КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Учнівське самоврядування стрелка Учнівське самоврядування (2019-2020)

Учнівське самоврядування (2019-2020)

        Беручи участь у реалізації соціально значущих проектів і програм, діти набувають певного життєвого та соціального досвіду, формують організаторські вміння, креативні якості, і, найголовніше, усвідомлюють важливість цієї справи. Саме тому учнівське самоврядування сприяє життєвому самовизначенню дітей.

        У закладі освіти протягом 2019-2020н.р. функціонувала Демократична Шкільна Республіка на чолі із Президентом Дяденко Олександрою (ученицею 10-Б класу), яку було обрано 06.11.2019р. На посаду було висунуто п’ять кандидатур: Капоріна Катерина (9-А клас), Одинцова Марія (9-А клас), Зікратий Дмитро (10-А клас), Шендрик Олександр (10-А клас) та Дяденко Олександра (10-Б клас), які 08.10.2019 р. на загальношкільній учнівській конференції презентували свої програми перед активами класів. У день виборів 06.11.2019 р. голосування відбувалося протягом дня в актовій залі закладу, де кожен учень 5-11 класів класів мав змогу за наявності щоденника, як документа, що посвідчував особу виборця, отримати виборчий бюлетень за списком та обрати свого кандидата. Представники педагогічного колективу також брали участь у голосуванні. 07.11.2019 р. у присутності спостерігачів, були підраховані голоси та обрано президента Демократичної Шкільної Республіки.
        На виконання наказу від 01.10.2019 №401 «Про надання допомоги органам учнівського самоврядування у 2019-2020 н.р.» за виховними центрами органів учнівського самоврядування було закріплено педагогів-консультантів, які впродовж навчального року координували діяльність лідерів.
        Учні 5-11 класів протягом 2019-2020 н.р. брали активну участь у роботі учнівського самоврядування, щомісяця проводилися засідання Президентської Ради, де головами виховних центрів на розгляд виносились різноманітні питання та вирішувались нагальні проблеми стосовно проведення шкільних заходів, благодійних акцій, участі у міських конкурсах та роботи органу учнівського самоврядування в цілому. Два рази на рік проведено загальношкільну учнівську конференцію, на якій розглянуті актуальні питання щодо роботи Демократичної Шкільної Республіки.
        За ініціативи учнівського самоврядування, з метою організації змістовного дозвілля учнів у закладі проводилися різноманітні конкурсно-розважальні програми, виставки-конкурси малюнків, змагання, флешмоби, вечори відпочинку.
        Протягом 2019-2020 н.р. за участі учнів освітнього закладу були проведені традиційні загальношкільні заходи: свято Першого дзвоника, святковий концерт до Дня працівника освіти, конкурсно-розважальну програму «Healthy party», театралізовані привітання до Дня Святого Миколая та Нового року, фестиваль патріотичної пісні «Рідна пісня серцю мила», онлайн свято Останнього дзвоника.

        Учнівське самоврядування є ефективним засобом формування ціннісних якостей особистості. Під керівництвом лідерів учнівського самоврядування створювалися творчі проекти, проводилися колективні творчі справи. Так, для учнів закладу освіти органами учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Гончаренко В.В., кураторів виховних центрів Демократичної Шкільної Республіки були проведені наступні виховні заходи: ігрові п’ятихвилинки «Ми – за безпеку на дорозі!» (1-4, 8 класи), інтелектуальний турнір з правил дорожнього руху «Найрозумніший» (5-6 класи), ігрова програма «Посвята в першокласники» (1 класи), персональну виставку дитячих робіт «Світ очима дітей» (3-7 класи); конкурси-виставки малюнків «Безпека на дорозі очима дітей», «Зі святом, освітяни!» (1-7 кл.), «З Україною в серці» (1-7 кл.), «Бути здоровим!», «Країна прав дитини», «Моя майбутня професія», «Новий рік іде!», «Нашим дорогим учителям!» (1-7 кл.), фотовиставка «Молодь обирає здоров’я» (1-11 класи); благодійний ярмарок «Душі людської доброта» та загальношкільний ярмарок «Оновлення освітнього простору» (1-11 кл.), виставки плакатів до Дня працівника освіти «Святковий настрій вам даруємо!, «Головне в іміджі – здоров’я», до Нового року «З Новим роком!» , до Міжнародного дня 8 Березня «Зі святом весни!» (5-11 класи), виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Паперові дива», «Новорічний сувенір», виставка науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» (1-11 класи), динамічна руханка «У здоровому тілі – здоровий дух!» (3-4 класи), флешмоб «Почни день з ранкової гімнастики» (1-11 класи), «Веселі перерви» «Давай пограємо!» для молодших школярів (1-4 класи), конкурсно-розважальна програма «Healthy party» (5-7 класи), загальношкільна акція «Ми роду козацького діти, землі української цвіт!» (1-4 класи), загальношкільна арт-акція «Я люблю Україну!» (2-7 класи), конкурс авторських віршів «перлини України» (1-11 класи), «День яблука» (1-11 класи), «здорові» п’ятихвилинки «Відгадай загадки» (1-2 класи), екологічний театралізований виступ «Усі ми діти Землі – і дорослі, і малі!» (1-5, 8-9 класи), театралізоване привітання «По Вкраїні з краю в край ходить Святий Миколай» (1-4 класи), новорічна вистава «Пригоди Метелиці» (1-4 класи), новорічна театралізована постановка «Якось під Новий рік…» (5-6 класи), новорічна конкурсно-розважальна програма «Новорічне диво» (7-11 класи), мотиваційна зустріч за участі найсильнішої людини планети Василем Вірастюком «Історія успіху» (3-11 класи).
        04.10.2019р. у закладі проведено День учнівського самоврядування. Згідно плану управлінську діяльність протягом навчального дня здійснювали закріплені за адміністрацією закладу представники Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки. Протягом дня лідери співпрацювали з адміністрацією, контролювали проведення запланованих заходів. День розпочався зі спільної наради представників Президентської Ради та адміністрації закладу у методичному кабінеті, де було уточнено розпорядок роботи та функціональні обов’язки всіх учасників заходу. Лідери учнівського самоврядування з числа учнів 8-11 класів мали змогу в цей день відчути себе справжніми вчителями, замінюючи навчальні заняття в учнів 1-8 класів.

        Протягом святкового дня представниками Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було оформлено виставку дитячих малюнків «Нашим дорогим учителям!» (1-7 класи) та виставку стіннівок «Святковий настрій всім даруємо!» (5-11 класи) до Дня працівника освіти. Для працівників освітнього закладу протягом дня було організовано та проведено святкову акцію «Із вдячністю у серці!», під час якої кожен працівник школи мав змогу отримати метелика з цукеркою всередині. Також, була проведена інтерактивна акція «Онлайн-вітальня», під час якої учні 5-11-х класів мали змогу написати на паперовому кленовому листочку привітання вчителям та наклеїти його на дошку. Також, лідерами учнівського самоврядування було підготовлено відеопривітання для вчителів закладу «Життя хай повниться красою!», де учні 1-11-х класів мали змогу висловити свої щирі побажання улюбленому вчителеві. У вестибюлі закладу для учнів, батьків та вчителів було оформлено тематичну фотозону «Зупинись та посміхнись!», де бажаючий мав змогу зробити святкове фото напам’ять.
        Для учнів 1-4-х класів було проведено патріотичний флешмоб «Діти України», пі час якої хлопчики були вдягнені у вишиванки, а дівчатка – у вишиванки та віночки. Також, для учнів молодшої ланки активами 5-8 класів було організовано та проведено «Веселі перерви», під час яких молодші школярі мали змогу пограти у рухливі ігри та отримати гарний настрій.
        У рамках заходів Дня самоврядування було організовано та проведено дублер-шоу «Бібліотекар на годину», під час якого учні закладу виконували обов’язки бібліотекаря та «Майстер-шеф», де представниками самоврядування була надана допомога в організації роботи у їдальні (чергування учнів середньої ланки). Також лідерами самоврядування була проведена святкова акція «Ми цінуємо вас», під якої старшокласники привітали усіх працівників закладу освіти та концертна програма «Цей світлий день належить вам по праву!» з танцювальним флешмобом «Зі святом вас вітаємо, усього найкращого бажаємо!» . День учнівського самоврядування завершився підбиттям підсумків за «круглим столом» за участі лідерів учнівського самоврядування та адміністрації закладу освіти, під час якого учні мали можливість поділитися своїми враженнями від подій дня.
        У 2019-2020н.р. для старшокласників працювала «Школа лідерів». Педагогом-орагнізатором Гончаренко В.В. та практичним психологом Головач І.А. протягом навчального року проводилась робота щодо формування особистості сучасного лідера, яка характеризується високою громадською активністю, підприємливістю, здатністю знаходити оптимальні шляхи та засоби розв’язання будь-яких проблем у нестандартних ситуаціях. Для Президентської ради учнівського активу щомісячно проводились тренінгові заняття за програмою В.В. Ягоднікової «Я можу, вмію, дію», під час яких велика увага надавалась опануванню учнями певних знань, умінь і навичок організаторської діяльності, формуванню лідерських якостей, здатності та бажання діяти, набуттю лідерського досвіду та розвитку соціальної активності.

        Упродовж навчального року представники учнівського самоврядування тісно співпрацювали з Сумським Палацом дітей та юнацтва, де щомісячно учні брали участь у навчанні лідерів дитячих організацій та об’єднань освітніх закладів міста (5-7 класи), у роботі з активом учнів 8-х класів та у засіданнях координаційної ради міської організації старшокласників (МОСТ) щодо організації та проведення заходів на рівні міста (9-11-х класи).

        Президент Демократичної Шкільної Республіки Дяденко Олександра (10-Б клас) брала участь у ІІІ етапі Всеукраїнської школи з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін» у рамках проєкту, що реалізується НЦ «Мала Академія Наук України» спільно з Молодіжною ініціативою «Серце в долоньках», Благодійною фундацією «Агенти змін» і Центром «Ейдос».

полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове