КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Загальна структура методичної роботи стрелка Методичне об’єднання вчителів природничих дисциплін

Методичне об’єднання
вчителів природничих дисциплін

        У складі методичного об’єднання природничого циклу (керівник Куценко С.Ю.) у 2016-2017н.р. працювало 7 учителів, мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 4 (Новик Л.В., Куценко С.Ю., Співак Т.В., Іваненко-Гребець Л.П.), «спеціаліст І категорії» - 1 (Радченко Л.П.), «спеціаліст ІІ категорії» - 2 (Єфіменко А.О., Шкут О.С.); педагогічне звання «старший учитель» - 2 (Новик Л.В., Куценко С.Ю.).

        Протягом 2016-2017 н.р. кафедра вчителів природничих дисциплін та економіки працювала над науково-методичною проблемою «Упровадження в навчально-виховний процес компетентісного та діяльнісного підходів як умова для вдосконалення навчальної діяльності учнів в інформаційно-освітньому середовищі»
        Робота методичного об’єднання була спрямована на формування в учнів творчих здібностей, стійкого інтересу до пізнання, самостійності, уміння працювати в колективі, використовувати інформаційні технології для успішної навчальної діяльності, створювати на уроці умови, що забезпечують нормальне психо-фізичне здоров’я учнів, підвищувати виховний потенціал природничої освіти на основі розвитку життєвих навичок.
        Протягом року було проведено 6 засідань методичного об’єднання (протоколи від 31.08.2016 №3, від 28.09.2016 №4, від 07.11.2016 №5, від 11.01.2017 №1, від 30.03.2017 №2, від 30.05.2017 №3), На засіданнях методичного об’єднання вивчалися розглядалися питання: аналіз результатів роботи м/о за 2015-2016 н.р., підготовка учнів до ЗНО та предметних олімпіад, участь учителів та учнів у різноманітних конкурсах та семінарах, упровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у 8-х класах, використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання в процесі викладання біології, економіки та екології, використання ігрових методів на уроках основ здоров’я, упровадження інноваційних технологій на уроках географії та природознавства, використання проектного підходу під час вивчення хімії, використання інтерактивних методів на уроках біології та основ здоров’я. На засіданнях методичного об’єднання вчителі кафедри ознайомлювалися з методичними рекомендаціями щодо викладання предметів природничого циклу в 2016-2017 навчальному році, аналізували результати ЗНО з біології, хімії та географії у 2016 році.
        Учителі кафедри проводили відповідну робота з обдарованими дітьми, готували їх до участі в І та II етапах всеукраїнських предметних олімпіадах та конкурсах. Так, за підсумками участі в ІІ етапі всеукраїнських учнівських олімпіад учениця 11 класу Макєєва Н. посіла ІІ місце з екології (учителі Співак Т.В., Куценко С.Ю.), Хижняк В. - ІІІ місце з хімії (учитель Куценко С.Ю.), Лагута С. - ІІІ місце з біології (учитель Співак Т.В.), Панікаренко Дарина - ІІ місце з біології (учитель Єфіменко А.О.).
        У 2016-2017н.р. вчителі кафедри підготували команду для участі у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок». Так, у листопаді 2016 року брало участь 222 учні, з них отримали «золотий колосок» 106 учнів, «срібний колосок» - 120 учнів; у квітні 2017 року брали участь у конкурсі 149 учнів.
        Учитель Єфіменко А.О. підготувала учнів до участі у міжнародному природничому конкурсі «Геліантус». У зазначеному конкурсі брало участь 57 учнів, з них диплом переможця отримали 25 учнів, грамотами нагороджено 5 учнів.
        Учитель Іваненко-Гребець Л.П. підготувала команду до участі у міському географічному конкурсі «Еверест» (учасники).
        Учитель біології Єфіменко А.О. підготувала учнів до участі у міському етапі Всеукраїнського конкурсу школярів та учнівської молоді «Птах року», учениця 8 класу Панікаренко Д. посіла ІІІ місце.
        Учитель основ здоров’я Радченко Л.П. підготувала збірну команду школи до участі у змаганнях з «Порятунку на воді» (команда посіла ІІ місце).
        Учителі Іваненко-Гребець Л.П. та Куценко С.Ю. підготували ученицю 11 класу Макєєву Н. до міського етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя батьківщина – Україна» за напрямком «Географія рідного краю» (учениця посіла І місце).
        Учитель хімії Радченко Л.П. брала участь в обласній методичній майстерні « Формування критичного мислення на уроках хімії. Сучасні підходи до підручникотворення».
        Учителями проводилася робота з поповнення матеріальної бази кабінетів. Для кабінетів біології та основ здоров’я, географії, хімії придбана методична література. Кабінети систематично поповнюються фаховими періодичними виданнями. У кабінеті хімії змонтована підвісна стеля та замінено освітлення. У кабінетах хімії та географії встановлено мультимедійні проектори, ноутбуки, екрани. Для кабінету хімії придбано реактиви та хімічний посуд.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове