КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування

        27 жовтня 2017 року у навчальному закладі відбулися вибори президента Демократичної Шкільної Республіки. На посаду було висунуто три кандидатури: Ващенко Поліна (9-А клас), Клименко Єсенія (9-В клас) та Малиновська Адріана (10-А клас).
        Раніше, 24.10.2017р., на загальношкільній учнівській конференції, кандидати презентували свої програми перед активами класів. Був призначений День виборів – п’ятниця – 27.10.2017р. Голосування відбувалося протягом дня в актовій залі школи. Кожен бажаючий із числа учнів 5-11 класів мав змогу за наявності щоденника отримати виборчий бюлетень за списком та обрати свого кандидата. Педагогічний колектив також прийняв участь у голосуванні.
        У понеділок, 30.10.2017р., у присутності спостерігачів, були підраховані голоси та обрано президента Демократичної Шкільної Республіки.
        За результатами підрахунку усіх голосів на виборах президента Демократичної Шкільної Республіки перемогу здобула Малиновська Адріана. Ми щиро вітаємо Адріану з перемогою та бажаємо успіхів на новій відповідальній посаді.
        Результати виборів: Малиновська Адріана, 10-А клас – 192 гол. (28%), Ващенко Поліна, 9-А клас – 191 гол. (27,8%), Клименко Єсенія, 9-В клас – 71 гол. (10%).
        Усього проголосували: учні – 452 гол. – 72%, педагогічний колектив – 24 гол. – 44%.

Підсумки за 2017-2018 н.р.

        Беручи участь у реалізації соціально значущих проектів і програм, діти набувають певного життєвого та соціального досвіду, формують організаторські вміння, креативні якості, і, найголовніше, усвідомлюють важливість цієї справи. Саме тому учнівське самоврядування сприяє життєвому самовизначенню дітей.
        У закладі освіти протягом 2017-2018н.р. функціонувала Демократична Шкільна Республіка на чолі із Президентом Малиновською Адріаною (ученицею 10-А класу), вибори якої відбулися 27.10.2017р.
        На виконання наказу від 04.09.2017 №365 «Про надання допомоги органам учнівського самоврядування у 2017-2018 н.р.» за виховними центрами органів учнівського самоврядування було закріплено педагогів-консультантів.
        Учні 5-11 класів протягом 2017-2018 н.р. брали активну участь у роботі шкільного учнівського самоврядування, щомісяця проводилися засідання Президентської Ради, де головами виховних центрів на розгляд виносились різноманітні питання та вирішувались нагальні проблеми стосовно проведення шкільних заходів, благодійних акцій, участі у міських конкурсах та роботи органу учнівського самоврядування в цілому. Три рази на рік проведено загальношкільну учнівську конференцію, на якій розглянуті актуальні питання щодо роботи Демократичної Шкільної Республіки.
        За ініціативи шкільного самоврядування, з метою організації змістовного дозвілля учнів у школі проводилися різноманітні конкурсно-розважальні програми, виставки-конкурси малюнків, змагання, вечори відпочинку.
        Протягом 2017-2018 н.р. за участі учнів освітнього закладу були проведені традиційні загальношкільні заходи: свято Першого дзвоника, Олімпійське свято, святковий концерт до Дня вчителя, новорічні конкурсно-розважальні програми, під час яких лідерами учнівського самоврядування були підготовлені та презентовано дві новорічні театралізовані казки – «Новорічна феєрія» (для учнів 1-4 класів) та «Пригоди в новорічну ніч» (для учнів 8-11 класів), конкурсно-розважальну програму «Назад у минуле» (для учнів 8-11 класів), свято Останнього дзвоника, випускний вечір.
        Шкільне самоврядування є ефективним засобом формування ціннісних якостей особистості. Під керівництвом лідерів учнівського самоврядування створювалися творчі проекти, проводилися колективні творчі справи. Так, для учнів школи органами учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Гончаренко В.В., кураторів виховних центрів ДШР були проведені наступні виховні заходи: ігрові п’ятихвилинки «Ми – кмітливі пішоходи!» (1-4 класи), ігрова програма «Посвята в барвінчата» (1 класи), конкурсно-розважальні програма «Назад у минуле – вечірка 90-х» (8-11 кл.), конкурс дитячої творчості «Книжка-розгортка» (5 класи), виставки дитячої творчості «У світі фантазії», «Всесвіт очима дітей», (1-11 класи); конкурси-виставки малюнків «Безпека очима дітей», «Зі святом, учителі!» (1-4 кл.), «Слава Україні!» (1-7 кл.), «Ми обираємо здоров’я», «Свято в Україні», «Парад професій» (1-4 кл.), «Зустрічаємо Великдень!», «Захистити, врятувати, допомогти» (1-7 кл.), фотовиставка «Молодь обирає здоров’я» та «Моя люба матуся!» (1-11 класи); виставки творчих робіт «Україна: шлях до гідності» (1-11 кл.), благодійні ярмарки «Смаколики до свята», «Душі людської доброта» та «З добротою в серці» (1-11 кл.), новорічна конкурсно-розважальна програма «Новорічна феєрія» (1-4 кл.), «Пригоди в новорічну ніч» (8-11 кл.), виступ дружини юних пожежних «Golden fire» (6-7 кл.), виставки плакатів до Дня Вчителя «Зі святом, учителі!» (5-11 класи), до Нового року «Новорічний вернісаж» (5-11 кл.), до Міжнародного дня 8 Березня «Щиро вас вітаємо!», виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Паперові дива», «Новорічний сувенір», «Барви дитинства» (1-11 класи), виставка науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» (1-11 класи), патріотичний флешмоб «Ми – українці і цим пишаємося!» та танцювальний флешмоб «Святковий дивограй» до Дня вчителя (1-4 класи), танцювальний флеш-моб «Щасливе дитинство» до Дня відкритих дверей (1-4 класи).
        У 2013 роцi в закладі було започатковано День учнівського самоврядування, який у цьому році проведено 29.09.2017р. Управлінську діяльність протягом навчального дня здійснювали закріплені за адміністрацією школи представники Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки. Старшокласники працювали з адміністрацією школи, здійснювали контроль за проведенням запланованих заходів. Представники виховних центрів Президентської Ради з числа учнів 9-11 класів мали змогу в цей день відчути себе справжніми вчителями, замінюючи навчальні заняття в учнів 5-8 класів. Для учнів молодшої ланки були організовані на шкільному подвір’ї цікаві флешмоби, а саме: патріотичний флешмоб «Ми – українці і цим пишаємося», підчас якого хлопчики були вдягнуті у вишиванки, а дівчатка зробили зачіски із вплетеними жовтими та блакитними стрічками, та танцювальний флешмоб «Святковий дивограй», під час якого на перервах між навчальними заняттями учні мали змогу порухатися та отримати гарний настрій. Під час великих перерв у фойє закладу представниками учнівського самоврядування було організовано святкову акцію до Дня вчителя «Із вдячністю у серці», під час якої кожен учитель мав змогу отримати фантик із побажанням зі скриньки. Перед навчальними заняттями представниками Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було проведено інтерактивну акція «Осінній листопад», під час якої лідерами учнівського самоврядування на дверях кожного навчального кабінету було прикріплено «осінній листочок» із святковими віршованими рядками.
        Цього дня для учнів 1-11 класів представниками Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було організовано та проведено святковий ярмарок під назвою «Смаколики до свята», під час якого учні, батьки та вчителі мали змогу придбати та скуштувати смачні солодощі.
        У рамках проведення Дня учнівського самоврядування старшокласники мали можливість познайомитися не лише з роботою вчителів, але й дізналися про особливості професії бібліотекаря, соціального педагога та практичного психолога. Школярі виступили і в ролі чергових учителів, здійснивши перевірку якості чергування по школі, дотримання вимог щодо зовнішнього вигляду учнів освітнього закладу. Після уроків представниками учнівського самоврядування було перевірено санітарний стан кабінетів після прибирання учнями своїх класних кімнат.
        Друга половина Дня учнівського самоврядування відзначилася організованою та проведеною представниками учнівського самоврядування спільно з педагогами-кураторами та керівниками гуртків святковою концертною програмою до Дня вчителя «Серця віддаємо вчителю!», під час якої учні навчального закладу привітали педагогічний колектив школи пісенними, танцювальними, театральними та інструментальними композиціями, а також розповідали вірші та презентували колекцію модних капелюшок. День учнівського самоврядування завершився підведенням підсумків за «круглим столом» за участі лідерів учнівського самоврядування та адміністрації освітнього закладу, під час якого учні мали можливість поділитися своїми враженнями від подій. Протягом дня в освітньому закладі відбувалася фотозйомка всіх запланованих у рамках Дня учнівського самоврядування подій, які згодом були висвітлені на сайті школи.
        У 2017-2018н.р. старшокласників працювала «Школа лідерів». Практичним психологом Головач І.А. протягом навчального року проводилась робота щодо формування особистості сучасного лідера, яка характеризується високою громадською активністю, підприємливістю, здатністю знаходити оптимальні шляхи та засоби розв’язання будь-яких проблем у нестандартних ситуаціях. Для Президентської ради учнівського активу щомісячно проводились тренінгові заняття за програмою В.В. Ягоднікової «Я можу, вмію, дію», під час яких велика увага надавалась опануванню учнями певних знань, умінь і навичок організаторської діяльності, формуванню лідерських якостей, здатності та бажання діяти, набуттю лідерського досвіду та розвитку соціальної активності.
        Упродовж навчального року представники шкільного учнівського самоврядування тісно співпрацювали з Сумським Палацом дітей та юнацтва. Так, щомісячно учні 5-7 класів брали участь у навчанні підлітків 5-7 класів – лідерів дитячих організацій та об’єднань шкіл міста, учні 8 класів – у роботі з активом учнів 8-х класів, а учні 9-11-х класів брали участь у засіданнях координаційної ради міської організації старшокласників (МОСТ).
        Лідери учнівського самоврядування брали активну участь у міських заходах, а саме: міський етап Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» (напрям «Волонтерська діяльність»), міський конкурс майбутніх менеджерів «Школа майбутніх керівників», міський конкурс «Кращий лідер року» та міський конкурс для старшокласників «Лідерські поєдинки».
        На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 11.12.2017 №1065 «Про організацію міського балу лідерів учнівського самоврядування «Зіркова феєрія» два представники учнівського самоврядування закладу брали участь в урочистому заході на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва.
        Діяльність Демократичної Шкільної Республіки презентована педагогічному колективу освітнього закладу 23.11.2017 року на засіданні педагогічної ради на тему: «Учнівське самоврядування як засіб формування соціальних та громадянських компетентностей в Новій українській школі», до участі в якій були залучені й лідери учнівського самоврядування, представники Президентської ради.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове