КУ Сумська ЗОШ 6

Поисковый анализ сайта
^Угору

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області













Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія
Головна стрелка Виховна робота стрелка Виховна робота (2020-2021 н.р.) стрелка Ціннісне ставлення до себе

Ціннісне ставлення до себе
(2020-2021 н.р.)

        Реалізуючи завдання напрямку «Ціннісне ставлення до себе», визначені Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» педагоги проводили заходи щодо формування у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил.
        З метою надання підліткам об’єктивних сучасних знань щодо формування відповідального ставлення до власного здоров’я та усвідомлення його цінності, значущості, а також формування навичок здорового способу життя в термін з 23.11.2020 р. по 04.12.2020 р. відбулась декада пропаганди здорового способу життя. Велася відповідна робота і з попередження розповсюдження ВІЛ-інфекції, тому з 30.11.2020 р. по 04.12.2020 р. проведено тиждень до Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД. Усі проведені заходи превентивного спрямування декади висвітлено на сайті освітнього закладу.
        З метою поліпшення профілактичної роботи щодо протидії тютюнокурінню, вживанню алкоголю та наркотичних засобів серед учнівської молоді у закладі створено наркопост, який працював протягом 2019-2020 н.р. у складі затвердженому відповідно до наказу від 02.09.2020р. №243 «Про продовження роботи громадського наркологічного поста по запобіганню та боротьбі з наркоманією у 2020-2021н.р.». Уся превентивна робота з даного питання робота планувалася і проводилася згідно Положення про громадський наркологічний пост навчальних закладів та плану роботи наркопосту.
        До профілактичної роботи щодо протидії тютюнокурінню, вживанню алкоголю та наркотичних засобів серед учнівської молоді, запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу залучались учителі-предметники, лікарі, представники правоохоронних органів, велась робота по попередженню і корекції шкідливих звичок як класними керівниками, так і громадським наркопостом (наказ від 07.06.2021р. №139 «Про підсумки роботи громадського наркопосту за 2020-2021 н.р. за напрямком «Ціннісне ставлення до себе» програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»).
        Протягом 2020-2021 н.р. учні 9-10-х класів відвідували тренінгові заняття на базі Клініки дружньої до молоді (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., класні керівники Мусатова О.О., Богословська О.Б., Дихтяренко Т.В., Пятаченко Л.М., Артюшенко О.М., Землянко О.В.).
        У березні 2021 р. учні закладу брали участь у міському етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», за результатами якого отримали призові місця: у номінації «Фото та художня робота» – І місце, у номінації «Відеоролик» – ІІІ місце (додаток 2).
        У 2020-2021 навчальному році у закладі на виконання Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» впроваджувалася просвітницько-профілактична програма «Дорослішай на здоров’я» (керівник Шкут О.С.), метою якої є популяризація серед підлітків і молоді здорового способу життя й важливості цих аспектів для стану репродуктивного здоров’я в майбутньому, формування відповідального ставлення та мотивації до збереження сімейних цінностей, закладання основ відповідального батьківства. Надзвичайно цінною є морально-духовна складова програми, спрямована на формування сімейних цінностей, відповідальності за своє здоров’я та здоров’я майбутніх дітей.
        Учителем біології Кичань А.О. здійснювалося викладання курсу «Захисти себе від ВІЛ» для учнiв 10 класу. Протягом навчального року, крім занять за планом, десятикласники долучалися до тренінгових занять у Клініці дружній до молоді.
        Юними інспекторами дорожнього руху (керівник педагог-організатор Гончаренко В.В.), враховуючи карантинні обмеження, велася активна робота щодо пропаганди правил безпечної поведінки, запобігання травматизму серед учнів. Учні готували інформаційні дайджести, стіннівки, онлайн-вікторини, конкурси. На початку 2020-2021 навчального року членами загону ЮІР (керівник Гончаренко В.В.) поновлена схема безпечних маршрутів у мікрорайоні освітнього закладу «Безпечна дорога до школи», оформлено інформаційний куточок «Правила безпеки на дорозі». У вересні 2020р. під час декади безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!» та протягом навчального року учасниками загону юних інспекторів руху «Green light» було організовано та проведено арт-галерею дитячих робіт «Будь уважним на дорозі!» (1-7 кл.) та віртуальну гру-подорож «Знавці правил дорожнього руху» (5-6 кл.). Крім того, протягом 2020-2021н.р. до профілактичної роботи з учнями педагоги залучали й інспектора Управління патрульної поліції в м.Суми Красовську О.Г., якою було проведено зустріч на тему: «Попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму» та підготовлено відеоурок від шкільних офіцерів поліції «Першокласникам про правила дорожнього руху». Дані заходи висвітлені на сторінці Facebook Управління патрульної поліції в Сумській області та на сайті освітнього закладу.
        У квітні-травні 2021р. освітній заклад долучився до Всеукраїнського змагання з безпеки дорожнього руху Хештег-Марафон #SafetyChallenge (відповідальні Гончаренко В.В., Головач І.А., Шкут О.С.), де за перемогу боролися 558 шкільних команд з 437 населених пунктів України. Команда закладу, до складу якої входили учні, батьки, педагоги, протягом двох місяців проводила масові заходи: навчання з безпеки на дорозі, розробка посібника з ПДР для учнів молодших класів та його тестування, реалізація локального інфраструктурного проекту.
        У рамках даного проєкту та Тижня безпеки дорожнього руху було створено посібник з правил безпеки на дорозі «Я – учасник дорожнього руху» з цікавими тематичними завданнями та проведено його апробацію серед здобувачів освіти закладу (учні 1-4 класів); організовано зустрічі зі шкільним офіцером поліції Красовською О.Г. «Світловідбивачі. Що це таке? Правила дорожнього руху для велосипедистів» (для учнів 7 класів); проведено онлайн-трансляцію на YouTube каналі закладу освіти за участі шкільного офіцера патрульної поліції Красовської О.Г. «5 факторів ризику дітей у ДТП» (для батьків учнів 1-11 класів) та майстер-клас за участі студентів-випускників «Сумського фахового медичного коледжу» «Надання першої домедичної допомоги (для педагогів).
        З метою привернення уваги пішоходів до дотримання Правил Дорожнього Руху, було реалізовано інфраструктурний проєкт за участі представників патрульної поліції в Сумській області Красовської О.Г., Горьковської М.В. та команди закладу, під час якого поблизу нерегульованих пішохідних переходів на вул. Прокоф’єва та вул. СКД було фарбою нанесено попереджувальні знаки: «Подивись ліворуч-праворуч» та «Переведи велосипед» (відповідальні практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С., педагог-організатор Гончаренко В.В.).
        Відповідно до рішення організаторів Національної програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді «Traffic Challenge» за підсумками участі у Всеукраїнському змаганні з безпеки дорожнього руху Хештег-Марафон #SafetyChallenge заклад освіти отримав 30 комплектів світловідбиваючих жилетів.
        У період з 27.04.2021 р. по 25.05.2021 р. освітній заклад долучився до «Фуд-Челенджу», який проводився у рамках Всеукраїнської програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» (відповідальні асистентів учителів Конотоп Л.І. та Остапенко-Пугач К.О., вихователі ГПД Андрухова В.В. та Падалко М.А.). Під час якого учасники освітнього процесу виконували завдання тематичних тижнів, а саме: розроблено та апробовано онлайн-квест «Весело про їжу» для учнів 1-4 класів (І тиждень «Весело про їжу»), створено «Книгу рецептів КУ Сумської ЗОШ №6», де розміщені корисні та різноманітні страви, які були приготовані учнями 1-4 класів разом з батьками (ІІ тиждень «Готуємо разом»), проведено конкурс мемів про здорове харчування та майстер-класи з приготування традиційних українських страв для здорового харчування (ІІІ тиждень «Національні кухні»), розглянуто особливості шкільного харчування у 3-х країнах: Японії, Фінляндії та Італії, їх підхід до виховання здорових харчових звичок у школярів, а також надана можливість учням 1-4 класів продегустувати корисні страви цих країн (ІV тиждень «Фуд креатив»).
        З метою реалізації Програми профілактичної роботи щодо попередження будь-яких проявів насильства та жорстокості (наказ від 03.09.2020 №250 «Про затвердження програми профілактичної роботи щодо попередження будь-яких проявів насильства та жорстокості на 2020-2021 р.р.») психологічною службою закладу протягом 2020-2021 н.р. було оформлено інформаційний куточок для учнів, батьків та педагогів з переліком телефонів довіри та телефонів «гарячих ліній», дайджест «Зупини насильство – захисти себе» (учасники освітнього процесу), інформаційні п’ятихвилинки «Бережи себе! Тільки не мовчи!» (5-6 класи), організовано перегляд відеороликів «Про кібербулінг для підлітків» (8-11 класи) та уроків протидії «Види домашнього насильства. І як його уникнути» (9-11 класи). Для учнів 9-10 класів шкільним офіцером патрульної поліції Красовською О.Г. було проведено гру «Коло безпеки».
        Протягом 2020-2021 н.р. практичним психологом Головач І.А. та соціальним педагогом Шкут О.С. спільно з класними керівниками проведено заходи щодо попередження насильства: «Подорож до своїх переживань» (3-4 класи), «Вчимося бути толерантними» (5 класи), «Моя відповідальність» (5 класи), «Я і конфлікт» та «Світ без конфліктів» (6 класи), «Дружній колектив: який він?» та «Ростемо без насильства» (7 класи), «Що необхідно знати, щоб себе захищати» та «Як себе контролювати» (8 класи), «Толерантність, ксенофобія, расизм» (9 класи).
        З метою попередження конфліктних ситуацій, кризових станів та профілактики адиктивної поведінки учнів, яка може бути наслідком зазначених ситуацій, протягом 2020-2021 н.р. проведено загальношкільні акції, спрямовані на формування позитивного мікроклімату в закладі освіти: «Долоньки примирення» (листопад 2020р., 1-4 класи), «Квітка толерантності» (листопад, 3-4 класи), «Толерантність – це…» (листопад, 5-7 класи), «Голуби-примирення» (грудень 5-6 класи) (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.).
        Також було організовано онлайн-зустрічі зустрічі для батьків «Безпека дітей в соціальних мережах» (березень 2021р.), «Батьки і діти: мистецтво спілкування» (квітень 2021р.) у рамках консультпункту «Виховуємо разом!».
        З 19.04.2021 р. по 23.04.2021 р. проведено онлайн-тиждень психології, під час якого було розроблено та висвітлено на сайті закладу освіти поради для учасників освітнього процесу «Як розмовляти з дитиною? Фрази, які покращують спілкування», «Профілактика емоційного вигорання у батьків» (батьки учнів 1-11 класів), «Як організувати роботу вдома», «10 кроків до психічного здоров’я» (педагоги), «Правила безпечного Інтернету», «Як зберегти емоційну рівновагу» (учні 1-11 класів), проведено челендж «# дозвілля нашої родини» (учні 1-11 класів), анкетування «Проблема булінга» (учні 5-11 класів), онлайн засідання «Школи сучасного педагога» з теми «Дозволь собі бути щасливим» (педагоги), онлайн зустріч у рамках консультпункту «Виховуємо разом» з теми «Батьки і діти: мистецтво спілкування» (батьки 1-11 класів), інтерактивну акцію «Формула мого щастя» (педагоги) (відповідальні практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.). Також проведено онлайн години спілкування «Давайте жити дружно» (учні 1-4 класів), «Основи толерантного спілкування. Проблема булінга» (5-11 класи) (відповідальні класні керівники 1-11 класів) та оформлено арт галерею «Портрет сучасного підлітка» (учні 7 класів) (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).

полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове