КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Ціннісне ставлення особистості
до суспільства і держави
(2017-2018 н.р.)

        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили заходи щодо формування патріотизму, правосвідомості, політичної культури та культури міжетнічних відносин.
        Заходи патріотичного спрямування, що проводилися для школярів відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки та наказів по школі від 18.04.2016 №163 «Про затвердження плану заходів щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», від 12.10.2017 №448 «Про виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 10.10.2017 №848 «Про виконання рішення колегії від 29.09.2015 «Про організацію національно-патріотичного виховання в навчальних закладах» та від 07.05.2018 №184 «Про затвердження Плану заходів щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в закладі освіти на 2018-2020 роки», були спрямовані на формування особистісної ідентифікації зі своєю нацією, віри в духовні сили та майбутнє країни, волі до праці на користь народу; усвідомлення моральних та культурних цінностей; знання історії, звичаїв, обрядів, символіки як всієї країни так і її регіонального різноманіття.
        Особлива увага протягом навчального року приділялась військово-патріотичному вихованню підростаючого покоління. Проведені відповідні заходи до Дня визволення м. Суми, Дня захисника України, Дня партизанської слави, 73-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України, Дня пам’яті жертв Голодомору, Дня Збройних Сил України, Дня Гідності та Свободи, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня Соборності України, Дня українського добровольця, Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Європі.
        Згідно плану роботи, з метою патріотичного виховання на прикладі героїчного подвигу старших поколінь, формування в учнів шанобливого ставлення до ветеранів війни, всебічного залучення учнівської молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю, підвищення військово-патріотичного виховання учнівської молоді протягом 2017-2018 н.р. класними керівниками проводилися виховні заходи військово-патріотичного спрямування. Це і виховні години, уроки патріотизм, уроки пам’яті, уроки мужності, зустрічі з ветеранами, акції «Доброго ранку, ветеране!», благодійні волонтерські акції.
        Слід відмітити роботу класних керівників Калашник Т.О., Сивоконь Л.М., Сугар О.В., Абрамчук І.М., Усик С.Л., Васюкової С.М., Світенко Г.М., Бабенко Л.М., Самойленко Л.В., Душка А.О., Мусатової О.О., Капленко А.О., Артюшенко О.М., Води О.І., Радченко Л.П., Бондар Т.Л., Землянко О.В., Василенко Л.Б., Колотило О.В., Павленко А.С., Капленко А.О., Іваненко-Гребець Л.П., які протягом 2017-2018н.р. провели в класних колективах заходи за участі військовослужбовців.
        08.09.2017 р. учні 10-х класів брали участь у безкоштовному перегляді в кінотеатрі «Дружба» фільму «Червоний», що висвітлює події 1947р. у ГУЛАГу (відповідальні вчитель історії Власов В.М., класний керівник 10-Б класу Капленко А.О.).

        З 09.10.2017 р. по 13.10.2017 р. у закладі відбувся тиждень військово-патріотичного виховання до Дня захисника України під гаслом «Відповідь нескореного народу». Протягом тижня класоводам 1-4-х класів та класним керівникам 5-11-х класів провести виховні години протягом тижня військово-патріотичного виховання відповідно до листа МОН України від 19.09.2017 №1/9-505 «Про відзначення Дня захисника України» та методичних рекомендацій «Відповідь нескореного народу», розроблених Українським інститутом національної пам’яті до відзначення Дня захисника України, присвяченого 75-річчю від початку формування Української повстанської армії.

        До проведення уроків мужності залучалися учасники АТО, представники батьківської громадськості: співробітник СБУ Кузьменко С.І. (6-В клас, класний керівник Мусатова О.О.), прапорщик Збройних сил України, військовий фельдшер Управління СБУ в Сумській області Зелений В.П.(2-А клас, класовод Абрамчук І.М.), капітан 2 танкової роти окремої механізованої бригади в/ч 93 Литовченко О.Л. та солдат прикордонної частини в/ч 9953 Пархоменко О.Ю. (4-В, 4-Г класи, класоводи Бабенко Л.М., Самойленко Л.В.), командир взводу охорони, батальйону охорони військової частини А 1476 сержант Покотило О.М. (1-Б клас, класовод Сугар О.В.).
        У рамках тижня 13.10.2017 р. учні 11-А класу (класний керівник Калашник Т.О.) відвідали презентацію книги журналіста й письменника П.Нестеренка «І повернувся білим журавлем» на базі ССШ №9. Художньо-публіцистична повість присвячена Герою України, бійцю 5-го окремого батальйону Добровольчого Українського корпусу «Правий сектор» Сергію Табалі, який загинув, захищаючи Донецький аеропорт. Презентація книги стала вечором спогадів.

        З 09.10. 2017р. по 13.10.2017р. до Дня захисника України педагогом-організатором спільно з представниками учнівського самоврядування було організовано та проведено ряд благодійних акцій: «Лист та малюнок захиснику України» (привітання військовослужбовців зі святом), «Добро жменями» (збір кришечок з метою надання допомоги у виготовленні протезування бійцям-інвалідам), «Зігрій своїм теплом солдата» (надання допомоги захисникам, що перебувають у зоні АТО). Також, протягом тижня було оформлено виставку дитячих малюнків «Ми віримо у вашу перемогу» (1-7 класи). 13.10.2017 р. для учнів 1-4-х класів проведена загальношкільна акція «З вірою у перемогу!», під час якої школярі мали можливість написати на червоних маках побажання бійцям, які перебувають у зоні проведення АТО та кріпили їх на контур нашої держави. Також, за ініціативи лідерів учнівського самоврядування 13.10.2017 р. було організовано святкове поздоровлення у вигляді кольорових листівочок із привітаннями для батьків-захисників учнів нашої школи, що були вклеєні у щоденники дітей.
        У рамках тижня учні закладу брали участь у міському конкурсі творчих робіт, присвяченого захисникам Вітчизни, в якому вибороли два І, ІІ та два ІІІ місця.

        До Дня Збройних сил України в освітньому закладі з 04.12.2017 р. по 15.12.2017 р. було проведено декаду військово-патріотичного виховання. З нагоди Дня Збройних Сил України 29.11.2017 р. для учнів 7-х, 6-А, 9-В класів був проведений урок патріотизму, у якому брали участь представники кількох поколінь захисників Батьківщини. Зокрема, учасники АТО: заступник командира взводу 501-го батальйону морської піхоти Галун А.С.; солдат 27-го реактивного артилерійського полку Фоменко А.В.; військовослужбовець 72-ї окремої механізованої бригади, представник батьківської громадськості 11-А класу, Чернобров К.В.; офіцер мобілізаційного відділу Сумського обласного військового комісаріату Легоньков І.І.; офіцер відділу комплектування та призову Сумського обласного військового комісаріату Олійник А.В.; представник батьківської громадськості 3-Б класу, випускник школи, військовослужбовець 95-ї окремої десантної штурмової бригади Харченко Р.В.; учитель-ветеран, дитина війни, Коваленко З.В.; бабуся Героя України Сергія Табали Шепотько Л.А.; офіцер у відставці, заступник начальника Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені І. Г. Харитоненка», заступник начальника інституту ракетних військ і артилерії імені Б.Хмельницького Сумського державного університету Шепотько Г.П. (відповідальна керівник шкільного музею Калашник Т.О.).

        З метою підготовки молоді до служби в Збройних силах України, формування громадянина-патріота в рамках декади військово-патріотичного виховання до Дня Збройних сил України учні 10-11-х класів брали участь у військово-патріотичному заході для допризовної молоді закладів освіти м. Суми до Дня Збройних сил України «Один день в армії», який відбувся за підтримки Сумського міського військового комісаріату на базі військової частини А-1476 (с. Радьківка Сумського району) 08.12.2017 р. (відповідальний учитель предмету «Захист Вітчизни» Гуков М.О.).

        З 12.02.2018р. по 16.02.2018р. у закладі проведено тиждень військово-патріотичного виховання до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, під час якого відбулися зустрічі учнів з ветеранами війни в Афганістані Красновим О.А. (10-А клас, відповідальні учитель історії, Калашник Т.О., класний керівник Павленко А.О.) та Берестовським О.І. (10-Б, 11-Б класи,відповідальні учитель предмета «Захист Вітчизни» Гуков В.М., класні керівники Капленко А.О., Іваненко-Гребець Л.П.).
        Відповідно до плану роботи, з метою належного відзначення Дня пам’яті та примирення, забезпечення гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги всім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів-переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України з 10.04.2018р. по 09.05.2018р. в освітньому закладі проведено місячник військово-патріотичного виховання.
        У рамках місячника було проведено відповідні заходи героїко-патріотичного спрямування на виконання плану заходів, затверджених наказом по школі від 18.04.2016р. №163 «Про затвердження плану заходів щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді».
        Напередодні місячника 29.03.2018 р. відповідно до листа Сумської обласної державної адміністрації від 06.02.2018 №01-44/2275 для учнів 11-х класів на базі Сумської обласної універсальної бібліотеки було організовано оглядові екскурсії фотодокументальної виставки «УПА – відповідь нескореного народу. Повстанці проти нацизму і комунізму», що підготовлена Українським інститутом національної пам’яті (відповідальні вчитель історії Власов В.М., класні керівники Калашник Т.О., Іваненко-Гребець Л.П.).
        Зав. бібліотекою Лисицькою О.І. було організовано урок-екскурс для учнів 4-В, 4-Г класів до музейної кімнати П’янкова В.О. на базі бібліотеки-філії №2Сумської МЦБС «Не згасити вогонь пам’яті».
        Під час місячника у рамках реалізації соціального проекту «Добро починається з тебе. Єднання поколінь» 11.04.2018 р. учні 10-Б класу разом з класним керівником Капленко А.О. відвідали Сумський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці.

        Учителем історії Калашник Т.О. спільно з класними керівниками 8-х класів Радченко Л.П., Бондар Т.Л., Землянко О.В. підготовлений та проведений 03.05.2018 р. загальношкільний захід – урок мужності «Герої ІІ світової війни» за участі волонтера, дитини війни, члена клубу «Бойові подруги» Сахно С.Г. та учасника АТО, представника батьківської громадськості 11-Б класу Черноброва К.В.
        08.05.2018 р. в усіх класах проведено виховні години «День пам’яті та примирення. День Перемоги над нацизмом у Європі» (українці у ІІ світовій війні)». Уроки мужності були проведені відповідно до методичних рекомендацій, розроблених Українським інститутом національної пам’яті. Виховні заходи супроводжувалися демонстрацією фільмів, фотоматеріалів, документів, присвячених героїчному минулому та сьогоденню. Неодмінним атрибутом заходів були державні символи; маки, як квітка пам’яті, патріотичні пісні. Під час уроків мужності було вшановано пам'ять загиблих воїнів Другої світової війни та учасників АТО хвилиною мовчання. У 2-А та 2-Б класах (класоводи Абрамчук І.М., Усик С.О.) урок мужності відбувся за участі голови спілки ветеранів СВАКУ полковника у відставці Каменева П.І., а в 10-Б класі (класний керівник Капленко А.О.) – за участі дитини війни Коваленко З.В. По завершенню уроків мужності учнями 1-4 класів проведено церемонію покладання квітів до пам’ятника воїнам Сумсько-Київських дивізій та стели К.Зеленко.
        Педагогом-організатором Гончаренко В.В. у фойє школи були оформлені виставка малюнків «Слава героям!» та проведена інтерактивна акція «Мак – як символ Дня пам’яті та примирення» для учнів 1-11-х класів.
        Протягом місячника впорядковано поховання воїнів на Центральному кладовищі (могили героя Радянського Союзу Нагорного, лейтенанта Бугайова та двох невідомих солдат), території навколо пам’ятника воїнам Сумсько-Київських дивізій та поблизу стели К.Зеленко (відповідальний учитель предмета «Захист Вітчизни» Гуков М.О.).
        08.05-09.05.2018 р. учні 6-10-х класів привітали ветеранів мікрорайону з Днем Перемоги під час традиційної акції «Доброго ранку, ветеране!».
        Крім того, протягом місячника учні школи готувалися та брали участь у міських заходах. Так, на виконання наказу по школі від 11.04.2018 №141 «Про участь учнів у спартакіаді серед команд допризовної та призовної молоді» учні 10-11-х класів з 16 по 19 квітня 2018 р. брали участь у спартакіаді команд допризовної молоді на базі військової частини А1476, тиру КУ Сумської ЗОШ №6 (відповідальний учитель предмету «Захист Вітчизни» Гуков М.О., учитель фізичної культури Ралка В.Ю.), під час якої хлопці змагалися у наступних дисциплінах: підтягування на перекладині, комплексні силові вправи, човниковий біг, згибання та розгибання рук в упорі, стрільба з пневматичної гвинтівки, біг на 100 м, крос 1 км, метання гранти Ф-1 на дальність.

        На виконання наказу по школі від 30.03.2018 №118 «Про участь у І (міському) етапі всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»)», з метою розвитку військово-патріотичного виховання та спортивної підготовки дітей та учнівської молоді, забезпечення формування і розвитку соціально значущих цінностей, громадянських, моральних, психологічних і фізичних якостей у процесі виховання та навчання, набуття учнями знань, умінь та навичок, необхідних майбутньому захиснику Вітчизни, 24-25 квітня 2018 року на базі військової частини А1476 учні 10-х класів брали участь у міському етапі всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (відповідальні учитель предмету «Захист Вітчизни» Гуков М.О., учитель фізичної культури Ралка В.Ю.). Слід зазначити, що до даної гри учнів також готували учитель історії Власов В.М., учитель музичного мистецтва Головченко А.І.
        Усі заплановані заходи місячника військово-патріотичного виховання, присвяченого Дню пам’яті та примирення, Перемозі над нацизмом у Європі, Дню Перемоги проведено якісно, на високому рівні (наказ від 10.05.2018 №192 «Про підсумки місячника військово-патріотичного виховання»).
        На виконання наказу по школі від 01.09.2017 №360 «Про організацію роботи музею бойової слави Сумсько-Київських дивізій у 2017-2018н.р.» учителем історії Калашник Т.О. протягом навчального року проведено заходи з військово-патріотичного виховання на базі шкільного громадського музею.
        Активна робота велася учасниками краєзнавчого гуртка (керівник Калашник Т.О.) при громадському музеї бойової слави Сумсько-Київських дивізій. Учні брали активну участь у заходах патріотичного спрямування як загальношкільних, так і міських.
        Калашник Т.О. протягом 2017-2018 н.р. на базі музею Сумсько-Київських дивізій були проведені музейні уроки для учнів 5 класів, мультимедійні тематичні екскурсії для учнів 5,7 класів, тематичні п’ятихвилинки для учнів 5-11 класів; краєзнавчий турнір «Рідний край» (5 класи); екскурсія для учнів КУ Сумська спеціальна ЗОШ (7,8 класи).
        Протягом 2017-2018 н.р. були проведені заходи до визначних річниць. Так, до 100-ї річчя Української революції для учнів 8-11 класів були проведенні тематичні п’ятихвилинки з переглядом відеоролика, а до 80-річчя з дня народження В.Черновола для учнів 11 класів був запропонований усний журнал «В’ячеслав Чорновіл – постать на тлі епохи».
        Також були проведені заходи щодо вшанування жертв політичних репресій, подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пом’яті Героїв Небесної Сотні; а також відзначення Дня Гідності та Свободи, Дня Соборності, Дня Перемоги над нацизмом у Європі.

        Керівником краєзнавчого гуртка були організовані заходи за участі ветеранів Другої світової війни. Для учнів 10-А, 11-А класів 22.09.2017 р. було проведено історичне лото «Видатні земляки у світових досягненнях» за участі дитини війни, волонтера Сахно С.Г. Протягом 2017-2018 н.р. відбулися заходи за участі учителя-ветерана, дитини війни, Коваленко З.В.: 29.11.2017 р. – урок патріотизму для учнів 7-х, 6-А, 9-В класів, а 08.05.2018 р. – зустріч у 10-Б класі.
        Керівник краєзнавчого гуртка з питань патріотичного виховання молоді співпрацювала з міськими громадськими організаціями. Так, 20.02.2018 р. Калашник Т.О. спільно з членами пошукової групи «Факел» брала учать у роботі семінару «Діяльність молодіжних пошукових загонів з увічнення пам’яті загиблих воїнів у період Другої світової війни», що був організований Радою Сумської міської організації ветеранів України. А 14.03.2018 р. під час святкування 40-річного ювілею клубу «Бойові подруги» на базі КУ ССШ № 1 Калашник Т.О. висвітлила основні напрямки співпраці клубу та освітнього закладу.
        Робота з патріотичного виховання проводилася вчителем предмету «Захист Вітчизни» Гуковим М.О. на заняттях військово-патріотичного гуртка. Протягом навчального року педагогом проведена шкільна спартакіада з прикладної фізичної підготовки (підтягування, комплексна силова вправа, човниковий біг, згинання та розгинання рук в упорі на брусах, ривок гирі 16 кг обома руками, стрільба з пневматичної гвинтівки, біг на 100 м, біг 1 км, метання гранати Ф-1 на дальність) та здійснювалася підготовка юнаків 10-11-х класів до міських змагань з прикладної фізичної підготовки й до І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
        Протягом 2017-2018 н.р. Гуковим М.О. організовано для старшокласників відвідування 27 Сумської реактивної артилерійської бригади, зустрічі з учасником АТО, воїном 27 Сумської реактивної артилерійської бригади Мордасовим І.В. та з учасником війни в Афганістані Берестовським О.І. Крім того, при підготовці до І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») інструктором Сумського обласного центру відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання Хусейновим Ф.С. проведено заняття з домедичної допомоги з командою закладу.
        Юнаки допризивного віку в 2017-2018н.р. залучалися до проведення як шкільних, так і міських заходів з військово-патріотичного виховання, старшокласники брали активну участь у міських конкурсах та спартакіада, у яких посіли призові місця. Під керівництвом Гукова М.О. старшокласники впорядковували поховання воїнів на центральному цвинтарі (Герою Радянського Союзу Нагорному, лейтенанту Бугайову та двом невідомим солдатам) та проводили церемонії покладання квітів до стели Катерини Зеленко, вищезазначених поховань та на Алеї Героїв АТО.
        Протягом 2017-2018 н.р. проведено заходи до визначних історичних подій, ювілейних дат, усеукраїнських свят.
        На виконання наказу по школі від 05.10.2017 №438 «Про затвердження на 2017-2018 роки Плану заходів у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні», з метою гідного вшанування пам’яті жертв Голодомору, донесення до громадськості об’єктивної інформації про Голодомор 1932-1933 років – геноциду Українського народу, учинений комуністичним тоталітарним режимом велась відповідна робота. До Дня пам’яті жертв голодоморів класними керівниками, учителями історії у рамках уроків пам’яті «Україна пам’ятає! – Голодомор 1932-1933 років в Україні» учнів поінформовано про проведення 25.11.2018р. о 16.00 загальнонаціональної хвилини мовчання та вже традиційної громадської акції «Запали свічку пам’яті», під час якої кожен громадянин може запалити свічку і встановити її на підвіконні (чи на балконі), ушанувавши таким чином пам’ять мільйонів українців, яких було вбито голодом в Україні.

        17 травня 2018р. в Україні відзначали День вишиванки – усеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Учні та учителі школи і цього року долучилися до свята й у цей день у рамках акції «Вишиванка – і в будень, і у свято» одягли вишиванки, дівчатка прикрасили волосся квітами та вінками. Цього дня було дуже приємно спостерігати за школярами у вишитому одязі, які гордо, урочисто, піднесено, але водночас радісно крокували коридорами школи. Учні, одягнувши вишиванки, довели, що шанують, бережуть та продовжують традиції наших предків, пишаються тим, що є українцями. На уроках були проведені патріотичні хвилинки, під час яких школярі дізналися багато цікавого про національний український одяг, слухали українські народні пісні.
        Значна робота з національно-патріотичного виховання проведена працівниками бібліотеки Лисицькою О.І., Едель І.М., Загрибельною М.М. Так, протягом 2017-2018 н.р. проведені: бібліотечні уроки «Подорож у країну Фольклористики» (для учнів 3-Г та 4-Г класів), віртуальне знайомство з видатним оперним співаком А.Б.Солов’яненком (для учнів 5-Г класу), бібліотечний урок «Серце забуте обігій добром» присвячений міжнародному дню людей похилого віку (для учнів 4-Г класу), інформаційно-бібліографічний захід «Слава партизанська» (для учнів 5-Гкласу), урок мужності «Герої Крут для нащадків взірець» (для учнів 8-А класу); бесіда-спомин «Поки пам’ятаємо – живемо» (для учнів 6-Г класу) та літературні читання «Роки обпалені війною» (для учнів 4-Б класу)(до Дня Перемоги над нацизмом у Європі).

        Традиційно плідно з даного питання працівники шкільної бібліотеки співпрацювали з Сумською міської ЦБС. Так, на базі Сумської обласної дитячої бібліотеки до Дня партизанської слави були проведені година історичної пам’яті «Назавжди в пам’яті людській» (для учнів 7-Г класу) та краєзнавчий мистецький екскурс «Вшановані навічно» (для учнів 6-В класу); а також, літературний калейдоскоп «Чарівний дотик різдвяного дива» (для учнів 4-А та 4-Б класів).
        На базі бібліотеки-філії №2 Сумської міської ЦБС були проведені: народознавчий ярмарок «Будуть традиції жити, поки цінують їх діти» (для учнів 1-В та 1-Г класів), інтерактивна година, присвячена Дню Соборності України «Злука віків і волі вічні дзвони» (для учнів 5-Г,6-Г та 7-В класів), година пам’яті «Понад Крутами вічність у сурми сурмить» (для учнів 9-А класу), свято рідної мови «Мово моя, ти пречиста і славна» (для учнів 6-В класу), година спілкування «Шануй батька свого і матір свою...» (для учнів 10-Б класу) та урок-екскурс до музейної кімнати В.О.П’янкова «Не згасити вогонь пам’яті» (для учнів 4-В та 4-Г класів).
        За участі працівників Сумської центральної міської бібліотеки імені Т.Г.Шевченка були проведені конкурс-вікторина «Що я знаю про здоровий спосіб життя» (для учнів 7-А класу), вечір пам’яті «Людської пам’яті мости» присвячений трагічним подіям Голодомору (для учнів 9-В класу), пізнавальна програма «СНІД- знак біди» (для учнів 9-Б класу), літературні пазли «Книга – дивовижний сад – знайди плоди на свій смак» (для учнів 6-7 класів),година спілкування «Поговоримо про професії» (для учнів 7-Б класу), інтерактивна зустріч «Чорнобиль не має минулого часу» (для учнів 5-Г, 6-А та 7-В класів).

        Змістовну роботу проводили працівники бібліотеки для організації зустрічей учнів з успішними, творчими людьми. Так, 26.09.2017 р. на базі центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка відбулася зустріч учнів 6-А та 7-В класів з сумським письменником-гумористом О.С.Шрамко. 20.02.2018р. на базі бібліотеки-філії №2 Сумської МЦБС для учнів цих класів пройшов урок гідності та патріотизму «Вони помирали, щоб жила Україна», який був присвячений вшануванню пам’яті героїв Небесної сотні, за участі учасника трагічних подій в зоні АТО, командира БТР, командира десанту ІІІ взводу 9 роти, голови всеукраїнського союзу ветеранів АТО Сумського міського округу Гребенюка А.С. А 27.03.2018р.на базі Сумської обласної бібліотеки для дітей відбулася зустріч учнів 10-А та 10-Б класів з сучасним письменником-земляком, журналістом Владиславом Івченком.

        За участі працівників бібліотеки СумДУ було проведено презентацію-огляд «Незалежна, єдина, будь навіки, Україно», присвячена Дню Гідності та Свободи (для учнів 10-Б класу); а на базі конгрес-центру СумДУ – бібліотечно-краєзнавчий квест «Козацькому роду - нема переводу» (для учнів 8-А класу), етно вечір «Народні символи України» (для учнів 8-Б та 8-В класів), краєзнавча родинна гра «Загадкові та прекрасні Суми. 120 перлин Сум» (для учнів 8-А), квест «Пісня льоду й полум’я» (для учнів 10-А класу).
        Необхідно відзначити роботу керівника музею, класного керівника 11-А класу Калашник Т.О., учителя історії Власова В.М., педагога-організатора Гончаренко В.В., зав.бібліотекою Лисицької О.І. щодо організації краєзнавчої роботи та заходів національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

        Дієвим був і волонтерський рух, який спрямовано на виховання милосердя, залучення дітей до соціальної допомоги інвалідам, ветеранам війни та праці, людям похилого віку, учасникам АТО. 29.09.2017 року в рамках проведення Дня учнівського самоврядування було проведено благодійний ярмарок «Смаколики до свята», організований з метою збору коштів для надання допомоги онкохворим дітям. У грудні 2017 року було проведено благодійний ярмарок «Душі людської доброта» та акція «Милосердя», у рамках яких 19.12.2017р. та 29.12.2017р. представники учнівського самоврядування 9-11 класів привітали дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з днем Святого Миколая, дітей-переселенців з Новим роком, вручивши їм подарунки (канцелярське приладдя та солодощі) (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.). 21.12.2017р. у рамках благодійної акції «Посміхнись, малюче!» представники волонтерської організації освітнього закладу відвідали гематологічне відділення Сумської обласної дитячої клінічної лікарні, привітавши онкохворих дітей подарунками та солодощами до Нового року,а 30.01.2018 року у рамках благодійної акції «Врятуймо дитину разом!» з метою надання допомоги на обстеження онкохворої дівчинки Бесідовської Єгенії тисячу гривень було перераховано на карту її мами. У рамках проведення Дня відкритих дверей в освітньому закладі 19.04.2018р. було проведено благодійний ярмарок «З добротою в серці» для учнів, батьків та педагогів із залученням представників учнівського самоврядування Демократичної Шкільної Республіки, у результаті якого зібрані кошти підуть на надання допомоги військовослужбовцям у зоні АТО, які перебувають на інтенсивному лікуванні.
        Наприкінці травня 2018р. була проведена благодійна акція «Допомога заради життя», під час якої для дітей міста Суми, постраждалих внаслідок ДТП в м. Брест (Білорусь), було зібрано 5 312 грн. Найбільшу допомогу було зібрано учнями 6-А класу (класний керівник Дихтяренко Т.О.) та 7-Б класу (класний керівник Артюшенко О.М.).

        Школярі брали участь і в акціях патріотичного спрямування: «Лист та малюнок України», «Зігрій своїм теплом солдата», «Не будь байдужим!», «Подарунок для захисника» (збір продуктів харчування, медикаментів, теплих речей та засобів особистої гігієни для військовослужбовців, що перебувають у зоні АТО); Всеукраїнська благодійна акція «Добро жменями», організована благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС» (збір пластикових виробів для виготовлення протезів пораненим воїнам); «Вірю в дива!» (збір солодощів для військовослужбовців в зоні АТО до новорічно-різдвяних свят); «Великодній кошик для захисника» у рамках міської благодійної акції «Пасхальний кошик до Великодня» (виготовлення смаколиків для військовослужбовців в зоні АТО до Великодня); «Від серця до серця» (участь у виготовленні маскувальних сіток та костюмів «кікімор» на базі волонтерського центру «СББ «ТИЛ») (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.).
        13.10.2017 р. проведена загальношкільна акція «З вірою у Перемогу!», під час якої учні 1-11-х класів та педагоги кріпили на мапу нашої держави написані на червоних паперових маках побажання бійцям, які зараз перебувають у зоні проведення АТО (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).

        22.01.2018 р. до Дня Соборності України для учнів 1-4 класів проведена загальношкільна акція «Ми – єдина нація!», під час якої на невеличких кольорових квіточках школярі мали змогу написати найкращий відповідальна комплімент нашій державі та наклеїти їх на «віночок єднання» (педагог-організатор Гончаренко В.В.). На засіданні Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було прийнято рішення відправити карту з побажаннями військовослужбовцям, які перебувають у зоні проведення воєнних дій.
        Учні закладу також приєдналися до загальноміської благодійної акції «Оберег для воїна АТО». Усі обереги у вигляді ляльок-мотанок, виготовлені дітьми, були вручені військовослужбовцям 15 мотопіхотного батальйону під час урочистої зустрічі бійців у м. Суми наприкінці березня 2018 року.
        Слід відмітити роботу педагога-організатора Гончаренко В.В., соціального педагога Шкут О.С., практичного психолога Головач І.А., класоводів 1-А класу Сивоконь Л.М., 1-Б класу Сугар О.В., 1-Г класу Глушенко Л.В., 2-Б класу Усик С.Л., 3-А класу Шерстюк Г.І., 3-Б класу Васюкової С.М., 4-Б класу Лиштван О.А., 4-В класу Світенко Г.М., 4-Г класу Самойленко Л.В., класних керівників 5-А класу Душки А.О., 5-Г класу Тутової І.В., 7-А класу Капленко А.В., 7-Б класу Артюшенко О.М., 9-В класу Колотило О.В., 10-Б класу Капленко А.О. щодо організації та проведення волонтерських акцій.
        Робота волонтерської організації була узагальнена та представлена на міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).

        З метою формування в учнів високої патріотичної свідомості, вивчення історико-культурного надбання українського народу, виховання у дітей любові до рідного краю, шанобливого ставлення до його історії, духовної спадщин, у 2017-2018 н.р. педагогами було організовано дві екскурсійні подорожі до м.Харків 03.11.2017 р. (група учнів 9-Б, 7-Б, 7-Г класів, відповідальні класні керівники 9-Б класу Штокало О.В., 7-Б класу Артюшенко О.М., 7-Г класу Вода О.І.) та 10.04.2018 р. (група учнів 5-Г, 6-А, 7-В класів; відповідальні класні керівники 7-В класу Грицай С.П., 5-Г класу Тутову І.В., 6-А класу Дихтяренко Т.О., учитель англійської мови Долгозвяга Н.П., учитель інформатики Подоляка В.Б.).
        За підсумками участі в 2017-2018н.р. в усіх обласних та міських конкурсах патріотичного спрямування (обласний конкурс малюнків «Україна: шлях до гідності», Всеукраїнський конкурс військово-патріотичної творчості учнівської молоді «За нашу свободу», міський конкурс творчих робіт, присвячений захисникам Вітчизни, міська благодійна виставка-конкурс дитячих малюнків «Добро очима дітей», міський етап Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!», міський етап обласних екскурсійно-краєзнавчих стартапів, міський етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна») заклад має призові місця.
        Керівник шкільного громадського музею Калашник Т.О. з метою обміну досвідом з національно-патріотичного виховання брала участь 24.10.2017р. у засіданні творчої лабораторії вчителів історії «Нетрадиційні форми проведення заходів з краєзнавства» та 01.11.2017 р. у семінарі під час поїздки до Ніжинського національного університету імені М.Гоголя.
        Крім того, реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави» Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили правоосвітні та прововиховні заходи для учнів.
        На виконання заходів міської комплексної програми «Правопорядок» на період 2016-2018 роки, заходів з виконання міської цільової Програми з реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2017-2019 роки, з метою попередження бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх у школі протягом 2017-2018 н.р. проводилася відповідна робота.
        У закладі запроваджено єдину систему обліку дітей девіантної поведінки (на початок 2017-2018 н.р. на обліку перебували 3 учнів 9-х класів, а на кінець 2017-2018 н.р. – 3 учні 8-х класів та 3 учнів 9-х класів, які схильні до правопорушень), учнів, які потребують додаткової педагогічної уваги (на початок 2017-2018 н. р. такі учні були відсутні, на кінець 2017-2018 н. р. – 1 учень 7 класу, 4 учні 8-х класів та 3 учні 9-х класів). Діти девіантних сімей на обліку не перебували. У Службі у справах дітей Сумської міської ради на обліку на початок 2017-2018 н.р. знаходилась 1 учениця (6 клас), а на кінець 2017-2018 н.р. такі учні відсутні, оскільки з 12.04.2018р. неповнолітня знята з обліку (лист Служби у справах дітей СМР від 12.04.2018р. №619/27.1-24).
        На обліку в Сумському ВП (м. Суми) та в Сумському обласному наркологічному диспансері у 2017-2018 н.р. учні освітнього закладу не перебували.
        З учнями девіантної поведінки проводилася індивідуально консультативна та корекційно-розвивальна робота (заняття з метою формуваня позитивної мотивації до занять, створення умов для осмислення власної ціннісно-смислової сфери, розвитку усвідомлення особливостей сприймання навколишнього світу, бесіди та консультації «Безпечна та небезпечна поведінка в нашому житті», «Відповідальність та її значення в житті людини», «Коло наших проблем, або коли ми ризикуємо», «Ризикована поведінка», «Вольові риси особистості», «Керуй своїми емоціями»). Працівниками психологічної служби батькам учнів надавалися індивідуальні консультації (рекомендації) щодо поліпшення дитячо-батьківських стосунків, стилю виховання.
        На виконання наказу від 01.09.2017 №348 «Про роботу з попередження правопорушень, негативних проявів в учнівському середовищі в 2017-2018 навчальному році» спланована спільна робота освітнього закладу зі службою у справах дітей Сумської міської ради та Сумським відділом поліції з питань профілактики правопорушень, провоосвітнього всеобучу, роботи з деструктивними сім’ями та учнями девіантної поведінки.
        Педагогічний колектив протягом 2017-2018 н.р. тісно співпрацював зі службою у справах дітей Сумської міської ради (спеціалісти служби Максименко О.А., Черненко С.І.), Сумським відділом поліції (м. Суми) (інспектор Христич Я.Я.), Управління патрульної поліції в м.Суми (начальник Управління, патрульної поліції в м. Суми Калюжний О.О., інспектори Сологуб О.О., Горьковська М.В., Красовська О.Г.) з питання вирішення проблеми відвідування учнями навчальних занять, попередження правопорушень, застосування заходів адміністративного впливу до батьків неповнолітніх девіантної поведінки та девіантних сімей.
        Протягом навчального року педагогами організовано зустрічі із заступником директора служби охорони «Делфі плюс» Слабко О.А., з викладачем правових дисциплін Безрук Л.А. та студентами коледжу СНАУ, з викладачем правових дисциплін Боговіс Є.В., із старшим слідчим Сумського відділу поліції Білик Л.М., з викладачем СНАУ Кузьменко Н.М., із кандидатом економічних наук викладачем коледжу СНАУ Неженець О.П., з інспекторами патрульної поліції м. Суми Красовською О.Г. та Горьковською М.В., з помічником адвоката Якіменко О.І., з доцентом кафедри юридичних дисциплін Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справа Садиковою Я.М.
        Питання попередження правопорушень, стану правової та превентивної роботи розглядалося на нарадах при директорові, нарадах класних керівників та на м/о класних керівників.
        В освітньому закладі протягом навчального року функціонувала Рада профілактики, діяльність якої узагальнена у наказі від 29.05.2018 №224 «Про підсумки роботи Ради профілактики правопорушень у 2017-2018 н.р.».
        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили заходи щодо формування культури міжетнічних відносин, протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації.

        На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 26.02.2018 №137 «Про затвердження заходів щодо реалізації право просвітницького проекту «Я маю право!» у 2018 році», рiчного плану роботи закладу, відповідно до плану проведення предметних тижнів у 2017-2018 н.р., з метою забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей, підвищення рівня правової освіти школярів, ознайомлення учнів з їх правами та діями неповнолітніх у разі необхідності захищати свої права протягом 2017-2018 н.р. в освітньому закладі проведено три тижні правових знань (02.10-06.10.2017 р., 04.12-08.12.2017р., 16.04-20.04.2018р.).
        Система превентивної роботи з попередження правопорушень в освітньому закладі висвітлена в наказі по школі від 30.05.2018 №225 «Про підсумки правоосвітньої роботи та правового виховання, попередження правопорушень у 2017-2018 н.р.».
        Протягом 2017-2018 н.р. виховна діяльність у закладі була спрямована на створення необхідних умов для соціалізації школярів шляхом включення їх в практичну соціально – значущу діяльність на всебічний розвиток соціальної активності учнів, що перш за все передбачає виконання кожним із них конкретного суспільного доручення, навчання учнів навичками та умінням організаторської роботи з постійним і послідовним удосконаленням та розвитком їх досвіду, забезпечення поєднання педагогічного управління і дитячого самоврядування.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове