КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Гурткова робота

Гурткова робота
2018-2019 н.р.

        Протягом 2018-2019 н.р. в освітньому закладі функціонують наступні гуртки:

                - 0,25 ставки роботи:

Назва гуртка
Керівник
Дизайн-студія «Стиль» Бага Тетяна Юріївна
«Вокальний спів» (ансамбль «Квітоніка», молодша (1-4 кл.) та середня (5-9 кл.) групи) Головченко Андрій Іванович
Театральний гурток «Джерельце» Землянко Оксана Василівна
Гурток «Художня обробка деревини» Рудень Іван Іванович
Бальні танці Крючков Дмитро Володимирович

                - 0,5 ставки роботи з військово-патріотичного виховання:

Назва гуртка
Керівник
Краєзнавчий гурток «Юні екскурсоводи» Калашник Тетяна Олексіївна
Гурток «Сокіл-Джура» Нікітенко Олександр Іванович

                - години варіативної частини навчального плану:

Назва гуртка
Керівник
«Особиста гідність. Безпека життя» Головач Ірина Анатоліївна
«Учись думати (основи практичної психології)» Головач Ірина Анатоліївна
«Захисти себе від ВІЛ» Іваненко-Гребець Людмила Петрівна

                - гуртки, які вчителі ведуть без оплати:

Назва гуртка
Керівник
«Волонтери» Гончаренко В.В., Шкут О.С.
«Юні інспектори руху» (ЮІР) Гончаренко В.В.
«Юні пожежні» (ДЮП) Радченко Л.П.
Євроклуб «Імпульс» Шевчук О.М.

                - гуртки, які ведуть працівники позашкільних закладів на базі школи:

Назва гуртка
Керівник
Еколого-натуралістичний гурток «Флористика та фітодизайн інтер’єру» (СОЦПО та РТМ) (5-8 кл.) Лаврик О.О.
Ансамбль «Каскад» (СОЦПО та РТМ) Моря Ю.В., Моря О.В.

                - спортивні гуртки:

Назва гуртка
Керівник
Волейбол (хлопці, 6-10 кл.) (ДЮСШ "Авангард") Корнієнко О.В.
Волейбол (дівчата, 5-11 кл.) (ДЮСШ "Авангард") Демидова А.В.
Футбол (дівчата, 2-3 кл.) (ФК "Барса") Стрілецька М.С.

        Графік проведення гурткових, індивідуальних, факультативних занять, курсів за вибором на
2018-2019 навчальний рік

Дизайн-студія «Стиль»

        Програма занять гуртка дуже різноманітна. Ставиться мета розвинути у гуртківців відчуття гармонії кольорів, дати знання щодо пропорції фігури людини, формувати вміння одягатися зі смаком, моделювати викрійки за будь-яким ескізом, розкроїти тканину для виробу та виготовити його. Також діти опановують вміння користуватися готовими викрійками, використовуючи журнали мод.
        Із задоволенням вихованці відвідують уроки з дефіле, де займаються відпрацюванням прав для формування правильної постави, постановки корпусу, рук, ніг, голови.
        Тут вихованцям допомагають створити саме їх неповторний імідж, прищепити добрий смак, елегантність; відкрити секрет спілкування з однолітками та дорослими, підготуватись до шоу-програм, презентацій одягу, конкурсів.
        Для розширення світогляду гуртківців планується проведення екскурсій з метою ознайомлення з природою, історією та культурою краю, відвідання музеїв і виставок, показів мод, проведення презентацій, різноманітних конкурсі, пізнавально-ігрових програм тощо.

        Дизайн-студія «Стиль» (керівник Бага Т.Ю.) – творчий колектив, який постійно розвивається. Нині колектив об’єднує різні напрями та види творчості: дизайн одягу, дефіле, музичне мистецтво. Виховання художнього смаку, культури, знайомство з хореографічним мистецтвом, розвиток творчих здібностей дітей – головна мета роботи педагога. Тетяна Юріївна не обмежується простим показом моделей, кожен показ перетворює на маленький спектакль. Роботам колективу притаманна тематична та композиційна цілісність, яскрава індивідуальність створених образів, сміливі рішення у поєднанні кольорів і фактур матеріалів, незвичнi рішення. Протягом навчального року вихованцями гуртка під час загальношкільних та міських заходів демонструвалися як колекції одягу 2013-2016 н.р. «Гламурні капелюшки», «Горохова фантазія», так і створена 2017-2018 н.р. колекція «Four seasons».
        Гурток мав високі показники за підсумками міських конкурсів у 2017-2018н.р.:
        – міська виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Новорічний сувенір» – ІІ, ІІІ місця;
        – міський конкурс «Збережимо ялинки разом» – ІІІ місце;
        – міський етап обласного конкурсу фотоматеріалів з дослідження української сорочки «Слобожанський оберіг» – ІІІ місце;
        – міський фестиваль декоративно-ужиткового мистецтва «Барви дитинства» – І, два ІІ та ІІІ місця;
        – міський етап Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху» – два І місця.
        Крім цього гуртківці брали участь у міській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Наш пошук і творчість – тобі, Україно».

«Вокальний спів»
(ансамбль «Квітоніка», молодша (1-4кл.) та середня (5-8 кл.) групи)

        Колектив було створено в 2011-2012 н.р. з метою пропагування вокального жанру серед учнівської молоді, виховання духовності, культури, патріотизму у школярів стимулювання творчої діяльності дітей за допомогою вокального співу, колективного, хорового і ансамблевого виконання, на даний момент існує молодша та середня вікова група ансамблю.
        На заняттях з вокалу особлива увага приділяється педагогом не тільки розвитку вокальних вмінь та навичок, а й виховному процесу, де через спів української пісні формується любов до батьківщини, рідної мови, національної культури та її неповторності.
        Мета гуртка: використовувати знайомі способи зображення образів, витончено користуватися інтонаціями, жестами та пантомімою, передавати характер пісень, вміло розвивати діапазон дитячого голосу, вокал та хореографію. Збагачувати мову виконавців образними висловами, розвивати пам’ять, художні естетичні смаки та вподобання. Спонукати дітей до музичної творчості.

        Має постійний склад i користуються популярністю гурток «Вокальний спів» (ансамбль «Квітоніка», молодша (1-4 кл.) та середня (5-10 кл.) групи) (керівник Головченко А.І.). На заняттях з вокалу особлива увага приділяється педагогом не тільки розвитку вокальних вмінь та навичок, а й виховному процесу, де через спів української пісні формується любов до батьківщини, рідної мови, національної культури та її неповторності. Кожній вивченій пісні колективу притаманна тематична спрямованість, цілісність та оригінальність. Протягом 2017-2018 н.р. учасники вокального гуртка брали участь у загальношкільних святах «Перший дзвоник», «Таланти твої, Україно!», «День учителя», «Олімпійський урок», «Свято Захисника України», «Новий рік», «8 Березня», «День відкритих дверей», «Свято української пісні», «День Перемоги», «Свято багатодітної родини», «Останній дзвоник» та виховних заходах у класних колективах.
        Гурток мав високі показники за підсумками міських конкурсів у 2017-2018н.р.:
        – міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «Художнє виконавство» – «Співограй» (ансамблі) – ІІ місце;
        – обласний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «Художнє виконавство» – «Співограй» (ансамблі) – І місце.
        Крім цього гуртківці брали участь у міському фестивалі авторської пісні та співаної поезії «Булат».

Театральний гурток «Джерельце»

      З вересня 2016 року в нашій школі почав працювати театральний гурток «Джерельце». Мета програми гуртка: ввести школярів у світ прекрасного; формувати естетичні смаки, здатність творчо сприймати побачене; розвивати акторські здібності, сприяти вихованню духовно багатого громадянина; виховувати потребу та інтерес до художнього слова, сценічної культури мовлення.
        Завдання програми гуртка: залучати учнів до участі в різних сферах художньої діяльності на основі діагностики їхніх природних нахилів і здібностей; забезпечувати високу художньо-естетичну культуру; розвивати естетичні потреби і почуття особистості;формувати гармонійно розвинену особистість з високим національно-культурним потенціалом; виховувати духовну культуру особистості та створити умови для вільного формування нею власної світоглядної позиції.
        Програма гурткової роботи «Джерельця» розрахована на організацію гурткової роботи з учнями 5-7 класів.

        Театральний гурток «Джерельце» (керівник Землянко О.В.) – творчий колектив, основним завданням якого є набуття знань і практики в царині театрального мистецтва, формування мислячої і чуттєвої, люблячої і активної людини, розширення загального світогляду дітей та виховування поваги і любові до національного театру. До гуртка залучені учні різних вікових категорій (від 7 до 14 років), тому показові театральні роботи цікаві для перегляду, як дитячою, так і дорослою аудиторією. Кожній роботі колективу притаманна тематична спрямованість, цілісність та оригінальність. Протягом 2017-2018 н.р. вихованцями гуртка під час загальношкільних заходів підготовлено і представлено для дітей, учителів та батьків такі театральні роботи: театральні мініатюри та музичну композицію «Ти – наш учитель» (до святкування Дня вчителя); лялькова постановка «Старе добро забувається», яка була презентована до заходів у рамках відзначення Міжнародного дня з інвалідністю в КУ Сумській спеціальній школі, до Дня Святого Миколая, до Дня відкритих дверей; захід-реквієм «Герої ІІ світової війни» (до Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Європі).
        Гурток мав високі показники за підсумками міських конкурсів у 2017-2018н.р.:
        – міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» «Театральне мистецтво» («Лялькове диво») – ІІ місце;
        – міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» «Театральне мистецтво» («Драматичне мистецтво») – ІV місце.

Гурток «Художня обробка деревини»

        Робота гуртка художньої обробки деревини тісно пов’язана з українським мистецтвом, відомими промислами та ремеслами – геометрична трьохгранно-виїмчаста різьба, рельєфна, ажурне випилювання.
        Завдання в гуртку залучають дітей до творчості, розвиваючи їхні інтереси, підвищують пізнавальну активність, розвиваючи допитливість, творчі здібності, навички гуртківців, допомагають активніше і впевнено проходити період становлення особистості.
        Діяльність творчих гуртківців характеризується самостійністю суджень, упевненістю у собі, здатністю бачити в труднощах нові можливості, ризикувати, бути сміливішим, наполегливим, розвивати відчуття самоповаги. Їм властиві самодисципліна, здатність відкласти задоволення, терплячість до невизначених ситуацій, висока міра відокремленості й особистої автономії, схильність до ризику, високий рівень самоініціативи, прагнення виконувати завдання якнайкраще.
        Робота гуртка «Художнє різьблення» являє собою приклад творчого підходу до загальнодоступних матеріалів для дитячої художньої творчості.

        Діяльність гуртка «Художнє рiзьблення» (керівник Рудень I.I.) обумовлена високим інтересом учнівської молоді до оволодіння традиційними техніками народних ремесел, бажанням створити свій власний виріб неповторним, оригінальним. Оволодівши столярним та токарним способом виготовлення виробу гуртківці декорують роботи випалюванням та різними видами художньої обробки деревини (тригранно-виїмчастим різьбленням, яворівським різьбленням, рельєфною різьбою та поєднуючи їх між собою). Даний гурток користувався популярністю серед школярів, його вихованці були постійними учасниками загальношкільних заходів, акцій, конкурсів.
        Гурток мав високі показники за підсумками міських конкурсів у 2017-2018н.р.:
        – ІІ тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання – III місце;
        – міська виставка-конкурс дизайнерського мистецтва «Сучасна садово-паркова скульптура» – І місце;
        – міський етап обласного конкурсу з виготовлення діючих моделей судно-, авто- та авіатехніки – II місце;
        – міський фестиваль декоративно-ужиткового мистецтва «Барви дитинства» у номінації «Художня обробка дерева» – ІІ місце;
        – міська виставка конкурс дизайнерського мистецтва «Сучасна садово-паркова скульптура» – І місце.
        Крім цього гуртківці брали участь у міській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Наш пошук і творчість – тобі, Україно».

Краєзнавчий гурток «Юні екскурсоводи»

        Особлива увага у закладі протягом навчального року приділялася патріотичному вихованню молоді. Активна робота велася учасниками краєзнавчого гуртка (керівник Калашник Т.О.) при громадському музеї бойової слави Сумсько-Київських дивізій. Учні брали активну участь у заходах патріотичного спрямування як загальношкільних, так і міських.
        Калашник Т.О. протягом 2017-2018 н.р. на базі музею Сумсько-Київських дивізій були проведені музейні уроки для учнів 5 класів, мультимедійні тематичні екскурсії для учнів 5,7 класів, тематичні п’ятихвилинки для учнів 5-11 класів; краєзнавчий турнір «Рідний край»(5 класи); екскурсія для учнів КУ Сумська спеціальна ЗОШ (7,8 класи).
        Протягом 2017-2018 н.р. були проведені заходи до визначних річниць. Так, до 100-ї річчя Української революції для учнів 8-11 класів були проведенні тематичні п’ятихвилинки з переглядом відеоролика, а до 80-річчя з дня народження В.Черновола для учнів 11 класів був запропонований усний журнал «В’ячеслав Чорновіл – постать на тлі епохи».
        Також були проведені заходи щодо вшанування жертв політичних репресій, подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пом’яті Героїв Небесної Сотні; а також відзначення Дня Гідності та Свободи, Дня Соборності, Дня Перемоги над нацизмом у Європі.
        Керівником краєзнавчого гуртка були організовані заходи за участі ветеранів Другої світової війни. Для учнів 10-А, 11-А класів 22.09.2017 р. було проведено історичне лото «Видатні земляки у світових досягненнях» за участі дитини війни, волонтера Сахно С.Г. Протягом 2017-2018 н.р. відбулися заходи за участі учителя-ветерана, дитини війни, Коваленко З.В.: 29.11.2017 р. – урок патріотизму для учнів 7-х, 6-А, 9-В класів, а 08.05.2018 р. – зустріч у 10-Б класі.

        Калашник Т.О. протягом 2017-2018 н.р. були організовані зустрічі з учасниками АТО, волонтерами. Так, 13.10.2017 р. гуртківці відвідали на базі ССШ №9 презентацію книги журналіста та письменника П.Нестеренка «І повернувся білим журавлем» про Героя України Сергія Табалу, за участі представників його родини. З нагоди Дня Збройних Сил України 29.11.2017 р. для учнів 7-х, 6-А, 9-В класів був проведений урок патріотизму, у якому брали участь представники кількох поколінь захисників Батьківщини. Зокрема, учасники АТО: заступник командира взводу 501-го батальйону морської піхоти Галун А.С.; солдат 27-го реактивного артилерійського полку Фоменко А.В.; військовослужбовець 72-ї окремої механізованої бригади, представник батьківської громадськості 11-А класу, Чернобров К.В.; офіцер мобілізаційного відділу Сумського обласного військового комісаріату Легоньков І.І.; офіцер відділу комплектування та призову Сумського обласного військового комісаріату Олійник А.В.; представник батьківської громадськості 3-Б класу, випускник школи, військовослужбовець 95-ї окремої десантної штурмової бригади Харченко Р.В.; учитель-ветеран, дитина війни, Коваленко З.В.; бабуся Героя України Сергія Табали Шепотько Л.А.; офіцер у відставці, заступник начальника Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені І. Г. Харитоненка», заступник начальника інституту ракетних військ і артилерії імені Б.Хмельницького Сумського державного університету Шепотько Г.П.

        Калашник Т.О. спільно з класними керівниками 8-х класів Радченко Л.П., Бондар Т.Л., Землянко О.В. підготовлений та проведений 03.05.2018р. загальношкільний захід – урок мужності «Герої ІІ світової війни» за участі волонтера, дитини війни, члена клубу «Бойові подруги» Сахно С.Г. та учасника АТО, представника батьківської громадськості 11-А класу Черноброва К.В.
        Крім того, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав проведено й зустріч у 10-А класі за участю ветерана війни в Афганістані Краснова О.А.

        Керівник краєзнавчого гуртка з питань патріотичного виховання молоді співпрацювала з міськими громадськими організаціями. Так, 20.02.2018 р. Калашник Т.О. спільно з членами пошукової групи «Факел» брала учать у роботі семінару «Діяльність молодіжних пошукових загонів з увічнення пам’яті загиблих воїнів у період Другої світової війни», що був організований Радою Сумської міської організації ветеранів України. А 14.03.2018 р. під час святкування 40-річного ювілею клубу «Бойові подруги» на базі КУ ССШ № 1 Калашник Т.О. висвітлила основні напрямки співпраці клубу та освітнього закладу.
        Усі зазначені заходи висвітлювалися керівником краєзнавчого гуртка на сайті музею бойової слави Сумсько-Київських дивізій (musskarb3skd.jimdo.com), який було створено Калашник Т.О. у 2016 році.
        Гурток мав високі показники за підсумками міських конкурсів у 2017-2018н.р.:
        – міський конкурс мультимедійних проектів з краєзнавчої тематики відеофільм «Сергій Табала. Герої не вмирають, доки ми їх пам’ятаємо…» – І місце;
        – міський етап обласних екскурсійно-краєзнавчих стартапів – ІІ місце;
        – І міський мультимедійний краєзнавчий турнір – ІІІ місце;
        – очний тур І (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв освітніх закладів «Край, у якому я живу» – ІІІ місце;
        – міський конкурс пошукових загонів – переможці.
        Крім цього гуртківці брали участь у конкурсах:
        – обласна краєзнавча експедиція учнівської молоді «Сумщина в міфах і легендах»;
        – ХVІІ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості;
        – «ІІ Міжнародний міждисциплінарний конкурс – 2017»;
        – міський етап Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

Гурток «Географічне краєзнавство»

        Програма гуртка спрямована на формування системного мислення, поглиблення знань, умінь і навичок з окремих предметів та краєзнавчої роботи. Програма включає відомості про рідний край, які значно поглиблюють і доповнюють зміст курсів географії. Комплексна характеристика природи, населення та господарства регіону дає можливість учням краще розуміти місце області в структурі господарства країни.
        Важлива роль відводиться формуванню у гуртківців мовної культури, засвоєнню географічної, краєзнавчої термінології, практичних навичок застосування методів географічних досліджень, роботи з різними джерелами географічної інформації.
        Програма передбачає варіативність як дидактичних принципів, так і методів навчання, спрямованих на формування творчої особистості. На заняттях гуртка використовують різноманітні методи навчання в залежності від віку та індивідуальних особливостей вихованців. Для закріплення та реалізації набутих вихованцями передбачені екскурсії. Вони передбачають створення умов для наближення змісту тем до реального життя.

Військово-патріотичний гурток

        Мета та основний зміст роботи гуртка:
        - розвиток особистості учнів, їх готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій;
        - надання учням практичних навичок зі стройової підготовки, прикладної (фізичної) підготовки, вогневої підготовки, військової топографії, основ цивільного захисту;
        - доведення історії Сумського козацького та гусарського полків.

        Робота з патріотичного виховання проводилася вчителем предмету «Захист Вітчизни» Гуковим М.О. на заняттях військово-патріотичного гуртка. Протягом навчального року педагогом проведена шкільна спартакіада з прикладної фізичної підготовки (підтягування, комплексна силова вправа, човниковий біг, згинання та розгинання рук в упорі на брусах, ривок гирі 16 кг обома руками, стрільба з пневматичної гвинтівки, біг на 100 м, біг 1 км, метання гранати Ф-1 на дальність) та здійснювалася підготовка юнаків 10-11-х класів до міських змагань з прикладної фізичної підготовки й до І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

        Протягом 2017-2018 н.р. Гуковим М.О. організовано для старшокласників відвідування 27 Сумської реактивної артилерійської бригади, зустрічі з учасником АТО, воїном 27 Сумської реактивної артилерійської бригади Мордасовим І.В. та з учасником війни в Афганістані Берестовським О.І. Крім того, при підготовці до І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») інструктором Сумського обласного центру відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання Хусейновим Ф.С. проведено заняття з домедичної допомоги з командою закладу.

        Юнаки старших класів у 2017-2018 н.р. залучалися до проведення як шкільних, так і міських заходів з військово-патріотичного виховання, брали активну участь у заходах щодо відзначення Дня Перемоги над нацизмом у Європі, Дня Пам’яті та примирення (наказ від 10.05.2017 №192 «Про підсумки місячника військово-патріотичного виховання до Дня Перемоги над нацизмом у Європі»). Під керівництвом Гукова М.О. старшокласники впорядковували поховання воїнів на центральному цвинтарі (Герою Радянського Союзу Нагорному, лейтенанту Бугайову та двом невідомим солдатам) та проводили церемонії покладання квітів до стели Катерини Зеленко, вищезазначених поховань та на Алеї Героїв АТО.
        Гурток мав високі показники за підсумками міських конкурсів у 2017-2018н.р.:
        – спартакіада з військово-прикладного семиборства серед команд допризовної молоді – IV.
        – І (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (конкурс «Туристсько-спортивна смуга перешкод») – ІІІ місце (військово-патріотичний гурток, керівник Гуков М.О.; гурток «Юний рятівник», керівник Ралка В.Ю.).
        Крім цього гуртківці брали участь у І (міському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

«Волонтери»

        Дієвим був і волонтерський рух, який спрямовано на виховання милосердя, залучення дітей до соціальної допомоги важкохворим дітям, інвалідам, ветеранам війни та праці, людям похилого віку, учасникам АТО. У грудні 2017 року була проведена акція «Милосердя», у рамках якої 19.12.2017р. представники учнівського самоврядування 9-11 класів привітали дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців з днем Святого Миколая та вручили їм подарунки (канцелярське приладдя та солодощі) (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.).

        21.12.2017р. у рамках благодійної акції «Посміхнись, малюче!» представники волонтерської організації освітнього закладу відвідали гематологічне відділення Сумської обласної дитячої клінічної лікарні, привітавши онкохворих дітей подарунками та солодощами до Нового року, а 30.01.2018 року у рамках благодійної акції «Врятуймо дитину разом!» з метою надання допомоги на обстеження онкохворої дівчинки Бесідовської Єгенії тисячу гривень було перераховано на карту її мами.

        Школярі брали участь і в акціях патріотичного спрямування: «Лист та малюнок України», «Оберіг для бійця», «Зігрій своїм теплом солдата», «Не будь байдужим!», «Подарунок для захисника» (збір продуктів харчування, медикаментів, теплих речей та засобів особистої гігієни для військовослужбовців, що перебувають у зоні АТО); Всеукраїнська благодійна акція «Добро жменями», організована благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС» (збір пластикових виробів для виготовлення протезів пораненим воїнам); «Вірю в дива!» (збір солодощів для військовослужбовців в зоні АТО до новорічно-різдвяних свят); «Великодній кошик для захисника» у рамках міської благодійної акції «Пасхальний кошик до Великодня» (виготовлення смаколиків для військовослужбовців в зоні АТО до Великодня); «Від серця до серця» (участь у виготовленні маскувальних сіток та костюмів «кікімор» на базі волонтерського центру «СББ «ТИЛ») (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.).

        13.10.2017 р. проведена загальношкільна акція «З вірою у Перемогу!», під час якої учні 1-11-х класів та педагоги кріпили на мапу нашої держави написані на червоних паперових маках побажання бійцям, які зараз перебувають у зоні проведення АТО (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).

        22.01.2018 р. до Дня Соборності України для учнів 1-4 класів проведена загальношкільна акція «Ми – єдина нація!», під час якої на невеличких кольорових квіточках школярі мали змогу написати найкращий комплімент нашій державі та наклеїти їх на «віночок єднання» (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.). На засіданні Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було прийнято рішення відправити карту з побажаннями військовослужбовцям, які перебувають у зоні проведення воєнних дій.
        Наприкінці травня 2018 р. була проведена благодійна акція «Допомога заради життя», під час якої для дітей міста Суми, постраждалих внаслідок ДТП в м. Брест (Білорусь), було зібрано 5312 грн.
        У травні 2018 р. робота волонтерської організації була узагальнена та представлена у матеріалах на міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).

ЮІР «Green light», ДЮП «Golden fire» та гурток «Юний рятувальник»

        Юними інспекторами дорожнього руху (керівник педагог-організатор Гончаренко В.В.), юними пожежними (керівник учитель основ здоров’я Радченко Л.П.) та учасниками гуртка «Юний рятувальник» (керівник учитель фізкультури Ралка В.Ю.) велася активна робота щодо пропаганди правил безпечної поведінки, запобігання травматизму серед школярів. Учні даних гуртків готували виступи агітбригади, стіннівки, проводили практичні заняття, вікторини, конкурси. На початку 2017-2018 н.р. членами загону ЮІР (керівник Гончаренко В.В.) поновлена схема безпечних маршрутів у мікрорайоні освітнього закладу «Безпечна дорога до школи», оформлено газету «Дорога – ворог! Дорога й друг! Якщо навчишся правил й смуг!». У вересні 2017р. під час місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!» та протягом навчального року загін юних інспекторів руху «Green light» демонстрував свій виступ для учнів початкових класів «Правила дорожні знай та в біду не потрапляй!», ігрові п’ятихвилинки «Ми – кмітливі пішоходи» та інтелектуальний турнір «Знавці правил дорожнього руху». Дружина юних рятувальників брала участь у міському показовому Дні цивільного захисту, презентувавши учням літературну музично-хореографічну композицію «Будь обережним із вогнем!». Загін ДЮП «Golden fire» брав активну участь у міських змаганнях. Крім того, протягом 2017-2018н.р. до профілактичної роботи зі школярами педагоги залучали й представників правоохоронних органів та інших установ. Так, інспекторами Управління патрульної поліції в м. Суми Сологубом О.О. та Горьковською М.В. було проведено профілактичні заходи на тему «Попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму». Один з таких заходів висвітлено у статті «Сумські копи вчили школярів правилам дорожнього руху» на сайті газети Данкор (http://www.dancor.sumy.ua/news/newsline/213616).
        Гурток мав високі показники за підсумками міських конкурсів у 2017-2018н.р.:
        – І (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (конкурс «Туристсько-спортивна смуга перешкод») – ІІІ місце (військово-патріотичний гурток, керівник Гуков М.О.; гурток «Юний рятівник», керівник Ралка В.Ю.).
        Крім цього гуртківці брали участь у міському фестивалі дружин юних пожежних (ДЮП, керівник Радченко Л.П.).

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове