КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Виховна робота (2019-2020 н.р.) стрелка Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Ціннісне ставлення особистості
до суспільства і держави
(2019-2020 н.р.)

        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили заходи щодо формування патріотизму, правосвідомості, політичної культури та культури міжетнічних відносин.
        Заходи патріотичного спрямування, що проводилися для здобувачів освіти відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки та наказів по закладу від 18.04.2016р. №163 «Про затвердження плану заходів щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», від 12.10.2017 №448 «Про виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 10.10.2017 №848 «Про виконання рішення колегії від 29.09.2015 «Про організацію національно-патріотичного виховання в навчальних закладах» та від 07.05.2018р. №184 «Про затвердження Плану заходів щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в закладі освіти на 2018-2020 роки» були спрямовані на формування особистісної ідентифікації зі своєю нацією, віри в духовні сили та майбутнє країни, волі до праці на користь народу; усвідомлення моральних та культурних цінностей; знання історії, звичаїв, обрядів, символіки як всієї країни так і її регіонального різноманіття.
        Особлива увага протягом навчального року приділялась військово-патріотичному вихованню підростаючого покоління. Проведені відповідні заходи до Дня визволення м. Суми, Дня захисника України, Дня партизанської слави, 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України, Дня пам’яті жертв Голодомору, Дня Збройних Сил України, Дня Гідності та Свободи, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня Соборності України, Дня українського добровольця, Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Європі.
        Згідно плану роботи, з метою патріотичного виховання на прикладі героїчного подвигу старших поколінь, формування в учнів шанобливого ставлення до ветеранів війни, всебічного залучення учнівської молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю, підвищення військово-патріотичного виховання учнівської молоді протягом 2019-2020 н.р. класними керівниками проводилися виховні заходи військово-патріотичного спрямування. Це і години спілкування, уроки патріотизму, уроки пам’яті, уроки мужності, зустрічі з ветеранами, благодійні волонтерські акції.

        З метою відзначення 76-ї річниці визволення м. Суми від нацистських загарбників та 364-ї річниці з дня його заснування було організовано краєзнавчу подорож «Зі святом, рідні Суми» та екскурсія музейною кімнатою В.О.П’янкова на базі бібліотеки-філії №2 Сумської МЦБС (учні 4-Б класу, відповідальні завідуюча бібліотекою Лисицька О.І., класовод Усик С.Л.), урок-зустріч з дитиною війни, волонтером Сахно С.Г. (учні 5-В класу, відповідальні учитель історії Калашник Т.О., класний керівник Павленко А.С.).
        09.09.2019 р. учасник бойових дій в Афганістані, відомий бард, автор і виконавець власних пісень, волонтер Щеглов В.О. у закладі освіти презентував книгу «Пошук істини», на якій були присутні учні 9-В, 11-А, 11-Б класів (відповідальна керівник громадського музею Калашник Т.О.).
        До Дня партизанської слави (22.09.2019р.) в освітньому закладі було проведено тематичні екскурсії «Партизанськими стежками» у музеї бойової слави Сумсько-Київських дивізій для учнів 5-А та 7-А класів (відповідальна керівник музею Калашник Т.О.)., класну годину «День партизанської слави» на базі Сумської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для учнів 6-В класу (відповідальна завідуюча бібліотекою Лисицька О.І., класний керівник Максименко І.І.).

        З 07.10.2019р. по 11.10.2019 р. у закладі проведено тиждень військово-патріотичного виховання до Дня захисника України, під час якого в усіх класних колективах відбулися святкові заходи. У закладі було оформлено виставку дитячих малюнків «З Україною в серці!» (1-7 класи). 11.10.2019р. для учнів 2-х класів проведена загальношкільна акція «Ми роду козацького діти, землі української цвіт!», під час якої діти мали можливість написати на паперових блакитно-жовтих прапорцях свої привітання та слова підтримки військовослужбовцям, які знаходяться у зоні проведення бойових дій.
        Протягом тижня учні 1-11 класів, педагогічний та батьківський колективи брали участь у благодійних акціях «Лист та малюнок захиснику України» (привітання військовослужбовців зі святом), «Добро жменями» (збір кришечок з метою надання допомоги у виготовленні протезування бійцям-інвалідам), «Збираємо тепло сердець!» (надання допомоги захисникам, що перебувають у зоні АТО). 11.10.2019р. усі забрані продукти харчування, речі, листи, малюнки та кришечки було передано у волонтерський центр «СББ ТИЛ» (відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.).

        У рамках тижня військово-патріотичного виховання до Дня захисника України, під час якого було проведено уроки мужності, пам’яті, святкові програми за участі учасників бойових дій у зоні АТО/ООС, які є представниками батьківської громадськості: начальника управління патрульної поліції в Сумській області Калюжного О.О. (2-Б клас, відповідальна класовод Лиштван О.А.), молодшого сержанта в/ч В-2260 Крячка В.М. (2-В клас, відповідальна класовод Бабенко Л.М.), солдата, кулеметника 15 окремого мотопіхотного батальйону, нагородженого державною нагородою Президента України Кондратенка М.С. (2-Г клас, відповідальні класовод Самойленко Л.В.), Маслія О.А. (2-Д клас, відповідальна класовод Саєнко А.В.), Мірошніченка І.І. (3-А клас, відповідальна класовод Сивоконь Л.М.), Чернявського В.Є. (5-А клас, відповідальна класний керівник Лопатка К.М.).

        Крім того, проведено зустрічі для учнів з учасником АТО, «кіборгом», Гребенюком А.С. (7-Г, 8-В, 9-Б класи, відповідальні керівник музею Калашник Т.О., класні керівники Тутова І.В., Дихтяренко Т.О., Артюшенко О.М.), з капітаном ЗСУ Ладикою О.П. та сержантом ЗСУ Шевченком Г.І. на базі бібліотеки-філії №2 Сумської МЦБС (9-В, 9-Г класи, відповідальні завідуюча бібліотеки Лисицька О.І., класні керівники Грицай С.П., Вода О.І.). головою Ради ветеранів кадетського корпусу з посиленою військовою та фізичною підготовкою ім. І.Г. Харитоненка, полковником у відставці Каменевим П.І. (4-А, 4-Б класи, класоводи Абрамчук І.М., Усик С.Л.).
        Учні 10-11 класів здійснили екскурсію до військової частини 3051 Національної гвардії України (08.10.2019р.) та брали участь у військово-патріотичному вишколі І етапу, що проведено ГО «ВОУБД та волонтерів АТО» у рамках Всеукраїнського проекту військово-патріотичного виховання молоді «Ми – громадяни України» за підтримки Міністерства у справах ветеранів України (07.10.2019р.), у військово-патріотичному заході «Юний захисник» на базі в/ч А1476 та спортивного комплексу «Олімп» (10.10.2019р.), у міських урочистостях до Дня захисника України на Театральній площі (11.10.2019р.) (відповідальний учитель предмета «Захист Вітчизни», керівник гуртка «Юний захисник Вітчизни» Нікітенко О.І.).

        28.10.2019 р. з нагоди 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із України проведено усний журнал «Україна-1944» (9-А клас, відповідальні учитель історії Калашник Т.О., класний керівник Капленко А.О.). Цього ж дня старшокласники долучилися до загальноміського заходу з покладання квітів до могил загиблих у зоні АТО на Центральному кладовищі, пам’ятника Скорботній Матері, братської могили загиблих польських воїнів, меморіалу «Вічна Слава», пам’ятника І.Кожедубу (10-А клас, відповідальний учитель предмета «Захист Вітчизни», керівник гуртка «Юний захисник Вітчизни» Нікітенко О.І.) та брали участь у тактично-патріотичній грі на базі дитячого оздоровчого табору «Універ» СДУ (10-А, 10-Б класи, відповідальні класні керівники Радченко Л.П., Бондар Т.Л.).
        До Дня Гідності та Свободи 20.11.2019р. для учнів 6-Б класу проведена година патріотизму «Наш дух не зламати» (відповідальні завідуюча бібліотекою Лисицька О.І., Лісниченко Я.В.).

        З 02.12.2019р. по 13.12.2019р. у закладі проведено декаду військово-патріотичного виховання до Дня Збройних Сил України, під час якої керівником музею, учителем історії Калашник Т.О. було проведено музейні уроки «Фотографія з сімейного альбому» (03.12, 06.12.2019 р., учні 5 класів), гру-лото «Суми – рідне місто» (10.12.2019 р., 7-А клас), інтелектуальний турнір «Військова слава сумчан» за участі завідуючого музеєм «Дзвони пам’яті» при Сумській міській організації ветеранів України Близнюка А. М. (11.12.2019 р., 10-А клас); завідуючою бібліотекою Лисицькою О.І. – годину мужності «Свято доблесті та мужності» на базі ЦМБ ім. Т.Г. Шевченка (04.12.2019 р., 6-Б клас), патріотичну годину «Будемо гідні слави героїв» на базі ЦМБ ім. Т.Г. Шевченка (12.12.2019р., 8-Г клас); учителем предмета «Захист Вітчизни» Нікітенко О.І. – змагання між учнями 10-11 класів з кульової стрільби, розбирання, складання АКМ, спорядження магазину набоями та підтягування на перекладині за участі учасників АТО в/ч А1476 старшого сержанта Фоменка А.В., сержанта Усиха А.С. (11.12.2019р.).
        З метою формування в учнівської молоді почуття патріотизму, розвитку національної свідомості, а також активізації взаємодії органів місцевого самоврядування та громадських об’єднань у питаннях національно-патріотичного виховання 05.12.2019 р. учні закладу Горюшин Даниіл (11-А), Парасотченко Ростислав (10-А), Яковенко Тихон (11-Б) брали участь у загальноміському військово-патріотичному заході «Влучний стрілець». У програмі заходу - змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки; збирання та розбирання автомата на швидкість; показові заняття з домедичної допомоги за участю «Червоного Хреста»; профорієнтаційна робота. Учень 11-Б класу Яковенко Тихон посів IV місце в змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки (відповідальний учитель предмета «Захист Вітчизни», керівник гуртка «Юний захисник Вітчизни» Нікітенко О.І.).
        29.01.2020р. учні 6-Б клас відвідали Сумську обласну бібліотеку для дітей та брали участь у історичному екскурсі «Ніколи не забути цих юних душ нескорений політ» (до Дня пам’яті героїв Крут) (відповідальні завідуюча бібліотекою Лисицька О.І., класний керівник Лісниченко Я.В.).

        19.02.2020 р. для учнів 9-А класу була проведена патріотична година «Ті спогади, то вічний серця біль», присвячена вшануванню учасників бойових дій на території інших держав та бійців, які захищають зараз Україну на Сході нашої держави на базі обласної бібліотеки для дітей за участі ветерана бойових дій в Афганістані, волонтера, письменника та барда Щеглова В.О. та його друзів учасником бойових дій АТО Ткаченко М.Г. та полковника запасу, волонтера Кіченко М.В. (відповідальна завідуюча бібліотеки Лисицька О.І., класний керівник 9-А класу Капленко А.В.).
        20.02.2020 р. на базі для учнів 8-Г, 9-Г класів було проведено урок пам’яті «Реквієм Небесній Сотні» на базі бібліотеки-філії №2 Сумської МЦБС із запрошенням медика Сумської екстреної медичної допомоги, учасника подій на Майдані та бойових дій ООС Шаповалова С.М. (відповідальні завідуюча бібліотеки Лисицька О.І., класні керівники Пятаченко Л.М., Вода О.І.).
        До Дня пам’яті та примирення, 75-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 08.05.2020р. для учнів 1-11 класів було проведено флешмоб «Друга світова війна в світлинах моєї родини» (відповідальні учителі історії Акименко О.А., Калашник Т.О., Власов В.М.) та онлайн арт-галерея робіт учнів 1-7 класів «Не загасити пам’яті вогонь» (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
        На виконання наказу від 03.09.2019р. №340 «Про організацію роботи музею бойової слави Сумсько-Київських дивізій у 2019-2020н.р.» учителем історії Калашник Т.О. протягом навчального року проведено заходи з військово-патріотичного виховання на базі шкільного громадського музею.
        Активна робота велася учасниками краєзнавчого гуртка «Юні екскурсоводи» (керівник Калашник Т.О.) при громадському музеї бойової слави Сумсько-Київських дивізій. Учні брали активну участь у заходах патріотичного спрямування як загальношкільних, так і міських.

        Калашник Т.О. протягом 2019-2020 н.р. на базі музею Сумсько-Київських дивізій були проведені оглядові екскурсії для учнів 7-Б, 6-Г класів; музейні уроки для учнів 5-х класів, мультимедійні тематичні екскурсії для учнів 5-А,7-А,7-Б класів, тематичні п’ятихвилинки для учнів 5-11 класів; краєзнавчі турніри «Військова слава сумчан» (10-А клас), «Історичний калейдоскоп» (10-Б клас), гра-лото «Суми – рідне місто» (7-А клас).
        Протягом 2019-2020 н.р. були проведені заходи до визначних річниць. Так, до Дня Гідності та Свободи, Дня Соборності для учнів 8-11 класів відбулися тематичні п’ятихвилинки з переглядом відеоролика. Також були проведені інші заходи щодо Дня пам’яті жертв Голодомору (конкурс малюнків), Дня Перемоги над нацизмом у Європі (онлайн-флешмоб, віртуальна екскурсія, слайд-шоу), 100-річчя з дня народження І.Кожедуба (слайд-шоу), Дня Захисника України, Дня Збройних Сил України (тематичні заходи).
        З метою формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави та нації, усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, з урахуванням особливих умов освітнього процесу під час карантину, на сайті закладу освіти була висвітлена інформація з даного питання.
        З нагоди Дня пам’яті та примирення, 75-ї річниці Перемоги над нацизмом з урахуванням особливих умов освітнього процесу під час карантину проведені дистанційні тематичні заходи, інформація про які розміщена на сайті закладу освіти та сайті «Музей бойової слави Сумсько-Київських дивізій»: онлайн-флешмоб «Друга світова війна в світлинах моєї родини» (учні надіслали фото своїх рідних, учасників Другої світової війни, коротку інформацію про них), слайд-шоу «Герої Другої світової – наші земляки», віртуальна екскурсія «Музей бойової слави Сумсько-Київських дивізій».

        Керівником гуртка «Юні екскурсоводи» 17.02.2020 р. були організовано відвідування учнями 9-Б класу державного навчального закладу «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту». Учні із задоволенням брали участь у квесті, змагалися у вправності стрільби у лазерному тирі. Захід відбувся за сприяння учасника бойових дій в Афганістані, відомого барда, автора і виконавця власних пісень, волонтера Щеглова В.О.
        Досвід роботи Калашник Т.О., як керівника краєзнавчого гуртка з питань патріотичного виховання молоді презентовано для педагогів міста. Так, 17.12.2019 р. на базі освітнього закладу відбулася міська методична рада з координаційної роботи шкільних музеїв. Під час заходу учениця 9-А класу, екскурсовод громадського музею Капоріна Катерина, провела віртуальну екскурсію «Музей бойової слави СКД». Керівник музею Калашник Т.О. запропонувала присутнім інтерактивне заняття з використанням авторського лото «Видатні діячі Сумщини», познайомила з електронною версією цієї гри, розміщеної на персональному сайті педагога (https://ktateahis.jimdofree.com/).

        Вихованка гуртка «Юні екскурсоводи» Капоріна Катерина 25.01.2020 року на базі Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю брала участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу», презентувала віртуальну екскурсію «У полум’ї війни» і стала призером конкурсу (ІІ місце).
        Усі зазначені заходи висвітлювалися керівником краєзнавчого гуртка на сайті закладу освіти та сайті музею бойової слави Сумсько-Київських дивізій (musskarb3skd.jimdo.com), який створено Калашник Т.О. у 2016 році.
        Робота з патріотичного виховання проводилася вчителем предмету «Захист Вітчизни» Нікітенком О.І. на заняттях військово-патріотичного гуртка «Юний захисник Вітчизни». Педагогом проведена спартакіада з прикладної фізичної підготовки (підтягування, комплексна силова вправа, човниковий біг, згинання та розгинання рук в упорі на брусах, ривок гирі 16 кг обома руками, стрільба з пневматичної гвинтівки, біг на 100 м, біг 1 км, метання гранати Ф-1 на дальність).
        10.12.2019 р. Нікітенком О.І. були проведені змагання між учнями 10-11 класів з кульової стрільби, розбирання, складання АКМ, спорядження магазину набоями та підтягування на перекладині. На змаганнях були присутні військовослужбовці в/ч А1476, учасники ООС: старший сержант Фоменко А.В. та сержант Усих А.С.
        Здійснювалася підготовка юнаків 10-11-х класів до міських змагань з прикладної фізичної підготовки й до І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), які не відбулися у зв’язку із запровадженням з 12.03.2020р. карантинних заходів щодо запобігання розповсюдження захворювання на коронавірус COVID – 19.
        Юнаки старших класів у 2019-2020н.р. залучалися до проведення як шкільних, так і міських заходів з військово-патріотичного виховання. Під керівництвом Нікітенка О.І. старшокласники впорядковували поховання воїнів на центральному цвинтарі (Герою Радянського Союзу Нагорному, лейтенанту Бугайову та двом невідомим солдатам) та проводили церемонії покладання квітів до стели Катерини Зеленко, вищезазначених поховань та на Алеї Героїв АТО.
        Протягом 2019-2020н.р. проведено заходи до визначних історичних подій, ювілейних дат, усеукраїнських свят.
        З метою гідного вшанування пам’яті жертв Голодомору, донесення до громадськості об’єктивної інформації про Голодомор 1932-1933 років – геноциду Українського народу, учинений комуністичним тоталітарним режимом велась відповідна робота. До Дня пам’яті жертв голодоморів класними керівниками, учителями історії у рамках уроків пам’яті «Україна пам’ятає! – Голодомор 1932-1933 років в Україні» учнів було поінформовано про проведення 23.11.2019р. о 16.00 загальнонаціональної хвилини мовчання та вже традиційної громадської акції «Запали свічку пам’яті», під час якої кожен громадянин може запалити свічку і встановити її на підвіконні (чи на балконі), ушанувавши таким чином пам’ять мільйонів українців, яких було вбито голодом в Україні.

        21 травня 2020р. в Україні відзначали День вишиванки – усеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Учні, вчителі та батьки освітнього закладу, не зважаючи на карантинні обмеження, і цього року долучилися до свята й у цей день у рамках челенджу «Одягни вишиванку – зроби цей день яскравим» надсилали фото світлини у вишиванках та брали участь в арт-акції «Краса української вишивки», створивши за допомогою олівців і фарб вишиті рушнички, а також колекцію одягу із символікою українського орнаменту (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
        Значна робота з патріотичного виховання протягом навчального року проведена зав. бібліотекою Лисицькою О.І. (наказ від 29.05.2020 № ___ «Про підсумки роботи бібліотеки освітнього закладу у 2019-2020 н.р.).
        Дієвим був і волонтерський рух, який спрямовано на виховання милосердя, залучення дітей до соціальної допомоги важкохворим дітям, учасникам АТО, людям похилого віку.
        У грудні 2019р. було проведено благодійний ярмарок «Душі людської доброта» та акція «Милосердя», у рамках яких 19.12.2019р. представники учнівського самоврядування 9-11 класів привітали дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з днем Святого Миколая, вручивши їм подарунки (канцелярське приладдя та солодощі) (відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В. і Васюкова О.Б., соціальний педагог Шкут О.С.).

        Учні брали активну участь у акціях патріотичного спрямування: «Лист та малюнок захиснику України», «Збираємо тепло сердець!», «Твори добро» (збір продуктів харчування, медикаментів, теплих речей та засобів особистої гігієни для військовослужбовців, які перебувають у зоні ООС), «Оберіг для захисника» (виготовлення оберегів для військовослужбовців), «Вірю в дива!» (привітання з новорічно-різдвяними святами захисників) та у Всеукраїнській благодійній акції «Добро жменями», організованій благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС» (збір пластикових виробів для виготовлення протезів пораненим воїнам)(відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С.).
        11.10.2019р. для учнів 2-х класів проведена загальношкільна акція «Ми роду козацького діти, землі української цвіт!», під час якої школярі мали можливість написати на паперових блакитно-жовтих прапорцях свої привітання та слова підтримки військовослужбовцям, які знаходяться у зоні проведення бойових дій (відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.).
        22.01.2020р. до Дня Соборності України для учнів 2-7 класів проведена загальношкільна арт-акція «Я люблю Україну!», під час якої на різнокольорових макетах областей України учні писали побажання нашій державі на зображеннях-пазлах областей, які клеїли їх на карту України (відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.). На засіданні Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було ухвалено рішення відправити карту з побажаннями військовослужбовцям, які перебувають у зоні проведення бойових дій.
        17.02-22.02.2020р. проведена благодійна акція «Не будь байдужим» (допомога вихованцям Будинку Малюка та ветеранам геріатричного пансіонату). Однак, заплановане відвідування геріатричного пансіонату представниками учнівського самоврядування з концертною програмою було скасоване через введення карантинних заходів (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С.).
        Слід відмітити роботу педагогів-організаторів Гончаренко В.В., Васюкової О.Б., соціального педагога Шкут О.С., практичного психолога Головач І.А.; класоводів 1-Б класу Васюкової С.М., 2-Б класу Лиштван О.А., 2-В класу Бабенко Л.М., 3-Б класу Сугар О.В., 4-Б класу Усик С.Л., класних керівників 5-А класу Лопатки К.М., 5-Б класу Капленко А.О., 6-Б класу Лісниченко Я.В., 7-Г класу Тутової І.В., 9-А класу Капленко А.В., 9-Б класу Артюшенко О.М. щодо організації та проведення волонтерських акцій.
        За підсумками участі у 2019-2020 н.р. в обласних та міських конкурсах патріотичного спрямування (міський конкурс творчих робіт, присвячений захисникам Вітчизни, міський етап Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!», міський етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна») заклад має призові місця.
        Крім того, реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави» Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили правоосвітні та прововиховні заходи для учнів.
        На виконання Конституції України (ст. 53), Законів України «Про освіту» (ст. 4, 6, 53), «Про повну загальну середню освіту (ст. 6, 7, 15, 20, 25), заходів щодо виконання міської комплексної програми «Правопорядок» на період 2019-2021 років та з метою поліпшення профілактичної роботи по запобіганню злочинів та правопорушень серед учнівської молоді в освітньому закладі протягом 2019-2020 н.р. проводилася відповідна робота.
        У закладі запроваджено єдину систему обліку дітей девіантної поведінки (на початок 2019-2020 н.р. на обліку були відсутні учні даної категорії, а на кінець 2019-2020 н.р. – 2 учнів 8-х класів, 4 – 9-х класів, які схильні до правопорушень), учні які потребують додаткової педагогічної уваги (на початок та кінець 2019-2020 н. р. – 3 учні 7-х класів, 1 учень 9-го класу). Діти сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, на обліку не перебували.
        На обліку в Сумському ВП (м. Суми), Служби у справах дітей СМР та Сумському обласному наркологічному диспансері у 2019-2020 н.р. учні освітнього закладу не перебували.
        З учнями девіантної поведінки проводилася індивідуально консультативна та корекційно-розвивальна робота (заняття з метою формування позитивної мотивації до занять, створення умов для осмислення власної ціннісно-смислової сфери, розвитку усвідомлення особливостей сприймання навколишнього світу, бесіди та консультації «Безпечна та небезпечна поведінка в нашому житті», «Відповідальність та її значення в житті людини», «Коло наших проблем, або коли ми ризикуємо», «Ризикована поведінка», «Вольові риси особистості», «Керуй своїми емоціями»). Працівниками психологічної служби батькам учнів надавалися індивідуальні консультації (рекомендації) щодо поліпшення дитячо-батьківських стосунків, стилю виховання.
        На виконання наказу від 19.09.2019р. №381 «Про роботу з попередження правопорушень, негативних проявів в учнівському середовищі, посилення просвітницької діяльності в 2019-2020 навчальному році» спланована спільна робота освітнього закладу зі службою у справах дітей Сумської міської ради та Сумським відділом поліції з питань профілактики правопорушень, провоосвітнього всеобучу, роботи з деструктивними сім’ями та учнями девіантної поведінки.

        Педагогічний колектив протягом 2019-2020 н.р. тісно співпрацював зі службою у справах дітей Сумської міської ради (спеціаліст служби Черненко С.І., Максименко О.А.), Сумським відділом поліції (м. Суми) (інспектор Христич Я.Я.), управлінням патрульної поліції в м. Суми (шкільний офіцер поліції Красовська О.Г.) з питання вирішення проблеми відвідування учнями навчальних занять, попередження правопорушень, застосування заходів адміністративного впливу до батьків неповнолітніх девіантної поведінки. Крім того, педагогами під час тижнів правових знань організовано зустрічі із викладачем правових дисциплін коледжу СНАУ Майоровою І.В. та студентами закладу «Ти і поліція» (9-А, 9-Г класи), доцентом кафедри юридичних дисциплін СФ ХН Садиковою Я.М. «Практика Європейського суду» (9-Б клас), викладачем СумДУ Чернадчуком О.В. «Особливості роботи адвоката» (10-А клас).
        Питання попередження правопорушень, стану правової та превентивної роботи розглядалося на нарадах при директорові, нарадах класних керівників та на м/о класних керівників.
        В освітньому закладі протягом навчального року функціонувала Рада профілактики, діяльність якої узагальнена у наказі від 27.05.2020 №___ «Про підсумки роботи Ради профілактики правопорушень у 2019- 2020 н.р.».
        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили заходи щодо формування культури міжетнічних відносин, протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації.

        На виконання рiчного плану роботи закладу, відповідно до плану проведення предметних тижнів у 2019-2020 н.р., з метою забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей, підвищення рівня правової освіти учнів, ознайомлення здобувачів освіти з їх правами та діями неповнолітніх у разі необхідності захищати свої права протягом 2019-2020 н.р. в освітньому закладі проведено два тижні правових знань (02.09. – 08.09.2019 р., 09.12. – 13.12.2019р.).
        Система превентивної роботи з попередження правопорушень в освітньому закладі висвітлена в наказі від 29.05.2020 №165 «Про підсумки правоосвітньої роботи та правового виховання, попередження правопорушень у 2019-2020 н.р.».
        Протягом 2019-2020 н.р. виховна діяльність у закладі була спрямована на створення необхідних умов для соціалізації школярів шляхом включення їх в практичну соціально – значущу діяльність на всебічний розвиток соціальної активності учнів, що перш за все передбачає виконання кожним із них конкретного суспільного доручення, навчання учнів навичками та умінням організаторської роботи з постійним і послідовним удосконаленням та розвитком їх досвіду, забезпечення поєднання педагогічного управління і дитячого самоврядування.

полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове