КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області













Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Виховна робота (2019-2020 н.р.) стрелка Ціннісне ставлення до себе

Ціннісне ставлення до себе
(2019-2020 н.р.)

        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до себе», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили заходи щодо формування у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил.
        З метою надання підліткам об’єктивних сучасних знань щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я та усвідомлення його цінності, значущості, а також формування навичок здорового способу життя в термін з 18.11.2019 р. по 29.11.2019 р. відбулася декада пропаганди здорового способу життя.
        На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 19.09.2019 №597 «Про проведення міського етапу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» учні закладу брали участь у наступних номінаціях конкурсу: «плакат» (ІІ місце – Абжалова Дарина, 5-Б клас та участь – Дегтярьов Ростислав, 6-Б клас), «фотографія, художня робота» (участь – Наумко Максим, 1-А клас та Головченко Нікіта, 2-Б клас).
        З метою поліпшення профілактичної роботи щодо протидії тютюнокурінню, вживанню алкоголю та наркотичних засобів серед учнівської молоді у школі створено наркопост, який працював протягом 2019-2020 н.р. у складі затвердженому відповідно до наказу від 03.09.2019 №347 «Про продовження роботи громадського наркологічного поста по запобіганню та боротьбі з наркоманією у 2019-2020 н.р.». Уся превентивна робота з даного питання робота планувалася і проводилася згідно Положення про громадський наркологічний пост навчальних закладів та плану роботи наркопосту, затвердженого головним лікарем СОНД.
        З учнями, схильними до адиктивної поведінки (банк даних налічував на початок 2019-2020 н.р. 6 учнів 9 класу та 4 учня 11 класу, а на кінець 2019-2020 н.р. 3 учня 8 класу, 7 учнів 9 класу, 4 учня 11 класу) та їх батьками членами наркопосту велась індивідуально-профілактична робота, яка фіксувалась у відповідних журналах. У 2019-2020 н.р. на обліку перебували тільки учні, які схильні до тютюнокуріння. На профілактичному обліку в Сумському обласному наркодиспансері учні закладу не перебували.
        До профілактичної роботи щодо протидії тютюнокурінню, вживанню алкоголю та наркотичних засобів серед учнівської молоді, запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу залучались учителі-предметники, лікарі, представники правоохоронних органів, велась робота по попередженню і корекції шкідливих звичок як класними керівниками, так і громадським наркопостом (наказ від 27.05.2020 №___ «Про підсумки роботи громадського наркопосту за 2019-2020 н.р. за напрямком «Ціннісне ставлення до себе» програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»).
        Громадський наркопост протягом 2019-2020 н.р. співпрацював із спеціалістами Сумського обласного наркодиспансера та Сумським відділом поліції (м. Суми) щодо профілактики шкідливих звичок, проведення рейдів «Курець», організації зустрічей з учнями та їх батьками. Так, протягом листопада-грудня 2019 року проведено ряд заходів щодо пропаганди здорового способу життя за участі лікарів та представників громадських організацій.

        У рамках міського проекту «Суми – місто без наркотиків» представником громадської організації «Центр здорової молоді» Карпенко О.В. спільно з інспектором патрульної поліції Красовською О.Г. було проведено цикл лекцій на тему: «Протидія вживання наркотичних речовин» для учнів 9-А, 9-В класів. 10.01.2020 р. на базі навчального закладу відбулися змагання з волейболу між учнями, педагогами школи, представниками патрульної поліції та громадської організації «Центр здорової молоді», за результатами якого І місце посіла команда інспекторів патрульної поліції, ІІ місце – збірна команда учнів (хлопці) освітнього закладу, а ІІІ місце виборола збірна учениць (дівчат) закладу освіти, ІV місце посіла команда педагогів закладу та V місце – представники громадської організації.
        Протягом 2019-2020 н.р. учні 9-х класів відвідували тренінгові заняття на базі Клініки дружньої до молоді (відповідальні класні керівники Капленко А.В., Артюшенко О.М., Землянко О.В., Вода О.І., соціальний педагог Шкут О.С.).
        У рамках тижня до Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД, який відбувся з 02.12.2019 р. по 06.12.2019 р., працівниками психологічної служби оформлено інформаційний куточок у фойє школи «Наше життя у наших руках!». Завідуючою бібліотекою Лисицькою О.І. оформлено книжкову виставку «Червона стрічка надії».
        Класоводами були проведені бесіди «Твоє здоров’я в твоїх руках» (1-4 класи), а класними керівниками – виховні години «Толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД» (5-11 класи).
        Під час тижня психологічною службою школи із залученням представників учнівського самоврядування ДШР організовано загальношкільну акцію «Серця небайдужості» до Дня порозуміння з ВіЛ-інфікованими та хворими на СНІД, інформаційну кампанію «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя», розповсюдження листівок «Зробимо життя безпечним» (учні 5-11 класів).
        Протягом 2019-2020 н.р. практичним психологом Головач І.А., яка є педагогом - тренером тренінгового курсу «Особиста гідність. Безпека життя», що спрямовано на формування у підлітків здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я, усвідомлення цінності здоров’я як основи успішної самореалізації, було створено тренінгові групи з учнів 8-х класів. Заняття проводилися з метою популяризації серед підлітків і молоді здорового способу життя й важливості цих аспектів для стану репродуктивного здоров’я у майбутньому; сприяння усвідомленню ними необхідності збереження та зміцнення здоров’я як важливої складової успішного дорослого життя. Учителем біології Зимак О.В. викладався курс за вибором «Захисти себе від ВІЛ» для учнів 10-А класу.

        З 08.10.2019р. по 08.11.2019р. освітній заклад брав участь у Всеукраїнському молодіжному проєкті Хештег-Марафон#SpeakUpUkraine. У рамках даного проєкту було виготовлено листівки «Увага! Пішоходи!» та розповсюджено їх поблизу пішохідних переходів у мікрорайоні освітнього закладу (учні1-4 класів), проведено інформаційні п’ятихвилинки «Дорожні знаки» (учні 3-А, 4-А класів), організовано зустріч зі шкільним офіцером поліції Красовською О.Г. «Безпека на дорозі. Правила дорожнього руху (практична частина «Регулювальник»)» (учні 7, 9 класів), проведено батьківський всеобуч за участі шкільного офіцера патрульної поліції Красовської О.Г. «Особливості безпеки пішоходів (дітей, дорослих). Функція світло відбиваючих елементів на одязі (практична частина «Випробуй у безпеці»)» (батьки учнів 4 класів). З метою привернення уваги пішоходів до дотримання Правил Дорожнього Руху, була проведена акція «Зверни увагу!» за участі шкільного офіцера поліції та батьківської громадськості, під час якої поблизу нерегульованих пішохідних переходів було фарбою нанесено попереджувальні знаки: «візьми дитину за руку», «прибери мобільний телефон», «зніми навушники», «подивись на ліво та на право» (відповідальні практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.). Також, за ініціативи батьківської громадськості учнів 4 класів було придбано матеріали та виготовлено світло відбиваючі наліпки. Педагогами освітнього закладу спільно з представниками учнівського самоврядування Демократичної Шкільної Республіки були написані звернення, щодо облаштування додаткової підсвітки нерегульованого пішохідного переходу по вул. СКД в темну добу та впровадження світлофорного регулювання на зазначеному пішохідному переході з кнопкою для примусового вмикання зеленого сигналу світлофору пішоходам до міського голови м. Суми Олександра Лисенка та начальника управління патрульної поліції у Сумській області Олексія Калюжного. За підсумками Всеукраїнського змагання з безпеки дорожнього руху та сприяння покращенню безпеки на дорогах України команда освітнього закладу посіла ІІІ місце у Сумській області та отримала подяку від голови громадської організації «Traffic Challenge» із шкільними комплектами світловідбивачів та освітньою літературою з безпеки дорожнього руху.

        У 2019-2020н.р. освітній заклад брав участь у Всеукраїнському проєкті «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», який популяризує здоровий спосіб життя, здорове харчування, саме тому частина заходів була спрямована на профілактику шкідливих звичок та залучення учнів до активного проведення відпочинку. Класними керівниками, учителями-предметниками та членами наркопосту були проведені такі заходи: тактично-патріотична гра «Пейнтбол» (10-ті класи), змагання з футзалу та велоперегони (5-6-ті класи), конкурсно-розважальна програма «Healthy party» (6-ті класи) (жовтень 2019р.), зустріч з учасницею проєкту Youth exchanges «Think Wide-LightUP your body and mind» у Грузії випускницею закладу 2014р. Онищенко Ярославою (9-А, 9-Б, 9-Г класи), рольова гра «Випробуй у безпеці» (10-11-ті класи), заняття з елементами інтерактивних технік «Здоровим бути круто» (7-В клас) (листопад 2019р.), челендж «Обирай здоров’я разом з нами» (7-Г, 8-В класи) (грудень 2019р.), вулична акція «Молодь обирає здоров’я» (9-Б клас), зустріч «Шкідливі звички та здоров’я» з лікарями-стоматологами Сумської обласної стоматологічної поліклініки Гиленко А.С., Личко С.О. (8-11-ті класи), зустріч із найсильнішою людиною планети Василем Вірастюком (5-11-ті класи) (січень 2020р.), годину спілкування «Спортивний зорепад» (8-Б клас) (лютий 2020р.), турнір з настільного тенісу (11-А клас) (березень 2020р.).
        Педагогами-організаторами Гончаренко В.В., Васюковою О.Б. з метою формування у учнів ціннісного ставлення до себе спільно з лідерами учнівського самоврядування було проведено виставки малюнків «Безпека очима дітей», «Бути здоровим!» (1-7 класи), фотовиставки «Головне в іміджі – здоров’я» (1-11 класи), персональну виставку дитячих художніх робіт «Світ очима дітей» (3-7 класи), виставки декоративно-ужиткового мистецтва (1-11 класи), засідання Президентської ради (8-11 класи) та загальношкільні учнівські конференції (5-11 класи) тощо.

        18.10.2019 р. до Всесвітнього дня здорового харчування, з метою визначення переліку корисних та улюблених овочів та фруктів, для учнів 2-4 класів було проведено інтерактивну акцію «Корисний кошик». Учасники на шаблонах зазначали улюблені та корисні овочі і фрукти. У 595 учнів найбільшим попитом користувалися: яблуко – 87 (15%), банан – 57 (10%), кавун – 56 (9%), полуниця – 44 (7,5 %), огірок – 43 (7%), груша – 38 (6,5 %), морква – 35 (6%), помідор – 26 (4%). Також обирали й інші овочі та фрукти: абрикос, диня, ананас, авокадо, манго, мандарин, апельсин, лимон, персик, виноград, гранат, перець солодкий, капуста, гарбуз, редис, селера та інші. Акція сприяла поглибленню знань учнів про корисні властивості фруктів, овочів та їхній вплив на організм людини. (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.)

        25.10.2019 р. у рамках проєкту «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» в освітньому закладі було проведено «День яблука», до якого активно долучилися усі 42 класи, представники батьківської громадськості та педагогічного колективу.
        31.10.2019 р. з метою формування в учнів бажання вести здоровий спосіб життя, розвитку відповідальності, кмітливості, почуття гумору, артистичних здібностей, здатності працювати в команді, згуртування дітей у єдиний учнівський колектив, а також виховання любові до мистецтва в актовій залі освітнього закладу для учнів 6-х класів відбулася конкурсно-розважальна програма «Healthy party». Під час програми учні відгадували загадки про здоров’я, будували «живі» статуї, що зображували певний вид спорту, відомих мультяшних героїв у конкурсі «Хто я?», а також активно танцювали, повторюючи рухи за персонажами на екрані у динамічній руханці «Just dance» (відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.).

        28.11.2019 р., з метою пропаганди здорового способу життя, залучення учнів до рухової активності та систематичних занять фізичними вправами, для учасників освітнього процесу було організовано флешмоб «Почни день з ранкової гімнастики». На початку дня у визначений час всі учні, батьки та педагоги мали змогу під відео супровід повторити вправи руханки, відзнятої представниками учнівського самоврядування Демократичної шкільної республіки. Захід сприяв підвищенню рухової активності та заряду позитивними емоціями перед робочим днем (кількість осіб 1500, відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б., практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.).
        З метою реалізації заходів Програми профілактичної роботи з попередження суїцидальних тенденцій серед учнів (наказ від 02.09.2019р. №330 «Про затвердження програми профілактичної роботи з попередження суїцидальних тенденцій серед учнів на 2019-2020н.р.») протягом 2019-2020 н.р. працівниками психологічної служби було оформлено інформаційні куточки (у вестибюлі закладу – стенд «Інформація для батьків» та біля кабінету практичного психолога та соціального педагога – стенд «Психологічна служба інформує») з інформацією про телефон довіри, даними про адреси і режими роботи спеціалізованих лікарень, психологічних центрів допомоги. Крім того, інформація про телефони довіри, телефони Національних «гарячих ліній» міститься у щоденниках учнів.

        З метою попередження конфліктних ситуацій, кризових станів та профілактики адиктивної поведінки учнів, яка може бути наслідком зазначених ситуацій, протягом 2019-2020н.р. проведено загальношкільні акції, спрямовані на формування позитивного мікроклімату в освітньому закладі «Корисний кошик» (жовтень 2019р., 1-4 класи), «Квіти толерантності» (листопад 2019 р., 1-11 класи), «Серця небайдужості» до Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД (грудень 2019 р., 7-9 класи), (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.).
        З метою визначення психологічного клімату, соціального статусу учнів у класних колективах, вивчення інтересів, типів акцентуацій характеру, рівня нервово-психічної стійкості протягом 2019-2020 н.р. практичним психологом Головач І.А. було проведено тест Айзенка (8 класи), «Тест оцінки психологічної атмосфери в колективі» Фідлера (8, 10 класи), МПДО С.П.Подмазіна (11 класи), методику «Прогноз» (11 класи); соціальним педагогом Шкут О.С. – анкету з метою визначення рівня шкільної мотивації Н.Г. Лусканової (4 класи), анкету «Школа» І.В. Крук (5 класи), методику «Соціометрія Дж. Морено» (9 класи), анкету «Оцінка стосунків з підлітком» (8 класи), анкету «Рівень комунікативності» (8 класи). Результати діагностичних обстежень були доведені до відома класних керівників під час індивідуальних консультацій (січень 2020р.).
        Соціальним педагогом Шкут О.С. та практичним психологом Головач І.А. протягом 2019-2020н.р. з учнями девіантної поведінки були проведені індивідуальні та групові діагностичні обстеження з метою вивчення інтересів, типів акцентуацій характеру, рівня нервово-психічнох стійкості та планування подальшої корекційно-розвивальної роботи з ними (а саме: виявлення статусу учнів у класному колективі (за результатами проведених діагностик класним керівникам надавалися рекомендації по роботі з даною категорією дітей).
        Проводилися індивідуальні та групові консультації для педагогів та батьків щодо налагодження родинних взаємовідносин учнів та у класному колективі, емоційних станів дітей та способів керування емоціями, шляхів розв’язання конфліктних ситуацій.
        З 21.04.2020р. по 24.04.2020р. проведено онлайн-тиждень психології, під час якого було розроблено та висвітлено на сайті закладу освіти поради для учасників освітнього процесу «20 порад батькам про те, як виховати успішних дітей», «Замість примусу – домовленість», «Безпечний Інтернет», «Як керувати емоціями», «Техніки позитивного звертання до учнів», «Щоб уникнути «емоційного вигорання», організовано онлайн-майстерню «Готуємо всією родиною», акцію «Свіже повітря – запорука здоров’я», флешмоб «Стиль життя моєї родини – спільне дозвілля» (відповідальні практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.).
        З метою поліпшення профілактичної роботи щодо попередження травматизму, покращення виховної роботи з дітьми щодо усвідомлення ними необхідності вироблення звичок дотримання правил поведінки, прийнятих у суспільстві, оволодінні основними прийомами, методами й засобами захисту від травматизму під час освітнього процесу, у побуті та загибелі дітей при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру в закладі розроблені комплексні заходи щодо запобігання дитячого травматизму під час освітнього процесу і в побуті.
        З метою поліпшення та активізації профілактичної роботи спрямованої на прищеплення дітям навичок правильної та дисциплінованої поведінки на дорогах, згідно плану роботи закладу у вересні 2019р. було проведено декаду «Увага! Діти на дорозі!».

полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове