КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Гурткова робота

Гурткова робота (2021-2022)

                Протягом 2021-2022 н.р. в освітньому закладі функціонують наступні гуртки:

                - гуртки з військово-патріотичного напрямку:

Назва гуртка
Керівник
Військово-патріотичний гурток «Сокіл-Джура» Нікітенко Олександр Іванович
Гурток «Юний рятувальник» Заставний Антон Андрійович

                - гуртки інших напярмів:

Назва гуртка
Керівник
Гурток «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації» Головач Ірина Анатоліївна
Дизайн-студія «Стиль» Максименко Ірина Іванівна
Гурток «Вокальний спів» Головченко Андрій Іванович
Театральний гурток «Джерельце» Землянко Оксана Василівна
Гурток «Початкове технічне моделювання» Рудень Іван Іванович
Гурток «Еко-стиль» Кичань Анна Олександрівна

                - години варіативної частини навчального плану:

Назва гуртка
Керівник
«Українознавство» (екскурсоводи музею бойової слави Сумської-Київських дивізій) Калашник Тетяна Олексіївна
«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» Шкут Олена Сергіївна
«Дорослішай на здоров’я»» Шкут Олена Сергіївна
«Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» Головач Ірина Анатоліївна
«Захисти себе від ВІЛ» Кичань Анна Олександрівна
«Школа журналіста» Фіалковська Тамара Іванівна

                - гуртки, які вчителі ведуть без оплати:

Назва гуртка
Керівник
«Волонтери» Гончаренко Вікторія Володимирівна,
Шкут Олена Сергіївна
«Юні інспектори руху» (ЮІР) Гончаренко Вікторія Володимирівна
«Юні пожежні» (ДЮП) Радченко Людмила Павлівна
Євроклуб «Імпульс» Тутова Ірина Володимирівна

                - гуртки, які ведуть працівники позашкільних закладів на базі закладу:

Назва гуртка
Керівник
Еколого-натуралістичний гурток «Флористика» (СОЦПО та РТМ) (5-8 кл.) Лаврик О.О.
Ансамбль «Каскад» (СОЦПО та РТМ) Моря Ю.В., Моря О.В.

                - спортивні гуртки:

Назва гуртка
Керівник
Волейбол (хлопці, 7-10 кл.) (КЗ КДЮСШ №2) Корнієнко О.В.

        Графік проведення гурткових, індивідуальних, факультативних занять, курсів за вибором на
2021-2022 навчальний рік

Військово-патріотичний гурток «Сокіл-Джура»

        Робота з патріотичного виховання у 2020-2021 н.р. проводилася вчителем предмету «Захист Вітчизни» Нікітенком О.І. на заняттях військово-патріотичного гуртка «Сокіл-Джура». Педагогом проведена спартакіада з прикладної фізичної підготовки (підтягування, комплексна силова вправа, човниковий біг, згинання та розгинання рук в упорі на брусах, ривок гирі 16 кг обома руками, стрільба з пневматичної гвинтівки, біг на 100 м, біг 1 км, метання гранати Ф-1 на дальність).
        Здійснювалася підготовка юнаків 10-11-х класів до міських змагань з прикладної фізичної підготовки й до І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
        Юнаки старших класів у 2020-2021н.р. залучалися до проведення як шкільних, так і міських заходів з військово-патріотичного виховання. Так, 29-30 вересня 2020 року до роковин трагедії в Бабиному яру представниками гуртка були проведені п'ятихвилинки для учнів 6-А, 8-А, 9-Б, 9-В, 10-Б класів. Також, гуртківці брали участь у заходах до Дня захисника України: у «Благодійному зборі для захисників України», організованому громадською організацією «»Агенція промоції «Суми» по збору продуктів харчування, засобів особистої гігієни та медикаментів.
        24.11.2020 р. відбувся виховний захід, присвячений Дню Гідності та Свободи у рамках проекту Global Dignity Day в Україні й EdCamp Ukraine, під час якого представники гуртка «Сокіл-Джура» поділилися своїми думками щодо поняття гідності, переглянули та обговорили тематичні відео та запустили у майбутнє символічних голубів гідності.
        26.01.2021 р. учасники військово-патріотичного гуртка долучилися до онлайн-зустрічі з представниками Сумської міської організації ветеранів України – Близнюком Анатолієм Михайловичем, завідувачем музею «Дзвони пам’яті», та Чижиченком Миколою Федоровичем, головою Сумської міської організації «Учитель-ветеран». Захід відбувся з нагоди відзначення Дня Соборності та Дня пам'яті героїв Крут з метою виховання в учнів глибоких патріотичних почуттів, формування активної громадянської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів. Діти горді, що живуть у країні, де пишаються славними подвигами, відвагою наших героїв.
        29.01.2021 р. для гуртківців та інших здобувачів освіти була організована та проведена година спілкування «Крути – і сум, і біль, і вічна слава України».
        02.02.2021 р. спільно з працівниками юнацького відділу Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для представників гуртка «Сокіл-Джура» та представників рою «Відважні!» була проведена онлайн година-реквієм «Пам’ять Крут».
        15.02.2021 р. з нагоди відзначення 15 лютого Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, з метою виховання в учнів глибоких патріотичних почуттів, формування активної громадянської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів гуртківці долучилися до онлайн-зустрічі з представниками Сумської міської організації ветеранів України. Цю зустріч організував голова СОО «СОВЕАФ» Анатолій Линник.
        12.03.2021 р. представники військово-патріотичного гуртка «Сокіл-Джура» взяли участь в онлайн-марафоні до Дня українського добровольця «Урок звитяги», під час якого почули цікаві розповіді організаторів марафону та помічника Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників АТО Костянтина Винниченка, волонтерки Наталії Прилуцької, Ігоря Володимировича Гордійчука – українського військовослужбовця, генерал-майора Збройних сил України, офіцера Головного командного центру Генерального штабу України, начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Героя України. Також з гуртківцями поділилися спогадами ветерани 24-й окремого штурмового батальйону Сухопутних військ Збройних сил України «Айдар», учасники оборони Донецького аеропорту, яких у народі називають «кіборгами». Після закінчення онлайн-зустрічі представники гуртка мали можливість поспілкуватися з Бабковим Анатолієм Миколайовичем – ветераном-добровольцем 5-ого батальйону ДУК «Правий сектор» та Самойленко Наталією Сергіївною – головним спеціалістом відділу в Сумській області Мінветеранів
        Під керівництвом Нікітенка О.І. старшокласники впорядковували поховання воїнів на центральному цвинтарі (Герою Радянського Союзу Нагорному, лейтенанту Бугайову та двом невідомим солдатам) та проводили церемонії покладання квітів до стели Катерини Зеленко, вищезазначених поховань та на Алеї Героїв АТО.КНИГА ЗВИТЯГ РОЮ «ВІДВАЖНІ!» КУ Сумської ЗОШ №6

        #dzhura_2021

Гурток «Юний рятувальник»

        Гурток «Юні рятувальники» працює в освітньому закладі з 2020-2021 навчального року.
        Мета навчальної програми – формування у дітей навичок індивідуальних та колективних дій, фізичного розвитку та фізичної підготовки, правильної поведінки у надзвичайних ситуаціях, вирішення проблем безпеки. Виживання та дія в умовах небезпечних факторів природного, техногенного, соціально-економічного, екологічного, медичного, криміногенного характеру, сприяння захисту життя.
        Основні завдання:
        - надати спеціальні знання у галузі безпеки життєдіяльності, поведінки в екстремальних ситуаціях, надання першої допомоги та проведення рятувальних дій;
        - формувати почуття відповідальності за збереження навколишнього середовища, громадянські та патріотичні почуття;
        - розвивати позитивні якості особистості: відповідальність, наполегливість у досягненні мети;
        - сприяти реалізація творчих здібностей вихованців;
        - популяризувати активний і здоровий спосіб життя;
        - сприяти професійному самовизначенню вихованців.
        Протягом 2020-2021 навчального року здійснювалася підготовка учасників військово-патріотичного гуртка «Юні рятувальники» до міських змагань з прикладної фізичної підготовки й до І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
        Учасники військово-патріотичного гуртка «Юний рятувальник» брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Захисники України», метою якого є підтримка усіх, хто цікавиться історією України.
        5-6 грудня 2020 року гуртківці взяли участь у Всеукраїнському конкурсі До дня Гідності та Свободи від проекту «На Урок», під час якого учні дізналися більше про те, як зароджувалося народовладдя в Україні, з'ясували значення понять «гідність», «свобода», «відповідальність» а також доповнили їх уявлення про обов'язки та права громадян. За підсумками даного конкурсу учасники гуртка «Юні рятувальники» мають дипломи І ступеня.
        06.03.2021р. відвідувачі гуртка військово-патріотичного спрямування «Юний рятувальник» прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі «День без мобільного телефону» для учнів 5-9 класів, який проходив з 04 лютого по 06 березня на освітньому проекті «На Урок».        19.05.2021 у рамках проведення тижня «Безпеки дорожнього руху» для учнів 10-а класу, які є слухачами гуртка військово-патріотичного спрямування «Юний рятувальник» (керівник Заставний А.А.) було проведенно заняття на тему: «Перша домедична допомога при дорожнього-транспортній пригоді.». Під час якого учні ознайомились із :
        - порядком надання домедичної допомоги постраждалих при ДТП;
        - набором аптечки медичної для першої домедичної допомоги на транспорті;
        - надання першої допомоги.


Гурток «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації»

        У 2020-2021 навчальному році для дітей 11-17 років (керівник Головач І.А.) у закладі освіти розпочав роботу гурток «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації». Головною метою гуртка є формування у здобувачів освіти вміння ефективно вирішувати конфлікти, бути толерантними до думки інших, протистояти насильству, булінгу, дискримінації в колективі, брати відповідальність за побудову миру, дотримуватися рівних прав хлопців та дівчат. Протягом 2020-2021н.р. учасниками гуртка було розроблено:
        - інформаційні листівки «Медіація – це…» (жовтень2020р.);
        - презентацію «Медіація» (грудень 2020р.)
        - презентацію «Техніка «Коло» (січень 2021р.);
        - презентацію «Толерантне спілкування» (березень 2021р.);
        - інформаційні листівки «Вирішуємо конфлікти разом» (квітень 2021р.).
Участь у конкурсах 2020-2021н.р.:
        - обласний дистанційний проєкт «Мій світ психології»

Дизайн-студія «Стиль»

        Програма занять гуртка дуже різноманітна. Ставиться мета розвинути у гуртківців відчуття гармонії кольорів, дати знання щодо пропорції фігури людини, формувати вміння одягатися зі смаком, моделювати викрійки за будь-яким ескізом, розкроїти тканину для виробу та виготовити його. Також діти опановують вміння користуватися готовими викрійками, використовуючи журнали мод.
        Із задоволенням вихованці відвідують уроки з дефіле, де займаються відпрацюванням прав для формування правильної постави, постановки корпусу, рук, ніг, голови.
        Тут вихованцям допомагають створити саме їх неповторний імідж, прищепити добрий смак, елегантність; відкрити секрет спілкування з однолітками та дорослими, підготуватись до шоу-програм, презентацій одягу, конкурсів.
        Для розширення світогляду гуртківців планується проведення екскурсій з метою ознайомлення з природою, історією та культурою краю, відвідання музеїв і виставок, показів мод, проведення презентацій, різноманітних конкурсі, пізнавально-ігрових програм тощо.

        Дизайн-студія «Стиль» (керівник Бага Т.Ю.) – творчий колектив, який постійно розвивається. Нині колектив об’єднує різні напрями та види творчості: дизайн одягу, дефіле, музичне мистецтво. Виховання художнього смаку, культури, знайомство з хореографічним мистецтвом, розвиток творчих здібностей дітей – головна мета роботи педагога. Тетяна Юріївна не обмежується простим показом моделей, кожен показ перетворює на маленький спектакль. Роботам колективу притаманна тематична та композиційна цілісність, яскрава індивідуальність створених образів, сміливі рішення у поєднанні кольорів і фактур матеріалів, незвичнi рішення. Протягом навчального року вихованцями гуртка під час загальношкільних та міських заходів демонструвалися колекції одягу попередніх років «Маленькі господарочки» (2016-2017н.р.), «Four seasons» (2017-2018н.р.), «Морський круїз» (2018-2019н.р.).
        Участь у конкурсах у 2019-2020 н.р.:
        - ІІ (міський) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання - II місце.
        - міська виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Новорічний сувенір» - ІІ місце;
        - ІХ міська виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Паперові дива» - участь.

Гурток «Вокальний спів»

Ансамбль «Квітоніка» - групи молодша (1-4 кл.) та середня (5-8 кл.)

        Мета вокального гуртка: використовувати знайомі способи зображення образів, витончено користуватися інтонаціями, жестами та пантомімою, передавати характер пісень, вміло розвивати діапазон дитячого голосу, вокал та хореографію. Збагачувати мову виконавців образними висловами, розвивати пам’ять, художні естетичні смаки та вподобання. Спонукати дітей до музичної творчості.
        Вокальний колектив «Квітоніка»було створено в 2011р. (керівник Голоченко А.І.) з метою пропагування вокального жанру серед учнівської молоді, виховання духовності, культури, патріотизму у школярів стимулювання творчої діяльності дітей за допомогою вокального співу: сольного, ансамблевого виконання, на даний момент існує молодша та середня вікова група ансамблю.
        За час існування учасники ансамблю багаторазово ставали призерами та переможцями як міських, обласних, Всеукраїнських так і міжнародних мистецьких конкурсів з вокального співу, в сольному та ансамблевому виконанні.        Протягом 2020-2021н.р. учасники вокального гуртка брали участь у загальношкільних святах: «Свято Першого дзвоника», «День працівника освіти», «Олімпійський урок», «Свято Захисника України», «Свято Нового року», «8 Березня», «Останній дзвоник» (онлайн) та виховних заходах у класних колективах.
        Участь у конкурсах у 2020-2021 н.р.:
        - V міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв SOLOVIOV ART м. Київ – II місце;
        - Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Атом добра і любові» (м. Нетішин, Хмельницька область) – II місце;
        - обласний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «Художнє виконавство» – «Акорди Сумщини»- II місце;
        - міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «Художнє виконавство» – «Співуча веселка»- I, II, III місце;
        - міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «Художнє виконавство» – «Акорди Сумщини»- I та III місце;

Театральний гурток «Джерельце»

      З вересня 2016 року в нашій школі почав працювати театральний гурток «Джерельце». Мета програми гуртка: ввести школярів у світ прекрасного; формувати естетичні смаки, здатність творчо сприймати побачене; розвивати акторські здібності, сприяти вихованню духовно багатого громадянина; виховувати потребу та інтерес до художнього слова, сценічної культури мовлення.

        Театральний гурток «Джерельце» (керівник Землянко О.В.) – творчий колектив, основним завданням якого є набуття знань і практики в царині театрального мистецтва, формування мислячої і чуттєвої, люблячої і активної людини, розширення загального світогляду дітей та виховування поваги і любові до національного театру. До гуртка залучені учні різних вікових категорій (від 10 до 16 років), тому показові театральні роботи цікаві для перегляду, як дитячою, так і дорослою аудиторією. Кожній роботі колективу притаманна тематична спрямованість, цілісність та оригінальність. Протягом 2019-2020 н.р. вихованцями гуртка під час загальношкільних заходів підготовлено і представлено для дітей, учителів та батьків такі театральні роботи: уривок зі спектаклю «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка (05.102019 р.), форум-театр «Конфлікт» (21.11.2019 р.), музична казка «Новорічна метелиця» (23-24.12.2019 р.).
        Участь у конкурсах у 2019-2020 н.р.:
        - міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (номінація «Театральне мистецтво» – «Маски Мельпомени») – І місце.

Гурток «Початкове технічне моделювання»

        Робота гуртка тісно пов’язана з українським мистецтвом, відомими промислами та ремеслами – геометрична трьохгранно-виїмчаста різьба, рельєфна, ажурне випилювання.
        Робота гуртка «Початкове технічне моделювання» являє собою приклад творчого підходу до загальнодоступних матеріалів для дитячої художньої творчості.


        Для хлопцiв 5-7-х класiв у закладі у 2019-2020 н.р. працював гурток «Художня обробка деревини» (керівник Рудень I.I.). Діяльність гуртка обумовлена високим інтересом учнівської молоді до оволодіння традиційними техніками народних ремесел, бажанням створити свій власний виріб неповторним, оригінальним. Оволодівши столярним та токарним способом виготовлення виробу гуртківці декорують роботи випалюванням та різними видами художньої обробки деревини (тригранно-виїмчастим різьбленням, яворівським різьбленням, рельєфною різьбою та поєднуючи їх між собою). Даний гурток користувався популярністю серед хлопців, його вихованці були постійними учасниками загальношкільних заходів, акцій, конкурсів.
        Участь у конкурсах у 2019-2020 н.р.:
        - ІІ (міський) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання - II та III місця;
        - міський етап Всеукраїнської виставки-конкурсу технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» - участь.

Гурток «Еко-стиль»

        У формуванні світогляду підростаючого покоління важлива роль відводиться екологічному вихованню, що розвиває морально-етичні якості, формує почуття відповідальності за природу. Формує гуманне ставлення до тварин і рослин. Діти довірливі до дорослого. Їх душі відкриті навколишньому світу і нам, педагогам. Тому багато залежить від того, що доторкнувшись дитину одного разу, не залишить її.
        Протягом І семестру 2020-2021 н.р. в КУ Сумській ЗОШ №6 діяв гурток еколого-натуралістичного напряму «ЕКО-СТИЛЬ» (керівник гуртка Кичань А.О.) кількість учасників – 15 учнів школи.
        Метою навчальної програми є формування ключових компетентностей особистості засобами екологічної освіти, а саме:
        - формування уявлення про цілісну картину світу, самоорганізацію та саморозвиток природи;
        - пояснення взаємовідносин тваринного, рослинного та антропогенного світу;
        - формування вміння співвідносити екологічні знання з життєвим досвідом;
        - виховання елементів екологічної культури особистості дитини, накопичення морально-етичних уявлень, загальнокультурних елементів та ерудиції.
        Гурток юних екологів об'єднує юннатів, які поглиблено вивчають екологію, займаються науково-дослідною роботою. Діти з задоволенням й ентузіазмом поглиблюють свої знання, розширюють світогляд, набувають навичок дослідницької роботи.
        З юними екологами проводились різноманітні масові екологічні заходи, цільові екскурсії та практичні заняття, досліджували природу рідного краю та вплив на неї діяльності людини.
        Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей: пізнавальної, яка орієнтована на оволодіння знаннями з основ природничих та суспільно-гуманітарних наук; вивчення основних характеристики явищ і процесів суспільного життя; набуття знань морально-психологічних якостей, способів організації змістовного дозвілля; практичної, яка передбачає розвиток громадянських умінь і навичок, здатності реалізовувати і захищати свої права, орієнтації в соціальних відносинах, оцінки суспільних явищ і процесів, установлювати зв’язки між подіями і явищами, формулювати, висловлювати та доводити власні думки, позиції, вести дискусії; творчої, яка передбачає набуття досвіду власної творчої діяльності, розв’язання творчих завдань, здатності проявляти творчу ініціативу; розвиток дослідницьких здібностей, системного, просторового, логічного мислення, уяви, фантазії; формування стійкої потреби у творчій самореалізації та духовному самовдосконаленні; соціальної, яка передбачає розвиток правової і трудової культури, досягнення високого рівня освіченості і вихованості; емоційний, фізичний та інтелектуальний розвиток; формування кращих особистісних рис, ціннісного ставлення до себе та інших, вміння працювати в колективі; розвиток здатності до професійного самовизначення, творчого становлення; формування громадянської поведінки, патріотизму, любові до України.


        На протязі І семестру 2020-2021 навчального року гуртківці під час занять гуртка дізнавалися багато цікавого про взаємозв’язки у природі, природне середовище і фактори неживої природи, відносини між організмами і фактори живої природи, популяції організмів, природні угрупування, заповідна справа і екологічні стежки рідного краю, проблеми, пов’язані з екологічною ситуацією у світі та Україні, шляхи їх подолання. Під час практичних робіт вихованці гуртка закріплювали свої знання, здобули відповідні уміння та навички, підвищили спостережливість та увагу.
        Вихованці гуртка на протязі півріччя брали участь у таких конкурсних програмах:
        - «Збережемо ялинки разом»
        - Конкурс «Еко-казка»
        - виконання проектів «Природа навколо нас».
        Протягом І семестру 2020-2021 н.р. усі заходи, що були заплановані були проведені.
        На другий семестр планується продовжувати роботу гуртка та брати участь у наступних заходах:
        «Первоцвіти під охороною»
        «День Землі»
        «День води»
        «Друзі наші пухнасті»
        Ігрова програма «Рідкісні рослини в легендах та міфах»
        Акція «Дах для птаха»
        Майстер-клас «Птахи – провісники весни»

«Волонтери»

        Дієвим був і волонтерський рух, який спрямовано на виховання милосердя, залучення дітей до соціальної допомоги важкохворим дітям, учасникам АТО, людям похилого віку.
        У грудні 2019р. було проведено благодійний ярмарок «Душі людської доброта» та акція «Милосердя», у рамках яких 19.12.2019р. представники учнівського самоврядування 9-11 класів привітали дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з днем Святого Миколая, вручивши їм подарунки (канцелярське приладдя та солодощі) (відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В. і Васюкова О.Б., соціальний педагог Шкут О.С.).
        Учні брали активну участь у акціях патріотичного спрямування: «Лист та малюнок захиснику України», «Збираємо тепло сердець!», «Твори добро» (збір продуктів харчування, медикаментів, теплих речей та засобів особистої гігієни для військовослужбовців, які перебувають у зоні ООС), «Оберіг для захисника» (виготовлення оберегів для військовослужбовців), «Вірю в дива!» (привітання з новорічно-різдвяними святами захисників) та у Всеукраїнській благодійній акції «Добро жменями», організованій благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС» (збір пластикових виробів для виготовлення протезів пораненим воїнам) (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С.).

        11.10.2019р. для учнів 2-х класів проведена загальношкільна акція «Ми роду козацького діти, землі української цвіт!», під час якої школярі мали можливість написати на паперових блакитно-жовтих прапорцях свої привітання та слова підтримки військовослужбовцям, які знаходяться у зоні проведення бойових дій (відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.).
        22.01.2020р. до Дня Соборності України для учнів 2-7 класів проведена загальношкільна арт-акція «Я люблю Україну!», під час якої на різнокольорових макетах областей України учні писали побажання нашій державі на зображеннях-пазлах областей, які клеїли їх на карту України (відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.). На засіданні Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було ухвалено рішення відправити карту з побажаннями військовослужбовцям, які перебувають у зоні проведення бойових дій.
        17.02-22.02.2020р. проведена благодійна акція «Не будь байдужим» (допомога вихованцям Будинку Малюка та ветеранам геріатричного пансіонату). Однак, заплановане відвідування геріатричного пансіонату представниками учнівського самоврядування з концертною програмою було скасоване через введення карантинних заходів (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соцыальний педагог Шкут О.С.).

ЮІР «Green light», ДЮП «Golden fire»

        Юними інспекторами дорожнього руху (керівник педагог-організатор Гончаренко В.В.), юними пожежними (керівник учитель основ здоров’я Радченко Л.П.) велася активна робота щодо пропаганди правил безпечної поведінки, запобігання травматизму серед учнів. Вихованці даних гуртків готували виступи, стіннівки, проводили практичні заняття, вікторини, конкурси. На початку 2019-2020н.р. членами загону ЮІР (керівник Гончаренко В.В.) поновлена схема безпечних маршрутів у мікрорайоні освітнього закладу «Безпечна дорога до школи», оформлено газету «Будь уважним під час дорожньо-транспортного руху!». У вересні 2019р. під час декади безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!» та протягом навчального року загін юних інспекторів руху «Green light» демонстрував свій виступ для учнів початкових класів «На вулиці безпечно буде, як правил руху не забудеш», ігрові п’ятихвилинки «Ми – кмітливі пішоходи» та інтелектуальний турнір «Знавці правил дорожнього руху». Крім того, протягом 2019-2020н.р. до профілактичної роботи з учнями педагоги залучали й представників правоохоронних органів та інших установ. Так, інспектором Управління патрульної поліції в м. Суми Красовською О.Г. було проведено профілактичні заходи на тему «Попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму». Дані заходи висвітлені на сторінці Facebook Управління патрульної поліції в Сумській області.

Євроклуб «Імпульс»

        Євроклуб – об’єднання групи однодумців, які зацікавлені європейською тематикою, поглиблюють свої знання про Європу та Європейську інтеграцію.
        Робота євроклубу охоплює різноманітні сфери суспільної діяльності і спрямована на набуття гуманістичних європейських цінностей та формування почуття європейської єдності.

Еколого-натуралістичний гурток «Флористика»

        Якщо Вам подобається краса рослин і Вам цікаве мистецтво флористики та Ви бажаєте створювати красу своїми руками, тоді завітайте до гуртка «Флористика» і ви навчитися: створювати квіткові композиції та букети, оформляти подарунки, створювати оригінальні флористичні картини, колажі та святкові листівки. Опануєте сучасні техніки декорування предметів.
        Вихованці творчого об’єднання «Флористика» є постійними учасниками обласних і всеукраїнських виставок, конкурсів.


Гуртки, які працювали в попердні роки

Танцювальний гурток «Танцювальна мозаїка»

        З метою розвитку художньо-творчих здібностей дітей під час музично-хореографічної діяльності у 2019-2020н.р. для учнів 3-х класів створено танцювальний гурток «Мозаїка» (керівник Сугар О.В.). Діяльність гуртка спрямована на ознайомлення дітей з хореографічними традиціями українського народу, формування пізнавального інтересу до хореографічного мистецтва. Протягом 2019-2020н.р. учасники танцювального гуртка брали участь у загальношкільних та міських святах: «День працівника освіти», «Свято Захисника України», «8 Березня» та виховних заходах у класних колективах.
        Участь у конкурсах у 2019-2020 н.р.:
        - міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (номінація «Хореографічне мистецтво» – «Магія танцю» (номінація «Народні танці») – ІІІ місце.

Гурток бального танцю «Маестро»

        Для учнiв 1-3-х класiв працювала студія конкурсного бального танцю «Маестро» (керівники Крючков Д.В., Мешкова Є.І.). Молодші школярі мали можливість опановувати основи хореографічного мистецтва та презентували результати своєї діяльності на загальношкільних святах. Крім того, протягом навчального року проводилися заняття для одинадцятикласників з постановки вальсу для свята «Останній дзвоник» та «Випускний вечір».
        Участь у конкурсах у 2019-2020 н.р.:
        - Всеукраїнські змагання з танцювального спорту «Київський бал-2019» («Золотий» фінал категорії Ювенали 1 Дебют та категорії Діти Соло Дебют) – І місце;
        - міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (номінація «Хореографічне мистецтво» – «Магія танцю» (номінація «Бальні танці») – І місце.

Краєзнавчий гурток «Юні екскурсоводи»

        Активна робота велася учасниками краєзнавчого гуртка «Юні екскурсоводи» (керівник Калашник Т.О.) при громадському музеї бойової слави Сумсько-Київських дивізій. Учні брали активну участь у заходах патріотичного спрямування як загальношкільних, так і міських.

        Калашник Т.О. протягом протягом 2019-2020 н.р. на базі музею Сумсько-Київських дивізій були проведені оглядові екскурсії для учнів 7-Б, 6-Г класів; музейні уроки для учнів 5-х класів, мультимедійні тематичні екскурсії для учнів 5-А,7-А,7-Б класів, тематичні п’ятихвилинки для учнів 5-11 класів; краєзнавчі турніри «Військова слава сумчан» (10-А клас), «Історичний калейдоскоп» (10-Б клас), гра-лото «Суми – рідне місто» (7-А клас).
        Протягом 2019-2020 н.р. були проведені заходи до визначних річниць. Так, до Дня Гідності та Свободи, Дня Соборності для учнів 8-11 класів відбулися тематичні п’ятихвилинки з переглядом відеоролика. Також були проведені інші заходи щодо Дня пам’яті жертв Голодомору (конкурс малюнків), Дня Перемоги над нацизмом у Європі (онлайн-флешмоб, віртуальна екскурсія, слайд-шоу), 100-річчя з дня народження І.Кожедуба (слайд-шоу), Дня Захисника України, Дня Збройних Сил України (тематичні заходи).
        З метою формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави та нації, усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, з урахуванням особливих умов освітнього процесу під час карантину, на сайті закладу освіти була висвітлена інформація з даного питання.

        Керівником краєзнавчого гуртка були організовані заходи за участі ветеранів Другої світової війни. Зокрема, за участі дитини війни, куратора клубу «Бойові подруги», волонтера Сахно С.Г. проведено урок-зустріч, присвячений 76-й річниці звільнення міста Суми від нацистських окупантів (10.09.2019 р., 5-В клас) та усний журнал «Україна-1944» з нагоди 75-річниці вигнання нацистських окупантів з України (28.10.2019 р., 9-А клас).
        Калашник Т.О. протягом 2019-2020 н.р. були організовані зустрічі з учасниками АТО, волонтерами, громадськими діячами. Так, учасник бойових дій в Афганістані, відомий бард, автор і виконавець власних пісень, волонтер Щеглов В.О. 09.09.2019 р. у закладі освіти презентував книгу «Пошук істини», на якій були присутні учні 9-В, 11-А, 11-Б класів. Напередодні Дня Захисника України учасник АТО, «кіборг», Гребенюк А.С. 07.10.2019 р. брав участь у виховному заході для учнів 7-Г, 8-В та 9-Б класів «Кіборги» на захисті Вітчизни». Завідуючий музеєм «Дзвони пам’яті» Сумської міської організації ветеранів України Близнюк А.М. З нагоди Дня Збройних Сил України 11.12.2019р. брав участь в інтелектуальному турнірі «Військова слава сумчан» для учнів 10-А класу.
        З метою збору інформації для написання пошукових та науково-дослідницьких робіт у 2019-2020н.р. гуртківці здійснили відеозапис зустрічі з учасником АТО, «кіборгом» Гребенюком А.С.
        З нагоди Дня пам’яті та примирення, 75-ї річниці Перемоги над нацизмом з урахуванням особливих умов освітнього процесу під час карантину проведені дистанційні тематичні заходи, інформація про які розміщена на сайті закладу освіти та сайті «Музей бойової слави Сумсько-Київських дивізій»: онлайн-флешмоб «Друга світова війна в світлинах моєї родини» (учні надіслали фото своїх рідних, учасників Другої світової війни, коротку інформацію про них), слайд-шоу «Герої Другої світової – наші земляки», віртуальна екскурсія «Музей бойової слави Сумсько-Київських дивізій».

        Керівником гуртка «Юні екскурсоводи» 17.02.2020 р. були організовано відвідування учнями 9-Б класу державного навчального закладу «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту». Учні із задоволенням брали участь у квесті, змагалися у вправності стрільби у лазерному тирі. Захід відбувся за сприяння учасника бойових дій в Афганістані, відомого барда, автора і виконавця власних пісень, волонтера Щеглова В.О.
        Досвід роботи Калашник Т.О., як керівника краєзнавчого гуртка з питань патріотичного виховання молоді презентовано для педагогів міста. Так, 17.12.2019 р. на базі освітнього закладу відбулася міська методична рада з координаційної роботи шкільних музеїв. Під час заходу учениця 9-А класу, екскурсовод громадського музею Капоріна Катерина, провела віртуальну екскурсію «Музей бойової слави СКД». Керівник музею Калашник Т.О. запропонувала присутнім інтерактивне заняття з використанням авторського лото «Видатні діячі Сумщини», познайомила з електронною версією цієї гри, розміщеної на персональному сайті педагога (https://ktateahis.jimdofree.com/).
        Усі зазначені заходи висвітлювалися керівником краєзнавчого гуртка на сайті закладу освіти та сайті музею бойової слави Сумсько-Київських дивізій (musskarb3skd.jimdo.com), який створено Калашник Т.О. у 2016 році.
        Участь у конкурсах у 2019-2020 н.р.:
        - обласний етап Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу» – ІІ місце;
        - чемпіонат міста з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» – ІІ місце;
        - ХVІ Міжнародний конкурс творчих робіт «Уроки війни та Голокосту уроки толерантності» - участь;
        - обласна краєзнавча експедиція учнівської молоді «Сумщина в міфах і легендах» - участь;
        - ІІІ міський мультимедійний краєзнавчий турнір серед учнівської молоді - участь.

полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове