КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Учнівське самоврядування стрелка Учнівське самоврядування (2020-2021)

Учнівське самоврядування (2020-2021)

        Беручи участь у реалізації соціально значущих проектів і програм, діти набувають певного життєвого та соціального досвіду, формують організаторські вміння, креативні якості, і, найголовніше, усвідомлюють важливість цієї справи. Саме тому учнівське самоврядування сприяє життєвому самовизначенню дітей.

        У закладі освіти протягом 2020-2021н.р. функціонувала Демократична Шкільна Республіка на чолі із Президентом Дяденко Олександрою (ученицею 11-Б класу), яку було обрано 06.11.2019р.

        На виконання наказу від 07.09.2020р. №259 «Про надання допомоги органам учнівського самоврядування у 2020-2021 н.р.» за виховними центрами органів учнівського самоврядування було закріплено педагогів-консультантів, які впродовж навчального року координували діяльність лідерів.
        Учні 5-11 класів протягом 2020-2021 н.р. брали активну участь у роботі учнівського самоврядування, щомісяця проводилися онлайн-засідання Президентської Ради, де головами виховних центрів на розгляд виносились різноманітні питання та вирішувались нагальні проблеми стосовно проведення шкільних заходів, благодійних акцій, участі у міських конкурсах та роботи органу учнівського самоврядування в цілому.

        Два рази на рік проведено загальношкільну учнівську конференцію - 24.09.2020р. – на шкільному подвір’ї, під час якої учасників заходу було ознайомлено з Положенням про організацію учнівського самоврядування у закладі освіти та затвердження нового Статуту органу шкільного самоврядування Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6, затверджено склад Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки та закріплення педагогів-консультантів за виховними центрами Президентської Ради, розглянуто питання щодо планування роботи Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки на 2020-2021 навчальний рік, проведення Дня самоврядування та різне) та

20.05.2021р. – онлайн-конференція, під час якої було проаналізовано роботу Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки за 2020-2021н.р. та внесено пропозиції та побажання щодо планування роботи органу учнівського самоврядування на 2021-2022н.р.
        За ініціативи учнівського самоврядування, з метою організації змістовного дозвілля учнів у закладі проводилися онлайн різноманітні конкурсно-розважальні програми, виставки-конкурси малюнків, фоторобіт, відеоробіт, загальношкільні та благодійні акції, змагання, флешмоби, челенджі, також втілювалися в життя різноманітні міські, Всеукраїнські та міжнародні проєкти.
        Протягом 2020-2021 н.р. за участі учнів освітнього закладу були проведені традиційні загальношкільні заходи: свято Першого дзвоника, святковий концерт до Дня працівника освіти, конкурсно-розважальну програму «Healthy party», театралізовані привітання до Дня Святого Миколая та Нового року, фестиваль патріотичної пісні «Рідна пісня серцю мила», онлайн свято Останнього дзвоника.
        Учнівське самоврядування є ефективним засобом формування ціннісних якостей особистості. Під керівництвом лідерів учнівського самоврядування створювалися творчі проекти, проводилися колективні творчі справи. Так, з урахуванням карантинних обмежень, для учнів закладу освіти органами учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Гончаренко В.В., кураторів виховних центрів Демократичної Шкільної Республіки були проведені наступні онлайн виховні заходи: у рамках декади «Безпека дорожнього руху на дорозі» артгалерея дитячих робіт «Будь уважним на дорозі!» (1-7 класи), оформлення інформаційного куточка «Правила безпеки на дорозі» (1-11 класи), віртуальна гра-подорож «Знавці правил дорожнього руху» (5-6 класи); танцювальні руханки на шкільному подвір’ї «Веселі перерви» (1-4 класи), загальношкільні фізкультхвилинки «А ти лети, лети!» (1-11 класи); до свята Покрови та Дня захисника України загальношкільна благодійна акція «Вони захищають нас, а ми підтримуємо їх!» для захисників у зоні ООС (1-11 класи);тематичний фотоконкурс на кращий карнавальний костюм та грим «Мій нестерпно крутий Halloween» (1-11 класи); майстер-клас «Квітка толерантності» (3-4 класи); вернісаж учнівських робіт «Букет добра», артгалерея «Абетка здоров’я» (1-7 класи), виставка стіннівок-колажів «Крокуємо у здорове майбутнє» (5-11 класи); загальношкільна акція до Дня пам’яті жертв Голодомору «Колоски пам’яті» та онлайн-акція «Дякую тобі, лікарю!» на підтримку медичних працівників під час боротьби з пандемією (1-11 класи); театралізоване привітання «Миколая всі чекають!» (1-4 класи) та новорічне привітання переможців олімпіад та конкурсів (8-11 класів), відеопривітання для працівників освітнього закладу до Нового року «З Новим роком вас вітаємо!» (9-11 класи), фото вернісаж новорічних ялинок «Казка стукає в віконце» (1-11 класи); художня виставка учнівських робіт «Азбука енергозбереження», артгалерея малюнків «Дивовижний світ професій» (1-7 класи), виставка колажів «Моє майбутнє» (5-11 класи); загальношкільні благодійні акції «Щаслива лапа» та «Подарунок для пухнастого» (1-11 класи); відеопривітання до Міжнародного дня 8 Березня «Свято жінки-весни!» (1-11 класи); фотоквест «Весняні дива у нашому закладі» (1-7 класи), артгалерея творчих робіт «Портрет сучасного підлітка» (7 класи).

        Відповідно до плану роботи закладу освіти, з метою демократизації управління освітнім закладом, розвитку учнівського самоврядування, профорієнтаційної роботи та виховання поваги до професії працівника освіти 02.10.2020 р. з урахуванням карантинних обмежень в освітньому закладі був проведений День учнівського самоврядування. Педагогом-організатором було складено та затверджено адміністрацією закладу план проведення Дня самоврядування.
        Згідно плану управлінську діяльність протягом навчального дня здійснювали закріплені за адміністрацією закладу представники Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки. Протягом дня зазначені лідери учнівського самоврядування працювали з адміністрацією закладу, здійснювали контроль за проведенням запланованих заходів, чергували під час перерв у коридорах та на подвір’ї закладу. День розпочався зі святкового танцювального флешмобу «Спасибі вам, що ви на світі є!» на подвір’ї закладу освіти, підготовленого представниками учнівського самоврядування до Дня працівника освіти.

        Напередодні святкового дня представниками Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було оформлено артгалерею дитячих малюнків «Вітаємо зі святом!» (1-4 класи) та виставку стіннівок «Шана і подяка вам, освітяни!» (5-11 класи) до Дня працівника освіти. Для працівників освітнього закладу протягом дня було організовано та проведено святкову акцію «Щиро вас вітаємо!», під час якої кожен працівник закладу освіти мав змогу отримати яскраво оформлений солодкий сюрприз. Також, була проведена інтерактивна акція «Онлайн-вітальня», під час якої учні кожного класу мали змогу у кабінетах привітати віршованими, музичними композиціями, поробками тощо усіх учителів, які цього дня викладали у них уроки. Лідерами учнівського самоврядування було підготовлено відеопривітання для вчителів закладу «Життя хай повниться красою!», де учні 1-11-х класів мали змогу висловити свої щирі побажання улюбленому вчителеві. У вестибюлі закладу для учнів, батьків та вчителів було оформлено тематичну фотозону «Подаруй собі настрій!», де бажаючий мав змогу зробити святкове індивідуальне, групове або колективне фото напам’ять.
        Для молодших школярів на подвір’ї освітнього закладу було організовано та проведено «Веселі перерви», під час яких учні початкової ланки мали змогу порухатися під запальну музичну композицію та отримати гарний настрій.

        У рамках заходів Дня самоврядування представниками учнівського самоврядування для усіх працівників закладу було організовано та проведено святковий квест, під час якого освітяни виконували завдання на станціях «Пісенна», «Радянська класика кіно» та «Рухлива». У кінці квесту на кожного працівника чекав солодкий подарунок.
        У 2020-2021 н.р. для старшокласників працювала «Школа лідерів». Педагогом-орагнізатором Гончаренко В.В. та практичним психологом Головач І.А. протягом навчального року проводилась онлайн робота щодо формування особистості сучасного лідера, яка характеризується високою громадською активністю, підприємливістю, здатністю знаходити оптимальні шляхи та засоби розв’язання будь-яких проблем у нестандартних ситуаціях.

        Для Президентської ради учнівського активу щомісячно проводились тренінгові заняття за програмою В.В. Ягоднікової «Я можу, вмію, дію», під час яких велика увага надавалась опануванню учнями певних знань, умінь і навичок організаторської діяльності, формуванню лідерських якостей, здатності та бажання діяти, набуттю лідерського досвіду та розвитку соціальної активності. Як результат роботи, маємо перемоги у декількох міських та обласних конкурсах, а саме: обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» - І місце (Дяденко Олександра, Дунюшкіна Ольга, 11-Б клас), міський проєктний конкурс «Школа лідерів змін» - ІІ місце (Дяденко Олександра, Дунюшкіна Ольга, 11-Б клас), міський конкурс «Кращий лідер року» - І місце (Дяденко Олександра, 11-Б клас), міський етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», номінація «Відеоролик» - ІІІ місце (Капоріна катерина, Одинцова Марія, 10-Б клас).

        У 2020-2021 навчальному році стартував навчальний проєкт IX Всеукраїнська школа з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін» НЦ «Мала академія наук України», у якому активну участь взяли представники учнівського самоврядування нашого освітнього закладу. За підсумками заходу учениця 10-Б класу Аксьоненко Софія пройшла відбір до І-го етапу Школи, заповнивши анкету та написавши есе «Чи існує рецепт щастя у мінливому світі?», яке високо оцінила комісія. З 27 березня по 3 квітня 2021 року проходило онлайн навчання учасників першого етапу школи «Агенти змін.

        19-21 лютого 2021 року за ініціативи коаліції ГО «Сумська платформа реформ» спільно з Відділом молоді та спорту Сумської міської ради та КУ СМР «Сумський міський центр дозвілля молоді» для сумських школярів та студентів міста було організовано та проведено стимуляційну гру «У шкурі депутата». Захід проводився у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з Міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Суть гри полягала в тому, щоб протягом трьох днів школярі та студенти відчули себе у ролі «народних обранців», спробували зрозуміти, як працює місцеве самоврядування, вчилися напрацьовувати рішення, створювати коаліції, просувати свої ініціативи і збирати голоси для їхньої підтримки. Заявки на участь подали майже 100 учасників. Після прочитання анкет і мотиваційних листів «Для чого я хочу потрапити у гру?» обрали 42 учасника, серед яких опинилися й представники нашого закладу, які успішно пройшли відбірковий тур (Курганський Віталій – 11-А клас, Дунюшкіна Ольга – 11-Б клас, Капоріна Катерина – 10-Б клас). 19 лютого у сесійній залі Сумської міської ради учасники слухали секретаря міськради, що розповідав про структуру ради і обов’язки депутатів. 20-21 лютого у молодіжному центрі «Романтика» «юні депутати» ділилися на 5 фракцій, напрацьовували проекти рішень, збирали для них підтримку, працювали в комісіях, вчилися писати запити і звернення. Після завершення стимуляційної гри «У шкурі депутата» усі учасники отримали сертифікати, невеличкі сувеніри від організаторів, а найголовніше – позитивні емоції від спілкування та навчання і величезний досвід від участі у заході.
        Упродовж навчального року представники учнівського самоврядування тісно співпрацювали з Сумським Палацом дітей та юнацтва, де щомісячно учні брали участь в онлайн-навчанні лідерів дитячих організацій та об’єднань освітніх закладів міста (5-7 класи), у роботі з активом учнів 8-х класів та у засіданнях координаційної ради міської організації старшокласників (МОСТ) щодо організації та проведення заходів на рівні міста (9-11-х класи).

полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове