КУ Сумська ЗОШ 6
Головна стрелка Фотогалерея 2019-2020 н.р. стрелка Участь у проєкті «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», 09.10.2019

Фотогалерея 2019-2020 н.р.

Участь у проєкті «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»

        17.01.2020 р. з метою підвищення рівня обізнаності про користь овочів та пропаганди здорового харчування з учнями 2-В класу було проведено майстер-клас «Кулінар «здорових» страв». Під час заходу діти мали змогу ознайомитися з корисними властивостями картоплі, буряку, моркви, цибулі та огірків, приготувати корисний салат «Вінегрет» та ним поласувати. Майстер-клас сприяв усвідомленню учнями важливості здорового харчування для їхнього організму (кількість осіб 28, відповідальна класовод 2-В класу Бабенко Л.М.).


        10.01.2020 р. з метою залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою і спортом, зміцнення їх здоров’я, популяризації спортивних ігор, запобігання шкідливих звичок серед учнівської молоді в освітньому закладі в рамках проєкту патрульної поліції «Суми – місто без наркотиків» відбулися спільні змагання з волейболу за участі представників патрульної поліції та громадської організації «Центр здорової молоді». Переможці розподілися наступним чином: І місце – команда представників патрульної поліції, ІІ місце збірна команда учнів (хлопці) освітнього закладу, а ІІІ місце виборола збірна учениць (дівчат) закладу освіти. Також учасниками змагання були збірні педагогічного колективу та громадської організації «Центр здорової молоді». Саме така форма проведення змагань сприяє залученню учнів до активного проведення дозвілля та зміцненню їхнього здоров’я (кількість осіб 250, відповідальні учителі фізичної культури Ралка В.Ю., Редченко А.О., Будко В.П., Шабаліна С.Б., Стебай Л.П. соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.).


        09.01.2020 з метою підвищення рівня ефективності впровадження здоров’язбережувальних заходів у рамках участі в проєкті «Healthy schools: заради здорових і радісних школярів» для класоводів та класних керівників 1-11-х класів було проведено методичне об’єднання. Учасники засідання обговорили питання щодо реалізації проєкту та планування заходів на ІІ семестр. Під час методичного об’єднання класоводи та класні керівники зрозуміли важливість своїх заходів для формування в учнів навичок здорового способу життя (кількість осіб 45, відповідальні заступник директора з виховної роботи Акименко О.А. та керівник методичного об’єднання класних керівників Капленко А.О.).


        08.01.2020р. з метою пропаганди здорового способу життя, активного проведення дозвілля для учнів 5-х класів було організовано та проведено розважальну програму «Ігрові розваги». Школярі мали змогу пограти у пригодницьку настільну гру від «Happy Paw» та настільний футбол. Діти із задоволенням взяли участь в іграх, проходячи цікаві випробування, виконуючи пізнавальні завдання та граючи у футбол (кількість осіб 28, відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.).


        02.01-03.01.2020 р. та 08.01.2020 р. з метою сприяння прояву в дітей активності, самостійності, ініціативності, бажання систематично займатися спортом, дбайливо ставитися до свого здоров’я учні 7-Б, 7-В, 8-А, 8-Г та 9-Б класів відвідали торгівельний центр «Лавина», де мали змогу проявити себе в іграх з боулінгу та більярду. Діти отримали не тільки масу позитивних емоцій, а й розуміння важливості активного проведення дозвілля для власного здоров’я (кількість осіб 65, відповідальні класні керівники 7-Б класу Омельченко Т.В., 7-В класу Баклай Л.В., 8-А класу Мусатова О.О., 8-Г класу Пятаченко Л.М. та 9-Б класу Артюшенко О.М.).


        03.01.2020 р. з метою урізноманітнення навчання школярів та створення комфортного освітнього середовища учні 6-В класу розпочали роботу над виготовленням крісел-мішків для облаштування зон відпочинку в коридорах освітнього закладу. Крісла-мішки сприятимуть збереженню здоров’я учнів. Діти матимуть змогу не тільки відпочити після розумових навантажень, а й поспілкуватися з однолітками (кількість осіб 10, відповідальна класний керівник 6-В класу Максименко І.І.)


        28.12.2019 р. з метою пропаганди здорового способу життя, формування навичок здорового та корисного харчування в 5-Б класі був проведений воркшоп «Ми корисну їжу любим – ми здорові завжди будем!». Діти у вигляді вистави продемонстрували свої знання про здорову їжу, запропонували всім присутнім майстер-клас по приготуванню корисної їжі. Самостійно приготували Вінегрет «Овочевий бум», фруктовий салат «Вітамінна бомба» та морс «Свіжа роса». Таким чином, здобувши навички приготування корисної їжі, учні зробили висновки, що здорова їжа не тільки корисна, а й смачна, бо все, що приготували, з’їли з великим задоволенням (кількість осіб 33, відповідальна класний керівник 5-Б класу Капленко А.О.).


        З 16.12.2019 р. по 27.12.2019 р., з метою профілактики ГРВІ та грипу, в освітньому закладі було продовжено проведення акції «Вітамінний гостинчик». Дітям 1-2 класів поряд із основними стравами було запропоновано тарілки з вітамінними продуктами (нарізки цибулі та лимону), що сприяло зміцненню імунітету дітей, а також рівня обізнаності щодо користі цих продуктів.


        16.12.2019 р., з метою поглиблення знань про традиційні українські страви, формування практичних умінь приготування страв, заохочення учнів до набуття навичок самообслуговування, допомоги батькам у приготуванні домашніх страв, виховання самостійності, культури харчування, у 3-А класі було проведено майстер-клас «Рецепт улюбленої домашньої страви».
        Під час заняття учні дізналися про традиційні українські страви, їх приготування, переглянули цікаву відеопрезентацію та відгадали загадки. Із задоволенням поділилися рецептами домашніх страв. Школярі принесли улюблені страви, які спробували всі учні класу у шкільній їдальні (кількість осіб 38, відповідальна класовод 3-А класу Сивоконь Л.М.)


        12.12.2019 р., з метою проінформувати дітей про наслідки ранніх статевих стосунків, розвивати навички, необхідні для збереження власного здоров’я, учні 9-Г класу відвідали заняття «Привабливість. Статева поведінка. Відповідальність» на базі Клініки, дружньої до молоді. Під час заходу, працюючі у групах, учні обговорили позитивні і негативні сторони ранніх статевих стосунків, їх наслідки. Підлітки зрозуміли, що тільки усвідомлення відповідальності за свої вчинки є гарантом запобігання ризику. (кількість осіб 18, відповідальна класний керівник 9-Г класу Вода О.І.)


        12.12.2019 р., з метою надання учням інформації щодо впливу наркотичних речовин на фізіологічний та психічний стан людини, сприяння формуванню навичок здорового способу життя, для учнів 9-х класів було організовано зустріч із представником фонду по формуванню здорового способу життя «Центр здорової молоді» Карпенко О.В. «Протидія вживання наркотичних речовин». Під час зустрічі було обговорено негативний вплив наркотиків на соціальну сферу людини. Захід сприяв розвитку в учнів критичного мислення, вміння відстоювати власну думку та приймати зважене рішення (кількість осіб 56, відповідальні практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.).


        12.12.2019 р., з метою сприяння рухової активності учнів під час перерв, урізноманітнення їх цікавими та емоційно насиченими моментами, учні 6-Б класу провели руханку під час перерв для дітей початкової школи. Школярі отримали велике задоволення, були активними і спритними, відтворювали все те, що демонстрували учні 6-Б класу (кількість осіб 65, відповідальна класний керівник 6-Б класу Лісниченко Я.В.).


        11.12.2019 р., з метою розширення знань учнів про види цибулі, користі її для організму людини, можливості вирощення в домашніх умовах та догляду за нею, учні 1-Б класу продовжують роботу над проєктом «Я – дослідник», спостерігають за ростом цибулі (кількість осіб 30, відповідальна класовод 1-Б класу Васюкова С.М.)


        10.12.2019 р., з метою популяризації здорового способу життя, стимулювання інтересу до занять фізичною культурою та спортом, учні 2-В класу у рамках свята «Творча родина, творча дитина» мали змогу познайомитися з срібним призером України з пауерліфтингу Дмітрієвим А.С. Спортсмен, спілкуючись з дітьми, розповів про своє дитинство та досягнення у даному виді спорту, а також повідомив, що він входить до десятки найсильніших чоловіків України (кількість осіб 35, відповідальна класовод 2-В класу Бабенко Л.М.).


        09.12.2019р., з метою поглиблення знань учнів про важливість правильного харчування для дитячого організму, заохочення до отримання знань та навичок здорового способу життя, у 4-В класі була проведена «Гра-подорож країною Здоров’я». Упродовж заходу школярі складали корисне й поживне меню згідно з потребами свого організму, розповідали про користь вітамінів та мінеральних речовин, доводили важливість спорту та дотримання правил гігієни. Спільними зусиллями вивели «формулу здоров’я» (кількість осіб 27, відповідальна класовод 4-В класу Павлова О.С.).


        06.12.2019 р., з метою розширення знань учнів про хімічні сполуки та їх роль в сучасному житті, виховання свідомого ставлення до власного здоров’я, сприяння усвідомленню користі здорового харчування, для учнів 10-А класу було проведено інтегрований урок з хімії та англійської мови «Оксигеновмісні органічні речовини у розрізі традицій харчування українців». Під час уроку було обговорено традиційні українські страви, їх енергетичну цінність та продемонстровано відео з приготування квашеної капусти, як однієї із корисних страв харчування українців (кількість осіб 28, відповідальні учитель англійської мови Василенко Л.Б., учитель хімії Радченко Л.П.).


        05.12.2019 р., з метою поглиблення знань учнів про цінність овочів для організму дитини, заохочення до здобуття знань, умінь та навичок здорового способу життя в 3-Г класі була проведена «Гра-подорож до країни Здоров’я». Упродовж свята школярі у театралізованій формі розповіли про корисні властивості овочів та їх вплив на здоров’я людини, а також про небезпеку мікробів, якщо не дотримуватися особистої гігієни. Учні із задоволенням розгадували загадки і брали участь в іграх (кількість осіб 32, відповідальна класовод 3-Г класу Борзаниця Ю.Г.).


        04-06.12.2019 р., з метою підвищення компетентності учнів з питань раціонального використання вторинної сировини на прикладі макулатури та осмислення екологічної проблеми, пов’язаної з його виробництвом та шкоди здоров’ю, для учнів 1-5 класів представниками учнівського самоврядування було презентовано екологічний театралізований виступ «Усі ми діти Землі – і дорослі, і малі!».
        Під час заходу школярі мали змогу дізнатися про те, як виготовляється папір, дізнатися про небезпеку, яку несе винищення дерев та лісів для людського організму. Впродовж виступу діти відгадували загадки про природу та разом із «лісовими» гостями взяли участь у танцювальній руханці «Just dance from the fox» (кількість осіб 680, відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.).


        03.12.2019 р., з метою інформування про установи, які надають допомогу з питань репродуктивного здоров’я, ознайомлення з порядком і принципами тестування на ВІЛ-інфекцію, з учнями 10-А класу було проведено заняття «Джерела допомоги для молоді» (за програмою факультативного курсу «Захисти себе від ВІЛ»). Під час заняття було обговорено наступні питання: від чого залежить репродуктивне здоров’я, до кого, куди і як звертатися з питань ВІЛ-СНІД-ІПСШ. Учні з’ясували переваги і недоліки раннього обстеження на ВІЛ-інфекцію та власну відповідальність за своє здоров’я (кількість осіб 28, відповідальна учитель біології Зимак О.В.).


        З 02.12.2019 р. по 13.12.2019 р., з метою формування відповідального ставлення до власного здоров’я, пропаганди здорового способу життя, для учнів 7-Г та 8-В класів був організований челендж «Обирай здоров’я разом з нами». Учасники челенджу продемонстрували необхідність та важливість здорового харчування й спорту в житті кожного. Своїм прикладом діти показали, що здоровим бути модно (кількість осіб 45, відповідальні класні керівники 7-Г класу Тутова І.В., Дихтяренко Т.О.).

        29.11.2019 р., з метою розширення кругозору дітей щодо естетичного оформлення їжі, виховання культури здорового харчування учні 2-Д класу взяли участь у мініпроєкті «Малюємо корисними продуктами», де учні з використання овочів та фруктів виконували рельєфні картини, а потім із задоволенням смакували корисною, здоровою їжею. Захід пройшов під девізом: «Красиво, смачно і корисно» (кількість осіб 24, відповідальна класовод 2-Д класу Саєнко А.В.).


        28.11.2019 р., з метою пропаганди здорового способу життя, залучення учнів до рухової активності та систематичних занять фізичними вправами, для учасників освітнього процесу було організовано флешмоб «Почни день з ранкової гімнастики». На початку дня у визначений час всі учні, батьки та педагоги мали змогу під відео супровід повторити вправи руханки, відзнятої представниками учнівського самоврядування Демократичної шкільної республіки. Захід сприяв підвищенню рухової активності та заряду позитивними емоціями перед робочим днем (кількість осіб 1500, відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б., практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.).


        28.11.2019 р., з метою поглибити знання учнів про енергетичну цінність їжі, звернути увагу на неприпустимість споживання неякісних або зіпсованих продуктів, у 2-А класі була проведена гра-подорож «Продукти харчування – наші друзі і вороги». Під час подорожі до країни Здоров’я учням в ігровій формі розказали про енергетичну цінність їжі, звернули увагу на неприпустимість вживання неякісних або зіпсованих продуктів. Діти із задоволенням розгадували загадки, інсценували вірші про вітаміни та овочі. Знаходили вітаміни у продуктах. Складали меню на сніданок, обід і вечерю для школяра. Усі ігри і конкурси сприяли розвитку уміння правильно та корисно харчуватися. Завершилася гра-подорож врученням почесних медалей спікерам груп (кількість осіб 30, відповідальна класовод 2-А класу Заіченко О.Л.).

        28.11.2019 р., з метою заохочення до здобуття знань, умінь і навичок здорового способу життя, стимулювання до самостійного й усвідомленого вибору життєвої позиції та створення «здорового дизайну» приміщення закладу, для учасників освітнього процесу було оформлено інсталяцію «Дерево здоров’я». Оскільки вирішення проблем здоров’я закладено у самій людині, у знанні і розумінні нею способів формування, збереження, зміцнення і відновлення власного здоров’я. Тому всім необхідно усвідомити, що наше майбутнє – за здоровими людьми (Відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б., практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.).


        28.11.2019 р., з метою надання учням інформації щодо впливу наркотичних речовин на фізіологічний та психічний стан людини, сприяння формуванню навичок здорового способу життя, для учнів 9-х класів було організовано зустріч із представником фонду по формуванню здорового способу життя «Центр здорової молоді» Карпенко О.В. «Протидія вживання наркотичних речовин». Під час зустрічі було обговорено вплив наркотиків на організм людини та роль оточення в початку вживання наркотичних речовин. Захід сприяв усвідомленню учнями актуальності проблеми вживання наркотичних речовин та розвитку навичок відповідальної поведінки (кількість осіб 45, відповідальні практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.).


        27.11.2019 р., з метою популяризації здорового способу життя, формування у дітей позитивної мотивації до збереження та поліпшення власного здоров’я, для учнів 4-5-х класів було проведено смайл-опитування «Нове покоління обирає здоров’я». Учасникам було запропоновано визначити своє ставлення до здорового способу життя за допомогою 3 видів смайлів (зеленого, жовтого, червоного). За результатами опитування 99% учнів ведуть здоровий спосіб життя, вони обирали смайли зеленого кольору, а 1% учнів частково дотримуються здорового способу життя – смайли жовтого кольору (кількість осіб 170, відповідальна завідуюча бібліотекою Лисицька О.І.).


        27.11.2019 р., з метою виховання свідомого ставлення до свого здоров’я, формування гігієнічних норм та навичок, представниками учнівського самоврядування Демократичної шкільної республіки для учнів 1-2-х класів було проведено «здорові» п’ятихвилинки «Відгадай загадки». П’ятихвилинки були насичені корисною інформацією, цікавими завданнями та пізнавальними іграми, під час яких діти перевірили свої знання щодо здорового способу життя, правил та складових здоров’я та показали себе активними прихильниками здорового способу життя (кількість осіб 287, відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.).


        26.11.2019 р., з метою виховання у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та стимулювання бажання дбати про нього, для учнів 7-В класу було проведено заняття з елементами інтерактивних технік «Здоровим бути круто», під час якого учні пригадали складові здоров’я та охарактеризували їх. Під час вправи «Шість капелюхів» розглянули питання здоров’язбереження з різних точок зору і висловили власні погляди на дане питання. Протягом даного заходу учні поринули у уявну мандрівку до морських просторів під час вправ з релаксації. Загалом отримали масу позитивних емоцій і черговий раз переконалися у важливості збереження власного здоров’я (кількість осіб 24, відповідальна класний керівник Баклай Л.В.).


        26.11.2019 р. для учнів 3-В класу та їх батьків було проведено свято «До нас осінь в гості завітала», під час якого була представлена мінівистава «Сперечались овочі». Учні розповідали про цінність та значення овочів для здоров’я людини, ласували варенням з ягід та фруктів, визначали їх корисні властивості. Хлопчик-Листопад нагадав учням про доцільність одягатися по погоді та не забувати про головний атрибут осені – парасольку, щоб уберегти себе від хвороб. На завершення свята Дівчинка-Осінь пригостила гостей та дітей своїми дарами: фруктами, овочами (кількість осіб 25, відповідальна класовод Геращенко Т.М.).


        25.11.2019 р., з метою формування навичок здорового харчування, діти 3-Б класу підготували та показали для учнів початкових класів виставу «Колобок навпаки».
        Глядачі із захопленням спостерігали, як смачний Колобок пропонував мешканцям лісу його з’їсти. Але звірі відмовлялися, тому що надавали перевагу шкідливій їжі. Унаслідок цього вони захворіли.
        Також у гості до дітей завітали овочі та фрукти, які запропонували загадки та ігри.
        Школярі разом з героями казки зрозуміли, що для того щоб бути здоровим, потрібно правильно харчуватися. Завершилося дійство веселою руханкою (кількість осіб 450, відповідальна класовод 3-Б класу Сугар О.В.).

        22.11.2019 р., з метою ознайомлення дітей зі складовими компонентами корисної їжі, її впливу на збереження, зміцнення здоров’я та виховання в школярів прагнення берегти своє здоров’я як найдорожчий скарб, з учнями 2-Д класу та їх батьками була проведена гра-подорож «Корисна їжа і здоров’я», під час якого діти відгадували загадки, складали пазли, декламували вірші про корисні продукти харчування. Граючи в рольову гру «Вітаміни», діти дізналися про користь фруктів та овочів. Солодким було завершення заходу, де діти ласували фруктами та збагатили своє здоров’я різними вітамінами (кількість осіб 24, відповідальна класовод 2-Д класу Саєнко А.В.).


        21.11.2019 р., з метою надання учням інформації щодо згубних наслідків вживання наркотичних речовин, сприяння формуванню навичок здорового способу життя, для учнів 9-х класів було організовано зустріч зі шкільним офіцером патрульної поліції Красовською О.Г. «Протидія вживання наркотичних речовин». Під час зустрічі було обговорено фактори, які впливають на здоров’я та визначено основні причини початку вживання наркотичних речовин підлітками. Захід сприяв усвідомленню учнями актуальності проблеми вживання наркотичних речовин та розвитку навичок відповідальної поведінки (кількість осіб 45, відповідальні практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.).


        21.11.2019 р., з метою формування в дітей навичок запобігання інфекційним хворобам народними засобами, у 2-Б класі було проведено презентацію інформаційно-ігрового проєкту «Запобігання інфекційним хворобам народними засобами. Театралізоване свято «Будьмо здоровенькі!». Учні, працюючи в групах, познайомилися з лікувальними властивостями меду, часнику, цибулі та інших рослин рідного краю.
        Проєкт сприяв формуванню в дітей навичок здорового способу життя та запобіганню інфекційним хворобам народними засобами (кількість осіб 28, відповідальна класовод 2-Б класу Лиштван О.А.).


        20.11.2019 р. з метою формування навичок фізичної активності, свідомого ставлення школярів до власного здоров’я, бажання вести здоровий спосіб життя, розвитку відповідальності, артистичних здібностей учнями 8-А класу було проведено руханку «Весела райдуга». Учні показали, що весела руханка зранку – це джерело активності, життєвої енергії та запорука веселого настрою на цілий день (кількість осіб 29, відповідальна класний керівник 8-А класу Мусатова О.О.).

        20.11.2019 р., з метою узагальнення знань учнів про складові компоненти їжі, її користь та позитивний вплив на збереження і зміцнення здоров’я людини, для учнів 9-х класів було проведено театр пантоміми «Харчування і здоров’я». Учні об’єднувалися в групи та представляли напрацювання у вигляді цікавих рецептів корисних страв та за допомогою жестів демонстрували відомі приказки та прислів’я про здорове харчування. Також підлітки мали змогу спробувати себе у ролі фахівця, який естетично оформлює фрукти та овочі за допомогою техніки «Квілінг». Захід сприяв заохоченню учнів до збільшення у їх раціоні свіжих овочів та фруктів (кількість осіб 97, відповідальна учитель предмета «Основи здоров’я» Радченко Л.П.).


        19.11.2019 р., з метою популяризації здорового харчування, учні 6-Г класу зняли відеоролик «Про здорове харчування від 6-Г», у якому презентували рецепти страв та пояснили, наскільки вони корисні для здоров’я.
        Під час підготовчої роботи школярі з’ясовували, яке значення мають жири, вуглеводи та білки для здоров’я людини. Учні дізналися про корисні властивості овочів, фруктів та зернових культур. Найкращими, на думку шестикласників, виявилися такі страви, як: овочевий салат, гречана каша, мультифруктовий сік-фреш та рол з курячою грудкою та солодким перцем. Учні хотіли показати, що діти самостійно можуть готувати здорову їжу та дійшли висновку, що здорова їжа може бути не тільки корисною, а й смачною (кількість осіб 28, відповідальна класний керівник 6-Г класу Афанасенко Т.В.).

        19.11.2019 р., з метою закріплення раніше набутих знань дітей про здоров’я та необхідності вести здоровий спосіб життя, учні 2-Г класу вирушили у «Подорож стежинами Здоров’я». Під час гри-квесту учні подорожували різними станціями, де разом із старшими учнями виконували творчі завдання та грали в рухливі ігри. Захід сприяв формуванню у дітей бажання бути здоровими, дбайливого ставлення до свого здоров’я, підвищення інтересу до занять фізичною культурою та спортом (кількість осіб 28, відповідальна класовод 2-Г класу Самойленко Л.В.).


        18.11.2019 р., з метою виховання турботливого ставлення до власного здоров’я, формування уявлення про те, що здоров’я значною мірою залежить від самої людини та популяризації здорового способу життя, для учасників освітнього процесу було оформлено: арт-стіннівки «Головне в іміджі – здоров’я», галерею фоторобіт «Молодь обирає здоров’я», виставку малюнків «Абетка здоров’я». Учні, батьки та педагоги мали змогу ознайомитися із правилами та складовими здорового способу життя, також прийняти правильне рішення стосовно збереження власного здоров’я (кількість осіб 1500, відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.).


        14.11.2019 р., з метою підвищення рівня обізнаності з питання здорового способу життя, репродуктивного здоров’я, формування усвідомленої поведінки, учні 9-В класу відвідали заняття «Репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка молоді. Стать і ґендер» на базі Клініки, дружньої до молоді. Під час заходу, працюючі у групах, учні обговорили складові здоров’я та фактори впливу на нього. Підлітки зрозуміли, що тільки здоровий спосіб життя, поведінка та вчинки є гарантом запобігання ризику. (Відповідальна класний керівник 9-В класу Грицай С.П.)


        11.11.2019 р., з метою пропаганди здорового способу життя серед дітей і молоді, формування в них активної життєвої позиції, орієнтації на здоровий спосіб життя, серед учнів 5-9 класів було проведено конкурс відео робіт «Агенти здоров’я», найкращі роботи були направлені на міський етап обласного конкурсу відеороликів «Агенти здоров’я». Чекаємо на результати. (Відповідальні класний керівник 7-Г класу Тутова І.В., педагоги-організатори Гончаренко В.В. та Васюкова О.Б.)


        11.11.2019 р., з метою розширення знань учнів про види цибулі, користі її для організму людини, можливості вирощення в домашніх умовах та догляду за нею, учні 1-Б класу розпочали роботу над проєктом «Я – дослідник», висадили в ґрунт цибулю. Передбачено, що наступним етапом проєкту є догляд за рослиною та спостереження за її ростом (відповідальна класовод 1-Б класу Васюкова С.М.)


        07.11.2019 р. та 15.11.2019 р., з метою профілактики шкідливих звичок та формування свідомого, відповідального ставлення до власного здоров’я, учні 10-11 класів, батьки та педагоги брали участь у рольовій грі «Випробуй у безпеці». Під час заходу було обговорено вплив алкоголю на організм людини, його наслідки. А також учасники, завдяки обладнанню наданого патрульною поліцією м. Суми, мали можливість пройти дистанцію в спеціальних окулярах «Drunk Busters Goggles», які наочно демонструють імітацію змін в поведінці людини, яка знаходиться під впливом алкогольних та психотропних речовин. (Відповідальні практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.)


        07.11.2019 р., з метою сприяння розвитку здорового харчування, фізичних активностей, свідомого ставлення школярів до свого здоров’я, з учнями 1-В класу та їх батьками проведена театралізація «Веселі яблучка». Діти у віршованій формі інсценізували як дозрівали яблучка в саду, як про них дбати, щоб отримати гарний урожай. Про те, що яблука дуже корисні та багаті на вітаміни школярі дізналися в ігровій формі і з радістю поласували соковитими фруктами. (Відповідальна класовод 1-В класу Світенко Г.М.)


</center>

        04.11.2019 р., з метою популяризації активного способу життя, здорового харчування, президентом Демократичної шкільної республіки Дяденко Олександрою, учасницею всеукраїнського освітнього проєкту «Агенти змін», для учнів 9 класів було організовано зустріч з Онищенко Ярославою, учасницею проєкту Youth exchanges «Think Wide-LightUP your body and mind» у Грузії. Під час заходу було презентовано цикл заходів даного проєкту, частина яких проходила біля джерел мінеральних вод BORJOMI.
        Важливо, що учні цікаво провели час та зрозуміли, що потрібно відповідально ставитися до власного здоров’я (відповідальні: класні керівники 9-А класу Капленко А.В., 9-Б класу Артюшенко О.М., 9-Г класу Вода О.І.)


        01.11.2019 р., з метою формування навичок здорового харчування, фізичної активності, свідомого ставлення школярів до власного здоров’я та розвитку вміння дітей застосовувати отримані знання у повсякденному житті, з учнями 5 класів була проведена гра «Пригоди у країні Здоровляндії». Діти, об’єднавшись у команди, вирушили в подорож по Країні Здоровляндії. На їх шляху зустрічалися такі станції: «Загальнолюдські цінності», «Гігієна», «Режим дня», «Правильне харчування», «Спорт», «Небезпечна поведінка», «Хвороби», «Здоров’я та здоровий спосіб життя», «Добро і зло».
        Гра сприяла набуттю учасниками певного комплексу установок щодо здорового способу життя, формуванню навичок відповідальної поведінки, усвідомленню важливості та цінності власного здоров’я (відповідальні практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.)


        31.10.2019 р. з метою формування в учнів бажання вести здоровий спосіб життя, розвитку відповідальності, кмітливості, почуття гумору, артистичних здібностей, здатності працювати в команді, згуртування дітей у єдиний учнівський колектив, а також виховання любові до мистецтва в актовій залі освітнього закладу для учнів 6-х класів відбулася конкурсно-розважальна програма «Healthy party».
        Під час програми учні відгадували загадки про здоров’я, будували «живі» статуї, що зображували певний вид спорту, відомих мультяшних героїв у конкурсі «Хто я?», а також активно танцювали, повторюючи рухи за персонажами на екрані у динамічній руханці «Just dance». Усі випробовування завершилися запальною дискотекою.
        Захід сприяв формуванню у дітей навичок здорового способу життя, руховій активності, що позитивно вплинуло на рівень самопочуття дітей (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).


        30.10.2019 р., з метою залучення учнів до роботи щодо озеленення приміщення, розширення знань про лікарські рослини, їх практичне значення, виховання дбайливого ставлення до природи, учні 5-А класу розпочали роботу з мініпроєкту «Здоров’я на підвіконні», посадили у вазони лікарські трави: материнку звичайну, чебрець, мелісу лікарську, лемонграс. А також група учнів представила інформацію про їхню користь, необхідність розведення кімнатних рослин у приміщенні. Передбачено, що наступним етапом проєкту є догляд, проведення дослідів, збір інформації про кімнатні та лікарські рослини (відповідальна класний керівник 5-А класу Лопатка К.М.)


        Сучасні діти своє дозвілля найчастіше проводять з гаджетами, що призводить до зменшення рухової активності, гальмування психофізичних процесів. Велосипедні прогулянки позитивно впливають на загальний емоційний стан, сприяють зміцненню нервової системи, покращують обмін речовин. Тому 30.10.2019 р., з метою пропаганди фізичної культури та спорту, популяризації здорового способу життя, для учнів 5-6 класів було проведено змагання з велоперегонів. Учасникам потрібно було здолати смугу перешкод за певний проміжок часу. Переможцями стали найспритніші учні! А найголовніше, діти зрозуміли, що активний відпочинок – запорука здоров’я і це класно.


        28.10.2019 р. та 29.10.2019 р., з метою зміцнення здоров’я, загартування організму, правильного фізичного розвитку школярів, для учнів 4, 6 класів було проведено змагання з футзалу. А ще дітям розповіли, що футбол, як і будь-яка інша активна гра, зміцнює здоров’я, покращує емоційний стан, є профілактикою серцево-судинних захворювань. Наші діти отримали незабутні відчуття від завзятих змагань та позитивні емоції.

        Під час осінніх канікул учні 2-Г класу (класовод Самойленко Л.В.) 28.10.2019 р. відвідали «Люксоптику» у рамках проєкту «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Діти познайомилися з професією лікар-офтальмолог, оптометрист, продавець-консультант. Лікар-офтальмолог перевірив гостроту зору дітей, розповів учням та подарував правила-пам'ятки «Як зберегти зір». Надав консультацію щодо використання та догляду за сонцезахисними окулярами. Практично діти мали змогу познайомитися, поміряти сонцезахисні окуляри українського бренду «casta». Тепер наші очі у безпеці!


        28.10.2019 р., з метою популяризації та пропаганди здорового способу життя, формування в учнів життєвих навичок та свідомого ставлення до життя та здоров’я, учні 7-В та 7-Г класів узяли участь у І міському квесті «Healthy child: партнерство заради здоров’я» у рамках діяльності міської мережі Шкіл сприяння здоров’ю. Діти, об’єднавшись у команди, виконували різноманітні завдання: надавали першу медичну допомогу, робили непрямий масаж серця, визначали поживні речовини в овочах та фруктах, розробляли символи здоров’я.
        Квест сприяв набуттю учасниками навичок відповідальної поведінки, усвідомленню важливості та цінності власного здоров’я (відповідальна класний керівник 7-Г класу Тутова І.В.)

        25.10.2019 р., з метою сприяння розвитку навичок здорового харчування та його популяризації, свідомого ставлення учнів до власного здоров’я, для учнів 4-А та 4-Б класів був проведений літературно-пізнавальний конкурс «Я здоров’я бережу, сам собі допоможу». Під час конкурсу діти декламували вірші, малювали, працювали з прислів’ями про здоров’я та брали участь у літературній вікторині. А ще не обійшлося без запальних танців та ліричних пісень. Учні, об’єднавшись в команди, виконували цікаві завдання: допомагали визволяти корисні вітаміни від шкідливих мікробів.
        Діти дізналися багато цікавої та пізнавальної інформації про раціональне та здорове харчування від гості, медичної сестри Обласної дитячої лікарні Птащенко В.С. Важливо, що учні з користю провели час та зрозуміли, що потрібно відповідально ставитися до здоров’я (відповідальні класоводи 4-А класу Абрамчук І.М. та 4-Б класу Усик С.Л.)


        Яблуко - це скарбничка поживних і корисних речовин, про які потрібно знати кожному. Саме тому 25.10.2019 р. у рамках проєкту «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» в освітньому закладі було проведено «День яблука» до якої активно долучилися усі 42 класи, представники батьківської громадськості та педагогічного колективу.


        24.10.2019 р. до Всесвітнього дня яблук, з метою підвищення рівня інформанованості учнів щодо здорового способу життя, популяризації вітамінного харчування та оформлення «здорового дизайну» приміщення, де перебувають учасники освітнього процесу, у вестибюлі школи представниками батьківської громадськості та педагогічного колективу було оформлено тематичну фотозону «Осінь 2019». Представлено композиції з осінніми овочами та фруктами, що сприяло приверненню уваги до різноманіття корисних, поживних овочів та фруктів (відповідальна класний керівник 6-Б класу Лісниченко Я.В.)


        Здоров’я дітей – одне з основних джерел щастя, радості та повноцінного життя батьків, учителів та суспільства в цілому. Оскільки головною проблемою, яка пов’язана з майбутнім, є збереження та зміцнення здоров’я учнів, 24.10.2019 р. було проведено динамічну руханку «У здоровому тілі – здоровий дух» для учнів 3-4 класів. Представники учнівського самоврядування Демократичної Шкільної Республики виконували під музичний супровід різноманітні рухи, які потрібно було повторювати всім учасникам.
        Динамічні руханки сприяють зміцненню фізичного здоров’я, попередженню різноманітних захворювань (відповідальні педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.)


        24.10.2019 р., з метою поглиблення знань учнів про користь вітамінів, виховання культури харчування, учні 2-А класу брали участь у фуд-арті «Малюємо фруктами і овочами». Учні виконували рельєфні зображення тварин за допомогою овочів та фруктів. Після виставки робіт, діти із задоволенням поласували вітамінами. Було цікаво, корисно та смачно!!! (відповідальна класовод 2-А класу Заіченко О.Л.)


        24.10.2019 р., з метою поглиблення знань учнів про користь вітамінів, виховання культури харчування, учні 2-Г класу виготовляли «фруктову скульптуру». Діти створювали незвичні, нестандартні скульптури із фруктів шляхом карвінгу (carving) та набули навичок естетичного оформлення та подачі фруктів. Тепер будь-який сніданок, обід чи вечеря перетвориться в учнів на справжнє свято, адже стіл вони можуть прикрасити цікавою, неординарною, корисною, вітамінною стравою (відповідальна класовод 2-Г класу Самойленко Л.В.)


        З 21.10.2019 р. по 24.10.2019 р., з метою профілактики ГРВІ та грипу, в освітньому закладі була проведена акція «Вітамінний гостинчик» . Дітям 1-4 класів поряд із основними стравами було запропоновано тарілки з вітамінними продуктами (нарізки цибулі та лимону), що сприяло зміцненню імунітету дітей, а також рівня обізнаності щодо користі цих продуктів.


        18.10.2019 р. до Всесвітнього дня здорового харчування, з метою визначення переліку корисних та улюблених овочів та фруктів, для учнів 2-4 класів було проведено інтерактивну акцію «Корисний кошик». Учасники на шаблонах зазначали улюблені та корисні овочі і фрукти. У 595 учнів найбільшим попитом користувалися: яблуко – 87 (15%), банан – 57 (10%), кавун – 56 (9%), полуниця – 44 (7,5 %), огірок – 43 (7%), груша – 38 (6,5 %), морква – 35 (6%), помідор – 26 (4%). Також обирали й інші овочі та фрукти: абрикос, диня, ананас, авокадо, манго, мандарин, апельсин, лимон, персик, виноград, гранат, перець солодкий, капуста, гарбуз, редис, селера та інші.
        Акція сприяла поглибленню знань учнів про корисні властивості фруктів, овочів та їхній вплив на організм людини (відповідальні соціальний педагог Шкут О.С., педагоги-організатори Гончаренко В.В., Васюкова О.Б.)


        18.10.2019 року у рамках проєкту «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» класоводом 1-Б класу Васюковою С.М. разом з батьківською громадськістю був проведений міні-квест «Гарбузова родина»

        К.Д. Ушинський сказав: «Дитина потребує діяльності безперестанно і втомлюється не діяльністю, а її одноманітністю. Дайте дитині трохи порухатися, і вона подарує вам знову 10 хвилин жвавої уваги, якщо ви зуміли їх використати, вони дадуть вам в результаті більше, ніж цілий тиждень напівсонних занять». 04.10.2019 р., з метою урізноманітнення навчання школярів, для учнів 1-4 класів були проведені «Веселі перерви». Діти 5-7 класів демонстрували під музичний супровід рухливі вправи, які слід було повторити молодшим школярам. Активні перерви сприяли збереженню не тільки фізичного, а й психічного здоров’я учнів. Діти більше спілкувалися один з одним, вчилися допомагати та підтримувати однокласників, це покращувало комунікативну культуру (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.)

        09.10.2019р. КУ Сумська ЗОШ №6 долучилася до участі у проєкті «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»
        #HealthySchools_UA
        #HS_UA #afk_distribution
        #steam_toys #education_toys
        Беру участь в розіграші конструктора "IO Blocks Guidecraft" від AFK-DISTRIBUTION


полоска
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове