КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області











Управління освіти і науки
Сумської міської ради


Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Фотогалерея 2021-2022 н.р. стрелка «Майстерня медіаграмотності», 08.12.2021

Фотогалерея 2021-2022 н.р.

«Майстерня медіаграмотності»

        08.12.2021 р. вчителі закладу запросили колег на «Майстерню медіаграмотності». Девізом цього зібрання стали слова: «Маніпуляції в медіа: вірити не можна розпізнати». Педагоги обговорювали питання щодо підвищення медіаграмотністі, адже культурна особистість в інформаційному просторі - це бренд майбутньої освіти.
        Богословська О.Б. розкрила зміст понять «медіаграмотність» та «медіаосвіта», звернула увагу на те, що медіаосвіта — це частина освітнього процесу, спрямована на формування в суспільстві медіакультури, підготовку особистості до безпечної та ефективної взаємодії із сучасною системою мас-медіа, включаючи як традиційні (друковані видання, радіо, кіно, телебачення), так і новітні (комп'ютерно опосередковане спілкування, інтернет, мобільна телефонія) медіа з урахуванням розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. Богословська О.Б. визначила цілі й задачі медіаосвіти, ознайомила присутніх з історією розвитку медіаосвіти за кордоном та в Україні, розповіла про участь у проєкті IREX «Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність» у межах професійної підготовки майбутнього вчителя.
        Калашник Т.О. ознайомила присутніх з темою «Маніпуляції в медіа: вірити не можна розпізнати», розкрила зміст поняття фейку як одного із способів маніпуляції, виділила непрямі ознаки фейку. Вона зазначила, що в мережі з’являється дедалі більше фейків – неправдивих повідомлень, які підкріплюються підробленими фото, свідченнями псевдоочевидців і відео. Найзручнішим місцем їх поширення є соціальні мережі, а популярність соцмереж зробила можливим миттєве поширення будь-якої інформації чи дезінформації. Тетяна Олексіївна ознайомила присутніх із правилами, які допомагають розпізнати маніпуляції, «Правилом кількох «С» та провела гру «Танграм», яка допомогла учителям відчути, як легко можна маніпулювати людьми.
        Педагоги дійшли висновку, що «Маніпуляції в медіа: вірити не можна - розпізнати», будь-яку інформацію потрібно перевіряти. Отже, медіаграмотність – це необхідне вміння для сучасної особистості.


полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове