах. 179 учнів початкової школи брали участь у всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», з них 127 учнів отримали «золоті колоски», 52 – «срібні». 68 учнів брали участь у Всеукраїнському етапі математичного конкурсу «Кенгуру», з них відмінний результат показали – 33учня, добрий – 22 учня. 183 учні початкової школи брали активну участь у всеукраїнській грі «Соняшник», де отримали 161 Диплом переможця в початковій школі. Учні 3-4 класів брали участь у Міжнародній грі зі світової літератури «Sunflower», де 8 учнів – оримали Дипломи переможів у початковій школі.
        Результатом роботи вчителів початкової школи є призові місця в різноманітних конкурсах.
        Велика увага приділяється позакласній роботі. Розвитку пізнавальної активності учнів сприяло проведення тижня початкових класів, який проходив з 19 по 23лютого 2018 року. Всі заходи тижня були спрямовані на розвиток всебічно розвиненої особистості. Учні мали змогу взяти участь у різних заходах та розширити свої знання про культуру, історію, звичаї українського народу, поглибити свої знання про Україну, цікаво та корисно провести час у школі. У межах предметного тижня вчителями були проведені заходи з використанням інноваційних технологій: вікторини, родинні свята, усні журнали, конкурси, квести, інтелектуальні ігри, флеш-моби, майстер-класи.
        Учителі початкових класів працювали над зростанням власного професіоналізму, були активними учасниками роботи методичного об’єднання, учасниками семінарів, нарад, майстер-класів, творчих лабораторій, інтерактивних конкурсів, вебінарів.
        Учителі Заіченко О.Л., Лиштван О.А., Бабенко Л.М., Самойленко Л.В., Корінченко І.С., Васюкова С.М., Шерстюк Г.І., Решетниченко С.О. пройшли онлайн курси на платформі EdEra по підготовці вчителів до роботи в НУШ та отримали сертифікати.
        У квітні 2018 року члени методичного об’єднання підготували і провели засідання педагогічної ради на тему: «Нова українська школа: умови модернізації та інтеграції» (протокол №4 29.03.2018 ). Засідання педагогічної ради пройшло у формі тренінгу з використанням іноваційних вправ, де присутні мали нагоду стати активними учасниками створення нової креативної, нестандартної, творчої української школи.
        З метою обміну досвідом роботи з упровадження Держстандарту вчителями початкових класів було організовано роботу «Школи взаємонавчання».
        З метою підвищення рівня самоосвіти педагоги приділяють належну увагу роботі з періодичними та фаховими виданнями. У закладі здійснено передплату таких видань, як «Початкова школа», «Початкова освіта», «Початкове навчання і виховання», «Учитель початкових класів». Забезпечено і передплату дитячих періодичних видань.
        Завдання, які ставлять учителі кафедри на 2018-2019 н.р.: розробити та здійснювати заходи, спрямовані на реалізацію та впровадження напрямків концепції «Нова українська школа»; вивчати та впроваджувати в практику роботи інноваційні досягнення психолого-педагогічної науки та перспективного педагогічного досвіду; розробити та здійснювати заходи, спрямовані на результативну підготовку учнів до участі в предметних конкурсах; працювати над покращенням науково-методичної та матеріально-технічної бази кабінетів відповідно до сучасних вимог; залучати вчителів до участі в семінарах, майстер-класах, вебінарах, тренінгах тощо; висвітлювати власний досвід у фахових виданнях.
        Кабінети початкової школи постійно оновлюються відповідно до вимог нових стандартів. У 2017-2018 н.р. у кабінет №114 було придбано телевізор. У кабінети №113, №125, №115 було придбано комплект учнівських парт та стільців.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове