КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Ціннісне ставлення до мистецтва

Ціннісне ставлення до мистецтва
(2016-2017 н.р.)

        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до мистецтва», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили заходи з естетичного виховання з метою надання учням елементарних мистецьких знань, вміння сприймати художні твори та виражати власне ставлення до мистецтва, формували прагнення здійснювати творчу діяльність у мистецькій сфері.
        З метою реалiзацiї даного напрямку класними керівниками проводилися години спілкування за мистецькою тематикою, організовувалася участь школярів у конкурсах художньо-естетичного спрямування.

        Педагогом-організатором Гончаренко В.В. у 2016-2017н.р. підготовлені та проведені виставки малюнків «Зі святом, рідні вчителі!» до Дня вчителя (1-4 класи); виставка стіннівок «З ювілеєм, рідна школо!» до 40-річчя навчального закладу; конкурсно-розважальна програма «Костюмована вечірка» (9-11 класи); виставка творчих робіт «Сувенір для мами» (1-11 класи); конкурсно-розважальна програма «Таланти твої, Україно!» (5-11 класи); виставка малюнків «Новорічний вернісаж» та стіннівок «Новорічна галерея» (1-4, 5-11 класи); виставка новорічних поробок «Новорічний сувенір» (1-11 класи); виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Паперові дива» (1-11 класи); виставка фоторобіт «Я та моя мама» (1-11 класи); виставка творчих робіт «Книжка-розгортка» (5-7 класи); виставка науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» (1-11 класи); виставка листівок до дня Святого Валентина «Валентинка для друга» (5-7 класи); виставка фоторобіт «Моя Україно!» (1-11 класи); концертна програма до 40-річчя школи «З ювілеєм, рідно школо!» (1-11 класи); новорічні конкурсно-розважальні програми «Чарівне віконце» (1-4 класи), «Новорічний переполох» (5-11 класи); концертна програма-шоу до 8 Березня «О, жінко, ти – мрія, ти – весна!» (5-11 класи); танцювальний флешмоб «Ми – щасливі діти України!» (1-4 класи) та пісенний флешмоб «Рідна мати моя» (1-11 класи); фестиваль української пісні «Люблю свою Україну!» (6-9 класи).
        Учні протягом навчального року відвідали з екскурсіями Сумський обласний художній музей ім. Н. Онацького, відділ декоративно-ужиткового мистецтва краєзнавчого музею, переглянули експозиції у муніципальній галереї та тематичні виставки фотохудожників у Сумській обласній науковій бібліотеці.

        У 2016-2017н.р. для школярів проводилися майстер-класи, до проведення яких активно долучалися і представники батьківської громадськості. Це майстер-класи «Майстерня одного дня» (1-4 класи, класоводи), «Вчила мене мати смачно готувати» (2-В клас, класовод Світенко Г.М.), від мами «Оберіг для матусі» (3-Б клас, класовод Лиштван О.А.), «З любов’ю, матуся!» за участі батьків Пархоменко О.О. (3-Г клас, класовод Самойленко Л.В.), «Своїми руками порадуємо маму» (4-А клас, класовод Сивоконь Л.М.), «Лялька мотанка» (5-Г клас, класний керівник Ковальова О.М.), «Квіти для матусі» (6-Г клас, класний керівник Вода О.І.), з виготовлення витинанок «Сніжинки-балеринки» (бібліотекар Едель І.М.). «Виготовлення ляльки-оберіга» (5-7 класи) та «Незвичні валентинки до Дня закоханих» (6-7 класи) (керівник дизайн-студії «Стиль» Бага Т.Ю.); «Паперова листівка своїми руками» (6 класи) (педагог-організатор Гончаренко В.В.),
        Учні школи брали участь у майстер-класах на базі бібліотеки-філії №5 ім.О.Столбіна МЦБС «Виготовлення поробок з бісеру» та «Виготовлення янгола із тканини» у ЦЕНТУМі (учні 2-А, 2-Б класів, відповідальні класоводи Шерстюк Г.І., Васюкова С.М.), «Різдвяний сувенір» у ЦЕНТУМі(учні 2-В, 2-Г класів, відповідальні класоводи Світенко Г.М., Решетниченко С.О.), «Різдвяна майстерня ельфів» (майстер-клас по виготовленню букета з цукерок) у Сумській обласній науковій бібліотеці.

        Особливо школярам сподобався майстер-клас із вишивки на фольклорних посиденьках «Сонячно душі від вишиванки» у рамках засідання народознавчого клубу на базі бібліотеки-філії №2 МЦБС ім. Т.Г. Шевченка (7-В клас, класний керівник Землянко О.В.).
        15.02.2017р. учні 5, 7 класів брали участь у майстер-класах соціальної Art-майстерні «Hand-made та з добром у серці» «Виготовлення паперової листівки» за участі викладача Сумської дитячої художньої школи ім. М.Лисенка Терно Л.С. та «Бісер» за участі керівника зразкової майстерні художньої вишивки та бісероплетіння КЗ Сумського Палацу дітей та юнацтва Бабенко Н.В. (відповідальні учитель образотворчого мистецтва Гончаренко В.В., учитель обслуговуючої праці Бага Т.Ю.).
        У рамках Всеукраїнського етнокультурного проекту «Folk Ukraine», з метою збереження національних традицій, розвитку та поширення українського писанкарства, виховання в дітей почуття патріотизму та поваги до національної культури 13.04.2017 р. вихованці дизайн-студії «Стиль» (керівник Бага Т.Ю.) брали участь у міському святі писанок у приміщенні галереї «Філантроп» Конгрес-центру СумДУ. У рамках свята відвідали презентацію творчої виставки витинанок «Великодній Всесвіт» сумських майстринь, членів Національної спілки майстрів народної творчості України, Валентини Коздровської та Любові Ярцової, майстер-класи з писанкарства витинанки розпису.
        До Дня вишиванки 18.05.2017 р. на базі обласної бібліотеки для дітей відбулася мистецтвознавча година «І над світом вишивка цвіте» для учнів 5-А класу (відповідальна бібліотекар Едель І.М.), на базі центральної міської бібліотеки імені Т.Г. Шевченка для учнів 6-В класу пройшла інтерактивна година «Чарівний світ вишиванки» (відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.).

        У 2016-2017 н.р. учні переглянули спектаклі у Сумському академічному театрі ім. М.С. Щепкіна – «Лускунчик» (1 класи), «Хто винен?»(8-9 класи), «Шинель» (10 класи), а під час екскурсії до М.Львів учні 6-Б, 8-Б, 8-А переглянули спектакль «Безодня» у театрі ім.М.Заньковецької. У Палаці культури «Хімік» школярі відвідали новорічну казкову програму «Новорічні пригоди в замку Флори» (5-6 класи) та театралізовану шоу-програму «Новорічне перезавантаження» (7-8 класи), а шестикласники переглянули театральну виставу «Я так люблю свою Україну широку» за участі заслуженого артиста В.І.Будянського.
        Під час екскурсійних подорожей до м. Чернівці, м. Львів, м. Полтави, м.Путивль учні знайомилися з пам’ятками архітектури та мистецтва.

        Протягом тижня образотворчого та музичного мистецтва з 13.02.2017р. по 17.02.2017р. учителем образотворчого мистецтва Гончаренко В.В. було проведено виставку святкових листівок (5 класи) та дитячих малюнків «У світі образотворчого мистецтва» (5-7 класи), виставки дитячих творчих робіт «Сувенір на пам'ять», «Лялька-пеленашка» (6, 7 класи) та «Книжка розгортка» (5 класи), «хвилинки розваги» «Розгадай кросворд», «Знайди відмінності» та «Кольорові загадки» (1-4 класи), квест «Знавці образотворчого мистецтва» (5 класи), майстер-клас «Паперова листівка своїми руками» (6 класи),організовано участь учнів на базі Конгрес-центру СумДУ у міській благодійній виставці-конкурсі дитячих малюнків «Добро очима дітей»; а учителем музичного мистецтва Головченко А.І. – конкурс стіннівок «У світі музики» (5-7 класи), гру-змагання «Інтелектуал!» (7 класи), творче змагання «Музика в малюнках» (5-6 класи), творче змагання «Розгадай музичний ребус» та «Музика в малюнках» (7 класи).
        У рамках міського проекту «Мистецтво та діти», з метою виявлення та підтримки творчих, талановитих дітей і підлітків, сприяння подальшому розвитку їх обдарувань, залучення юних аматорів до активної участі в мистецькому житті, розвитку творчих стосунків між учителем та учнем протягом березня-квітня 2017 року на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва 3 учениці школи та педагог-організатор Гончаренко В.В. брали участь у міській виставці-конкурсі дитячої та педагогічної творчості «Учитель-Учень», на якій було представлено їх власні роботи. За підсумками даного конкурсу учні посіли два ІІІ місця, а педагог-організатор Гончаренко В.В. нагороджена грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради за особистий професіоналізм, розвиток і удосконалення виконавської майстерності учнівської молоді (наказ управління освіти і науки Сумської міської ради від 05.04.2017 №295 «Про підсумки міської виставки-конкурсу дитячої та педагогічної творчості «Учитель-Учень»).

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове