КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Загальна структура методичної роботи стрелка Методичне об’єднання вчителів української мови й літератури, зарубіжної літератури

Методичне об’єднання вчителів української мови й літератури, зарубіжної літератури

        Методичне об’єднання вчителів української мови й літератури (керівник Богословська О.Б.) у 2016-2017 н.р. продовжило працювати над проблемою «Формування комунікативної компетентності на уроках української мови та літератури і в позакласній роботі як запорука соціалізації життєвого самовизначення дитини». Під час роботи над проблемою, яку вивчали третій рік, учителі опрацювали теоретичний матеріал, відвідали уроки колег міста та консультативні пункти.

        Членами методичного об’єднання є 7 учителів української мови та літератури. Із них Феденко І.Б., Бондар Т.Л. - спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії і мають звання «старший учитель», Богословська О.Б. – спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, Колотило О.В., Павленко А.С., Землянко О.В., Теницька Л.О. – спеціалісти І кваліфікаційної категорії.
        Учителі систематично підвищували свій професійний рівень, брали участь у міських інформаційно-методичних нарадах, у роботі творчих груп та лабораторій, відвідували тренінги та консультативні пункти.
        Основною метою роботи було залучення вчителів до інноваційної, пошукової діяльності, розвиток творчої ініціативи кожного, виявлення і поширення найбільш ефективних форм і методів їх роботи.
        Були встановлені такі напрямки роботи: організація обміну досвідом роботи; ознайомлення з передовим педагогічним досвідом, із провідними дидактичними концепціями та новинками педагогічної і методичної літератури; розвиток творчих і комунікативних здібностей учнів, їхнього самостійного і критичного мислення, культури мовлення, вміння аргументовано доводити власну думку; активна участь у роботі міського методичного об’єднання.
        Учителі працювали відповідно до плану роботи методичного об’єднання вчителів української мови й літератури школи та міста. Протягом навчального року було проведено 5 засідань методичного об’єднання (протоколи від 30.08.2016 №6, від 01.10.2016 №7, від 04.01.2017 №1, від 12.04.2017 №2, від 16.05.2017 №3). На засіданнях методичного об’єднання вивчалися методичні рекомендації щодо вивчення української мови й літератури в 5 11 класах у 2016-2017 н.р., нормативні документи (критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, вимоги до виконання письмових робіт, Інструкція щодо оформлення класних журналів, Положення про державну підсумкову атестацію, нормативні та методичні документи про підготовку учнів до ДПА та ЗНО); проводився огляд науково-методичної літератури. Особливу увагу було приділено опрацюванню нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти в галузі «Мови і літератури». Учителі обмінювалися досвідом роботи, знайомилися з новими педагогічними технологіями, обговорювали шляхи підвищення ефективності здобуття учнями знань, аналізували досвід колег школи, міста, області, країни.
        Бондар Т.Л. брала участь у засіданні педагогічної ради із доповіддю «Культура мовлення» (протокол від 25.01.2017 №1).
        У школі для вивчення української мови та літератури є один кабінет (№ 332) і чотири навчальні кімнати. Щоб забезпечити ефективність навчально-виховного процесу, учителі працювали над зміцненням матеріально-технічної бази кабінету. У 2016-2017 н.р. у кабінет було придбано методичну літературу, методичний матеріал на електронних носіях, зошити для контрольних робіт з української мови та літератури з різнорівневими завданнями відповідно до вимог нової програми для учнів 8-х класів (по 35 шт.), а також зошити з друкованою основою для учнів 5-х класів. Розроблено нові різнорівневі тестові завдання з української мови та літератури для 10-х й 11-х класів на два варіанти для уроків узагальнювального повторення та якісної підготовки учнів до ЗНО. Продовжено підписку журналу «Бібліотечка «Дивослово».

        Протягом року вчителі української мови й літератури проводили певну позакласну роботу з предмета. Була організована зустріч учнів з письменниками. Діти регулярно відвідували бібліотеку як школи, так і мікрорайону, брали участь у заходах з нагоди вшанування пам`яті Т.Г. Шевченка. У навчальному закладі були проведені заходи до Дня писемності, до Дня рідної мови.
        У березні 2017 року з метою підвищення інтересу до предмета, виховання почуття патріотизму, розширення знань з української мови та літератури учителі підготували й провели декаду української мови та літератури, у якій узяли участь учні 5-11 класів, був проведений конкурс стіннівок «Письменники-ювіляри - 2017», протягом тижня діяла виставка учнівських робіт «Творча майстерня філолога», на якій були представлені роботи учнів 5-11 класів, які пишуть власні твори.
        3 березня було проведено інтерактивну гру «Соняшник», у якій узяло участь 88 учнів 5-11 класів.
        Протягом року вчителі української мови та літератури проводили роботу з обдарованими учнями, готували їх до участі в олімпіадах та конкурсах.
        Учениця 10-А класу Гриненко Тетяна (учитель Богословська О.Б.) посіла ІІІ місце в ІІ етапі всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. Учениця 7-А класу Янішевська Владислава (учитель Бондар Т.Л.) посіла ІІІ місце в ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка та ІІІ місце в ІІ етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика. Учень 6-В класу Косяков Ярослав (учитель Землянко О.В.) посів ІІ місце в міському етапі конкурсу «Диво калинове» імені Д.Білоуса. Учениця 8-А класу Радченко Анастасія посіла ІІ місце у міському конкурсі творчих робіт «Розкажу вам екоказку…» у рамках міського освітнього проекту «Екологічний марафон» (учитель Бондар Т.Л.). Учениця 10-А класу Сергієнко Єлизавета посіла ІІ місце в міському конкурсі творчих робіт, присвяченого захисникам Вітчизни (учитель Богословська О.Б.).

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове