КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Ціннісне ставлення до людей

Ціннісне ставлення до людей
(2017-2018 н.р.)

        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до людей», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили заходи щодо формування моральної активності особистості, відповідальності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, терпимості до інших, доброзичливості, готовності допомогти іншим, обов’язковості, ввічливості, делікатності, тактовності; вмінні працювати з іншими; здатності протистояти виявам несправедливості, жорстокості.
        Протягом навчального року здійснювався соціально-педагогічний супровід дітей пільгових категорій. У 2017-2018 н.р. у закладі навчалося 3 дитини-сироти (учні 5-Б, 7-Г, 11-Б класів) та 5 дітей, позбавлених батьківського піклування (учні1-А, 2-А, 6-В, 8-В, 9-А класів).
        17.10.2017 р. спільно зі спеціалістом Служби у справах дітей Сумської міської ради Черненко С.І. проведено громадський огляд умов проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані в сім’ї опікунів, піклувальників та прийомні сім’ї (наказ від 25.10.2017 №484 «Про підсумки проведення громадського огляду умов життя, навчання, виховання, оздоровлення та працевлаштування дітей, які проживають в сім’ях опікунів»).
        Усі учні даної категорії були забезпечені безкоштовним харчуванням, єдиним квитком, шкільною та спортивною формами. Класні керівники, практичний психолог, соціальний педагог забезпечували постійний психолого-педагогічний супровід дітей, які проживали в прийомних сім’ях та сім’ях опікунів. З опікунами підтримувався постійний зв’язок (співбесіди, консультації, звіти опікунів, відвідування за домашньою адресою (за потреби).
        У разі необхідності для дітей пільгових категорій проводилися заняття вчителями-предметниками, надавалися консультації з предметів, при вивченні яких виникали труднощі. З даною категорією дітей проводилися корекційно-розвиваючі заняття практичними психологом та соціальним педагогом.
        Протягом 2017-2018 н.р. здійснювався соціально-психологічний супровід учнів з багатодітних (33 сім’ї, в них 60 дітей), малозабезпечених (11 сімей, 13 дітей); напівсиріт (39), дітей з особливими освітніми потребами (26), дітей постраждалих в наслідок аварії на ЧАЕС (6), дітей одиноких матерів (35), дітей-переселенців (8), дітей, батьки яких знаходяться або знаходилися в АТО (65), дітей, батько яких загинув під час виконання службового обов’язку (2). Ці категорії сімей отримували постійне фахове консультування та соціально-психологічний супровід.
        За запитами батьків учнів адміністрацією школи поводилася робота з вирішення проблемних питань (оформлення соціальної допомоги, вирішення конфліктних ситуацій тощо).
        Усі учні з категорії діти-сироти (3), діти, які залишилися без піклування батьків (5), діти учасників АТО (64) були забезпечені освітнім закладом безкоштовними щоденниками.
        До новорічно-різдвяних свят учні пільгових категорій були забезпечені новорічними подарунками та безкоштовно відвідали обласне новорічне свято «Різдвяний передзвін» в ПК «Хімік» ПАТ «Сумихімпром», новорічно-різдвяне свято в Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна, ялинку міського голови в Палаці культури ПАТ «Сумське машинобудівне НВО», губернаторську ялинку в Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна, виставу цирку «Кураж» у дитячому парку «Казка».
        Протягом 2017-2018 н.р. в освітньому закладі були проведені благодійні акції (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.), в яких учні нашої школи брали активну участь, а саме:

        - благодійний ярмарок «Душі людської доброта» (грудень 2017р.), проведений з метою збору коштів для привітання дітей пільгових категорій;
        - акція «Милосердя» (грудень 2017р.), під час якої для дітей пільгових категорій були зібрані та вручені канцтовари. У рамках даної акції 19.12.2017р. представники учнівського самоврядування привітали дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, внутрішньо переміщених осіб з днем Святого Миколая та вручили їм подарунки (канцелярське приладдя та солодощі);
        - благодійна акція «Посміхнись, малюче!», проведена з метою привітання онкохворих дітей гематологічного відділення Сумської обласної дитячої клінічної лікарні до Нового року (грудень 2017р.);
        - благодійна акція «Врятуймо дитину разом!», проведена з метою надання допомоги на обстеження онкохворої дитини (січень 2018р.);
        - міська благодійна виставка «Добро очима дітей» у рамках проекту «Діти-дітям», яка проводилася з метою збору коштів для лікування онкохворої дитини (лютий 2018р.);

        - благодійний ярмарок «З добротою у серці» (квітень 2018р.) до Дня відкритих дверей, проведений з метою збору коштів для надання допомоги в інтенсивному лікуванні військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО.
        01.12.2017 року з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю учні закладу брали участь в інтегрованій концертній програмі «Школа збирає друзів» у Сумській спеціальній школі. Учасники концерту, а саме вихованці вокального ансамблю «Квітоніка» та вихованці дизайн-студії «Стиль» привітали школярів пісенними композиціями, показом нової колекції суконь «Горохове диво» та подарували гарний настрій (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В., керівник дизайн-студії «Стиль» Бага Т.Ю.).
        01.12.2017 р. учні брали участь у шкільному конкурсі-виставці творчих робіт дітей з особливими потребами «Відкритий простір». Перемогу здобула учениця 8-В класу, яка була нагороджена грамотою та білетом на відвідування кінофільму у кінотеатрі Планета Кіно (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.).

        З метою формування у школярів загальнолюдських цінностей, норм та правил культури поведінки й спілкування у період з 26.02.2018 р. по 23.03.2018р. в освітньому закладі проведено місячник виховання культури поведінки та спілкування. До проведення заходів місячника було залучено класних керівників, педагога-організатора, шкільних бібліотекарів, працівників психологічної служби закладу. Педагогами забезпечено проведення різнопланових виховних заходів: тематичних бесід та виховних годин, диспутів, засідань «круглого столу», тренінгів, зустрічей з цікавими людьми тощо.
        Особлива увага протягом 2017-2018 н.р. приділялася педагогами проблемі попередження насильства та проявів жорстокості в учнівському середовищі. Так, класоводами та класними керівниками були проведені виховні години «Безпека в соціальних мережах – етика поведінки в Інтернеті», «Гуманне ставлення до тварин» (у рамках Всеукраїнського проекту «Щаслива лапа») (1-11 класи), «Сімейні цінності», «Цінність життя», (5-11 класи) щодо попередження негативних явищ та жорстокості у молодіжному середовищі, формування у підростаючого покоління толерантності.

        З метою реалізації Програми профілактичної роботи щодо попередження будь-яких проявів насильства та жорстокості (наказ від 05.09.2017 №374 «Про затвердження програми профілактичної роботи щодо попередження будь-яких проявів насильства та жорстокості на 2017-2018 н.р.») психологічною службою закладу було оформлено інформаційний куточок для учнів школи, батьків та педагогів з переліком телефонів довіри та телефонів «гарячих ліній», проведено інформаційну кампанію «Насильство та його прояви» (5-11 класи) та загальношкільну акцію «Мирний Всесвіт» (5-11 класи) до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, інформаційні п’ятихвилинки «Толерантність – це…» (1-4 класи), кампанію «Толерантність – це…» (5-11 класи), загальношкільну акцію «Квітка толерантності» (1-11 класи) до Міжнародного дня толерантності. Практичним психологом Головач І.А. та соціальним педагогом Шкут О.С. було проведено семінари-практикуми для класоводів та класних керівників «Проблема булінга в учнівському середовищі» (листопад 2017р.), «Взаємодія педагогів і батьків з питань виховання та освіти дітей» (лютий 2018р.); тренінгове заняття «Розвиток комунікативних умінь та навичок педагогів» (січень-лютий 2018р.). Також було ограновано зустрічі для батьків «Як запобігти обману?» (січень 2018р.), «Виховуємо хлопчиків, виховуємо дівчаток. Виховуємо здорову особистість» (лютий 2018р.), «Попередження конфліктів» (квітень 2018р.) у рамках консультпункту «Виховуємо разом!».
        Протягом навчального року практичним психологом Головач І.А. та соціальним педагогом Шкут О.С. спільно із класоводами та класними керівниками проведено заходи щодо попередження насильства: «Тренуємо емоції» (3 класи), «Подорож до своїх переживань» (4 класи), «Вчимося бути толерантними» (5 класи), «Світ без конфліктів» (5 класи), «Моя відповідальність» (5-Б, 6-Г класи), «Я і конфлікт» (6 класи), «Кожна людина Всесвіт» (6 класи), «Дружній колектив: який він?» (7-В, 7-Г класи), «Ростемо без насильства» (7-В, 7-Г класи), «Що необхідно знати, щоб себе захищати» (7-А клас), «Як себе контролювати» (7 класи), «Вчимося правилам безпечної поведінки» (7 класи), «Толерантність, ксенофобія, расизм» (9-А клас).
        У рамках діяльності м/о класних керівників 09.01.2018 р. керівником м/о об’єднання Павленко А.С., працівниками психологічної служби Головач І.А., Шкут О.С. проведено семінар-практикум «Проблема булінгу в учнівському середовищі».
        На виконання наказу по закладу освіти від 12.05.2016 № 211 «Про затвердження плану заходів щодо запобігання торгівлі людьми на період до 2020 року», з метою підвищення рівня обізнаності учнів, педагогів та батьків з питання торгівлі людьми протягом 2017-2018 н.р. в освітньому закладі класними керівниками, психологічною службою велась відповідна робота. Соціальним педагогом Шкут О.С. та практичним психологом Головач І.А. оформлено інформаційні куточки «Торгівля людьми – проблема сьогодення», «Права свої знай – себе від біди зберігай!» з переліком телефонів довіри та національної «гарячої лінії» по запобіганню торгівлі людьми, проведено загальношкільну інтерактивну акцію «Галявина моєї безпеки» (1-4 класи), інформаційні п’ятихвилинки «Мої правила безпеки» (1-4 класи), «Якщо ви збираєтесь за кордон» (9-11 класи) та кампанія «Торгівля людьми в сучасному світі» (5-9 класи), експрес-опитування «Чи знаєш ти що таке торгівля людьми?» (5-9 класи), організовано перегляд просвітницького фільму «Станція призначення – «Життя» (9 класи) до Європейського дня боротьби з торгівлі людьми, просвітницьку гру «Цінність свого життя» (9 класи), виготовлено та розповсюджено листівки «Якщо ви збираєтесь за кордон» (9-11 класи, батьки, педагоги), групову консультацію «Запобігання торгівлі людьми» (класні керівники 5-11 класів). Соціальним педагогом Шкут О.С. проведено первинне та вторинне анкетування учнів 9-А класу, їх батьками та педагогами школи, щодо визначення ставлення до проблеми торгівлі людьми.
        Крім того, протягом навчального року соціальний педагог Шкут О.С. проводила заняття за тренінговою програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для учнів 9-В класу. Заняття були спрямовані на формування в учнів життєвих навичок таких, як спілкування, вміння приймати рішення, керувати своїми емоціями, формування критичного мислення та життєвих цінностей, розвиток вміння долати стреси та конфліктні ситуації.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове