КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування

        Беручи участь у реалізації соціально значущих проектів і програм, діти набувають певного життєвого та соціального досвіду, формують організаторські вміння, креативні якості, і, найголовніше, усвідомлюють важливість цієї справи. Саме тому учнівське самоврядування сприяє життєвому самовизначенню дітей.
        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до особистості та суспільства і держави» Програми «основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх закладів України» у школі протягом 2018-2019н.р. функціонувала Демократична Шкільна Республіка на чолі із Президентом Малиновською Адріаною (ученицею 11-А класу), вибори якої відбулися 27.10.2017р. На виконання наказу від 04.09.2018 №365 «Про надання допомоги органам учнівського самоврядування у 2018-2019 н.р.» за виховними центрами органів учнівського самоврядування було закріплено педагогів-консультантів.
        Учні 5-11 класів протягом 2018-2019 н.р. брали активну участь у роботі шкільного учнівського самоврядування, щомісяця проводилися засідання Президентської Ради, де головами виховних центрів на розгляд виносились різноманітні питання та вирішувались нагальні проблеми стосовно проведення шкільних заходів, благодійних акцій, участі у міських конкурсах та роботи органу учнівського самоврядування в цілому. Три рази на рік проведено загальношкільну учнівську конференцію, на якій розглянуті актуальні питання щодо роботи Демократичної Шкільної Республіки.
        У 2013 роцi в закладі було започатковано День учнівського самоврядування, який у цьому році проведено 05.10.2018р. Згідно плану управлінську діяльність протягом навчального дня здійснювали закріплені за адміністрацією школи представники Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки. Протягом дня зазначені лідери учнівського самоврядування працювали з адміністрацією школи, здійснювали контроль за проведенням запланованих заходів. День розпочався зі спільної наради представників Президентської Ради та адміністрації закладу у методичному кабінеті, де було уточнено розпорядок роботи та функціональні обов’язки всіх учасників заходу. Лідери учнівського самоврядування з числа учнів 8-11 класів мали змогу в цей день відчути себе справжніми вчителями, замінюючи навчальні заняття в учнів 2-8 класів.
        Протягом святкового дня представниками Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було оформлено виставку дитячих малюнків «Свято в нашій школі!» (1-7 класи) та виставку стіннівок «Ми зі святом вас вітаємо!» (5-11 класи) до Дня працівника освіти. Для працівників освітнього закладу протягом дня було організовано та проведено святкову акцію «Із вдячністю у серці!», під час якої кожен працівник школи мав змогу отримати квітку з цукеркою всередині. Також, була проведена інтерактивна акція «Школа очима дітей», під час якої учні 1-4 класів мали змогу приклеїти навколо будівлі школи зображення «школи майбутнього» та інтерактивна акція «Побажання рідній школі», під час якої учні 9 та 11 класів писали на кольорових кружечках побажання працівникам освітнього закладу та кріпили їх на намальоване «дерево побажань». У фойє школи для працівників освітнього закладу діяла інсталяція «Бажаємо вам…».
        Для учнів молодшої ланки було підготовлено та проведено патріотичний флешмоб «Я гордий тим, що українець зроду!», під час якої хлопчики були вдягнуті у вишиванки, а дівчатка – у вишиванки та віночки. Також, для учнів початкової ланки активами 5-8 класів було організовано та проведено «Веселі перерви», під час яких молодші школярі мали змогу пограти у рухливі ігри та отримати гарний настрій.
        У рамках заходів Дня самоврядування було організовано та проведено урочисте засідання представників Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки за участі техпрацівників та кухарів освітнього закладу, під час якого лідери учнівського самоврядування привітали присутніх із Днем працівника освіти та подарували святкові квіти з цукерками. Також, представниками самоврядування була надана допомога в організації роботи у шкільній їдальні (чергування учнів середньої ланки). Також старшокласники мали можливість познайомитися не лише з роботою вчителів, але й дізналися про особливості професії бібліотекаря, соціального педагога, практичного психолога та педагога-організатора та інших працівників освітнього закладу. Перша половина Дня учнівського самоврядування закінчилася спільною інструктивною нарадою адміністрації школи та представників Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки, під час якої було обговорено такі питання: дитячий травматизм; поведінка учнів під час перерв; матеріально-технічна база освітнього закладу.
        Друга половина Дня учнівського самоврядування відзначилася організованою та проведеною представниками учнівського самоврядування спільно з педагогами-кураторами та керівниками гуртків святковою концертною програмою до Дня працівника освіти «Шана, вдячність лише вам!», під час якої учні освітнього закладу привітали працівників закладу пісенними, танцювальними та інструментальними композиціями, а також розповідали вірші та презентували колекції дитячих фартушків та чарівних суконь. Концертна програма для працівників закінчилася святковим танцювальним флешмобом з казковими героями, під час якого кожен вчитель був нагороджений у різноманітних номінаціях за результатами анкетування учнів 2-11 класів.
        День учнівського самоврядування завершився підведенням підсумків за «круглим столом» за участі лідерів учнівського самоврядування та адміністрації закладу освіти, під час якого учні мали можливість поділитися своїми враженнями від подій дня.
        У 2018-2019н.р. старшокласників працювала «Школа лідерів». Педагогом-орагнізатором Гончаренко В.В. та практичним психологом Головач І.А. протягом навчального року проводилась робота щодо формування особистості сучасного лідера, яка характеризується високою громадською активністю, підприємливістю, здатністю знаходити оптимальні шляхи та засоби розв’язання будь-яких проблем у нестандартних ситуаціях. Для Президентської ради учнівського активу щомісячно проводились тренінгові заняття за програмою В.В. Ягоднікової «Я можу, вмію, дію», під час яких велика увага надавалась опануванню учнями певних знань, умінь і навичок організаторської діяльності, формуванню лідерських якостей, здатності та бажання діяти, набуттю лідерського досвіду та розвитку соціальної активності.
        08.11.2018 року на базі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 ім. М.Савченка відбулася зустріч із ноуменом, телеведучим, лідером спортивного руху «JuniorZ» Олександром Педаном. Разом зі своїми однодумцями телеведучий провів для вчителів фізичної культури освітніх закладів, професійно-технічних закладів, інструкторів фізичного виховання дошкільних освітніх закладів та лідерів учнівського самоврядування тренінг й майстер-клас із нових видів спорту: черлідінгу, регбі, флорболу, крофболу, петанку та фрізбі.
        22.11.2018 року в актовій залі освітнього закладу було проведено спільне засідання педагогічної ради, Ради закладу освіти та лідерів учнівського самоврядування «Безпечна школа. Протидія проявам булінгу в освітньому середовищі», під час якої усі учасники заходу були залучені до обговорення даного питання.
        Упродовж навчального року представники шкільного учнівського самоврядування тісно співпрацювали з Сумським Палацом дітей та юнацтва. Так, щомісячно учні 5-7 класів брали участь у навчанні підлітків 5-7 класів – лідерів дитячих організацій та об’єднань освітніх закладів міста, учні 8 класів – у роботі з активом учнів 8-х класів, а учні 9-11-х класів брали участь у засіданнях координаційної ради міської організації старшокласників (МОСТ) щодо організації та проведення заходів на рівні міста.
        Результатом роботи лідерів учнівського самоврядування є активна участь у міських заходах та зайняті призові місця, а саме: міський етап Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» (напрям «Волонтерська діяльність») – І місце та обласний етап – ІІ місце (Ксенженко Ольга, 10-А клас та Узька Олександра, 11-Б клас), міський конкурс «Кращий лідер року» - номінація презентацій «Я + цікава справа» - ІІІ місце (Узька Олександра, 11-Б клас), участь у міському конкурс для старшокласників «Лідерські поєдинки».
        На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 10.12.2018 №856 «Про організацію міського балу лідерів учнівського самоврядування «Зіркова феєрія» два представники учнівського самоврядування закладу брали участь в урочистому заході на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва.
        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави» в освітньому закладі спільно із представниками Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було проведено ряд патріотичних заходів.
        Так, з 08.10.2018р. по 12.10.2018р. до Дня захисника України в освітньому закладі педагогом-організатором спільно з представниками учнівського самоврядування було організовано та проведено ряд заходів. Так, протягом тижня учні 1-11 класів, педагогічний та батьківський колективи мали змогу взяти участь у благодійних акціях «Лист та малюнок захиснику України» (привітання військовослужбовців зі святом), «Добро жменями» (збір кришечок з метою надання допомоги у виготовленні протезування бійцям-інвалідам), «Разом – до Перемоги!»(надання допомоги захисникам, що перебувають у зоні АТО). Також, протягом 11.10.2018р. було оформлено виставку дитячих малюнків «Український воїн – наш захисник!» (5-7 класи). 12.10.2018р. для учнів 2-3 класів проведена загальношкільна акція «Україна – непереможна!», під час якої школярі мали можливість написати на кольорових квіточках побажання військовослужбовцям, які зараз знаходяться у зоні проведення АТО та прикрашали ними українську дівчину як символ України. 12.10.2018р. усі забрані продукти харчування, речі, листи, малюнки та кришечки було передано у волонтерський центр «СББ ТИЛ». У рамках тижня учні закладу брали участь у міському конкурсі творчих робіт, присвяченого захисникам Вітчизни, в якому вибороли І та ІІІ місця.
        15.05.2019 р. до Міжнародного дня сім’ї в освітньому закладі за активної участі представників учнівського самоврядування та батьківської спільноти проведено ярмарок «Шкільна родина» (у рамках акції щодо оновлення освітнього простору), у результаті якого було зібрано 26752, 30 грн. на придбання телевізору у фойє освітнього закладу.
        16.05.2019 року учні та вчителі освітнього закладу відзначили День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу, а також об’єднати українців. У цей святковий день лідерами учнівського самоврядування для учнів 1-4 класів на шкільному подвір’ї було організовано патріотичний танцювальний флешмоб «Єднаймося, друзі!», а учні 8, 10 класів долучилися до акції «Пов’яжи стрічку», організованої з метою підтримки своїх співгромадян, які зараз на сході виборюють незалежність та унітарність нашої держави.
        Дієвим є і волонтерський рух, який спрямовано на виховання милосердя, залучення дітей до соціальної допомоги інвалідам, ветеранам війни і праці, людям похилого віку, учасникам АТО. Так, з 10.12. по 19.12.2018р. було проведено благодійний ярмарок «Душі людської доброта» та акція «Милосердя», у рамках яких 19.12.2018р. представники учнівського самоврядування 9-11 класів привітали дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з днем Святого Миколая, вручивши їм подарунки (канцелярське приладдя та солодощі). 25.02.2019р. у рамках благодійних акцій «Рука допомоги» та «Подаруй тепло» представники Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки відвезли зібрані батьківським, учнівським та педагогічним колективами фрукти онкохворим дітям, які перебувають на лікування у відділенні гематології Сумської обласної дитячої лікарні та дітям, які перебувають у Сумському центрі соціально-психологічної реабілітації для дітей області КЗ СОР «Сумський обласний спеціалізований будинок дитини». 26.02.2018р. в рамках благодійних акцій «Діти-дітям» та «Поділись теплом» фрукти були передані дітям, які перебувають у Сумському центрі соціально-психоологічної реабілітації для дітей області та в КЗ СОР Сумський дитячий будинок ім. С.П. Супруна, а також людям похилого віку, які перебувають у КЗ СОР Сумський геріатричний пансіонат для ветеранів війни і праці. 12.03.2019р. у рамках благодійної акції «Допоможімо дитині разом!» з метою надання допомоги на лікування онкохворого хлопчика Павленко Андрія, який навчається у нашому освітньому закладі, частину коштів (тисяча гривень), зібраних під час ярмарку «Душі людської доброта», було перераховано на карту мами учня.
        Також лідерами учнівського самоврядування було організовано та проведено низку акцій патріотичного спрямування, а саме: «Лист та малюнок захиснику України», «Разом до перемоги» (збір продуктів харчування, медикаментів та засобів особистої гігієни для військовослужбовців, що перебувають у зоні АТО); Всеукраїнська благодійна акція «Добро жменями», організована благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС» (збір пластикових виробів з метою збору коштів для виготовлення протезів пораненим воїнам); «Великодній кошик» (виготовлення смаколиків для військовослужбовців у зоні АТО до Великодня); «Від серця до серця» (участь представників Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки у виготовленні маскувальних сіток та костюмів «кікімор» на базі волонтерського центру «СББ «ТИЛ»).
        12.10.2018р. проведена загальношкільна акція «Україна – непереможна!», під час якої школярі мали можливість написати на кольорових квіточках побажання військовослужбовцям, які зараз знаходяться у зоні проведення АТО та прикрашали ними українську дівчину як символ України.
        22.01.2019р. до Дня Соборності України для учнів 1-4 класів проведена загальношкільна акція «Птах єдності», під час якої на маленьких голубочках жовтого та блакитного кольорів школярі мали змогу написати найкращий комплімент нашій державі, побажати Україні, усього найкращого на майбутнє. Усі свої найщиріші побажання школярі клеїли на паперовий прапор України із «птахом миру» у центрі.
        Учні закладу також приєдналися до загальноміської благодійної акції «Оберег для воїна» (виготовлення ляльок-мотанок захисників, які перебувають у зоні АТО).
        Робота волонтерської організації була узагальнена та представлена на міському (І місце) та обласному (ІІ місце) етапах Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» (патріотичний напрям). За підсумками участі у 2018-2019н.р. в обласних та міських конкурсах патріотичного спрямування (міський та обласний етапи Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок», обласний етап конкурсу волонтерських загонів «Ветеран живе поруч», міський конкурс творчих робіт, присвячений захисникам Вітчизни, міський етап Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!», міський етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна») заклад має призові місця.
        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до людей» за участі представників учнівського самоврядування було проведено ряд заходів. Так, 03.12.2018р. з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю учні закладу брали участь в інтегрованій концертній програмі «Школа збирає друзів» у Сумській спеціальній школі. Учасники концерту, а саме вихованці вокального ансамблю «Квітоніка» та вихованці дизайн-студії «Стиль» привітали школярів пісенними композиціями, показом нової колекції суконь «Four seasons»та подарували гарний настрій.
        З метою реалізації Програми профілактичної роботи щодо попередження будь-яких проявів насильства та жорстокості з 12.11. по 16.11.2018р. психологічною службою спільно з лідерами учнівського самоврядування було проведено інформаційну кампанію «Толерантність – це…»(5-11 класи) та загальношкільну інтерактивну акцію «Мирний Всесвіт» до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (5-11 класи), інформаційні п’ятихвилинки «Хто він? Справжній друг…» (1-4 класи), загальношкільну акцію «Квітка толерантності» (1-11 класи), акцію «Обійми казкового героя» (1-11 класи) до Міжнародного дня толерантності.
        Також, у рамках проведення місячника культури поведінки та спілкування за участі представників Демократичної Шкільної Республіки було організовано та проведено загальношкільні інтерактивні акції «Спілкування – це…», «Культура спілкування» та «Скринька компліментів» (1-11 класи). 05.04.2019 р. за участі лідерів учнівського самоврядування відбулася акція «Онови освітній простір», під час якої було приклеєні наліпки зі словами-асоціаціями про школу на центральних сходах закладу.
        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до себе» в освітньому закладі, з метою надання підліткам об’єктивних сучасних знань щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я та усвідомлення його цінності, значущості, а також формування навичок здорового способу життя з 05.11.по 30.11.2018р. проведено місячник пропаганди здорового способу життя. На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 02.12.2018р. №638 «Про проведення міського етапу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» учні закладу брали участь у наступних номінаціях конкурсу: «плакат» (І місце – Акулов Назар, 2-А клас та ІІІ місце – Здоровік Сергій, 2-В клас), «фотографія, художня робота» (ІІ місце – Полякова Ірина, 2-В клас та ІІІ місце – Бондаренко Вікторія, 2-А клас). В обласному етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» робота Акулова Назара посіла І місце і була відправлена на Всеукраїнський етап конкурсу.
        У рамках тижня до Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД, який відбувся з 03.12. по 07.12.2018р., психологічною службою із залученням представників Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки організовано та проведено загальношкільну інтерактивну акцію «Серця небайдужості» до Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД у рамках інформаційного вісника «Знаєш! Передбачаєш! Захищаєш!» (5-11 класи).
        З метою формування у учнів ціннісного ставлення до себе педагогом-організатором спільно з лідерами учнівського самоврядування було проведено виставки малюнків «Безпека життя», «Мій улюблений вид спорту» (1-7 класи), фотовиставки «Молодь обирає здоров’я», «Я пишаюся своїм татом», «Моя улюблена матуся» (1-11 класи), персональну виставку дитячих художніх робіт «Вернісаж» (1-8 класи), виставки декоративно-ужиткового мистецтва (1-11 класи), засідання Президентської ради (8-11 класи) та загальношкільні учнівські конференції (5-11 класи) тощо.
        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до праці» представники учнівського самоврядування залучалися до суспільно-корисної праці. Школярами щочетверга проводились трудові десанти по впорядкуванню закріпленої пришкільної території, а також скверу ім. М. Лушпи та міського парку ім. І. Кожедуба. З метою ознайомлення школярів з існуючими професіями та проведення профорієнтаційної роботи серед старшокласників з 28.01. по 01.02.2019р. було проведено щорічний тиждень профорієнтації, під час якого за участі представників Демократичної Шкільної Республіки було організовано та проведено загальношкільну інтерактивну акцію «Океан професій».
        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до природи» протягом 2018-2019н.р. представники учнівського самоврядування брали активну участь у заходах у рамках Всеукраїнського проекту «Біоетика» благодійної організації «Благодійний фонд «Щаслива лапа», а саме: анонімне анкетування щодо виховання гуманного та відповідального ставлення до тварин, організація та проведення «Всеукраїнських уроків доброти» тощо. Також, у рамках Всеукраїнської благодійної акції «Подарунок для пухнастика» представники демократичної Шкільної Республіки виготовили ліжачки, іграшки для тварин та зібрали корми та крупи для безпритульних тварин. 06.02.2019р. учні за участі батьківської громадськості відвідали Центр перетримки тварин. Привезли м'ясні відходи, крупи, корма, а також лежачки та іграшки, зроблені своїми руками та передані від учнів початкових класів.
        На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 12.11.2018р. №771 «Про проведення міської виставки-конкурсу новорічних композицій «Збережемо ялинки разом!» представники учнівського самоврядування брали участь у конкурсі. Як результат, Бондаренко Євгенія (10-А клас) посіла ІІ місце.
        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до мистецтва» з метою виявлення та розвитку здібностей школярів педагогом-організатором за участі лідерів учнівського самоврядування в освітньому закладі для школярів проводилися майстер-класи, а саме: «Виготовлення ляльки-пеленашки» (7 класи), «Український віночок як символ дівочої краси» (6 класи), «Виготовлення паперових маків» (5 класи). 24.04.2019р. в актовій залі освітнього закладу відбувся майстер-клас з виготовлення великоднього сувеніру за участі досвідчених майстрів та професійних художників творчої майстерні магазину «Librarium».
        12.04.2019р. представники учнівського самоврядування взяли участь у міській персональній виставці-конкурсі юних художників «Усе починається з чистого аркуша» на базі Конгрес-центру СумДУ, посівши І місця (Конєв Нікіта, 7-Б клас та Бойко Діана, 8-Г клас). Під час закриття виставки учасники отримали почесні грамоти за зайняті призові місця та продемонстрували присутнім особисті прийоми у роботі з живописом та взагалі у малюванні, взявши участь у заході «Лайфхак від переможця».
        Також, за ініціативи представників Демократичної Шкільної Республіки, з метою організації змістовного дозвілля учнів у школі проводилися різноманітні конкурсно-розважальні програми, виставки-конкурси малюнків, змагання, вечори відпочинку, загальношкільні та благодійні акції, ярмарки.
        Протягом 2018-2019 н.р. за участі учнів освітнього закладу були проведені традиційні загальношкільні заходи: свято Першого дзвоника, святковий концерт до Дня вчителя, конкурсно-розважальну програму «Таланти твої, Україно», фестиваль національно-патріотичної пісні «Рідна пісня серцю мила», свято Останнього дзвоника тощо.
        Шкільне самоврядування є ефективним засобом формування ціннісних якостей особистості. Під керівництвом лідерів учнівського самоврядування створювалися творчі проекти, проводилися колективні творчі справи. Так, для учнів школи органами учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Гончаренко В.В., кураторів виховних центрів ДШР були проведені наступні виховні заходи: ігрові п’ятихвилинки «Ми – кмітливі пішоходи!» (1-4 класи), ігрова програма «Посвята в барвінчата» (1 класи), персональну виставку дитячих робіт «Вернісаж» (1-11 класи); конкурси-виставки малюнків «Безпека очима дітей», «Зі святом, учителі!» (1-7 кл.), «Український воїн – наш захисник!» (1-7 кл.), «Молодь обирає здоров’я», «Новорічний дивограй», «Я обираю професію» (1-7 кл.), «Великодній передзвін!», «Захистити, врятувати, допомогти» (1-7 кл.), фотовиставка «Я пишаюсь своїм татом», «Молодь обирає здоров’я» та «Моя люба матуся!» (1-11 класи); благодійні ярмарки «Душі людської доброта» та «Шкільна родина» до Дня сім’ї (1-11 кл.), виставки плакатів до Дня Вчителя «Зі святом, учителі!» (5-11 класи), до Нового року «Новорічний вернісаж» (5-11 кл.), до Міжнародного дня 8 Березня «Щиро вас вітаємо!», виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Паперові дива», «Новорічний сувенір», виставка науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» (1-11 класи), патріотичний флешмоб «Я гордий тим, що українець зроду» та танцювальний флешмоб «Україна-вишиванка» до Дня вишиванки (1-4 класи) тощо.
        Завдання самоврядування будь-якого освітнього закладу полягає у тому, щоб допомогти розкрити повною мірою інтелектуальний, соціальний, духовний, фізичний потенціал учня; виховати громадянина, який має активну життєву позицію, прагне взяти на себе відповідальність за суспільство, в якому він живе; готувати його до дійової участі в демократичних процесах. І ми дуже вдячні усім лідерам та представникам учнівського самоврядування Демократичної Шкільної Республіки нашої школи, які активно долучаються до будь якої справи, вносять свої корективи, діляться своїми думками, ідеями, тим самим доводячи усім, що вони справжні лідери, які чітко крокують до своєї мети.

Підсумки за 2017-2018 н.р.

        Беручи участь у реалізації соціально значущих проектів і програм, діти набувають певного життєвого та соціального досвіду, формують організаторські вміння, креативні якості, і, найголовніше, усвідомлюють важливість цієї справи. Саме тому учнівське самоврядування сприяє життєвому самовизначенню дітей.
        У закладі освіти протягом 2017-2018н.р. функціонувала Демократична Шкільна Республіка на чолі із Президентом Малиновською Адріаною (ученицею 10-А класу), вибори якої відбулися 27.10.2017р.
        На виконання наказу від 04.09.2017 №365 «Про надання допомоги органам учнівського самоврядування у 2017-2018 н.р.» за виховними центрами органів учнівського самоврядування було закріплено педагогів-консультантів.
        Учні 5-11 класів протягом 2017-2018 н.р. брали активну участь у роботі шкільного учнівського самоврядування, щомісяця проводилися засідання Президентської Ради, де головами виховних центрів на розгляд виносились різноманітні питання та вирішувались нагальні проблеми стосовно проведення шкільних заходів, благодійних акцій, участі у міських конкурсах та роботи органу учнівського самоврядування в цілому. Три рази на рік проведено загальношкільну учнівську конференцію, на якій розглянуті актуальні питання щодо роботи Демократичної Шкільної Республіки.
        За ініціативи шкільного самоврядування, з метою організації змістовного дозвілля учнів у школі проводилися різноманітні конкурсно-розважальні програми, виставки-конкурси малюнків, змагання, вечори відпочинку.
        Протягом 2017-2018 н.р. за участі учнів освітнього закладу були проведені традиційні загальношкільні заходи: свято Першого дзвоника, Олімпійське свято, святковий концерт до Дня вчителя, новорічні конкурсно-розважальні програми, під час яких лідерами учнівського самоврядування були підготовлені та презентовано дві новорічні театралізовані казки – «Новорічна феєрія» (для учнів 1-4 класів) та «Пригоди в новорічну ніч» (для учнів 8-11 класів), конкурсно-розважальну програму «Назад у минуле» (для учнів 8-11 класів), свято Останнього дзвоника, випускний вечір.
        Шкільне самоврядування є ефективним засобом формування ціннісних якостей особистості. Під керівництвом лідерів учнівського самоврядування створювалися творчі проекти, проводилися колективні творчі справи. Так, для учнів школи органами учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Гончаренко В.В., кураторів виховних центрів ДШР були проведені наступні виховні заходи: ігрові п’ятихвилинки «Ми – кмітливі пішоходи!» (1-4 класи), ігрова програма «Посвята в барвінчата» (1 класи), конкурсно-розважальні програма «Назад у минуле – вечірка 90-х» (8-11 кл.), конкурс дитячої творчості «Книжка-розгортка» (5 класи), виставки дитячої творчості «У світі фантазії», «Всесвіт очима дітей», (1-11 класи); конкурси-виставки малюнків «Безпека очима дітей», «Зі святом, учителі!» (1-4 кл.), «Слава Україні!» (1-7 кл.), «Ми обираємо здоров’я», «Свято в Україні», «Парад професій» (1-4 кл.), «Зустрічаємо Великдень!», «Захистити, врятувати, допомогти» (1-7 кл.), фотовиставка «Молодь обирає здоров’я» та «Моя люба матуся!» (1-11 класи); виставки творчих робіт «Україна: шлях до гідності» (1-11 кл.), благодійні ярмарки «Смаколики до свята», «Душі людської доброта» та «З добротою в серці» (1-11 кл.), новорічна конкурсно-розважальна програма «Новорічна феєрія» (1-4 кл.), «Пригоди в новорічну ніч» (8-11 кл.), виступ дружини юних пожежних «Golden fire» (6-7 кл.), виставки плакатів до Дня Вчителя «Зі святом, учителі!» (5-11 класи), до Нового року «Новорічний вернісаж» (5-11 кл.), до Міжнародного дня 8 Березня «Щиро вас вітаємо!», виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Паперові дива», «Новорічний сувенір», «Барви дитинства» (1-11 класи), виставка науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» (1-11 класи), патріотичний флешмоб «Ми – українці і цим пишаємося!» та танцювальний флешмоб «Святковий дивограй» до Дня вчителя (1-4 класи), танцювальний флеш-моб «Щасливе дитинство» до Дня відкритих дверей (1-4 класи).
        У 2013 роцi в закладі було започатковано День учнівського самоврядування, який у цьому році проведено 29.09.2017р. Управлінську діяльність протягом навчального дня здійснювали закріплені за адміністрацією школи представники Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки. Старшокласники працювали з адміністрацією школи, здійснювали контроль за проведенням запланованих заходів. Представники виховних центрів Президентської Ради з числа учнів 9-11 класів мали змогу в цей день відчути себе справжніми вчителями, замінюючи навчальні заняття в учнів 5-8 класів. Для учнів молодшої ланки були організовані на шкільному подвір’ї цікаві флешмоби, а саме: патріотичний флешмоб «Ми – українці і цим пишаємося», підчас якого хлопчики були вдягнуті у вишиванки, а дівчатка зробили зачіски із вплетеними жовтими та блакитними стрічками, та танцювальний флешмоб «Святковий дивограй», під час якого на перервах між навчальними заняттями учні мали змогу порухатися та отримати гарний настрій. Під час великих перерв у фойє закладу представниками учнівського самоврядування було організовано святкову акцію до Дня вчителя «Із вдячністю у серці», під час якої кожен учитель мав змогу отримати фантик із побажанням зі скриньки. Перед навчальними заняттями представниками Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було проведено інтерактивну акція «Осінній листопад», під час якої лідерами учнівського самоврядування на дверях кожного навчального кабінету було прикріплено «осінній листочок» із святковими віршованими рядками.
        Цього дня для учнів 1-11 класів представниками Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було організовано та проведено святковий ярмарок під назвою «Смаколики до свята», під час якого учні, батьки та вчителі мали змогу придбати та скуштувати смачні солодощі.
        У рамках проведення Дня учнівського самоврядування старшокласники мали можливість познайомитися не лише з роботою вчителів, але й дізналися про особливості професії бібліотекаря, соціального педагога та практичного психолога. Школярі виступили і в ролі чергових учителів, здійснивши перевірку якості чергування по школі, дотримання вимог щодо зовнішнього вигляду учнів освітнього закладу. Після уроків представниками учнівського самоврядування було перевірено санітарний стан кабінетів після прибирання учнями своїх класних кімнат.
        Друга половина Дня учнівського самоврядування відзначилася організованою та проведеною представниками учнівського самоврядування спільно з педагогами-кураторами та керівниками гуртків святковою концертною програмою до Дня вчителя «Серця віддаємо вчителю!», під час якої учні навчального закладу привітали педагогічний колектив школи пісенними, танцювальними, театральними та інструментальними композиціями, а також розповідали вірші та презентували колекцію модних капелюшок. День учнівського самоврядування завершився підведенням підсумків за «круглим столом» за участі лідерів учнівського самоврядування та адміністрації освітнього закладу, під час якого учні мали можливість поділитися своїми враженнями від подій. Протягом дня в освітньому закладі відбувалася фотозйомка всіх запланованих у рамках Дня учнівського самоврядування подій, які згодом були висвітлені на сайті школи.
        У 2017-2018н.р. старшокласників працювала «Школа лідерів». Практичним психологом Головач І.А. протягом навчального року проводилась робота щодо формування особистості сучасного лідера, яка характеризується високою громадською активністю, підприємливістю, здатністю знаходити оптимальні шляхи та засоби розв’язання будь-яких проблем у нестандартних ситуаціях. Для Президентської ради учнівського активу щомісячно проводились тренінгові заняття за програмою В.В. Ягоднікової «Я можу, вмію, дію», під час яких велика увага надавалась опануванню учнями певних знань, умінь і навичок організаторської діяльності, формуванню лідерських якостей, здатності та бажання діяти, набуттю лідерського досвіду та розвитку соціальної активності.
        Упродовж навчального року представники шкільного учнівського самоврядування тісно співпрацювали з Сумським Палацом дітей та юнацтва. Так, щомісячно учні 5-7 класів брали участь у навчанні підлітків 5-7 класів – лідерів дитячих організацій та об’єднань шкіл міста, учні 8 класів – у роботі з активом учнів 8-х класів, а учні 9-11-х класів брали участь у засіданнях координаційної ради міської організації старшокласників (МОСТ).
        Лідери учнівського самоврядування брали активну участь у міських заходах, а саме: міський етап Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» (напрям «Волонтерська діяльність»), міський конкурс майбутніх менеджерів «Школа майбутніх керівників», міський конкурс «Кращий лідер року» та міський конкурс для старшокласників «Лідерські поєдинки».
        На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 11.12.2017 №1065 «Про організацію міського балу лідерів учнівського самоврядування «Зіркова феєрія» два представники учнівського самоврядування закладу брали участь в урочистому заході на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва.
        Діяльність Демократичної Шкільної Республіки презентована педагогічному колективу освітнього закладу 23.11.2017 року на засіданні педагогічної ради на тему: «Учнівське самоврядування як засіб формування соціальних та громадянських компетентностей в Новій українській школі», до участі в якій були залучені й лідери учнівського самоврядування, представники Президентської ради.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове