КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Ціннісне ставлення до себе

Ціннісне ставлення до себе
(2017-2018 н.р.)

        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до себе», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили заходи щодо формування у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил.
        З метою надання підліткам об’єктивних сучасних знань щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я та усвідомлення його цінності, значущості, а також формування навичок здорового способу життя в термін з 06.11.2017 р. по 01.12.2017 р. відбувся місячник пропаганди здорового способу життя (наказі від 12.12.2017 №555 «Про підсумки місячника пропаганди здорового способу життя у рамках реалізації програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»).
        На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 15.09.2017 №772 «Про проведення міського етапу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» учні школи брали участь у наступних номінаціях конкурсу: плакат (ІІ місце – Абжалова Дарина 3-Б клас), фотографія (ІІ місце – Мерзляков Ілля 1-Б клас, ІІІ місце Дік Єва 1-Б клас), художня робота (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
        З метою поліпшення профілактичної роботи щодо протидії тютюнокурінню, вживанню алкоголю та наркотичних засобів серед учнівської молоді у школі створено наркопост, який працював протягом 2017-2018н.р. у складі затвердженому відповідно до наказу від 01.09.2017 №349 «Про продовження роботи громадського наркологічного поста по запобіганню та боротьбі з наркоманією у 2017-2018н.р.». Уся превентивна робота з даного питання робота планувалася і проводилася згідно Положення про громадський наркологічний пост навчальних закладів та плану роботи наркопосту, затвердженого головним лікарем СОНД.
        З учнями, схильними до адиктивної поведінки (банк даних налічував на початок 2017-2018 н.р. 2 учнів 9 класу, 3 учнів 11 класу, а на кінець 2017-2018 н.р. 2 учнів 7 класу, 2 учні 9 класу, 3 учні 11 класу) та їх батьками членами наркопосту велась індивідуально-профілактична робота, яка фіксувалась у відповідних журналах. У 2017 – 2018 н.р. на обліку перебували лише учні, які схильні до тютюнокуріння. На профілактичному обліку в Сумському обласному наркодиспансері учні школи не перебували.
        До профілактичної роботи щодо протидії тютюнокурінню, вживанню алкоголю та наркотичних засобів серед учнівської молоді, запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу залучались учителі-предметники, лікарі, представники правоохоронних органів, велась робота по попередженню і корекції шкідливих звичок як класними керівниками, так і громадським наркопостом (наказ від 29.05.2018 р. №223 «Про підсумки роботи громадського наркопосту за 2017-2018 н.р. за напрямком «Ціннісне ставлення до себе» програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»).
        14.11.2017р. лікарем дерматовенерологом КУ ОШВД Черняк Н.А. для учнів 10-х класів було проведено лекцію «Венеричні захворювання та їх профілактика», 22.11.2017р. лікарем наркологом СОНД Смірновим В.Ю. для учнів 8-х класів було проведено лекцію «Профілактика шкідливих звичок», 08.02.2018 р. відбулася зустріч учнів 8-х та 9-В класів з інспекторами управління патрульної поліції в м. Суми Горьковською М.В., Сєталом О.В., Ровенським Б.О. та завідуючим диспансерного відділення КУ СОР «Обласний наркологічний диспансер» Середою О.В., лікарем-наркологом Птащенком А.В. щодо профілактики наркоманії в учнівському середовищі.
        З метою профілактики адиктивної поведінки під час місячника пропаганди здорового способу життя протягом листопада 2017р. були проведені години спілкування «Наркотикам – НІ!» для учнів 6-х, 7-Б, 7-В класів лектором громадської організації «Нарконон» Сесенко І.Ф.
        Учні 9-х класів відвідали тренінгові заняття за програмою «Дорослішай на здоров’я» на базі Клініки дружньої до молоді (відповідальні класні керівники Василенко Л.Б., Штокало О.В., Колотило О.В., соціальний педагог Шкут О.С.).
        У рамках тижня до Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД, який відбувся з 27.11.2017 р. по 01.12.2017 р., працівниками психологічної служби оформлено інформаційний куточок у фойє школи «Наше життя у наших руках!». Завідуючою бібліотекою Лисицькою О.І. оформлено книжкову виставку «Червона стрічка надії».
        Класоводами були проведені бесіди «Твоє здоров’я в твоїх руках» (1-4 класи), а класними керівниками – виховні години «Толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД» (5-11 класи).
        Під час тижня психологічною службою школи із залученням представників учнівського самоврядування ДШР організовано загальношкільну акцію «Дерево небайдужості» до Дня порозуміння з ВіЛ-інфікованими та хворими на СНІД у рамках інформаційного вісника «Знаєш! Передбачаєш! Захищаєш» (учні 5-11 класів). Практичним психологом Головач І.А. та соціальним педагогом Шкут О.С. проведено квест «Коли небезпека поруч» (7, 8 класи). Учителем факультативу «Захисти себе від ВІЛ» Душкою А.О. для учнів 10-Б класу проведено тренінгове заняття «Як запобігти ВІЛ».
        Протягом 2017-2018 н.р. соціальним педагогом Шкут О.С., яка є педагогом-тренером тренінгового курсу «Особиста гідність. Безпека життя», що спрямовано на формування у підлітків здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я, усвідомлення цінності здоров’я як основи успішної самореалізації, було створено тренінгову групу з учнів 9-В класу. Заняття проводилися з метою популяризації серед підлітків і молоді здорового способу життя й важливості цих аспектів для стану репродуктивного здоров’я у майбутньому; сприяння усвідомленню ними необхідності збереження та зміцнення здоров’я як важливої складової успішного дорослого життя. Учителем Душка А.О., яка пройшла вiдповiдну підготовку на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (2015р.) викладався курс «Захисти себе від ВІЛ» для учнів 10-Б класу.
        Протягом березня 2018р. освітній заклад брав участь у міському моніторингу стану здоров’я та сформованості навичок здорового способу життя, здійснення на діагностичній основі здоров’язбережувальної діяльності щодо проведення опитування учнів з проблем поширення куріння серед дітей та підлітків (7-11 класи, відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А., Шкут О.С.). Після надання узагальнених матеріалів фахівцями Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка результати моніторингу будуть опрацьовані на нараді класних керівників на початку 2018-2019н.р.
        Педагогом-організатором Гончаренко В.В. з метою формування у учнів ціннісного ставлення до себе було проведено конкурс-виставки малюнків «Безпека очима дітей», (1-4 класи); виступ дружини юних пожежних «Golden fire» «Із вогнем погані жарти, жартувати з ним не варто! (6-7 класи), конкурс-виставка малюнків «Ми за здоровий спосіб життя!» (1-4 класи), загальношкільні учнівські конференції (5-11 класи), участь у міському етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» на базі Палацу дітей та юнацтва (1-Б, 3-Б класи) – ІІ та ІІІ місця, участь та зайняті два ІІІ місця у міській благодійній виставці-конкурсі дитячих малюнків «Добро очима дітей» (4-А, 5-Б класи).
        З метою реалізації заходів Програми профілактичної роботи з попередження суїцидальних тенденцій серед учнів (наказ від 05.09.2017 №373 «Про затвердження програми профілактичної роботи з попередження суїцидальних тенденцій серед учнів на 2017-2018н.р.») протягом 2017-2018 н.р. працівниками психологічної служби школи було оформлено інформаційні куточки (у фойє школи – стенд «Інформація для батьків» та біля кабінету психологічної служби – стенд «Психологічна служба інформує» ) з інформацією про телефон довіри, даними про адреси і режими роботи спеціалізованих лікарень, психологічних центрів допомоги. Крім того, інформація про телефони довіри, телефони Національних «гарячих лійній» міститься у шкільних щоденниках учнів.
        З метою попередження конфліктних ситуацій, кризових станів та профілактики адиктивної поведінки учнів, яка може бути наслідком зазначених ситуацій, протягом навчального року проведено загальношкільні акції, спрямовані на формування позитивного мікроклімату у освітньому закладі «Галявина моєї безпеки» до Європейського дня боротьби з торгівлі людьми (жовтень 2017р., 1-4 класи), «Я та моє здоров’я» (листопад 2017р., 1-11 класи), «Квітка толерантності» (листопад 2017р., 1-11 класи), «Мирний Всесвіт» до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (листопад 2017р., 5-11 класи), «Дерево небайдужості» до Дня порозуміння з ВіЛ-інфікованими та хворими на СНІД (грудень 2017р., 1-11 класи), «Спілкуймося позитивно» (березень 2018р, 1-11 класи), «Кольорове життя», «Скринька побажань» (квітень 2018р., 1-11 класи, батьки, педагоги), «Мої мрії» (травень 2018р., 1-11 класи) (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.).
        З метою визначення психологічного клімату, соціального статусу учнів у класних колективах, вивчення інтересів, типів акцентуацій характеру, рівня нервово-психічної стійкості протягом 2017-2018 н.р. практичним психологом Головач І.А. було проведено тест Айзенка (8 класи), «Тест оцінки психологічної атмосфери в колективі» Фідлера (8, 10 класи), МПДО С.П.Подмазіна (11 класи), методику «Прогноз» (11 класи); соціальним педагогом Шкут О.С. – анкету з метою визначення рівня шкільної мотивації Н.Г. Лусканової (4 класи), анкету «Школа» І.В. Крук (5 класи), методику «Соціометрія Дж. Морено» (4-9 класи), анкету «Оцінка стосунків з підлітком» (8 класи), анкету «Рівень комунікативності» (8 класи). Результати діагностичних обстежень були доведені до відома класних керівників під час індивідуальних консультацій (січень 2018 р.), а для батьків під час виступів на батьківських зборах (лютий 2018р.).
        Соціальним педагогом Шкут О.С. та практичним психологом Головач І.А. протягом 2017-2018н.р. з учнями девіантної поведінки були проведені індивідуальні та групові діагностичні обстеження з метою вивчення інтересів, типів акцентуацій характеру, рівня нервово-психічної стійкості та планування подальшої корекційно-розвивальної роботи з ними (а саме: виявлення статусу учнів у класному колективі (за результатами проведених діагностик класним керівникам надавалися рекомендації по роботі з даною категорією дітей.
        Проводилися індивідуальні та групові консультації для педагогів та батьків щодо налагодження родинних взаємовідносин школярів та дітей у класному колективі, емоційних станів дітей та способів керування емоціями, шляхів розв’язання конфліктних ситуацій.
        З 02.05.2018р. по 05.05.2018 р. було проведено тиждень психології «Як цікаво жити!». На початку тижня психологічною службою школи оформлено інформаційні куточки для вчителів, батьків та учнів: «Це цікаво…», «Профілактика стресу», «Долаємо страх перед ЗНО та ДПА», «Астрологічний прогноз на 2018 рік», виставки малюнків «Я мрію про…» (1-4 класи) та стіннівок «Мій світ зі знаком «+» (5-11 класи), цікаві вправи «Відгадайки» (1-4 класи); завідуючою бібліотекою Лисицькою О.І. – книжкову виставку «Психологія для всіх» (1-11 класи). Протягом тижня психології працювала шкільна пошта «Мені приємно сказати тобі…» для учнів 1-11 класів. Практичним психологом Головач І.А., соціальним педагогом Шкут О.С. було проведено інтерактивну акцію для учнів, батьків та педагогів «Візьми собі…», загальношкільну акцію із залученням представників учнівського самоврядування «Мої мрії» (1-11 класи), гру-квест «Слідопити» (5-ті класи) та тренінгове заняття «Спілкування в житті людини. Я та інші» (5-В клас).
        Практичним психологом Головач І.А., соціальним педагогом Шкут О.С. та педагогом-організатором Гончаренко В.В. було проведено ярмарок «Добро робити легко» із залученням представників учнівського самоврядування (1-11 класи, батьки, педагоги), загальношкільні акції із залученням представників учнівського самоврядування «Скринька побажань», «Кольорове життя» (батьки).
        На виконання Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», з метою поліпшення профілактичної роботи щодо попередження травматизму, покращення виховної роботи з дітьми щодо усвідомлення ними необхідності вироблення звичок дотримання правил поведінки, прийнятих у суспільстві, оволодінні основними прийомами, методами й засобами захисту від травматизму під час начально-виховного процесу, у побуті та загибелі дітей при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру в закладі розроблені комплексні заходи щодо запобігання дитячого травматизму під час освітнього процесу і в побуті.
        На виконання наказу від 01.09.2017 №355 «Про проведення місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!», з метою поліпшення та активізації профілактичної роботи спрямованої на прищеплення дітям навичок правильної та дисциплінованої поведінки на дорогах, згідно плану роботи школи протягом вересня було проведено місячник «Увага! Діти на дорозі!» (наказ від 06.10.2017 №441 «Про підсумки місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!»).
        Юними інспекторами дорожнього руху (керівник педагог-організатор Гончаренко В.В.) та юними пожежними (керівник вчитель основ здоров’я Радченко Л.П.) велася активна робота щодо пропаганди правил безпечної поведінки, запобігання травматизму серед школярів. Учні даних гуртків готували виступи агітбригади, стіннівки, проводили практичні заняття, вікторини, конкурси. Протягом навчального року загін юних інспекторів руху «Green light» демонстрував свій виступ для учнів 1-5 класів на тему: «Правила дорожні знай – в ДТП не потрапляй!», а дружина юних пожежних «Golden fire» брала участь у показовому Дні цивільного захисту для представників освітніх закладів міста, показавши почесним гостям освітнього закладу музично-хореографічну художню композицію «Із вогнем погані жарти, жартувати з ним не варто!» (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.). Також загін ДЮП брав активну участь у міському етапі дружин юних пожежних (керівник вчитель основ здоров’я Радченко Л.П.).
        У травні 2018р. учні закладу брали активну участь та здобули перемогу у Всеукраїнському дитячому творчому конкурсі «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху» (відповідальна вчитель трудового навчання Бага Т.Ю.).

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове