КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Ціннісне ставлення до себе

Ціннісне ставлення до себе
(2016-2017 н.р.)

        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до себе», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили заходи щодо формування у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил.
        Протягом навчального року виховувалось відповідальне ставлення до власного здоров’я. На виконання Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» за напрямком «Ціннісне ставлення до себе» у навчальному закладі протягом 2016-2017 н.р. велась робота як класними керівниками, так і громадським наркопостом щодо формування основ здорового способу життя, попередження та корекції шкідливих звичок, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі.
        З метою надання підліткам об’єктивних сучасних знань щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я та усвідомлення його цінності, значущості, а також формування навичок здорового способу життя у термін з 07.11.2016 р. по 02.12.2016 р. проведено місячник здорового способу життя.

        У рамках місячника проведено заходи превентивного спрямування були проведені виховні години, бесіди, тренінгові заняття щодо формування в учнів ціннісного ставлення до себе.
        З метою збереження психологічного здоров’я учасників навчально-виховного процесу практичним психологом Головач І.А. та соціальним педагогом Шкут О.С. 30.11.2016 р. було організовано загальношкільну акцію «Кольорове життя» для учнів 1-11 класів щодо зняття емоційної напруги, сприяння емоційному зближенню учасників, створення доброзичливої атмосфери у навчальному закладі.
        Працівниками психологічної служби для учнів школи організовано квест «Здоровим бути круто!» (5 класи), профілактичну гру «Пригоди в країні Здоровляндії» (6-Г клас), заняття з використанням інтерактивних форм роботи «Про те, як ти дорослішаєш» (8-Б клас), тренінгові заняття «Мій вибір на користь здоров'я» (8-В клас), тренінгові заняття «Здоров’я – цінність життя» тренінгового курсу «Дорослішай на здоров’я» (9-А клас).
        До роботи з питань пропаганди здорового способу життя залучаються й представники учнівського самоврядування. Так, представниками виховних центрів Президентської Ради на чолі з педагогом-організатором Гончаренко В.В. проведено виставку тематичних малюнків «Головне в житті – здоров’я» (1-4 класи), ігрові п’ятихвилинки «Із сонечком за здоров'ям» (1-4 класи). Психологічною службою школи із залученням представників «Центру пропаганди здорового способу життя» Демократичної Шкільної республіки було виготовлено та розповсюджено листівки для учнів, батьків, педагогів на тему: «Збережіть здоров’я своєї дитини».
        Проведення місячника висвітлено в наказі від 12.12.2016 №514 «Про підсумки місячника пропаганди здорового способу життя у рамках реалізації програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».
        На виконання листа комунального закладу Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю від 14.03.2017 №230 «Щодо проведення обласного етапу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» учні школи брали участь у міському етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» у номінаціях: плакат, фотографія, художня робота (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
        З метою поліпшення профілактичної роботи щодо протидії тютюнокурінню, вживанню алкоголю та наркотичних засобів серед учнівської молоді у школі створено наркопост, який працював протягом 2016-2017 навчального року у складі затвердженому відповідно до наказу від 02.09.2016 №348 «Про внесення змін до складу громадського наркологічного поста по запобіганню та боротьбі з наркоманією». Уся превентивна робота з даного питання робота планувалася і проводилася згідно Положення про громадський наркологічний пост навчальних закладів та плану роботи наркопосту, затвердженого головним лікарем СОНД.
        З учнями, схильними до адиктивної поведінки (банк даних налічував на початок 2016-2017 н.р. 1 учень 11 класу, а на кінець 2016-2017 н.р. 2 учні 8 класу, 3 учні 10 класу та 1 учень 11 класу) та їх батьками членами наркопосту ведеться індивідуально-профілактична робота, яка фіксується у відповідних журналах. У 2016-2017 н.р. на обліку перебувають лише учні, які схильний до тютюнокуріння. На профілактичному обліку в Сумському обласному наркодиспансері учні школи не перебувають.
        Протягом навчального року педагогічний колектив намагався протистояти розповсюдженню негативних явищ серед учнів школи, хоча на результативність значно впливали соціальні чинники, що супроводжують життєдіяльність учнів.
        До профілактичної роботи щодо протидії тютюнокурінню, вживанню алкоголю та наркотичних засобів серед учнівської молоді, запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу залучались учителі-предметники, лікарі, представники правоохоронних органів, велась робота по попередженню і корекції шкідливих звичок як класними керівниками, так і громадським наркопостом (наказ від 26.05.2017 №263 Про підсумки роботи громадського наркопосту за 2016-2017 н.р. за напрямком «Ціннісне ставлення до себе» програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»).

        У систему роботи закладу запроваджено зустрічі працівниками закладів охорони здоров’я. Так, 08.11.2016р. лікарем наркологом Сумського обласного наркодиспансера Смірновим В.Ю. для учнів 8-х класів було прочитано лекцію «Профілактика шкідливих звичок» (відповідальна соціальний педагог Шкут О.С.).
        З метою профілактики адиктивної поведінки протягом місячника були проведені години спілкування «Наркотикам – НІ!» для учнів 8-11-х класів лектором громадської організації «Нарконон» Сесенко І.Ф.
        Учні 9-Б, 9-В, 10-А класів відвідали тренінгові заняття на базі Клініки дружньої до молоді «Світ взаємин. Дівчата та хлопці» за тренінговою програмою «Дорослішай на здоров’я» (відповідальні класні керівники Павленко А.С., Капленко А.О., Калашник Т.О., соціальний педагог Шкут О.С.).
        У рамках тижня до Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД, який відбувся з 28.11.2016 р. по 02.12.2016 р., працівниками психологічної служби оформлено інформаційний куточок у фойє школи «Наше життя у наших руках». Завідуючою бібліотекою Лисицькою О.І. оформлено книжкову виставку «Червона стрічка надії».
        Класоводами були проведені бесіди «Здоровим будеш – все здобудеш» (1-4 класи), а класними керівниками – виховні години «Толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД» (5-11 класи).
        Під час тижня практичним психологом Головач І.А. із залученням представників учнівського самоврядування ДШР організовано загальношкільну акцію «Червону стрічку носять небайдужі» до Дня порозуміння з ВіЛ-інфікованими та хворими на СНІД (учні 5-11 класів) та організовано зустріч учнів 6-А класу з підлітком-лектором громадської організації «Нарконон» Матяш Є.Ю. на тему: «Наркотикам – «НІ!».
        Психологічною службою школи із залученням представників учнівського самоврядування ДШР «Центру пропаганди здорового способу життя» було виготовлення та розповсюджено листівки для батьків учнів 1-11 класів на тему: «Збережіть здоров’я своєї дитини» та підготовлено виступ на батьківських зборах для батьків учнів 1, 5-х класів на тему: «Що треба знати про ВІЛ та СНІД».
        Практичним психологом Головач І.А. проведено заняття з використанням інтерактивних форм роботи «Керуй своїм життям» (9-Б клас).
        Учителем факультативу «Захисти себе від ВІЛ» Єфіменко А.О. для учнів 10-Б класу проведено тренінгові заняття «Гендерні стереотипи та ризики інфікування ВІЛ/СНІД».
        Протягом 2016-2017 н.р. соціальним педагогом Шкут О.С., яка є педагогом-тренером тренінгового курсу «Дорослішай на здоров’я», що спрямовано на формування у підлітків здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я, усвідомлення цінності здоров’я як основи успішної самореалізації, було створено тренінгову групу з учнів 9-В класу. Заняття проводилися з метою популяризації серед підлітків і молоді здорового способу життя й важливості цих аспектів для стану репродуктивного здоров’я у майбутньому; сприяння усвідомленню ними необхідності збереження та зміцнення здоров’я як важливої складової успішного дорослого життя. Учителем Єфіменко А.О., яка пройшла вiдповiдну підготовку на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (2015р.) викладається курс «Захисти себе від ВІЛ» для учнів 10-Б класу.

        Педагогом-організатором Гончаренко В.В. з метою формування у учнів ціннісного ставлення до себе було проведено конкурс-виставки малюнків «Я – пішохід!», «Країна дорожніх знаків» (1-4 класи); виступ загону ЮІР «Green light» «Правила дорожні знай – в ДТП не потрапляй!» (1-5 класи), виступ дружини юних пожежних «Golden fire» «Як ріпку гасили…» (6-8 класи), ігрові п’ятихвилинки «Із сонечком за здоров’ям» (1-4 класи), конкурс-виставка малюнків «Головне в житті – здоров’я!» (1-4 класи), загальношкільні учнівські конференції (5-11 класи), участь у міському етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» на базі Палацу дітей та юнацтва (1-4 класи), участь та зайняте ІІ місце у міській благодійній виставці-конкурсі дитячих малюнків «Добро очима дітей» (4 клас).
        Особлива увага приділялася станам соціально-стресових розладів, попередження самогубств. Проводилися заходи щодо забезпечення гармонійного поєднання внутрішнього і зовнішнього самопочуття дитини.
        З метою реалізації заходів Програми профілактичної роботи з попередження суїцидальних тенденцій серед учнів (наказ від 02.06.2014р. №180 «Про затвердження програми профілактичної роботи з попередження суїцидальних тенденцій серед учнів») протягом 2016-2017 н. р. працівниками психологічної служби школи було оформлено інформаційні куточки (у фойє школи – стенд «Інформація для батьків» та біля кабінету психологічної служби – стенд «Психологічна служба інформує») з інформацією про телефон довіри, даними про адреси і режими роботи спеціалізованих лікарень, психологічних центрів допомоги. Крім того, інформація про телефони довіри, телефони Національних «гарячих ліній» міститься у шкільних щоденниках учнів.
        На виконання листа Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації від 20.02.2017 №08-13/916 «Про посилення профілактичної роботи з попередження суїцидальної поведінки неповнолітніх» практичним психологом Головач І.А. було підготовлено виступи на нараду при директору «Що треба знати про Інтернет, щоб убезпечити дитину від суїциду» (лютий 2017р.) та на батьківський всеобуч «Реальні загрози віртуального світу» на тему: «Що треба знати про Інтернет, щоб убезпечити дитину» (березень 2017р.). Крім того, працівниками психологічної служби було розміщено інформацію про телефони «гарячої лінії» Департаменту кіберполіції України в інформаційному куточку та на сайті школи, проведено заняття з використанням інтерактивних форм роботи «Безпечне спілкування в Інтернеті» (6-Г, 8-мі класи) з метою формування у дітей розуміння необхідності дотримуватися певних правил поведінки в Інтернеті, навичками користування правил безпечної поведінки у мережі Інтернет. З метою сприяння розумінню унікальності та цінності життя у березні 2017р. було проведено конкурс відеороликів «Ми цінуємо життя за…» (7-10-ті класи), переможцями якого стали учні 8-Б та 9-В класів.

        Практичним психологом Головач І.А. та соціальним педагогам Шкут О.С. з метою попередження конфліктних ситуацій, кризових станів та профілактики адиктивної поведінки учнів, яка може бути наслідком зазначених ситуацій, протягом 2016-2017н.р. проведено загальношкільні інтерактивні акції, спрямовані на формування позитивного мікроклімату у навчальному закладі «Кольорове життя» (листопад 2016р., учні 1-11-х класів), «Червону стрічку носять небайдужі» до Дня порозуміння з ВіЛ-інфікованими та хворими на СНІД (грудень 2016р., учні 5-11 класів), «Квіти порозуміння» (березень 2017р., учні 1-11 класів), «Мішечок гарного настрою» (березень 2017р., учні 1-11 класів, батьки та педагоги), «Долонька щастя» (квітень 2017р., 1-11 класі), «Скринька побажань» (квітень 2017р., батьки учнів 1-11 класів).
        На виконання наказу по школі від 24.11.2016 №491 «Про затвердження рішення педагогічної ради від 24.11.2016 року» працівниками психологічної служби Шкут О.С., Головач І.А. у квітні 2017р. у рамках методичного об'єднання класних керівників (керівник Павленко А.С.) було проведено семінар-практикум «Фактори, що впливають на суїцидальну поведінку підлітків».
        З метою визначення психологічного клімату, соціального статусу учнів у класних колективах, вивчення інтересів, типів акцентуацій характеру, рівня нервово-психічної стійкості протягом 2016-2017 н.р. практичним психологом Головач І.А. було проведено тест Айзенка (8 класи), «Тест оцінки психологічної атмосфери в колективі» Фідлера (8, 10 класи), МПДО С.П.Подмазіна (11 класи), методику «Прогноз» (11 класи); соціальним педагогом Шкут О.С. – анкету з метою визначення рівня шкільної мотивації Н.Г. Лусканової (4 класи), анкету «Школа» І.В. Крук (5 класи), методику «Соціометрія Дж. Морено» (4-9 класи), анкету «Оцінка стосунків з підлітком» (8 класи), анкету «Рівень комунікативності» (8 класи). Результати діагностичних обстежень були доведені до відома класних керівників під час індивідуальних консультацій (січень 2017 р.), а для батьків під час виступів на батьківських зборах (лютий 2017р.).
        Соціальним педагогом Шкут О.С. та практичним психологом Головач І.А. протягом 2016-2017 н.р. з учнями девіантної поведінки були проведені індивідуальні та групові діагностичні обстеження з метою вивчення інтересів, типів акцентуацій характеру, рівня нервово-психічнох стійкості та планування подальшої корекційно-розвивальної роботи з ними (а саме: виявлення статусу учнів у класному колективі (За результатами проведених діагностик класним керівникам надавалися рекомендації по роботі з даною категорією дітей.
        Проводилися індивідуальні та групові консультації для педагогів та батьків щодо налагодження родинних взаємовідносин школярів та дітей у класному колективі, емоціїних станів дітей та способів керування емоціями, шляхів розв’язання конфліктних ситуацій.
        З 18.04.2016р. по 21.04.2016 р. було проведено тиждень психології. На початку тижня оформлено інформаційний куточок для вчителів, батьків та учнів: «Це цікаво…», «Профілактика стресу», «Виховуємо дитину за типом темпераменту», «Долаємо страх перед ЗНО та ДПА». Протягом тижня психології завідуючою бібліотекою Лисицькою О.І. проведено книжкову виставку «Психологія для всіх» для учнів 1-11 класів. Психологічною службою школи було проведено загальношкільну акцію із залученням представників учнівського самоврядування «Долонька щастя» (1-11 класи), інтерактивне опитування «Улюблені вислови наших вчителів» (5-11 класи), експрес-діагностику «Що означає колір очей?» (1-11 класи, батьки, педагоги), гру «Подорож до незвичайної країни Психоляндії» (4-ті класи), гру «Слідопити» (5-ті класи).
        Практичним психологом Головач І.А., соціальним педагогом Шкут О.С. та педагогом-організатором Гончаренко В.В. було проведено ярмарок «Добро робити легко» із залученням представників учнівського самоврядування (1-11 класи, батьки, педагоги) та загальношкільну акцію із залученням представників учнівського самоврядування «Скринька побажань» (батьки).
        Педагогом-організатором Гончаренко В.В. було оформлено виставку дитячих творчих робіт «Світ моїх захоплень» (1-11 класи) та проведено флешмоб із залученням представників учнівського самоврядування «Ми – щасливі діти України!» (1-4 класи).
        На виконання Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», з метою поліпшення профілактичної роботи щодо попередження травматизму, покращення виховної роботи з дітьми щодо усвідомлення ними необхідності вироблення звичок дотримання правил поведінки, прийнятих у суспільстві, оволодінні основними прийомами, методами й засобами захисту від травматизму під час начально-виховного процесу, у побуті та загибелі дітей при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру в СЗОШ№6 розроблені комплексні заходи щодо запобігання дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу і в побуті (наказ від 01.09.2016 №318 «Про профілактичну роботу з попередження дитячого травматизму»).
        Класні керівники планували повсякденну роботу з обов’язковим дотриманням техніки безпеки у навчальному та виховному процесах, спрямовують роботу на конкретні проблеми профілактики дитячого травматизму в побуті, попередженню нещасних випадків.
        На виконання наказу від 01.09.2016 №337 «Про проведення місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!», з метою поліпшення та активізації профілактичної роботи спрямованої на прищеплення дітям навичок правильної та дисциплінованої поведінки на дорогах, згідно плану роботи школи протягом вересня було проведено місячник «Увага! Діти на дорозі!» (наказ від 21.10.2016 №431 «Про підсумки місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!»).
        На виконання заходів плану заходів з реалізації міської комплексної програми «Правопорядок» на період 2016-2018 роки, з метою поліпшення роботи по запобіганню дитячому дорожньо-транспортному травматизму в навчальному закладі організовано вивчення під час проведення позаурочних заходів правил безпечної поведінки згідно переліку питань з безпеки дорожнього руху.
        Юними інспекторами дорожнього руху (керівник педагог-організатор Гончаренко В.В.) та юними пожежними (керівник вчитель основ здоров’я Радченко Л.П.) велася активна робота щодо пропаганди правил безпечної поведінки, запобігання травматизму серед школярів. Учні даних гуртків готували виступи агітбригади, стіннівки, проводили практичні заняття, вікторини, конкурси. Протягом навчального року загін юних інспекторів руху «Green light» демонстрував свій виступ для учнів 1-5 класів на тему: «Правила дорожні знай – в ДТП не потрапляй!», а дружина юних пожежних «Golden fire» брала участь у Дні цивільного захисту, показавши учням 6-8 класів музичну театральну композицію «Як ріпку гасили…». Також загони ЮІР та ДЮП брали активну участь у міських змаганнях. За підсумками участі у міських змаганнях загонів ЮІР загін юних інспекторів руху «Green light» посів ІІІ місце у конкурсі «Теоретичні знання правил дорожнього руху» (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
        З метою попередження травматизму учнів та навчання правил безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях різного характеру протягом 2016-2017н.р. проведено ряд зустрічей з фахівцями з даного питання. Так, 17.10.2016р. у рамках проведення тижня знань з основ безпеки життєдіяльності (17.10.2016р. – 21.10.2016р.) відбулася лекція методиста Сумського міського центру БЖД Чвалуна С.В. «Безпека життєдіяльності та запобігання дитячому травматизму» для учнів 7-х класів.
        18.01.2017 р. для учнів 3-4-х класів спеціалістами ОКЗ Сумської обласної рятувальної водолазної служби була проведена інтерактивна бесіда з питань правильної поведінки на воді, під час знаходження людини на тонкій кризі.
        23.01.2017 р. учні 5-Г класу під керівництвом класного керівника Ковальової О.М. здійснили екскурсію до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області. Учні отримали інформацію щодо історії пожежної справи, героїв-пожежників, спробували себе в ролі пожежних, примірявши пожежну екіпіровку. Також учням було продемонстровано як укомплектована пожежна машина. Цю подію було висвітлено на сайті Sumy.todey Новини твого міста.
        Також, 23.01.2017 р. представником відділу ювенальної превенції управління правової діяльності Сумської області капітаном поліції Галицьким О.І. за допомогою та участю вибухотехників відділу ГУНП Сумської області для учнів 8-10-х класів була проведена інтерактивна бесіда «Основи вибухової небезпеки.
        25 квітня 2017 р. у навчальному закладі проведено День цивільного захисту, метою якого було навчитися правильно діяти в разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру (пожежі, підтоплення, землетруси, вибух газу та інше).

        Під час проведення Дня ЦЗ до школи були запрошені фахівці Сумського обласного навчально-методичного центру Чвалун С.В., Волкодав А.Я., представники Червоного Хреста (керівник Шаповал І.А.), які провели практичне заняття з теми «Надання першої медичної допомоги під час надзвичайних ситуацій різного характеру». А старший інспектор ГУ ПП в м.Суми та старший лейтенант поліції Сологуб О.О. провів для учнів 8-х класів практичне заняття та вікторину з правил дорожнього руху.
        У квітні 2017р. учні школи брали активну участь у Всеукраїнському дитячому творчому конкурсі «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху».

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове