КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Гурткова робота

Гурткова робота
2017-2018 н.р.

        У навчальному закладі функціонують наступні гуртки за рахунок бюджетних коштів:

                - 1,5 ставки гурткової роботи:

Назва гуртка
Керівник
Краєзнавчий гурток «Юні екскурсоводи» Калашник Т.О.
Дизайн-студія «Стиль» Бага Т.Ю.
«Вокальний спів» (ансамбль «Квітоніка», молодша (1-4 кл.) та середня (5-8 кл.) групи) Головченко А.І.
Театральний гурток «Джерельце» Землянко О.В.
Гурток «Художнє різьблення» Рудень І.І.

                - 0,5 ставки роботи з військово-патріотичного та спортивного напрямку:

Назва гуртка
Керівник
Гурток військово-патріотичного виховання Гуков М.О.
Гурток «Юний рятівник» Ралка В.Ю.

                - години варіативної частини навчального плану:

Назва гуртка
Керівник
«Особиста гідність. Безпека життя» Шкут О.С.
«Дорослішай на здоров’я» Шкут О.С.
«Захисти себе від ВІЛ» Єфіменко А.О.

                - гуртки, які вчителі ведуть без оплати:

Назва гуртка
Керівник
«Волонтери» Гончаренко В.В., Шкут О.С.
«Юні інспектори руху» (ЮІР) Гончаренко В.В.
«Юні пожежні» (ДЮП) Радченко Л.П.
Євроклуб «Імпульс» Шевчук О.М.

                - гуртки, які ведуть працівники позашкільних закладів на базі школи:

Назва гуртка
Керівник
Еколого-натуралістичний гурток «Природа і творчість» (СОЦПО та РТМ) (3-4 кл.) Лаврик О.О.
Еколого-натуралістичний гурток «Флористика та фітодизайн інтер’єру» (СОЦПО та РТМ) (5-8 кл.) Лаврик О.О.
Ансамбль «Каскад» (СОЦПО та РТМ) Моря Ю.В., Моря О.В.
«Етнографічне краєзнавство» (СОЦПО та РТМ) Олійник Н.В.
Краєзнавчий гурток «Сумизнавство» (СОЦПО та РТМ) Залужна Н.С.

                - спортивні гуртки:

Назва гуртка
Керівник
Волейбол (хлопці) (ДЮСШ "Авангард") Корнієнко О.В.
Пляжний волейбол (дівчата) (ДЮСШ "Авангард") Потапенко Ю.В.
Футбол (дівчата) (ФК "Барса") Стрілецька М.С.

        Графік проведення гурткових, індивідуальних, факультативних занять, курсів за вибором на
2017-2018 навчальний рік

Краєзнавчий гурток «Юні екскурсоводи»

        Особлива увага у школі протягом навчального року приділялася патріотичному вихованню молоді. Активна робота велася учасниками краєзнавчого гуртка «Юні екскурсоводи» (керівник Калашник Т.О.) при громадському музеї бойової слави Сумсько-Київських дивізій. Учні брали активну участь у заходах патріотичного спрямування як загальношкільних, так і міських.
        Протягом 2016-2017 навчального року на базі музею Сумсько-Київських дивізій були організовані оглядові екскурсії для учнів 1-2 класів; проведені музейні уроки для учнів 5 класів, мультимедійні тематичні екскурсії для учнів 6-11 класів та тематичні п’ятихвилинки для учнів 5-11 класів.
        Протягом 2016-2017 н.р. були проведені заходи до визначних річниць. Так, до 75-ї річниці трагедії в Бабиному Яру для учнів 8-11 класів відбувся урок пам’яті, а до 150-річчя з дня народження М.С. Грушевського учням 10-11 класів був запропонований усний журнал «Михайло Грушевський: життя й діяльність».
        Керівник гуртка «Юні екскурсоводи» співпрацювала і з позашкільними закладами. Так, 05.09.2016 р. нею було організовано спільно із працівниками бібліотеки-філії №2 Сумської міської централізованої бібліотечної системи квест «Україні-25» для учнів 10-11 класів.
        10.10.2016 р. проведено екскурсію учнів 10-х класів до музею ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр професійно-технічної освіти» «Пам'ять», під час якої школярі довідалися про історію створення навчального закладу, пошукову роботу, що впродовж тривалого часу проводили студенти та викладачі у складі пошукового загону «Пам'ять», про випускників та викладачів, які пройшли дорогами Другої світової та Афганської війн, були ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС, учасниками Революції гідності, учасниками АТО.
        27.01.2017 р. учні 10-А класу відвідали експозицію світлин XVIII Міжнародної фотовиставки «День», яка була розміщена в Сумській муніципальній галереї, більшість світлин якої присвячені подіям в зоні АТО.
        Калашник Т.О. протягом 2016-2017 н.р. були організовані зустрічі з учасниками АТО, волонтерами. До Дня захисника України 13.10.2016р. відбулася зустріч учнів 9-х класів з виконавчим директором Громадського фонду «Суми» Мартиненко О.В. та учасником АТО Акименком В.В.
        У рамках Дня відкритих дверей 20.04.2017 р. на занятті краєзнавчого гуртка були записані спогади про події у зоні АТО учасників бойових дій Букіна Андрія (випускника школи, волонтера, відомого громадського діяча) та Літовченка О.Л. (представника батьківської громадськості 3-В та 8-А класів).
        У грудні 2016 р. була проведена відеозйомка розповіді Шепотько Л.А. про її онука Героя України Сергія Табалу. Ученицею11-А класу Макеєвою Наталіною за підсумками дослідження оформлено роботу «Війна й мир у житті Сергія Табали», що на міському етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» посіла І місце. А ученицею 10-А класу Пороскун Оленою спільно з педагогом створено відеофільм «Сергій Табала. Герої не вмирають, доки ми їх пам’ятаємо…», який направлено на міський конкурс мультимедійних проектів з краєзнавчої тематики.
        Крім заходів з учасниками АТО проведено й зустрічі у 9-Б, 9-В, 11-А класах до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав за участю ветерана війни в Афганістані Клименка С.О.
        Керівником краєзнавчого гуртка «Юні екскурсоводи» були організовані заходи за участі ветеранів Другої світової війни. Так, 02.09.2016 р. з нагоди Дня визволення міста від нацистських окупантів була підготовлена літературно-музична композиція «За рідну землю», у якій брала участь член клубу «Бойові подруги» Сахно С.Г.; 21.09.2016р. до Дня партизанської слави учні 10-Б класу зустрілися з учителем-ветераном Коваленко З.В. У рамках місячника військово-патріотичного виховання до Дня пам’яті та примирення, 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 05.05.2017 р., в актовій залі для учнів 9-Б, 10-А, 10-Б, 11-Б класів був проведений урок мужності «Герої ІІ світової війни» за участю ветерана, члена клубу «Бойові подруги» Сахно С.Г. та бабусі Героя України Сергія Табали Шепотько Л.А.
        03.05.2017 р. група учнів 8-х класів брала участь у масовому поході школярів «Сумський радіус», присвяченому Дню Перемоги над нацизмом у Європі. Під час подорожі учні оглянули меморіал загиблим воїнам с. Піщане, відвідали місцеву школу, зустрілися з ветераном Другої світової війни Лебедком П.Г. За підсумками пошукової експедиції учасниками краєзнавчого гуртка оформлено роботу «Сторінки історії с.Піщане», яка на міському конкурсі була визнана переможцем.

Дизайн-студія «Стиль»

        Програма занять гуртка дуже різноманітна. Ставиться мета розвинути у гуртківців відчуття гармонії кольорів, дати знання щодо пропорції фігури людини, формувати вміння одягатися зі смаком, моделювати викрійки за будь-яким ескізом, розкроїти тканину для виробу та виготовити його. Також діти опановують вміння користуватися готовими викрійками, використовуючи журнали мод.
        Із задоволенням вихованці відвідують уроки з дефіле, де займаються відпрацюванням прав для формування правильної постави, постановки корпусу, рук, ніг, голови.
        Тут вихованцям допомагають створити саме їх неповторний імідж, прищепити добрий смак, елегантність; відкрити секрет спілкування з однолітками та дорослими, підготуватись до шоу-програм, презентацій одягу, конкурсів.
        Для розширення світогляду гуртківців планується проведення екскурсій з метою ознайомлення з природою, історією та культурою краю, відвідання музеїв і виставок, показів мод, проведення презентацій, різноманітних конкурсі, пізнавально-ігрових програм тощо.

        Творчий колектив Дизайн-студії «Стиль» (керівник Бага Т.Ю.) постійно розвивається. Нині колектив об’єднує різні напрями та види творчості: дизайн одягу, дефіле, музичне мистецтво. Виховання художнього смаку, культури, знайомство з хореографічним мистецтвом, розвиток творчих здібностей дітей – головна мета роботи педагога. Тетяна Юріївна не обмежується простим показом моделей, кожен показ перетворює на маленький спектакль. Роботам колективу притаманна тематична та композиційна цілісність, яскрава індивідуальність створених образів, сміливі рішення у поєднанні кольорів і фактур матеріалів, незвичнi рішення. Протягом 2016-2017 навчального року вихованцями гуртка під час загальношкільних та міських заходів демонструвалися як колекції одягу 2013-2014н.р. «Ретро-ностальгія», «Я – українка», так і створена 2016-2017н.р. колекція «Крейзі-джинс». Крім того, гуртківцями дизайн-студії «Стиль» було виготовлено прапори для участі шкільних команд у І (міському) етапі всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»)» та для участі у святкуванні Дня Європи в м. Суми.

«Вокальний спів» (ансамбль «Квітоніка», молодша (1-4кл.) та середня (5-8 кл.) групи)

        Колектив було створено в 2011-2012 н.р. з метою пропагування вокального жанру серед учнівської молоді, виховання духовності, культури, патріотизму у школярів стимулювання творчої діяльності дітей за допомогою вокального співу, колективного, хорового і ансамблевого виконання, на даний момент існує молодша та середня вікова група ансамблю.
        На заняттях з вокалу особлива увага приділяється педагогом не тільки розвитку вокальних вмінь та навичок, а й виховному процесу, де через спів української пісні формується любов до батьківщини, рідної мови, національної культури та її неповторності. Учасники вокального гуртка постійно беруть участь у класних та загальношкільних виховних заходах, святах («Перший дзвоник», «Таланти твої, Україно!», «День учителя», «Олімпійський урок», «Свято Захисника України», «Новий рік», «8 Березня», «День відкритих дверей», «Свято української пісні», «День Перемоги», «Останній дзвоник», «Випускний»).

        Мета гуртка: використовувати знайомі способи зображення образів, витончено користуватися інтонаціями, жестами та пантомімою, передавати характер пісень, вміло розвивати діапазон дитячого голосу, вокал та хореографію. Збагачувати мову виконавців образними висловами, розвивати пам’ять, художні естетичні смаки та вподобання. Спонукати дітей до музичної творчості.

Гурток «Художнє різьблення»

        Робота гуртка художньої обробки деревини тісно пов’язана з українським мистецтвом, відомими промислами та ремеслами – геометрична трьохгранно-виїмчаста різьба, рельєфна, ажурне випилювання.
        Завдання в гуртку залучають дітей до творчості, розвиваючи їхні інтереси, підвищують пізнавальну активність, розвиваючи допитливість, творчі здібності, навички гуртківців, допомагають активніше і впевнено проходити період становлення особистості.
        Діяльність творчих гуртківців характеризується самостійністю суджень, упевненістю у собі, здатністю бачити в труднощах нові можливості, ризикувати, бути сміливішим, наполегливим, розвивати відчуття самоповаги. Їм властиві самодисципліна, здатність відкласти задоволення, терплячість до невизначених ситуацій, висока міра відокремленості й особистої автономії, схильність до ризику, високий рівень самоініціативи, прагнення виконувати завдання якнайкраще.
        Робота гуртка «Художнє різьблення» являє собою приклад творчого підходу до загальнодоступних матеріалів для дитячої художньої творчості.
        Гурток «Художнє різьблення» працює 2 рік. Відвідують учні з 5 по 9 клас. Різна вікова категорія не дає можливостей виконувати однакові вироби, але позитивне в цьому те, що учень крім своєї роботи бачить процес виготовлення й іншого виробу. Багатоваріантність форм дає можливість розвивати фантазію, творчу думку, взаємодопомогу гуртківців.
        Хто знає чи буде ця діяльність характеризувати професійні здібності майбутнього робітника. Але те, що знання та навички певних операцій знадобляться в побуті – це факт.
        Гуртківці з радістю приймають участь в виставках. Є вже і переможці – у 2012-2013 н.р. Білоцерковець Сергій посів III місце в виставці-конкурсі «Наш пошук, і творчість тобі, Україно!». Наразі йде підготовка до традиційних наших конкурсів, також можлива участь і в несподіваних конкурсах.

Гурток військово-патріотичного виховання

        Мета та основний зміст роботи гуртка:
        - розвиток особистості учнів, їх готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій;
        - надання учням практичних навичок зі стройової підготовки, прикладної (фізичної) підготовки, вогневої підготовки, військової топографії, основ цивільного захисту;
        - доведення історії Сумського козацького та гусарського полків.

        Учителем предмету «Захист Вітчизни» Гуковим М.О. проводилася робота з військово-патріотичного виховання на заняттях гуртка «Підготовка юнаків до служби в Збройних Силах України». Протягом 2016-2017 н.р. педагогом проведена шкільна спартакіада з прикладної фізичної підготовки (підтягування, комплексна силова вправа, човниковий біг, згинання та розгинання рук в упорі на брусах, ривок гирі 16 кг обома руками, стрільба з пневматичної гвинтівки, біг на 100 м, біг 1 км, метання гранати Ф-1 на дальність) та здійснювалася підготовка юнаків 10-11-х класів до міських змагань з прикладної фізичної підготовки й до І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
        До Дня захисника України Гуковим М.О. організовано для старшокласників зустріч з військовослужбовцями 27 Сумської реактивної артилерійської бригади, учасниками АТО, заступником командира роти по роботі з особовим складом в/ч пп В1060, старшим лейтенантом Пасиницьким І.А. та командиром відділення в/ч пп В1060 сержантом Смоловим А.Ю.
        Юнаки старших класів у 2016-2017н.р. залучалися до проведення як шкільних, так і міських заходів з військово-патріотичного виховання, брали активну участь у заходах щодо відзначення 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дня Пам’яті та примирення (наказ від 10.05.2017р. «Про підсумки місячника військово-патріотичного виховання»). Під керівництвом Гукова М.О. старшокласники впорядковували поховання воїнів на центральному цвинтарі (Герою Радянського Союзу Нагорному, лейтенанту Бугайову та двом невідомим солдатам) та проводили церемонії покладання квітів до стели Катерини Зеленко, вищезазначених поховань та на Алеї Героїв АТО.

Театральний гурток «Джерельце»

      З вересня 2016 року в нашій школі почав працювати театральний гурток «Джерельце». Мета програми гуртка: ввести школярів у світ прекрасного; формувати естетичні смаки, здатність творчо сприймати побачене; розвивати акторські здібності, сприяти вихованню духовно багатого громадянина; виховувати потребу та інтерес до художнього слова, сценічної культури мовлення.
        Завдання програми гуртка: залучати учнів до участі в різних сферах художньої діяльності на основі діагностики їхніх природних нахилів і здібностей; забезпечувати високу художньо-естетичну культуру; розвивати естетичні потреби і почуття особистості;формувати гармонійно розвинену особистість з високим національно-культурним потенціалом; виховувати духовну культуру особистості та створити умови для вільного формування нею власної світоглядної позиції.
        Програма гурткової роботи «Джерельця» розрахована на організацію гурткової роботи з учнями 5-7 класів.

      Театральний гурток «Джерельце» (керівник Землянко О.В.) – самобутній творчий колектив, основним завданням якого є набуття знань і практики в царині театрального мистецтва, формування мислячої і чуттєвої, люблячої і активної людини, розширення загального світогляду дітей та виховування поваги і любові до національного театру. До гуртка залучені учні різних вікових категорій (від 7 до 17 років), тому показові театральні роботи цікаві для перегляду, як дитячою, так і дорослою аудиторією. Кожній роботі колективу притаманна тематична спрямованість, цілісність та оригінальність. Протягом 2016-2017 н.р. вихованцями гуртка під час загальношкільних заходів підготовлено і представлено для дітей, учителів та батьків такі театральні роботи: до святкування 40-річного ювілею школи літературний журнал «Життєва дорога школи», на новорічні свята казка «Пригоди у зимовому лісі», до Дня 8-го березня міні-вистава «Телеканал 1+1089», та до Дня відкритих дверей короткі мініатюри «Гумор в Україні».

«Волонтери»

      Дієвим був і волонтерський рух, який спрямовано на виховання милосердя, залучення дітей до соціальної допомоги інвалідам, ветеранам війни та праці, людям похилого віку, учасникам АТО. У грудні 2016 року була проведена акція «Милосердя», у рамках якої 27.12-28.12.2016р. представники учнівського самоврядування 9-11 класів привітали дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з обмеженими можливостями, дітей-переселенців з Новим роком та вручили їм подарунки (канцелярське приладдя та солодощі) (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.).
        Школярі брали участь і в акціях патріотичного спрямування: «Лист захиснику Вітчизни», «Оберіг для бійця», «Діти й батьки – воїнам-захисникам», «Разом ми – сила!» (збір продуктів харчування, теплих речей та засобів особистої гігієни для військовослужбовців, що перебувають у зоні АТО); «Допоможімо захиснику!» (збір та передача коштів пораненому учаснику АТО, бійцю 9-го інженерно-саперного батальйону та 10-ї бригади «Кривбас» Козолупу М.В. для проведення термінової операції); Всеукраїнська благодійна акція «Добро жменями», організована благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС» (збір пластикових виробів для виготовлення протезів пораненим воїнам); «Смаколик для бійця» у рамках міської благодійної акції «Великодній кошик» (виготовлення смаколиків для військовослужбовців в зоні АТО до Великодня); «Від серця до серця» (участь у виготовленні маскувальних сіток та костюмів «кікімор» на базі волонтерського центру «СББ «ТИЛ»).
        13.10.2016р. проведена загальношкільна акція «Україна – це ми!», під час якої учні 1-11-х класів та педагоги кріпили на мапу нашої області написані на прапорцях синьо-жовтого кольорів побажання бійцям, які зараз перебувають у зоні проведення АТО (відповідальні практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.).
        23.01.2017р. до Дня Соборності України для учнів 1-4 класів проведена загальношкільна акція «Єднаймося, друзі!», під час якої на невеличких папірцях у вигляді силуету людини школярі мали змогу написати, якою вони хочуть бачити Україну у найближчому майбутньому та висловити найщиріші побажання своїй рідній державі (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.). На засіданні Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки було прийнято рішення відправити карту з побажаннями військовослужбовцям, які перебувають у зоні проведення воєнних дій.
        Приємною несподіванкою для усього педагогічного та учнівського колективу стало зворотнє повідомлення від волонтера громадської організації «Організація волонтерського руху «Повертайся живим!» Єременко Єгора, через якого ми передаємо зібрані речі та продукти захисникам нашої держави у вигляді фотографії сумських бійців Окремої Тактичної Групи Правого сектору у зоні АТО, яке опубліковано на сторінці Facebook.
        Робота волонтерської організації була узагальнена та представлена у матеріалах на міському конкурсі волонтерських загонів (краєзнавчий гурток «Юні екскурсоводи», керівник Калашник Т.О. та гурток «Волонтери», керівники Гончаренко В.В., Шкут О.С) та міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок», у якому посіла І місце (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
        Протягом 2016-2017 н.р. педагогічний, учнівський та батьківський колективи за проведення активної волонтерської діяльності щодо підтримки воїнів АТО отримали подяки від особового складу 2 механізованого батальйону військової частини – польова пошта В2731(командир військової частини, підполковник Гараз І.В.), від голови Сумської обласної громадської організації «Центр соціально-гуманітарного розвитку «Рідний край»» Шейко В.К. та відзнаку благодійного фонду «ОВЕС» (директор Руденко Тетяна).

ЮІР «Green light» та ДЮП «Golden fire»

      Юними інспекторами дорожнього руху під керівництвом педагога-організатора Гончаренко В.В. та юними пожежними під керівництвом вчителя основ здоров’я Радченко Л.П. протягом 2016-2017 н.р. велася активна робота щодо пропаганди правил безпечної поведінки, запобігання травматизму серед школярів. Учні даних гуртків готували виступи агітбригади, стіннівки, проводили практичні заняття, вікторини, конкурси. Під час місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!» та протягом навчального року загін юних інспекторів руху «Green light» демонстрував свій виступ для учнів 1-4 класів на тему: «Green light» попереджає!», організовував та проводив для молодших школярів ігрові п’ятихвилинки під назвою «Знавці Правил дорожнього руху». Дружина юних пожежних «Golden fire» брала участь у Дні цивільного захисту, презентувавши учням 6-8 класів літературну музично-хореографічну композицію «Із вогнем погані жарти, жартувати з ним не варто!». Загони ЮІР «Green light» та ДЮП «Golden fire» брали активну участь у міських змаганнях. Так, у міському етапі змагань юних інспекторів руху загін «Green light» посів ІІІ місце серед загонів навчальних закладів міста у конкурсі «Теоретичні знання правил дорожнього руху».

Євроклуб «Імпульс»

      До роботи євроклубу «Імпульс» (керівник Шевчук О.М.) у 2016-2017 н.р. залучалися учні 8-10-х класів. Протягом року спільно з євроклубами шкіл міста учні під керівництвом координатора брали участь у вікторинах, тематичних конференціях, круглих столах, розважальних заходах, конкурсних програмах, майстеркласах.
        20.05.2017 р. члени євроклубу в рамках святкування Дня Європи представляли країну Європейського союзу Швецію. Учні 9-Б класу бали участь у параді країн та переглянули концертну програму з нагоди урочистого відкриття свята. А учні 7-А та 7-Б класів з учителем англійської мови Тутовою І.В. відвідали фотовиставку «Seeking Hope: Stories of Young Migrants» у конгрес-центрі СумДУ та були присутні на презентації документального фільму «Уяви мир» у рамках міжнародного проекту «Очима культури ІІ». 21.05.2017 р. євроклубівці 8-Б класу брали участь у спортивній інтелектуально-розважальній грі «Еврофутквест», яка проходила у міському парку відпочинку ім. І.М. Кожедуба та посіли IV місце.

полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове