КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Ціннісне ставлення до людей

Ціннісне ставлення до людей
(2016-2017 н.р.)

        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до людей», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили заходи щодо формування моральної активності особистості, відповідальності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, терпимості до інших, доброзичливості, готовності допомогти іншим, обов’язковості, ввічливості, делікатності, тактовності; вмінні працювати з іншими; здатності протистояти виявам несправедливості, жорстокості.
        Протягом навчального року здійснювався соціально-педагогічний супровід дітей пільгових категорій. На початок 2016-2017 н.р. у школі навчалося 3 дитини-сироти (учні 4-Б, 6-Г, 10-Б класів) та 2 дитини, позбавлені батьківського піклування (учні1-А, 8-А класів), а на кінець 2016-2017 н.р. – 3 дитини-сироти (учні 4-Б, 6-Г, 10-Б класів) та 3 дитини, позбавлені батьківського піклування (учні1-А, 8-А, 9-А класів). З лютого 2017 року опіка була призначена над учнем 9-А класу, який залишився без піклування батьків оскільки мати неповнолітнього визнана недієздатною, а батько помер. Крім того, на кінець 2016-2017 н.р. Службою у справах дітей вирішувалося питання щодо призначення опіки ще над двома учнями школи, які також залишилися без піклування батьків (1 учениця 7-В класу, у якої померла мати, а батько не займається вихованням дитини, та 1 учень 5-В класу, у якого помер батько, а мати не займається вихованням дитини).
        Двоє дітей даної категорії виховуються в прийомних родинах (з них, 1 дитина, яка залишилася без батьківського піклування, учениця 1-А класу, та 1 дитина-сирота, учень 6-Г класу).
        Згідно листа Служби у справах дітей Сумської міської ради від 16.09.2015 №1762 /29.01-12 з метою організації роботи по наданню допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування 17.10.2016 р. проведено громадський огляд умов проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані в сім’ї опікунів та піклувальників комісією, до складу якої входили головний спеціаліст Служби у справах дітей Сумської міської ради Черненко С.І., заступник директора з виховної роботи Акименко О.А., соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А., а також класні керівники Абрамчук І.М., Сугар О.В., Вода О.І., Василенко Л.Б., Іваненко-Гребець Л.П. (наказ від 07.11.2016 №457 «Про підсумки проведення громадського огляду умов життя, навчання, виховання, оздоровлення та працевлаштування дітей, які проживають в сім’ях опікунів»)
        Усі учні даної категорії у 2016-2017н.р. були забезпечені безкоштовним харчуванням, єдиним квитком, шкільною та спортивною формами. Класні керівники, практичний психолог, соціальний педагог забезпечують постійний психолого-педагогічний супровід дітей, які проживають в прийомних сім’ях та сім’ях опікунів. З опікунами підтримувався постійний зв’язок (відвідування за домашньою адресою, співбесіди, консультації, звіти опікунів). У разі необхідності для дітей пільгових категорій проводилися заняття вчителями-предметниками, надавалися консультації з предметів, при вивченні яких виникали труднощі. З даною категорією дітей проводилися корекційні-розвиваючі заняття практичними психологом та соціальним педагогом.
        Протягом 2016-2017 н.р. здійснювався соціально-психологічний супровід учнів з багатодітних (32 сім’ї, в них 56 дітей), малозабезпечених (13 сімей, 14 дітей); напівсиріт (43), дітей з особливими освітніми потребами (22), дітей постраждалих в наслідок аварії на ЧАЕС (8), дітей одиноких матерів (28), дітей-переселенців (9), дітей, батьки яких знаходяться або знаходилися в АТО (52), дітей, батько яких загинув під час виконання службового обов’язку (1). Ці категорії сімей отримували постійне фахове консультування та соціально-психологічний супровід.
        За запитами батьків учнів адміністрацією школи поводилася робота з вирішення проблемних питань (оформлення соціальної допомоги, вирішення конфліктних ситуацій тощо).
        У 2016-2017н.р. усі учні з категорії діти-сироти (3), діти, які залишилися без піклування батьків (2), діти учасників АТО (30) були забезпечені навчальним закладом безкоштовними щоденниками.
        У жовтні 2016р. 2 дітей з інвалідністю безкоштовно відвідали виставу цирку «Кобзов».
        У грудні 2017р. управлінням освіти і науки Сумської міської ради діти-сироти (3), діти, які залишилися без опіки батьків (2), діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (5), діти з особливими освітніми потребами (22), діти з малозабезпечених сімей (30), діти, батьки яких безпосередньо беруть/брали участь у проведенні АТО або загинули під час проведення АТО (47) були забезпечені новорічними подарунками.1 учень 4 класу брав участь в обласній ялинці для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дошкільного та шкільного віку, які знаходяться під опікою та піклуванням, у Сумському національному аграрному університеті (відповідальна соціальний педагог Шкут О.С.); 1 учениця 1 класу брала участь у новорічно-різдвяному святі в Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна (відповідальна вчитель української мови та літератури Колотило О.В.). 47 учнів 1-11-х класів брали участь у ялинці міського голови для дітей, батьки яких безпосередньо беруть/брали участь у проведенні АТО або загинули під час проведення АТО, дітей учасників бойових дій в Афганістані в Палаці культури ПАТ «Сумське машинобудівне НВО» (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А., учитель фізичної культури Ралко В.Ю., педагог-організатор Гончаренко В.В.). 40 учнів 1-6-х класів пільгових категорій (2 дитини-сироти та 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, 12 дітей з особливими освітніми потребами, 2 дитини, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 23 дитини з малозабезпеченої сім'ї) брали участь в ялинці міського голови для учнів пільгових категорій в Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А., учитель математики Юрченко К.В., учитель англійської мови Тутова І.В., учитель трудового навчання Максименко І.І.).
        16.05.2017р. благодійним фондом «Милосердя» було організовано міський парад близнюків, присвячений Дню матері. Учні школи разом з батьками прийняли участь у міському параді близнюків, відвідали святковий концерт у Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна та отримали солодкі подарунки (відповідальна соціальний педагог Шкут О.С.)

        Протягом 2016-2017 н.р. у навчальному закладі були проведені благодійні акції (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.), в яких учні нашої школи брали активну участь, а саме:

  • благодійний ярмарок «Душі людської доброта» (грудень 2016р.), проведений з метою збору коштів для привітання дітей пільгових категорій;
  • акція «Милосердя» (грудень 2016р.), під час якої для дітей пільгових категорій були зібрані та вручені канцтовари. У рамках даної акції 27.12.2016р. представники учнівського самоврядування привітали дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, внутрішньо переміщених осіб з новорічними святами та вручили їм подарунки (канцелярське приладдя та солодощі);
  • Всеукраїнська благодійна акція «Назустріч мрії» (2016-2017р.) з метою збору коштів для підтримки програм, що проводить Міжнародна благодійна організація «Сильні духом» для тяжкохворих дітей;
  • міська благодійна виставка «Добро очима дітей» у рамках проекту «Діти-дітям», яка проводилася з метою збору коштів для лікування онкохворої дитини (лютий 2017р.);
  • благодійний ярмарок «З добром у серці» (березень 2017р.) у рамках місячника культури поведінки та спілкування, проведений з метою збору коштів для участі у благодійній акції «Серце до серця»;
  • благодійний ярмарок «Добро робити легко» (квітень 2017р.) з метою збору коштів для допомоги дітям, які перебувають у онкогематологічному відділенні Обласної дитячої лікарні.

        02.12.2016 року в Сумській спеціальній школі з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю відбулася інтегрована концертна програма «Школа збирає друзів», у якій запросили взяти участь учнів нашого навчального закладу. Учасники концерту, а саме вихованці вокального ансамблю «Квітоніка», привітали школярів пісенними композиціями та подарували гарний настрій (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
        02.12.2016 р. учні брали участь у конкурсі-виставці творчих робіт дітей «Відкритий простір». Вода Марія (2-Б клас) – І місце, Прокопенко Ярослав (1-Б клас) – ІІІ місце та Домашенко Інна (10-Б клас) – ІІІ місце були нагороджені грамотами та білетами на відвідування мультфільму у кінотеатрі Планета Кіно (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.).
        З 09.03.2017 по 09.04.2017 р. у навчальному закладі пройшла ХІІ акція Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» з метою збору коштів на обладнання в реанімаційне відділення дитячих лікарень (відповідальна соціальний педагог Шкут О.С.).
        З метою формування у школярів загальнолюдських цінностей, норм та правил культури поведінки й спілкування у період з 27.02.2017 р. по 24.03.2017р. у навчальному закладі проведено місячник виховання культури поведінки та спілкування. До проведення заходів місячника було залучено класних керівників, педагога-організатора, шкільних бібліотекарів, працівників психологічної служби закладу. Педагогами забезпечено проведення різнопланових виховних заходів: тематичних бесід та виховних годин, диспутів, засідань «круглого столу», тренінгів, зустрічей з цікавими людьми тощо (наказ від 03.04.2017 №158 «Про підсумки проведення місячника культури поведінки та спілкування»).
        Особлива увага протягом 2016-2017 н.р. приділялася педагогами проблемі попередження насильства та проявів жорстокості в учнівському середовищі. Так, класоводами та класними керівниками були проведені виховні години «Безпека в соціальних мережах – етика поведінки в Інтернеті», «Гуманне ставлення до тварин» (у рамках Всеукраїнського проекту «Щаслива лапа») (1-11 класи), «Сімейні цінності», «Цінність життя», (5-11 класи) щодо попередження негативних явищ та жорстокості у молодіжному середовищі, формування у підростаючого покоління толерантності.
        З метою реалізації Програми профілактичної роботи щодо попередження будь-яких проявів насильства та жорстокості (наказ від 04.04.2014 №103 «Про затвердження програми профілактичної роботи щодо попередження будь-яких проявів насильства та жорстокості») психологічною службою школи протягом 2016-2017 н.р. було оформлено інформаційний куточок для учнів школи, батьків та педагогів з переліком телефонів довіри та телефонів «гарячих ліній», розповсюджено листівки «Насильство та його прояви» з переліком телефонів довіри у рамках акції до Міжнародного дня толерантності «Синя стрічка».
        Протягом 2016-2017 н.р. практичним психологом Головач І.А. та соціальним педагогом Шкут О.С. спільно із класоводами та класними керівниками проведено заходи щодо попередження насильства: заняття з використанням інтерактивних форм роботи «Ми – рівні!» (5, 7 класи), «Вчимося розуміти і поважати інших» (6-В клас), «Толерантність врятує світ» (7 класи), «Ростемо без насильства» (7-Б, 8-Б класи), «Толерантність – ксенофобія» (11-А клас), «Толерантність, ксенофобія, расизм» (11-Б клас); бесіди «Я і суспільство без насильства» (1-4 класи), «Мій світ без насильства» (5-11 класи), «Гендерно обумовлене насильство та його ознаки» (4, 7, 10 класи).
        Відповідно до листа департаменту освіти та науки Сумської обласної державної адміністрації від 01.12.2016 №03-/5/5628 «Про проведення дослідження» у січні 2017р. представниками гендерного ресурсного центру Сумського державного університету спільно з ГО Жіночого консорціуму України на базі навчального закладу у рамках Всеукраїнського опитування щодо рівних можливостей у дівчат та хлопців у школі, можливого існування насильства обумовленого статтю людини було проведено дослідження «Проблема гендерного насильства у шкільному середовищі», в якому брали участь учні 4-х, 7-х, 10-х класів та педагоги школи.

        На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 14.06.2016 №616 «Про виконання рішення колегії управління освіти і науки Сумської міської ради від 14.06.2016 року «Про роботу навчальних закладів з попередження асоціальних проявів в учнівському середовищі», у листопаді 2016р. проведено засідання педагогічної ради з теми: «Система правоосвітньої та превентивної роботи щодо попередження асоціальних проявів у школярів» (накази від 21.10.2016 №432 «Про підготовку педагогічної ради 24.11.2016р.» та від 24.11.2016 №491 «Про затвердження рішення педагогічної ради від 24.11.2016 року»).
        На даному засіданні педагогічної ради заст. директора Акименко О.А. проаналізувала правоосвітню та превентивну роботу щодо попередження асоціальних проявів у школярів, а педагоги школи ділилися досвідом роботи з наступних питань: «Формування правової культури на уроках правознавства та в позаурочний час» (учитель правознавства Калашник Т.О.), «Робота з дітьми та сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах» (класний керівник 5-В класу Мусатова О.О.), «Індивідуальна робота класного керівника та педагога-наставника з учнями, які перебувають на внутрішкільному обліку та схильні до правопорушень» (класний керівник 11-Б класу Сергієнко С.А.). Під час практичної частини засідання учителі працювали в групах з питання «Поведінкові прояви дітей у стресових ситуаціях. Алгоритм дій педагога» (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.).
        На виконання наказу по школі від 24.11.2016 №491 «Про затвердження рішення педагогічної ради від 24.11.2016 року» працівниками психологічної служби Шкут О.С., Головач І.А. у лютому 2017р. у рамках методичного об'єднання класних керівників (керівник Павленко А.С.) було проведено семінар-практикум «Роль батьків та вчителів у вирішенні міжособистісних конфліктів між дітьми». Соціальним педагогом Шкут О.С. було підготовлено виступ на батьківських зборах на тему: «Роль батьків у вирішенні міжособистісних конфліктів між дітьми» (7-Б клас, листопад 2016р.; 3-Б клас, лютий 2017р.).
        Соціальним педагогом Шкут О.С. було підготовлено виступ на батьківських зборах на тему: «Роль батьків у вирішенні міжособистісних конфліктів між дітьми» (7-Б клас, листопад 2016р.; 3-Б клас, лютий 2017р.).

        На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 12.05.2016 №485 «Про затвердження плану заходів щодо запобігання торгівлі людьми на період до 2020 року», з метою підвищення рівня обізнаності учнів, педагогів та батьків з питання торгівлі людьми протягом 2016-2017 н.р. у навчальному закладі класними керівниками, психологічною службою велась відповідна робота. Соціальним педагогом Шкут О.С. та практичним психологом Головач І.А. оформлено інформаційний куточок «Захищаймо свої права» з переліком телефонів довіри та національної «гарячої лінії» по запобіганню торгівлі людьми; проведено інформаційну кампанію «Торгівля людьми в сучасному світі» до Європейського дня профілактики торгівлі людьми (для учнів 8-11 класів); розповсюджено інформаційний вісник «Насильство – це…» до Міжнародного дня толерантності «Синя стрічка» (для учнів 5-11 класів) та листівки «Насильство та його прояви» (із переліком телефонів довіри) (для батьків 1-11 класи), «Якщо ви збираєтесь за кордон» (для батьків та педагогів), «Тобі потрібно про це знати» (для учнів 7-11 класів). Працівниками психологічної служби організовано перегляд просвітницького фільму «Станція призначення життя» (9 класи). Соціальним педагогом Шкут О.С. проведено первинне та вторинне анкетування учнів 9-А класу, їх батьками та педагогами школи, щодо визначення ставлення до проблеми торгівлі людьми.
        Крім того, протягом навчального року соціальний педагог Шкут О.С. проводила заняття за тренінговою програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для учнів 9-А класу. Заняття були спрямовані на формування в учнів життєвих навичок таких, як спілкування, вміння приймати рішення, керувати своїми емоціями, формування критичного мислення та життєвих цінностей, розвиток вміння долати стреси та конфліктні ситуації.
        Як уже зазначалося, у школі активно працювала волонтерська організація, діяльність якої було спрямовано на виховання милосердя, залучення дітей до соціальної допомоги дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, дітям з особливими потребами, дітям-переселенцям, ветеранам війни та праці, людям похилого віку, учасникам АТО.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове