КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Виховна робота (2019-2020 н.р.) стрелка Ціннісне ставлення до праці

Ціннісне ставлення до праці
(2019-2020 н.р.)

        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до праці», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» учні 5-11-х класів залучалися до суспільно-корисної праці. Восени щочетверга проводилося впорядкування закріпленої території закладу освіти. Значну роботу виконано 8-11 класами у сквері ім. М. Лушпи, міському парку ім. І.Кожедуба.
        Протягом 2019-2020 н.р. педагоги проводили заходи щодо ознайомлення учнів з професіями батьків, заходи з профорієнтації для старшокласників.

        Для учнів 1-7-х класів проведені години спілкування за участі батьків «Наші татусі найкращі». Слід відмітити заходи «Подорож до країни Безпеки» у рамках єдиного національного уроку «Безпечна Україна» у 4-А, 4-Б класах (класоводи Абрамчук І.М., Усик С.Л.), під час якого учні розширили свої знання про роботу поліцейського та виготовили емблеми зі світло відбиваючими елементами за участі представників батьківської громадськості ст. капітана поліції Сумського відділу поліції Синельника А.Б. та інспектора патрульної поліції Матвієнко Т.В.; зустріч учнів 2-Б класу (класовод Лиштван О.А.) з начальником управління патрульної поліції в Сумській області Калюжним О.О.
        Для учнів 5-11-х класів проводилася ґрунтовна профорієнтаційна робота. З метою профорієнтації для учнів 11-х класів було організовано зустріч з кандидатом наук, доцентом Хурсенко С.М. і заступником декана ІТФ з профорієнтаційної роботи СНАУ Семернею О.В. (08.10.2019 р.) та «Брейн-ринг» з фізики з викладачами СНАУ (12.11.2019 р.) (відповідальні класні керівники 11-А класу Штокало О.В., 11-Б класу Василенко Л.Б.).
        09.12.2019 р. для учнів 10-Б класу було проведено профорієнтаційний тренінг «Карта життя: самостійний вибір майбутньої професії» за участі практичного психолога ДПТНЗ «Сумське ВПУ будівництва і дизайну» Біловол Л.В. (відповідальна класний керівник 10-Б класу Бондар Т.Л.).

        29.01.2020 р. для учнів 5-11 класів організовано зустріч із актором кіно та найсильнішою людиною планети Василем Вірастюком, який розповів про секрети власного успіху та труднощі акторської та спортивної діяльності (відповідальні заступник директора з ВР Акименко О.А., практичний психолог Головач І.А.).
        Працівниками психологічної служби закладу протягом навчального року проводиться діагностика професійних схильностей та інтересів старшокласників 9,11-х класів, за підсумками якої надаються профорієнтаційні консультації старшокласникам з метою корегування професійних намірів учнів, формування відповідального ставлення до вибору професійного шляху (за методиками «ДДО» Є. Клімова, Дж. Голанда для визначення професійних типів особистості, анкета для старшокласників).
        Протягом грудня-січня 2019-2020 н.р. організовано участь 9 класів у проведенні он-лайн тестування у рамках Всеукраїнського проєкту на платформі державної служби зайнятості «Моя професія: консультаційна мережа» (І етап опитування – «Методика дослідження професійних інтересів і цінностей»; ІІ етап опитування – «Методика дослідження IQ та інтелектуальних соціально-значущих якостей»; ІІІ етап опитування – «Методика дослідження соціально-психологічних професійно-значущих факторів»).

        З метою ознайомлення з особливостями вступу та напрямами роботи закладів професійної освіти у січні 2020р. для учнів було організовано зустріч з працівниками Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» (9-В, 11-Б класи) (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А., класні керівники Землянко О.В., Василенко Л.Б.).
        З метою ознайомлення здобувачів освіти з існуючими професіями та проведення профорієнтаційної роботи серед старшокласників з 03.02.2020р. по 07.02.2020р. у закладі було сплановано тиждень профорієнтації, але у зв’язку з призупиненням освітнього процесу з 31.01.2020р. по 14.02.2020р. з метою недопущення розповсюдження захворюваності серед учасників освітнього процесу (рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій) заходи були проведені протягом січня-лютого 2020р.
        У лютому 2020р. було оформлено книжкову виставку «Подорож у світ професій» для учнів 7-11-х класів (завідуюча бібліотекою Лисицькою О.І.), галерею робіт «Моя професія» з робіт учнів 1-4-х класів, «Професійний вернісаж» з робіт учнів 5-11 класів (педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюковою О.Б.), оформлено інформаційні куточки для учнів, батьків, учителів на теми: «Секрети успішного вибору професій», «На допомогу випускнику», «Твоя професія – твоє майбутнє», «Професії, які користуються попитом» (працівники психологічної служби Шкут О.С., Головач І.А.).
        Протягом навчального року з метою ознайомлення з умовами вступу відбулися профорієнтаційні зустрічі учнів 9-11 класів з представниками ВНЗ І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації закладів міста.
        З метою формування позитивного іміджу робітничих професій серед учнівської молоді було організовано презентації професій, ярмарки кар’єри закладів. Протягом 2019-2020 н.р. для старшокласників організовано профорієнтаційну презентацію закладів міста: ДНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту», ДНЗ «Сумський Центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу», ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр професійно-технічної освіти», ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну».
        Так, 26.09.2019 р. було організовано екскурсію до Управління патрульної поліції в м. Суми з метою ознайомлення з професією патрульного поліцейського для учнів 5-А класу (відповідальна класний керівник Лопатка К.М.).

        14.11.2019 р. учні 9-А, 9-Б, 9-Г класів відвідали інформаційний захід «Ярмарок робітничих професій» у ТРЦ «Мануфактура» (відповідальні класні керівники 9-А класу Капленко А.В., 9-Б класу Артюшенко О.М., 9-Г класу Вода О.І.). Захід було висвітлено на інформаційному порталі Сумської міської ради та в новинах UA: СУМИ.
        Учні 9-В класу відвідали Сумський будівельний коледж з метою ознайомлення з умовами вступу та професіями, які можна здобути в ньому (14.01.2020р.) та Державний навчальний заклад «Сумський хіміко-технологічний центр професійно-технічної освіти», де взяли участь у квесті «Світ професій» (20.02.2020р.) (відповідальна класний керівник Землянко О.В.).

        17.02.2020 р. учні 9-Б класу відвідали Державний навчальний заклад «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту», де познайомилися із професіями, спеціалістів яких готують у закладі освіти (відповідальні учитель історії Калашник Т.О., класний керівник Артюшенко О.М.). Захід було висвітлено на сайті ДНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту».
        27.02.2020 р. учні 10-А, 11-А класів відвідали Головне управління Національної поліції м. Сум, де були ознайомлені з основними напрямками роботи та правилами вступу на навчання (відповідальна класний керівник Бондар Т.Л.).
        Протягом 2019-2020 н.р. організовано профорієнтаційні зустрічі представників ВНЗ міста з батьківською громадськістю: 12.12.2019р. – зустріч з начальником СКЗ Сумського ВП Сириком В.І. та інспектором СКЗ Сумського ВП Шевченко ВП (11 класи).

полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове