КУ Сумська ЗОШ 6
Головна стрелкаВиховна робота стрелка Архів виховної роботи (2019-2020)

Архів виховної роботи (2019-2020)

        Найважливішою складовою національної системи освіти завжди було і залишається виховання підростаючого покоління. Програма «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» визначає метою виховання формування морально-духовної життєво компетентної особи, яка успішно самореалізується у соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал. У процесі виховання у дітей має бути сформовано ціннісне ставлення до себе, сім'ї, суспільства і держави, людей, природи, мистецтва, праці. Вирішувати ці завдання покликаний освітній заклад у тісній взаємодії з сім’єю і громадськістю.
        Протягом 2019-2020 н.р. педагоги закладу реалізуючи завдання, визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» та Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді, четвертий рік працював над виховною проблемою: «Формування системи ціннісних орієнтацій школярів як один із пріоритетів виховної моделі освітнього закладу». Діяльність педагогічного колективу з даного питання була спрямована на виконання наказів по закладу освіти вiд 20.01.2014 № 23 «Про затвердження заходів щодо подальшого впровадження Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», від 02.11.2015 №397 «Про затвердження Плану заходів щодо подальшого впровадження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді у навчальному закладі», від 28.12.2016 №538 «Про виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 23.12.2016 №1140 «Про виконання рішення колегії управління освіти і науки Сумської міської ради від 22.12.2016 року «Про реалізацію завдань програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» у системі освіти міста».
        Виховна діяльність в освітньому закладі була спрямована на створення необхідних умов для соціалізації здобувачів освіти шляхом включення їх в практичну соціально-значущу діяльність на всебічний розвиток соціальної активності учнів, що перш за все передбачає виконання кожним із них конкретного суспільного доручення, навчання учнів навичками та умінням організаторської роботи з постійним і послідовним удосконаленням та розвитком їх досвіду, забезпечення поєднання педагогічного управління і дитячого самоврядування. Створена у закладі система виховної роботи дозволяє учням отримати досвід соціальної активності, сприяє формуванню життєвих компетенцій школярів.
        Уся виховна діяльність у закладі, у класних колективах була спланована та реалізовувалася відповідно до напрямків Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»:
        - ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
        - ціннісне ставлення до людей;
        - ціннісне ставлення до себе;
        - ціннісне ставлення до природи;
        - ціннісне ставлення до мистецтва;
        - ціннісне ставлення до праці.
        Розвиткові активної суспільної позиції учнів сприяє виховний потенціал уроків, виховні та класні години, організовані масові виховні заходи.
        Аналiз дiяльностi педагогічного колективу протягом 2019-2020 н.р. дає пiдстави стверджувати, що вся діяльність педагогів була спрямована на вивчення та впровадження теоретичних засад компетентнісної освіти, на використання різноманітних прийомів, методів виховної діяльності на всіх ступенях навчання і виховання, які сприяли формуванню життєвих компетентностей школярів, створенню умов для вільного розвитку особистості, на впровадження моделі випускника, орієнтованої на розвиток ключових життєвих компетентностей у рамках реалiзацiї Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» та реалізацію заходів Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді. А отже, наказ по закладу освіти від 05.09.2019 №356 «Про організацію виховної роботи у 2019-2020 н.р.» виконано в повному обсязі.
        З метою iнформування громадськостi всі заходи, які проводилися протягом навчального року в освітньому закладі висвітлювалися на сайті закладу (zosh6.sumy.ua), на сайті КУ спеціальної ЗОШ та міських інтернет ресурсах: Інформаційний портал Сумської міської ради; на ТРК «Відікон», «UA-Суми»; новинах СТС; Телеканал AT; Зарічний районний суд м. Суми; на сайті «Happy Paw»; на сайті управління освіти і науки Сумської міської ради; на сайті ДНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту»; на сайті Комунального закладу Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю; на сайті Палаці дітей та юнацтва; на сайті вчителя історії, правознавства Калашник Т.О.; на сторінках Facebook Патрульної поліції Сумської області та волонтерського центру СББ «ТИЛ», «Євроклуби Сумщини», Windows on America Sumy, Управління Державної служби якості освіти у Сумській області, бібліотеки-філії №2 Сумської МЦБС.
        Співпраця бібліотеки закладу, класних керівників із бібліотеками міста відображена у публікаціях на офіційному сайті Сумської міської централізованої бібліотечної системи. Сумська МЦБС (http://www.library-sumy.com/).

Гурткова робота

        На виконання програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, Стратегії національно-патріотичного виховання, заходів щодо реалізації програми «Молодь міста Суми на 2019-2021 роки», програми «Творча обдарованість», з метою виявлення, навчання, розвитку та виховання обдарованих дітей протягом 2019-2020 н.р. педагогічним колективом приділялась значна увага організації змістовного дозвілля учнів, створенню умов для функціонування гуртків в освітньому закладі, а керівниками гуртків проводилася відповідна робота щодо розвитку творчих здібностей вихованців.
        На виконання наказу від 05.09.2019 р. №353 «Про залучення учнів до гуртків, клубів, секцій тощо», з метою організації змістовного дозвілля та зайнятості учнів у позаурочний час, розвитку творчих здібностей залучення їх до занять у гуртках, клубах, секціях класними керівниками протягом вересня-жовтня 2019-2020 н.р. проведена відповідна робота.
        У класах відбулися бесіди, години спілкування «Світ наших захоплень» з залученням керівників гуртків закладу та закладів позашкільної освіти (Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Центру науково-технічної творчості молоді, Будинку культури «Хімік», Палацу дітей та юнацтва). Крім того, учні були проінформовані про час проведення Днів відкритих дверей даних закладів щодо запису учнів у гуртки.
        На батьківських зборах 12.09.2019р. доведено до відома батьків учнів інформацію про запис дітей до гуртків, секцій у закладі освіти та закладах позашкільної освіти з метою організації змістовного дозвілля учнів, створення умов для розвитку творчих здiбностей.
        З метою залучення учнів до занять у гуртках та секціях класними керівниками організовано зустрічі з керівниками гуртків освітнього закладу та закладів позашкільної освіти (ЦЕНТУМ, Центру НТТМ, ПДЮ, СОЦПО та РТМ).
        Педагогом-організатором Гончаренко В.В. у вестибюлі закладу оформлено інформаційні куточки «До та після уроків», «Калейдоскоп шкільного життя» та організовано проведення зустрічей в учнівських колективах з керівниками гуртків, клубів, секцій закладу та закладів позашкільної освіти. І як результат даної роботи – охоплення гуртковою роботою здобувачів освіти.
        Усього охоплено гуртковою, секційною роботою в межах освітнього закладу 212 учні (17%), у закладах позашкільної освіти (ПДЮ, ЦЕНТУМ, Центр ННТМ, ДЮСШ, музичні школи, художні школи, танцклуби тощо) – 1047 учнів (83%).
        Протягом 2019-2020 н.р. під час загальношкільних заходів проводилися творчі звіти гуртківців:
        - виступ учасникiв гурткiв художньо-естетичного спрямування на традиційних святах освітнього закладу («Перший дзвоник», «День працівника освіти», «Новий рік» (керівники Головченко А.I, Бага Т.Ю., Землянко О.В., Сугар О.В., Крючков Д.В., Мешкова Є.І.);
        - презентація за підсумками пошукової роботи учасників краєзнавчого гуртка (керівник Калашник Т.О.) в інформаційних стіннівках до річниць визначних історичних подій та в рамках проведення предметних тижнів;
        - виступи представників гуртків ДЮП та ЮІР (керівники Радченко Л.П. та Гончаренко В.В.) під час проведення декади безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».
        З метою інформування громадськостi вся діяльність гуртків (заходи, майстер-класи, участь у конкурсах) висвітлювалась на сайті закладу освіти (zosh6.sumy.ua).
        З метою популяризації вокального, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, виявлення обдарованих дітей, підтримки та розвитку їх творчості протягом навчального року керівники гуртків готували школярів до участі у конкурсах виховного спрямування, де учні посіли призові місця.
        З метою інформування громадськостi вся діяльність гуртків (заходи, майстер-класи, участь у конкурсах) висвітлювалась на сайті закладу освіти (zosh6.sumy.ua).

полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове