КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Енергозбереження

Енергозбереження

полоска

Заходи щодо енергозбереження на 2024 рік

полоска
У рамках підтримки Європейського тижня Сталої енергії та проведення Днів Сталої енергії
        28.05.2024 У рамках підтримки Європейського тижня Сталої енергії та проведення Днів Сталої енергії в Сумській міській територіальній громаді з метою формування енергоефективної свідомості серед підростаючого покоління, привернення уваги до питань охорони довкілля, кліматичних змін, використання альтернативної енергії учні освітнього закладу взяли участь у просвітницьких заходах, організованих Департаментом фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради. Так, учні 2-В класу долучилися до участі у конкурсі написання та відео-декламування вірша "Відновлювальна енергія - запорука сталого енергетичного розвитку!", написавши авторські твори та записавши відео з ними (відповідальна вчитель початкових класів Дегтярьова О.В.). Також, у рамках Днів Сталої енергії учні 9-Б та 11-А класів долучилися до відео-конкурсу "MORE CREATIVITY, MORE ENERGY, MORE STEPS TO ENERGY EFFICIENCY", створивши відео зі змістом енергоефективності та охорони довкілля (відповідальні вчитель фізики Мещеряков І.Д., вчитель біології Кичань А.О.).
@rumbelsl #sumyenergy2024 #MoreEnergyEfficiency ? оригінальний звук - Rymbels

@anastasiia.rk Допоможи зменшити викиди вуглецевих газів,врятуй наш дім!#SumyEnergy2024#MoreEnergyEfficiency ? som original - clovmsc
полоска
"Година Землі - 2024
       З 04.03.2024 по 18.03.2024 року, у рамках Всесвітньої акції "Година Землі - 2024" учні закладу брали участь у міському онлайн-марафоні «Енергетичні ігри». Робота учня 6-А класу Любаса М. «Енергозбереження – крок до розвитку України!» посіла ІІІ місце в міському онлайн-марафоні «Енергетичні ігри». Вітаємо з перемогою! Під час заходу було оголошено про підсумки міського конкурсу "Енергоекономка" та вручено грамоти учасникам за призові місця. Щиро вітаємо переможців конкурсу "Енергоекономка" із перемогою, а саме: Заїку Дар'ю (3-А клас) та Аксьоненка Нікіту (3-Д клас) - І місце, Феденко Марію (3-Б клас) - ІІІ місце (номінація "Малюнки "Енергозбереження моїми очима"); Лего Михайла (5-А клас) - ІІІ місце (номінація "Плакат "Зелена енергетика України").
полоска

Заходи щодо енергозбереження на 2023 рік

полоска
"Sumy Energy Fest" у рамках проведення Днів Сталої енергії
        26 червня 2023 року на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва Департаментом фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради було проведено захід Sumy Energy Fest у рамках загальноміського заходу Дні Сталої енергії в Сумській міській територіальній громаді. Під час заходу було оголошено про підсумки міського конкурсу "Енергоекономка" та вручено грамоти учасникам за призові місця. Щиро вітаємо переможців конкурсу "Енергоекономка" із перемогою, а саме: Заїку Дар'ю (3-А клас) та Аксьоненка Нікіту (3-Д клас) - І місце, Феденко Марію (3-Б клас) - ІІІ місце (номінація "Малюнки "Енергозбереження моїми очима"); Лего Михайла (5-А клас) - ІІІ місце (номінація "Плакат "Зелена енергетика України").
полоска
22 квітня - Всесвітній День Землі
полоска

        Щорічно, 22 квітня, люди по всій планеті відзначають Всесвітній День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
полоска
18 квітня Вікторина "Що я знаю про природу?"
полоска
20 березня Артгалерея "Енергозбереження очима дітей"
полоска
Загальноміський захід «Дні Сталої Енергії»
        З 26.09 по 30.09.2022 року, у рамках відзначення Європейського тижня сталої енергії, в Сумській міській територіальній громаді пройшов загальноміський захід «Дні Сталої Енергії». Тож, у рамках проведення заходу здобувачам освіти освітніх закладів було запропоновано взяти участь у майстеркласах, ініційованих Департаментом фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради.
        Так, з метою формування свідомості енергоощадливості серед підростаючого покоління, привернення уваги до наявних проблем у сфері енергоефективності, охорони довкілля та зміни клімату учні 7-х класів освітнього закладу долучилися до майстеркласу з живопису «Stop Climate Change!» за участі Сумської художниці Світлани Качуровської. Під час заходу учасники малювали тварин, що через зміни клімату опинилися під загрозою зникнення (відповідальна вчитель образотворчого мистецтва Гончаренко В.В.).
полоска
Майстер клас «SAVE ENERGY!»
        Також, у рамках заходів до Днів Сталої Енергії відбувся майстер клас «SAVE ENERGY!», який проходив на базі Сумського державного університету, за участі Аліни Дворянинової, енергоменеджерки Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради, та Сергія Антоненка, доцента кафедри Прикладної гідроаеромеханіки СумДУ, які провели демонстрацію інструментарію енергоаудитора. Під час майстеркласу уччні 9-Б класу Корєпіна Анастасія, Резнікова Катерина та Чхайло Анастасія мали можливість практично ознайомитись з приладами (анемометри, тепловізори, газоаналізатори, вологоміри, люксометри, мультиметри, тощо) (відповідальна вчитель фізики Сова Я.В.).
        Крім того, учасники дізналися про спеціальність енергоменеджера. Також викладачі розповіли про енергозбереження вдома.
полоска
Екологічний марафон "Планета у нас одна. Бережемо енергоресурси"
        З 19.09 по 27.09.2022 року, у рамках "Днів Сталої Енергії у м. Суми", Сумським міським Центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради було організовано та проведено екологічний марафон "Планета у нас одна. Бережемо енергоресурси". Учні закладу взяли активну участь у заході, намалювавши малюнки на тему "Як я бережу енергію вдома". Як результат, Каратіна Олександра (7-Г клас) зайняла ІІІ місце.
полоска
Міський фоточелендж "Мій екологічний слід"
        Також, учні освітнього закладу взяли участь у міському фоточеленджі "Мій екологічний слід", під час якого учасники конкурсу готують фотороботи, які ілюструють їх екологічний слід на планеті. Як результат, Ілляшенко Ксенія (6-А клас) посіла І місце у конкурсі.
полоска
Відеоролик "Наша планета благає про енергозбереження!"
        Відеоролик "Наша планета благає про енергозбереження!", створений Всеукраїнською громадською організацією "Жива планета" в рамках проєкту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
полоска
Інформаційна кампанія "Чиста енергія для вашої родини!"
        "Дні Сталої Енергії у місті Суми"
полоска
Участь у флешмобі «Don’t burn your garbage!»
        Також, З 26.09 по 30.09.2022 року, у рамках проведення Днів Сталої Енергії у місті Суми, учні 5-Б класу взяли участь у флешмобі «Don’t burn your garbage!», під час якого діти розповсюджували роздаткову поліграфічну продукцію (кишенькові календарі та флаєра) з метою донесення інформації про шкоду спалювання сухої рослинності та сміття оточуючим (відповідальна класний керівник 5-Б класу Артюшенко О.М.).
полоска

Заходи щодо енергозбереження на 2024 рік
Заходи щодо енергозбереження на 2023 рік
Заходи щодо енергозбереження на 2022 рік
Заходи щодо енергозбереження на 2021 рік
Заходи щодо енергозбереження на 2020 рік

полоска

17 грудня 2021 року міський голова Олександр Лисенко відзначив учасників міського конкурсу «Збережи енергію! Зупини зміни клімату!», організованого Департаментом фінансів, економіки та інвестицій в рамках «Днів сталої енергії». Основне завдання даного конкурсу – це привернення уваги дітей та молоді до екологічних проблем громади, питань енергоефективності та зміни клімату. Участь у ньому взяли діти дошкільного віку, учні загальноосвітніх освітніх закладів Сумської міської громади в номінаціях «Гра/заняття», «Казка», «Фото» та «Відеоролик». Очільник громади нагородив переможців конкурсу в чотирьох номінаціях, подякував членам журі та всім, хто допомагав в організації міського заходу.
        Від нашого закладу на конкурс було надано декілька творчих робіт у номінаціях «Казка» та «Фото». Як результат, у номінації «Фото: 9-11 класи» учениця 11-Б класу Одинцова Марія посіла ІІ місце (керівник Гончаренко В.В.), у номінації «Казка: 1-4 класи» учень 3-Б класу Радченко Ярослав - ІІІ місце (керівник Васюкова С.М.).
        Щиро вітаємо переможців та бажаємо подальшого творчого натхнення!

  • Радченко Ярослав (3-Б клас)
  • Одинцова Марія (11-Б клас)
  • Одинцова Марія (11-Б клас)

полоска

        25 жовтня 2021 р. у м. Суми стартував Європейський тиждень сталої енергії, під час якого у закладі освіти для учнів молодших класів проводитимуться різноманітні інтерактивні вікторини, виставки на енергозберігаючу та екологічну тематику.
        Докладніше

полоска

З 20 вересня по 20 жовтня у нашому місті було оголошено та проведено конкурс «Збережи енергію! Зупини зміни клімату!». У рамках заходу учасникам пропонувалося підготувати творчі роботи у наступних номінаціях: «Казка» (учні 1-4 класів), «Фото» та «Відеоролик» (учні 5-11 класів). Роботи повинні були відповідати таким темам, як «Відновлювальні (альтернативні) джерела енергії», «Енергозбереження вдома», «Енергоефективність в моїй громаді», «Розумне поводження з відходами», «Екопорушники», «Зміни клімату: час діяти».
        Учні нашого освітнього закладу взяли активну участь у міському конкурсі, написавши чудові цікаві віршовані та у прозі казочки про енергозбереження, підготувавши фотороботи, які закликають берегти електроенергію тощо. 20 жовтня роботи було надіслано на електронну адресу Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.). Чекаємо на результати конкурсу з 29 по 30 жовтня та сподіваємося на призові місця!

  • Одинцова Марія (11-Б клас)
  • Одинцова Марія (11-Б клас)

полоска

        Кожного року останньої суботи березня о 20:30 за місцевим часом мільйони людей по всьому світу присвячують годину своєї уваги планеті Земля.
        Символічно вимикають зайве освітлення, читають або дивляться фільми про Землю і стиль життя, дружній до планети, беруть участь у дискусіях і онлайн-концертах, доєднуються до звернень на захист природи.
        Це більше, ніж просто одна година, присвячена Землі. Це — рух за наше майбутнє. І навіть більше, ніж символ підтримки, ця подія — імпульс для негайних змін.
        Година Землі завжди відбувалася завдяки енергії від людей. І навіть за умов глобального локдауну, кожен з нас може мати вплив – зі своєї домівки та онлайн. Де б ми не були, ми можемо присвятити цю годину планеті та нашому майбутньому.
        Вимкни зайве освітлення на одну годину. Ця символічна дія — у самому ДНК Години Землі.
        Вимкни зайве освітлення на годину у суботу 27 березня з 20:30 за Київським часом.
        Підтримай збереження старовікових лісів України
        Збереження старовікових лісів України – основна тема Години Землі 2021

полоска

        З метою формування нового природоохоронного світогляду громадян України на засадах сталого розвитку, виховання в дітей почуття відповідальності за природу як національне багатство, у рамках заходів до Всесвітньої акції «Година Землі – 2021» на базі Комунального закладу Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 17.03.2021 учні закладу брали участь у міському етапі обласного екологічного форуму «Природа – національне багатство України»
        За підсумками даного конкурсу учениця 9-Б класу Лініченко Влада за роботу «Енергозбереження – вимога часу» була нагороджена грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради за активну роботу з дослідництва, поглиблене вивчення довкілля, творчий підхід до вибору тематики досліджень (керівник Лісниченко Я.В.)

полоска

        З метою популяризації енергозбереження та виховання свідомого споживача енергії серед учнів з 25 січня 2021 року у закладі освіти серед учнів 1-7 класів організовано та проведено художню виставку робіт «Азбука енергозбереження» (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).


полоска

        Український пізнавальний мультфільм для дітей про енергоефективне освітлення «Добре світло» (створений за ініціативи «Громадської організації «Агентство економічного розвитку» та некомерційної організації «Програма розвитку ООН в Україні»)

полоска

        Нераціональне використання та ресурсів та енергії – проблема без державних кордонів, як і більшість екологічних питань, котрі викликають занепокоєння людства сьогодні. Ця проблема є дуже актуальною й для нашої держави. Україна лише на 25% забезпечую себе енергоресурсами, а 75% - імпортує. На сьогодні наша країна є однією з країн світу, де енергія використовується найменш ефективно. Тому, заради нашого майбутнього, школярі повинні бути обізнані з проблемою енергозбереження і можливостями своєї участі в її вирішенні. Тож, пропонуємо усім бажаючим долучитися до спільної справи на користь нашої планети в цілому та навчитися заощаджувати електроенергію, переглянувши інформаційний відеодайджест «Абетка енергозбереження».

полоска

        У рамках урядової Програми «Спроможна школа для кращих результатів» на капітальний ремонт покрівлі з утепленням КУ Сумської ЗОШ №6 було виділене фінансування з державного бюджету у сумі 1180956 грн, з місцевого – 899347 грн. Станом на 07.12.2020 року роботи закінчені.
        Дана програма дала можливість зробити освітній заклад безпечним та комфортним середовищем для кожного учня, працівника закладу.

полоска

        Пам’ятка енергозбереження «Корисні поради для батьків та учнів щодо використання енергії в побуті»


полоска
        На виконання Програми охорони навколишнього природного середовища м. Суми на 2019-2021 роки, Днів сталої енергії у м. Суми та Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, активізації екологічного руху в закладі, формування в учнів почуття відповідальності за майбутнє планети з 05.06.2020 по 18.06.2020 р. учні закладу освіти (керівник Гончаренко В.В.) брали участь у міському екологічному івенті «Енергозбереження від А до Я» та посіли ІІ місце. Вітаємо!
Вітаємо
за перемогу КУ Сумської ЗОШ №6
у міському екологічному інвенті
«Енергозбереження від А до Я»

(керівник Гончаренко В.В.)
Учні, які брали участь: Лодола Вікторія (1-В), Лісовенок Тимофій, Квак Ілля (1-Д), Колонтаєвський Гліб (2-А), Зенцов Роман (3-А), Мерзляков Ілля (3-Б), Горюнова Марія (3-Г), Землянко Олександра (5-Б), Макарова Аліна, Довгопол Альбіна (7-А), Пушкарьова Аріна (10-Б)

полоска

Підтримка Всесвітньої акції «Година Землі – 2020»

        В Година Землі – це найбільша світова ініціатива на підтримку збереження Планети та сталого використання її ресурсів.
        Щорічно у Годину Землі відбувається символічне відключення світла на одну годину (у 2020 році – 28 березня з 20:30) – у домівках, офісах та біля визначних місць і споруд світу. Згасають Лондонське око, театр Сіднею, єгипетські піраміди, міст Ґолден Ґейт в Сан-Франциско, Колізей у Римі, як символи надії на активні дії кожного з нас заради сталого, дружнього до природи світу. У понад 180 країнах відбуваються тисячі подій – від спільних медитацій до фестивалів та пробігів задля підтримки імпульсу цієї Години.
        Цього року Година Землі фізично відзначатиметься по домівках. Наша увага зосереджена на збереженні життів – власного та близьких. І це найприродніша риса кожної живої істоти на Планеті.
        Година-рефлексія, година внутрішньої дії задля створення світу, де люди живуть у гармонії з природою. І собою!
        В Україні Година Землі об’єднала понад 80 міст, сотні організацій, бізнесів та навчальних закладів. Зовнішнє освітлення вже згасало на Хрещатику, біля Софійського та Михайлівського соборів, Театру опери та балету в Одесі, Свято-Успенського собору в Полтаві, Тернопільського та Луцького замків. Свічки запалали в тисячах домівок та ресторанах, відбулись акустичні концерти, вогняні шоу, перегляди фільмів на екологічну тематику, еко-ярмарки та велопробіги.
        Година Землі, як і раніше, – символічне вимкнення на одну годину зайвого освітлення та електроприладів, час для відчуття себе дітьми цієї неймовірної Планети. Але, головне, – це імпульс для розвитку, освіти та осмислення звичок – власних, родини, компанії та цілої країни заради життя в гармонії з природою.
        Година Землі визначена тим, що кожна людина та організація можуть втілити власну ідею на підтримку Години Землі!

полоска

Участь в ЕкоКросі до Всесвітньої акції «Година Землі»
        30 березня 2019 року команда учнів 2-Б класу та їх батьки «Team clean» узяли участь в ЕкоКросі, присвяченому Всесвітній акції «Година Землі», організованому КУ «Агенція промоції «Суми» Сумської міської ради. Діти нарівні з дорослими прибирали сміття з набережної річки Псел. Усі були задоволені, що зробили нашу планету чистішою (відповідальна – класовод 2-Б класу Сугар О.В.).
        Інформація була висвітлена на новостному сайті 0542.ua


полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове