Ку Сумська ЗОШ 6

Архів НОВИН
(2022-2023 н.р.)

полоска
30.06.2023
УВАГА!! ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС ХІМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ!!
Докладніше
полоска
28.06.2023
полоска
27.06.2023 Онлайн челендж "МІЙ ОБОВ'ЯЗОК"
        З метою формування патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України; виховання поваги до Конституції України, законів України, державної символіки; сприяння набуттю дітьми та учнівською молоддю патріотичного досвіду, з 21 по 27 червня 2023 року учні освітнього закладу долучилися до онлайн челенджу "Мій обов'язок", організованого управлінням освіти і науки Сумської міської ради до Дня Конституції України (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.) Для участі у челенджі учасникам необхідно було створити світлину із власним зображенням на фоні картинки в тематиці "28 червня - День Конституції України" (прапора, герба або візуального символу української державності) та розмістити її на сторінці у соціальних мережах під хештегом #мій_обов_язок, зазначивши під світлиною, який конституційний обов'язок виконує учасник, як громадянин України.
полоска
26.06.2023 "Sumy Energy Fest" у рамках проведення Днів Сталої енергії
        26 червня 2023 року на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва Департаментом фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради було проведено захід Sumy Energy Fest у рамках загальноміського заходу Дні Сталої енергії в Сумській міській територіальній громаді. Під час заходу було оголошено про підсумки міського конкурсу "Енергоекономка" та вручено грамоти учасникам за призові місця. Щиро вітаємо переможців конкурсу "Енергоекономка" із перемогою, а саме: Заїку Дар'ю (3-А клас) та Аксьоненка Нікіту (3-Д клас) - І місце, Феденко Марію (3-Б клас) - ІІІ місце (номінація "Малюнки "Енергозбереження моїми очима"); Лего Михайла (5-А клас) - ІІІ місце (номінація "Плакат "Зелена енергетика України").
полоска
23.06.2023 Випускники 2023 року
        23 червня 49 випускників 11-А та 11-Б класів нашого освітнього закладу отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту. 6 учнів, а саме: Волкова Маргарита, Лініченко Влада, Кравченко Єлизавета, Калініченко Дмитро, Сірман Дмитро, Кисіль Катерина - були нагороджені золотою медаллю за високі досягнення в навчанні. Батьки, учителі, гості щиро вітали випускників. Бажаємо всім миру, здійснення мрій, щасливого життєвого шляху!!!
полоска
21.06.2023 Свято Останнього дзвоника
        21 травня 2023 року в нашому закладі було проведено свято Останнього дзвоника. Учні 11-х класів відвідали свій останній шкільний урок, на який їх урочисто запросили третьокласники.
       Випускники попрощалися з учителями, школою, отримали багато теплих і щирих побажань, зробили світлини напам'ять і переступили поріг у доросле життя.
полоска
21.06.2023 Прощай, початкова школо!
        Ось і закінчився навчальний рік. Учні класу чудово провели останній навчальний день в єднанні з природою. Ігри, розваги, смачна піца була сьогодні. Разом з дітьми відпочивали і батьки. Втомлені, але щасливі діти повернулися додому
полоска
19.06.2023
полоска
13.06.2023 Зустріч учнів 2-х та 6-х класів з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Кабаченко М.І. «Безпека дітей під час літніх канікул».
        13.06.2023р. відбулася зустріч учнів 2-х та 6-х класів з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Кабаченко М.І. «Безпека дітей під час літніх канікул». Під час зустрічі було обговорено правила особистої безпеки під час перебування поблизу водойм та у разі виявлення невідомих, підозрілих або вибухонебезпечних предметів, а також наголошено на обов’язковому дотриманні дітьми правил дорожнього руху (відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А. та Шкут О.С.).
полоска
13.06.2023 Фізкультурно-оздоровчий захід серед учнів 6х-7х класів "Рух - це здорово!"
        13.06.2023р. У КУ Сумська ЗОШ№6 був проведений Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід серед учнів 6х-7х класів "Рух - це здорово!"
полоска
09.06.2023 Благодійний ярмарок "Душі людської доброта"
        Протягом травня-червня у КУ Сумській ЗОШ №6 проведено благодійний ярмарок "Душі людської доброта": 18.05.2023 року - 1-2, 6-7, 9 класи; 07.06.2023 року - 5, 8, 10 класи; 08.06.2023 року - 3-4 класи.
       Усього зібрано коштів - 102462,30 грн.
       З 16.05 по 19.05.2023 року проведено анкетування учасників освітнього процесу з метою визначення напрямків реалізації доброчинної акції. За результатами анкетування учнів: на допомогу ЗСУ - 71%, організацію освітнього простору - 27%, інше - 2%. За результатами анкетування батьків: на допомогу ЗСУ - 68%, організацію освітнього простору - 29%, інше - 3%. За результатами анкетування педагогів: на допомогу ЗСУ - 57%, організацію освітнього простору - 40%, інше - 3%. Відповідно до пропозицій учасників освітнього процесу за результатами проведеного анкетування кошти будуть спрямовані на допомогу ЗСУ та розвиток освітнього середовища для учнів.
       Ми дякуємо усім батькам, учням та педагогам за організацію, проведення заходу та участь у благочинному заході. Разом ми - сила!
полоска
08.06.2023 Зустріч учнів 8-х класів зі шкільним офіцером патрульної поліції
Красовською О.Г. на тему «Безпека дітей під час літніх канікул»

        08.06.2023р. відбулася зустріч учнів 8-х класів зі шкільним офіцером патрульної поліції Красовською О.Г. на тему «Безпека дітей під час літніх канікул» . Під час зустрічі було обговорено правила особистої безпеки під час перебування поблизу водойм та у разі виявлення невідомих, підозрілих або вибухонебезпечних предметів, а також було наголошено на обов’язковому дотриманні правил дорожнього руху та відповідальному користуванні транспортними засобами, а саме: велосипедом, гіроскутером та електросамокатом (відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А. та Шкут О.С.).
полоска
06.06.2023 До уваги мешканців СумськоЇ МТГ!. Мапа захисних споруд Сумської МТГ!
полоска
05.06.2023 Olympic Day-2023

        05 червня 2023 року в КУ Сумській ЗОШ №6 проведено Olympic Day-2023.
       Старт заходам до відзначення Олімпійського дня було дано на початку урочистого відкриття, під час якого відбулася «Руханка з олімпійцями» за участі голови Національного Олімпійського комітету в Сумській області Олени Петрової та учасниць Олімпійських ігор: заслуженого майстра спорту України з вільної боротьби Катерини Бурмистрової та майстра спорту Міжнародного класу з лижних гонок Тетяни Антипенко.
        Протягом Олімпійського дня учні 3-х та 4-х класів долучилися до свята на спортивних локаціях: змагання з футболу та колового тренування «Олімпійське коло», що включало етапи «Естетична гімнастика», вікторину «Знавці олімпійського спорту», естафети «Футболінг» та «Влучно в ціль!».
       Учні 5-х класів брали участь у спортивно-розважальній грі «Cool Games».
        Восьмикласники мали можливість спробувати свої сили у спортивно-розважальному комплексі «Старти надій», під час якого проведено «Черлідінг» для дівчат та «Футбол» для хлопців. А учні 10-х класів виконували завдання гри «Олімпійський квест». Девіз заходу «Україна в колі друзів. Рухаємося разом до Перемоги заради миру!»., саме в такому дусі й відбулося справжнє Олімпійське свято!


полоска
04.06.2023 4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
        Тож, напередодні такої сумної та скорботної дати учні 7-х та 9-х класів долучилися до акції "Голоси Янголів" (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
       Діти – це наше майбутнє, продовження не тільки нас самих, нашого роду, а й нашої Держави. Діти – це маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Вони повинні жити у світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство!
полоска
04.05.2023
полоска
01.06.2023 Навчання засобам реалізації засад НУШ в освітньому процесі
        Засобам реалізації засад НУШ в освітньому процесі навчалися педагоги закладу протягом чотиритижневого інтерактивного вернісажу (10.05.2023-31.05.2023), що відбувся завдяки співпраці з Центром професійного розвитку педагогічних працівників СМР.
        Дякуємо Закорко Вікторії Вікторівні, директорці центру, яка нагадала про основний принцип розбудови НУШ, окреслила ідеї компетентнісного навчання, налаштувала педагогів на необхідність змінюватися, зростати професійно («Вивчення діяльності вчителя на уроках в умовах впровадження НУШ», 10.05.2023)? консультантам центру? Кучеровій Алі Миколаївні за можливість розглянути алгоритм застосування формувального оцінювання на уроці, правила формулювання навчальних цілей з використанням техніки SMART («Головне про формувальне оцінювання»,17.05.2023), Нікітіній Ірині Павлівні та Берестовській Тетяні Петрівні за отримані знання та практичні навички з формувального оцінювання («Формувальне оцінювання: ресурс для розвитку замість вироку», 24.05.2023), Кузнецовій Галині Володимирівні за отримані поради щодо візуалізації освітнього контенту та розвитку креативності учнів («Інструменти сучасного вчителя НУШ: візуалізуємо освітній контент та розвиваємо креативність», 24.05.2023), Голобородько Наталії Вікторівні та Тиченко Ірині Віталіївні за рецепти організації продуктивної діяльності учнів на уроці, способи підвищення ефективності роботи, прийоми інтерактивної взаємодії в НУШ («Сучасні форми інтрактивної взаємодії в НУШ», 31.05.2023).
        Зростаємо професійно!
полоска
01.06.2023 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children»
        Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» - прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни!
        Тож, до Дня захисту дітей учні 6-х класів освітнього закладу долучилися до арт флешмобу "Діти України - за мир!", намалювавши на шкільних доріжках національні, державні символи та патріотичні міні композиції на підтримку нашої держави у такий складний для України час (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
        Також, у цей чудовий святковий день учні та батьки 1-2-х класів взяли участь у "веселій" естафеті "Маленькими кроками до перемоги!", під час якої мали змогу активно порухатися, позмагатися у спритності, швидкості та зарядитися позитивними емоціями та гарним настроєм (відповідальні вчителі фізичної культури).
полоска
01.06.2023 Ігротека «Сонячний настрій дитинства»
        З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, 01.06.2023, учні 2-Д( класний керівник Усик А.О.) та 2-В класів (класний керівник Русакова Н.А.) приймали активну участь у ігротеці «Сонячний настрій дитинства». (Відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.)
полоска
01.06.2023 Міжнародний день захисту дітей
        Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – найпрекрасніше свято радості та надії. Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. Сьогодні для нас, українців – це не лише свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї мирної процвітаючої країни.
        Саме тому, до Міжнародного дня захисту дітей лідери учнівського самоврядування освітнього закладу долучилися до міської акції "Діти миру", організованої управлінням освіти і науки Сумської міської ради та Сумським Палацом дітей та юнацтва, підготувавши танцювальний відеофлешмоб та взявши участь у створенні різнокольорових стрічок для оформлення фотолокації "Дитячі бажання про мир" (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., вчитель трудового навчання Максименко І.І.)

полоска
31.05.2023 Звіт керівника
        15.06.2023 року о 16.00 в актовій залі освітнього закладу відбудеться звіт керівника. Запрошуються: Рада освітнього закладу, педагогічний колектив, представники батьківської громадськості.
полоска
26.05.2023

        Вітаємо Довгопол Альбіну, ученицю 10-А класу, яка стала лауреаткою конкурсу «Березневі містерії-2023» у номінації «Проза та драматургія», проведеного Київським університетом ім. Бориса Грінченка!
       Бажаємо натхнення та нових перемог!
       Пишаємося тобою!!!

        Вітаємо Рукосуєву Анастасію, ученицю 10-А класу, яка стала лауреаткою конкурсу «Березневі містерії-2023» у номінації «Поезія», проведеного Київським університетом ім. Бориса Грінченка!
       Бажаємо творчих злетів та перемог!
       Пишаємося тобою!!!

        Вітаємо Колотило Олесю Вячеславівну, класного керівника 10-А класу, учителя української мови та літератури, яка підготувала лауреатів літературно-мистецького конкурсу «Березневі містерії-2023», проведеного Київським університетом ім. Бориса Грінченка!
       Бажаємо креативних учнів і нових звершень!!!
полоска
25.05.2023 Участь в міській акції "Діти миру"
        Учні 8-х класів разом з класними керівниками взяли участь в міській акції "Діти миру", яка присвяченаиМіжнародному дню захисту дітей. Діти виготовили стрічки для фотозони "Дитяч бажання про мир"
полоска
24.05.2023 Відзначення Дня науки
        24 травня 2023 р. учні 10-х класів з метою профорієнтації та розвитку пізнавальних інтересів відвідали фестиваль науки, освіти та культури, який проходив у Сумському державному університеті у рамках відзначення Дня науки. Діти познайомилися з широким спектром наукових розробок, досягнень і здобутків структурних підрозділів, інститутів та факультетів закладу.
        Відповідальні: класний керівник 10-А класу Колотило О. В., класний керівник 10-Б класу Подоляк В. Б.
полоска
24.05.2023
полоска
23.05.2023 Учні 10-х класів з метою виховання патріотизму, профорієнтаційної роботи та заохочення до здобуття військової освіти відвідали Молодіжний центр «Романтика»
        23.05. 2023 учні 10-х класів з метою виховання патріотизму, профорієнтаційної роботи та заохочення до здобуття військової освіти відвідали Молодіжний центр «Романтика».
       Офіцери групи рекрутингу Сумського обласного ТЦК та СП розповіли про навчання у військових вишах та відповіли на запитання потенційних абітурієнтів, пов'язані із зарахуванням на навчання та особливостями освітнього процесу. Також учні мали змогу пограти в найкращі настільні військові ігри.
       Відповідальні: учитель предмету Захист України Заставний А. А., класний керівник 10-А класу Колотило О. В., класний керівник 10-Б класу Подоляк В. Б.
полоска
23.05.2023 Сьогодні, 23 травня — в Україні відзначається День Героїв
       Сьогодні, 23 травня — в Україні відзначається День Героїв — щорічне свято, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. Нині справу наших пращурів продовжують нові покоління — так само зі зброєю в руках визволяють Батьківщину від окупанта. З нагоди свята в бібліотеці була організована книжкова виставка.
полоска
23.05.2023 День Героїв України

        Сьогодні День Героїв України - свято в Україні на честь захисників і захисниць.
       Не вистачить слів для того, щоб висловити вдячність українським воякам і воячкам- борцям за самостійну соборну Українську державу!
       Нехай Господь їх оберігає, янголи- охоронці закривають своїми крилами від лихих куль та снарядів!
       Учні 2- В класу чекають своїх татусів- захисників і висловлюють подяку всім військовим за те, що вони роблять для своєї країни і свого народу! (класний керівник Русакова Н.А.)
       Слава Україні! Героям слава! З Україною в серці та з вірою у Перемогу!


полоска
20.05.2023 Участь у Днях Європи
        20.05 та 21.05 команда шкільного євроклбубу "Імпульс" (керівник Тутова І.В.) взяла активну участь у Днях Європи.
       Сьогодні Україна вперше починає святкувати День Європи разом із усіма країнами ЄС!
       Цього року 20 травня «TEENспейс для євроклубів» розташувався у Молодіжному центрі "Романтика". Побудували «містечко євроклубів». Кожен євроклуб готував про себе квізи, вікторини, ігри. Все те, що могло б в креативній формі розказати про євроклуб.
       Наступного дня 21 травня відбувся "Єврофутквест". Цікаві завдання, різноманітні челенджі протягом гри нікого не залишили байдужим. Усі отримали масу задоволення.
полоска
18.05.2023 18 травня - День вишиванки.
        Вишиванка - це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. Особливе значення День вишиванки має саме 2023 року - тоді, коли Росія продовжує повномасштабну війну проти України. Одягнена вишиванка 18 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці - вільний народ.

        Докладнішеполоска
18.05.2023 18 травня - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
        Цього дня ми згадуємо понад 200 000 кримських татар, яких примусово вивезли з Криму в 1944 році. Для багатьох із них заслання обернулося поневірянням, голодом і врешті-решт смертю.

Інформаційна хвилина "Депортація кримських татар"
       В 4-В класі проведено інформаційну хвилину "Депортація кримських татар". Згадали про складні часи, які випали на долю народу в 1944 році та' в період окупації острова з 2014 року. Переглянули відео.
полоска
17.05.2023 Зустріч учнів 1-х класів з інспекторами сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Кабаченко М.І. та Нагибіною Ю.С.
        17.05.2023р. відбулася зустріч учнів 1-х класів з інспекторами сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Кабаченко М.І. та Нагибіною Ю.С. «Безпека дорожнього руху. Особиста безпека дітей». Під час зустрічі з дітьми було обговорено особливості поводження з незнайомцями та правила безпечного переходу дороги, а також в ігровій формі закріплено знання про сигнали світлофора (відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А. та Шкут О.С.).

полоска
17.05.2023 Презентація електронної платформи «MRIYA»
       17.05.2023р. для учнів 8-10 класів та педагогів закладу було презентовано електронну платформу «MRIYA» старшим інспектором з особливих доручень ВПК в Сумській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Артемом Геннадійовичем Бухтіаровим. Учасники дізналися, що дана електронна платформа розроблена для протидії російській пропаганді та фейковим або проросійським ресурсам у мережі Інтернет (Відповідальні заступник директора з ВР Акименко О.А., соціальний педагог Шкут О.С.).
полоска
15.05.2023- 19.05.2023 Тиждень "Безпека дорожнього руху"

        З 15.05.2023р. по 19.05.2023р. у закладі освіти проходить тиждень "Безпека дорожнього руху". Згідно плану будуть проведені заходи.

        Докладніше
полоска
15.05.2023 15 травня - Міжнародний день сім’ї
       15 травня все прогресивне людство відзначає Міжнародний день сім’ї. Це свято запроваджене в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН, з метою об’єднання можливостей різних країн для вирішення всіх найсерйозніших питань, пов’язаних із сім’єю. З нагоди Міжнародного дня сім’ї , зав. бібліотеки Лисицька О.І. разом з учнями 1-А класу (класний керівник Заїченко О.Л.) провели творчі посиденьки "Без родини нема щастя для дитини".
полоска
15.05.2023- 26.05.2023 Тематична декада «Твоє життя- твій вибір»
        З 15.05.2023р. по 26.05.2023р. у закладі освіти проходить тематична декада «Твоє життя- твій вибір» Згідно плану будуть проведені заходи.

        Докладніше
полоска
15.05.2023 Гра-подорож "Калейдоскоп професій"
       Сьогодні, 15 травня, учні 3-Д класу взяли участь у грі-подорожі "Калейдоскоп професій", під час якої поглибили знання про різні професії, за знаряддями впізнавали і називали. Розгадали загадки та ребуси з даної тематики. За портретами відомих людей визначали, яку професію вони мають. Продемонстрували малюнки "Моя майбутня професія" та розповіли про неї.
полоска
14.05.2023 14 травня - День матері

        Докладніше
полоска
13.05.2023 Челендж "UA EU - Together"
       З нагоди святкування Дня Європи заклад освіти долучився до челенджу "UA EU - Together". Було проведено різноманітні заходи: від круглого столу до телемосту. Учні вивчали традиції та звичаї європейських країн, а також ділилися враженнями, емоціями про перебування в європейських країнах. Щирі слова подяки від вимушених переселенців назавжди залишаться в серцях європейців. Україна - це Європа! Разом до перемоги! #UA_EU_Together

полоска
09.05.2023 Тиждень правових знань

        З 27.04-04.05.2023 проходив Тиждень правових знань. Згідно з планом проведені заходи:
полоска
08.05.2023 9 травня - День Європи
       Відповідно Указу Президента України від 08 травня 2023 року № 266/2023 «Про День Європи» відзавтра щороку 9 травня Україна відзначатиме День Європи спільно з державами Європейського Союзу.

        Докладніше
полоска
08.05.2023 Патріотична акція до Дня пам'яті та примирення "Маки пам'яті"
       8 травня, у рамках відзначення Дня пам'яті та примирення, у закладі освіти учні 3-5 класів долучилися до загальношкільної патріотичної акції "Маки пам'яті", під час якої учні мали змогу вшанувати пам'ять жертв Другої світової війни, наклеївши паперові червоні маки на карту України (педагог-організатор Гончаренко В.В.).
полоска
08.05.2023 І етап обласного заочного конкурсу малюнків "Українська родина - міцна і єдина"
       З метою посилення виховного потенціалу родини, створення умов для забезпечення духовної єдності поколінь, формування активної громадянської позиції щодо майбутнього своєї держави, з надією та вірою у перемогу України, з 30 березня по 20 квітня 2023 року на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва проходив І етап обласного заочного конкурсу малюнків "Українська родина - міцна і єдина". На конкурс від закладу освіти було надано 17 робіт формату А3 від учнів 1-В, 3-А, 7-В та 6-х класів, виконаних у довільній художній техніці виконання відповідно до заданої теми. За підсумками обласного конкурсу учениця 6-Д класу посіла ІІІ місце (керівник педагог-організатор, вчитель образотворчого мистецтва Гончаренко В.В.)
полоска
08.05.2023 8 травня - День пам'яті та примирення

        Докладніше

полоска
05.05.2023 Участь у Всеукраїнському фестивалі-огляді "Ватра" у рамках заходів дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")
       З метою розкриття мистецькими засобами героїку російсько-української війни, бачення майбутнього України 5 травня 2023 року вихованці військово-патріотичного гуртка "Сокіл" ("Джура") (учні 10-х класів) взяли участь і Всеукраїнському фестивалі-огляді "Ватра", організованому у рамках заходів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), підготувавши відеоролик, який , у якому відображено позитивне налаштування учнівської молоді, їх віру у перемогу України, любов до Батьківщини, всього українського, повагу та шану до наших захисників (керівник педагог-організатор Гончаренко В.В.).
полоска
05.05.2023 Висадка рослин на шкільному подвір'ї
       Сонячної днини 5 травня на шкільному подвір'ї зібралися учні 11-класів, щоб висадити туї. Рослини стали подарунком освітньому закладу від майбутніх випускників та їхніх батьків. Учні із захопленням та ентузіазмом за допомогою вчителів успішно посадили туї. Тепер кущі прикрашають клумбу поблизу школи.
полоска
04.05.2023 Інформаційні матеріали «Булінг: поради батькам, учителям і дітям»
       04.05.2023р. до Міжнародного дня протидії булінгу серед учасників освітнього процесу було розповсюджено інформаційні матеріали «Булінг: поради батькам, учителям і дітям», підготовлені Ювенальною поліцією ГУНП в Сумській області.
полоска
04.05.2023 4 травня 2023 року – Міжнародний день протидії булінгу
       4 травня 2023 року відзначають Міжнародний день протидії булінгу (День боротьби з цькуванням). В цей день весь світ об’єднується, щоб протистояти булінгу в школах, на дитячих майданчиках та в соціальних мережах.
полоска
04.05.2023 "Міжнародний день пожежників"
       Учні 3 -В класу активно долучилися до святкування Міжнародного дня пожежників". В ході проведеного заходу,який був насичений віршами,рольовими іграми, загадками, інсценізацією на протипожежну тематику,учні змогли не лише отримати знання про те,якою має бути поведінка під час можливої пожежної небезпеки,а й перевірити їх в ході ігрових ситуацій .
        Це неабияк підвищує інтерес учнів до ознайомлення з небезпеками, які можуть трапитися від вогню.
полоска
03.05.2023 Зустріч учнів 5-х класів з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Кабаченко М.І. з теми «Особиста безпека дітей. Попередження випадків булінгу та кібербулінгу»
       03.05.2023р. відбулася зустріч учнів 5-х класів з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Кабаченко М.І. з теми «Особиста безпека дітей. Попередження випадків булінгу та кібербулінгу». Під час зустрічі було обговорено основні правила поведінки здобувачів освіти у шкільному середовищі, на вулиці та при спілкуванні з незнайомцями, а також наголошено на правилах безпеки під час користування мережею Інтернет (відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А. та Шкут О.С.).
полоска
03.05.2023 Літературний батл
       На літературному батлі учні 10-А класу ЗОШ 6 спростували думку у суспільстві, що молодь зовсім не читає.
       Ерудовані, начитані, обізнані (не тільки в шкільній програмі) - ось така вона СУЧАСНА МОЛОДЬ!!! 28.04.2023 на базі бібліотеки-філії №2 Сумської МЦБС відбувся літературний батл між учнями 10-А класу ( класний керівник Колотило О.В.). Відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.
полоска
28.04.2023 Мобільний додаток «Reunite Ukraine» для пошуку осіб, зокрема дітей, які безвісті зникли

       Управління ювенальної превенції Національної поліції України спільно з компанією «Find My Parent» розробили мобільний додаток «Reunite Ukraine» для пошуку осіб, зокрема дітей, які безвісті зникли, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, виїхали за межі України або були незаконно депортовані. Головною метою такої співпраці є розширення можливостей людей у всьому світі щодо пошуку та відновлення зв’язків зі своїми сім’ями за допомогою технологій штучного інтелекту.
        Як працює додаток:
       1. Завантажте безкоштовний додаток Reunite Ukraine в:
        App Store
        Google Play
       2. Створіть профіль, додавши інформацію та фотографії про себе та свою родину, зокрема тієї особи, яка розшукується. Чим більше інформації завантажується, тим ефективнішим є пошук.
       3. Технологія штучного інтелекту Reunite Ukraine співставить ваші дані із даними членів вашої родини, коли вони також створять профілі.
       4. У разі збігу інформації між двома профілями працівники поліції здійснюють їх перевірку.
       5. Особи, дані яких збігаються в додатку та перевірені поліцією, отримують сповіщення та дають згоду на обмін повідомленнями.
       6. Тепер ви можете швидко возз’єднатися зі своїми близькими, де б ви не були.
        Більше інформації можна отримати на сайті: www.reunite-ukraine.com
полоска
26.04.2023
полоска
26.04.2023 День пам'яті Чорнобильської катастрофи
       26 квітня - день пам'яті Чорнобильської катастрофи. Ось і учні 2-Д класу дізналися про цей біль. Вшанували пам'ять всіх, хто віддав своє життя рятуючи український народ. Обговорили небезпеку радіації та виконували завдання - правила безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях. Діти дізналися наслідки трагедії та на скільки Чорнобиль став зоною відчуження.
полоска
25.04.2023 Участь у міській виставці-конкурсі з початкового технічного моделювання "Ми-Саморобкіни"
       Сьогодні 25 квітня 2023 року учні нашої школи:Вороніна Кіра(учениця 3-Д класу), Рогунович Єлизавета(учениця 4-Д класу) взяли участь у міській виставці-конкурсі з початкового технічного моделювання "Ми-Саморобкіни".Єлизавета Рогунович створила напівобємну аплікацію"Портрет друга" з використанням різних технік паперопластики.Вороніна Кіра виготовила листівку "Разом до Перемоги" з використанням різних технік паперопластики.
полоска
23.04.2023 Тиждень БЖД

        З 24.04-28.04.2023 проходить Тиждень БЖД. Згідно з планом проведені заходи:
полоска
21.04.2023 Зустріч учнів 8-х класів зі старшим інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Христичем Я.Я. з теми «Дотримання здобувачами освіти законодавства України в повсякденному житті. Попередження правопорушень, випадків булінгу та кібербулінгу».

       21.04.2023р. відбулася зустріч учнів 8-х класів зі старшим інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Христичем Я.Я. з теми «Дотримання здобувачами освіти законодавства України в повсякденному житті. Попередження правопорушень, випадків булінгу та кібербулінгу». Під час зустрічі було обговорено основні правила безпечної поведінки здобувачів освіти у шкільному середовищі, на вулиці та у мережі Інтернет, а також наголошено на відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення (відповідальні заступник директора з ВР Акименко О.А., соціальний педагог Шкут О.С.).
полоска
21.04.2023 Тиждень психології

        З 24.04.2023р. по 28.04.2023р. у закладі освіти проходить тиждень психології. Згідно плану будуть проведені заходи
полоска
12.04.2023 Благодійна акція "Великодній кошик для захисників"

       Великдень - свято, коли прийнято ділитися з ближніми добром, теплом. Це свято сподівань на світле та щасливе майбутнє.
       Щоб приємні миті світлого свята відчули й наші мужні захисники та захисниці, які сьогодні обороняють нашу країну від ворога, в освітньому закладі було організовано та проведено благодійну акцію "Великодній кошик для захисників" (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.)
       Усі зібрані святкові смаколики, а саме: цукерки, печиво, чай, каву, солодкі батончики тощо і, найголовніший символ Великодня, паски було передано військовослужбовцям 5-го Сумського прикордонного загону, які під час свят знаходитимуться на сторожі спокою нашої країни!
       Ми дякуємо усім учням, батькам та педагогам за активну громадянську позицію та підтримку наших захисників!
полоска
10.04.2023 Весняні канікули
       З 10.04.2023р. по 16.04.2023р. в закладі освіти відбудуться весняні канікули. Звертаємо увагу на безпечну поведінку на вулицях та дорогах, а також, на залізниці, та на необхідності використання світлоповертальних елементів у темний час доби.

полоска
06.04.2023 Музей "Причал Одіссея"
       06.03.23. учні 6-Д класу з метою ознайомлення з історією міста відвідали приватний музей "Причал Одіссея". Діти почули захопливі історії від засновника музею Сергія Гуцана. Мали можливість потримати в руках артефакти минулих століть, приміряти на себе елементи одягу, взяти участь у вікторині. Час, проведений у музеї, пройшов цікаво, весело й змістовно.
полоска
06.04.2023 Участь у розважальному шоу "Хто зверху"
       06.04.2023р. учні 7-А та 8-Г класів (класні керівники Василенко Л.Б. та Шевчук О.М.) приймали участь у розважальному шоу "Хто зверху", яке проводилось на базі бібліотеки-філії №2 Сумської МЦБС. Під час змагань учасники отримали гарні та позитивні емоції.
       Відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.
полоска
06.04.2023 Відвідування Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді
       6 квітня учні 1-В класу під керівництвом Дегтярьової О.В. відвідали Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Діти ознайомилися з музеєм хліба, старовинної української хати, українського декоративно-прикладного мистецтва, акваріумний кабінет, квітникарство, ознайомилися з мешканцями тераріумів, помешканням де живуть папуги, білочки, хом'ячки.
полоска
05.04.2023 Великдень – одне з найбільших весняних свят у християнській релігії

        Сьогодні воно має і іншу назву – Пасха. З нагоди підготовки до цього свята у школі бло проведено низку заходів.

        Докладніше
полоска
05.04.2023 Спортивні змагання, "Здоров'я - найдорожчий скарб"
       5 квітня між учнями 1-В класу відбулися спортивні змагання, "Здоров'я - найдорожчий скарб", під керівництвом Антипенко Т. М., Дегтярьової О.В. Під час веселих естафет, діти стійко долали труднощі, змагались в спритності, витривалості, уважності, вчились працювати у колективі, виховували почуття дружби та взаємодопомоги. Зміцнювали знання про здоров'я людини та вплив на нього позитивних і негативних факторів; виховували любов до фізкультури та спорту.
полоска
05.04.2023 Спортивні естафети "Спритні, дужі, витривалі"
       5 квітня відбулися спортивні естафети"Спритні, дужі, витривалі" між учнями 3-Д класу, під керівництвом Берест О.О, Пасічник А.В.Розпочалися вони із руханки "Сигнал тривоги".Потім учасники команд виконували різноманітні завдання, спрямовані на розвиток гнучкості, сили, кмітливості, швидкості, витривалості.
полоска
05.04.2023 Кольорова акція "Мій патріотичний настрій!"
       05.04.2023 року в освітньому закладі для учнів 3-4 класів було організовано кольорову акцію "Мій патріотичний настрій!" (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
       Для участі у заході учням 3-х класів необхідно було мати одяг, його елемент або аксесуар жовтого кольору, а учням 4-х класів - синього або блакитного. Діти із задоволенням долучилися до "кольорового" флешмобу в освітньому закладі, створивши патріотичний настрій на цілий день!
полоска
05.04.2023 Музична вистава "День народження Вовка"
       05.04.23 року 2-Д клас відвідав музичну виставу "День народження Вовка" в ТЮЗі. Учні дізналися, чи зможе Вовчик відступитися від свого хижого походження і знайти собі друга. Діти з захопленням переглядали виставу та вітали гучними оплесками акторів.
полоска
05.04.2023 Природознавча вікторина "Цікавий світ птахів"
       З 03.04 по 05.04.2023 р. учні 3-х класів приймали активну участь в природознавчий вікторині "Цікавий світ птахів". Відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.
полоска
04.04.2023 Перегляд фільму "Підземелля і дракони"
       4 квітня учні 6-А класу відвідали кінотеатр " Дружба" та переглянули фільм "Підземелля і дракони". Діти отримали насолоду від перегляду та весело провели час .
полоска
31.03.2023 Зустріч учнів 7, 9-х класів зі шкільним офіцером патрульної поліції Красовською О.Г. на тему «Безпека в соціальних мережах»
        31.03.2023р. відбулася зустріч учнів 7, 9-х класів зі шкільним офіцером патрульної поліції Красовською О.Г. на тему «Безпека в соціальних мережах» . Під час зустрічі було обговорено ризики, з якими діти можуть зіштовхнутися у соціальних мережах, а саме: маніпулювання свідомістю, використання конфіденційної інформації з метою отримання власної вигоди. Також, розглянути питання стосовно особистої безпеки під час воєнного стану (відповідальні заступник директора з ВР Акименко О.А., працівники психологічної служби Головач І.А., Шкут О.С.).
полоска
31.03.2023 ШАНОВНІ БАТЬКИ!
       Запис дітей до першого класу Комунальної установи Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, м. Суми, Сумської області розпочинається з 18.04.2023 року та триватиме до 31.05.2023 року.
        Прийом документів буде здійснюватися у вівторок, середу та четвер з 13.30 до 17.00 години.

Адміністрація
полоска
30.03.2023 Міжрегіональна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Історична пам’ять в умовах сучасної війни»
       30 березня у м. Суми на базі ОЦПО ТА РТМ в режимі онлайн відбулася Міжрегіональна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Історична пам’ять в умовах сучасної війни». Участь в конференції прийняла учениця 8-Б класу Ленда Ксенія (керівник Ільяшенко І.С.). Тези виступу «Різні покоління в боротьбі за Україну (2014-2015 рр.)» були представлені на одній з чотирьох секцій, а саме «Героїчні постаті військових і цивільних (волонтери, рятувальники, медики, журналісти, комунальники, освітяни та ін.) у російсько-українській війні». Тези виступів будуть оприлюднені в електронному збірнику матеріалів конференції, учасники конференції отримають сертифікати та подяки.
полоска
27.03.2023 Всеукраїнський тиждень дитячого читання
       Наприкінці березня в усіх бібліотеках України традиційно проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цього року він проходив з 27 березня по 2 квітня 2023 року під гаслом «Слався, величайся, українська книго, серед дітвори». Шкільна бібліотека також провела заходи присвячені цьому тижню. Бібліотечну подорож «Знайди свою книгу» для учнів 5-Г класу, цікаву літературну вікторину «Віват, Тореадори!», присвячену твору В. Нестайко "Тореадори з Васюківки" для учнів 6-Д, літературну мандрівку «На гостини до великого казкаря» - 5-Б та вікторину "Серце , повне казок" -5-А класи , присвячені творчості Х.К. Андерсена. Також учні 2-А класу з задоволенням прийняли участь у літературному читанні "Весняна казка". Відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.
полоска
24.03.2023 Конкурсно-розважальна програма "Калейдоскоп розваг"
       24 березня 2023 року в актовій залі освітнього закладу було організовано та проведено конкурсну програму «Калейдоскоп розваг» для учнів 10-х класів та педагогів (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
       Під час заходу у різноманітних цікавих конкурсах змагалися команда учнів та команда вчителів. Настрій створювали самі учасники програми – ерудовані, сміливі, креативні, творчі, допитливі знавці різних сфер діяльності, які працюють, навчаються та ще й знаходять час, настрій та бажання для спільного чудового відпочинку!
полоска
24.03.2023 Благодійна акція "Все буде Україна!"
       З 13.03 по 23.03.2023 року учні, батьки та педагоги долучилися до благодійної акції "Все буде Україна!", організованої до Всеукраїнського Дня Добровольця (педагог-організатор Гончаренко В.В.). Підчас проведення заходу було зібрано продукти харчування (крупи, солодощі, кава, чай, консерви тощо), засоби особистої гігієни та теплі шкарпетки. 24.03.2023 року всю зібрану допомогу було передано представникам громадської організації "Сумський Бабський Батальйон - ТИЛ" з метою підтримки наших захисників та захисниць.
       Дякуємо усім і виримо у Перемогу!
       Усе буде Україна!
полоска
23.03.2023 Участь у тематичній зустрічі «Суми- місто незламних»

       23.03. 2023 учні 10-А та 10-Б класів, класні керівники: Колотило О.В., Подоляк В.Б., учитель предмету «Захист України» Заставний А. А., асистент учителя 2-Д класу Щербак Д. М. стали учасниками тематичної зустрічі «Суми- місто незламних», проведеної в молодіжному центрі «Романтика». Розповіді міського голови, військових, волонтерів, лікарів та активних діячів міста справили на учасників неабиякі враження, сприяли формуванню національної свідомості, патріотизму та громадянської позиції. Діти та педагоги дізналися про події, які відбувалися у Сумах під час наступу ворога, познайомилися з історіями активних та незламних людей, які стояли і стоять на захисті рідного міста, тримають «тил» у різних сферах діяльності. Кінорежисер фільму «Суми – ми дали їм під дих» Володимир Нянькін розповів про створення документальної кінострічки.
       Під час зустрічі учасники обговорили нові напрями волонтерського руху та закликали долучатися до них молодь міста.
       Відповідальні: класний керівник 10-А класу Колотило О.В.; класний керівник 10-Б класу Подоляк В. Б.

полоска
17.03.2023 Всеукраїнська благодійна акція «Добро жменями»
       У рамках Всеукраїнської благодійної акції «Добро жменями», організованої благодійним фондом «ОВЕС», учні, батьки та педагоги долучилися до збору пластикових кришечок для переробки та виготовлення протезів та їх частин для захисників, поранених унаслідок бойових дій (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.). Пластикові вироби було відправлено до волонтерської організації Чернігівської області, звідки кришечки потрапили безпосередньо на переробку (пластик дробиться в гранули і використовується як сировина або продається, а виручені кошти спрямовуються на протез для конкретного бійця). Таким чином, благодійна акція вирішує дві проблеми – екологічну та соціальну.
       Ми дякуємо усім небайдужим, хто долучився до збору пластикових виробів.
полоска
16.03.2023
полоска
16.03.2023
полоска
15.03.2023

Екологічна акція «Здай батарейку – врятуй планету!»

       Протягом лютого-березня, у рамках Всеукраїнського руху «Батарейки, здавайтеся!», учні, батьки та працівники закладу долучилися до загальношкільної екологічної акції по збору відпрацьованих батарейок «Здай батарейку – врятуй планету!». Зібрані використані елементи живлення було доставлено до однієї з локацій ТЦ «Епіцентр», у якому встановлено контейнер для збору батарейок (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.). Усі використані елементи живлення будуть відправлені на переробний завод, який знаходиться на території Румунії.
       Разом ми допоможемо нашій планеті та дамо їй друге життя!


полоска
14.03.2023 День українського добровольця


       Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
        24 лютого 2022 року відповіддю на вторгнення став, зокрема, масштабний добровольчий рух. З перших годин сотні тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини. Десятки тисяч для цього повернулися з-за кордону.
        Нині добровольцем став увесь український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої Перемоги.
        Дякуємо добровольцям за їх подвиг, стійкість та мужність!
полоска
10.03.2023 Профорієнтаційна зустріч
       10.03.2023р. для учнів 11-Б класу відбулася профорієнтаційна зустріч із студенткою кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету Дяденко Олександрою. Під час зустрічі учні мали змогу ознайомитися з роботою кафедри, умовами навчання за спеціальністю «Економіка і бізнес» (Відповідальна практичний психолог Головач І.А.).
полоска
09.03.2023 209-річниця від дня народження великого Кобзаря
       У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу - Тараса Шевченка. З нагоди 209-річниці від дня народження великого Кобзаря, 09.03.2023р., завідувачем бібліотеки Лисицькою О.І. для учнів 2-А( класний керівник Сивоконь Л.М.) та 2-Д ( класний керівник Усик А.О.) класів був проведений літературний ранок "Про Кобзаря дітям!".
полоска
07.03.2023 Зустріч учнів 10-11-х класів зі шкільним офіцером патрульної поліції Красовською О.Г. на тему «Безпека в соціальних мережах. Відповідальність неповнолітніх»
       07.03.2023р. відбулася зустріч учнів 10-11-х класів зі шкільним офіцером патрульної поліції Красовською О.Г. на тему «Безпека в соціальних мережах. Відповідальність неповнолітніх» . Під час зустрічі було обговорено ризики, з якими діти можуть зіштовхнутися у соціальних мережах, а саме: маніпулювання свідомістю, використання конфіденційної інформації з метою отримання власної вигоди. Також, розглянути питання стосовно особистої безпеки під час воєнного стану та відповідальності неповнолітніх та їх батьків за скоєні правопорушення (відповідальні заступник директора з ВР Акименко О.А., працівники психологічної служби Головач І.А., Шкут О.С.).
полоска
02.03.2023 Вітаємо дипломанта І туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2023"

полоска
28.02.2023 Участь в онлайн-семінарі «Робота з внутрішньо переміщеними особами: соціально-педагогічний аспект»
       28.02.2023 р. соціальний педагог Шкут О.С. взяла участь в онлайн-семінарі «Робота з внутрішньо переміщеними особами: соціально-педагогічний аспект», який проведено навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Під час онлайн-зустрічі було висвітлено питання особливостей соціально-педагогічної підтримки внутрішньо переміщених дітей в умовах закладу освіти. Крім того, соціальним педагогом Шкут О.С. було презентовано власний досвід роботи зі здобувачами освіти із сімей вимушено переміщених осіб.
полоска
28.02.2023 "Цифровий актив для України" від компаній "НР" та "Microsoft"
       24.02.2023 року 10 учителів закладу отримали ноутбуки. Це стало можливим завдяки сприянню Фундації Олени Зеленської в межах ініціативи Глобальної бізнес-коаліції для освіти (GBC-Education) та проєкту "Цифровий актив для України" від компаній "НР" та "Microsoft".
полоска
27.02-10.03.2023 Тематична декада «Нам українською судилось говорити»
        З 27.02.2023р. по 10.03.2023р. у закладі освіти проходить тематична декада «Нам українською судилось говорити». Згідно плану будуть проведені заходи.

        Докладніше
полоска
24.02.2023 Рік незламності України

       Наша країна переживає складні часи, але завдяки мужності, силі та єдності нашого народу та захисників - Україна з честю захищає свою незалежність та територіальну цілісність.
       Пам’ятаємо про тих, хто загинув під час війни та про тих, хто продовжує захищати нашу країну. Наша подяка та повага кожному та кожній! Слава Україні!
полоска
21.02.2023 21 лютого - Міжнародний день рідної мови

        21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. З нагоди свята ,завідувачем бібліотеки Лисицькою О.І. , для учнів 3-Б класу ( класний керівник Усик С.Л.) була проведена мовознавча загадкова вікторина "Ерудит".
полоска
21.02.2023 Зустріч учнів 6-7-х класів зі старшим інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Христичем Я.Я. з теми «Дотримання здобувачами освіти законодавства України в повсякденному житті. Попередження випадків булінгу та кібербулінгу».
       21.02.2023р. відбулася зустріч учнів 6-7-х класів зі старшим інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Христичем Я.Я. з теми «Дотримання здобувачами освіти законодавства України в повсякденному житті. Попередження випадків булінгу та кібербулінгу». Під час зустрічі було обговорено основні правила безпечної поведінки здобувачів освіти у шкільному середовищі, на вулиці та у мережі Інтернет, а також наголошено на відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення (відповідальні заступник директора з ВР Акименко О.А., соціальний педагог Шкут О.С.).
полоска
20.02.2023 20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної Сотні

       В Україні 20 лютого вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Саме в ці дні, дев’ять років тому, під час Революції гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. З 18 по 20 лютого 2014 року на Майдані загинуло 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. 11-го лютого 2015 року Указом президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам'ятний день – Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської та національної відваги та самовідданості, сили духу та стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
полоска
16-17.02.2023 Екологічна акція «Зігрій пташок своїм теплом»
       З метою формування розуміння залежності життя птахів від людини та природних умов, позитивного ціннісного ставлення до птахів та бажання допомагати їм у закладі протягом 16 лютого 2023 року організовано та проведено екологічну акцію «Зігрій пташок своїм теплом», під час якої здобувачами освіти було виготовлено та встановлено на території освітнього закладу годівнички. Також, 17 лютого до Дня спонтанного прояву доброти молодші школярі організовано принесли та поклали корм до годівничок для наших «менших друзів» (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
       Якщо кожен із нас допоможе птахам – виготовить годівничку, насипе небагато зерна, хлібних крихточок, - цим врятує багато пернатих друзів. Не будьмо байдужими і оберігаймо природу!
полоска
16.02.2023 Зустріч учнів зі старшим інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області з теми «Дотримання здобувачами освіти законодавства України в повсякденному житті»
       16.02.2023 р. відбулася зустріч учнів 9-х класів зі старшим інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Христичем Я.Я. з теми «Дотримання здобувачами освіти законодавства України в повсякденному житті». Під час зустрічі було обговорено основні правила безпечної поведінки здобувачів освіти у шкільному середовищі, на вулиці та у мережі Інтернет, а також наголошено на відповідальності учнів та їх батьків за скоєння правопорушення (відповідальні заступник директора з ВР Акименко О.А., соціальний педагог Шкут О.С.).
полоска
14.02.2023 День Святого Валентина
       14 лютого до дня Святого Валентина для здобувачів освіти було організовано та проведено акцію «Сердечко від Валентина» #ДИСТАНЦІЙНИЙТИМБІЛДІНГ, під час якої старшокласники отримали паперові сердечка із віршованими привітаннями (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., практичний психолог Головач І.А., соціальний педагог Шкут О.С.).
        Також, для учнів 9-х класів було підготовлено та проведено конкурсно-розважальну програму «Хлопці чи дівчата?». Під час заходу здобувачі освіти змагались за першість, визначали, хто ліпше жартує, врешті решт – хто кращий. І все заради того, аби знову переконатися – хлопці та дівчата варті одне одного. Учасники отримали безліч позитивних емоцій від спілкування один із одним від різноманіття конкурсних завдань та заходу в цілому (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
полоска
08.02.2023 Участь у засіданні правового хабу «Реагування на випадки домашнього насильства. Судова практика»
       08.02.2023 року заступник директора з ВР Акименко О.А. та соціальний педагог Шкут О.С. взяли участь у засіданні правового хабу «Реагування на випадки домашнього насильства. Судова практика», який відбувся на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Спікером заходу був Шпак Ігор Ігорьович, начальник відділу забезпечення роботи контактного центру Регіонального Центру безоплатної правової допомоги у Сумській області, який ознайомив присутніх з ознаками, видами домашнього насильства та основними аспектами надання допомогу та захисту постраждалим від домашнього насильства.
полоска
07.02.2023 Електронна платформа «МРІЯ»

       Департаментом кіберполіції, спільно з партнерами розроблено електронну платформу «МРІЯ», яка створена для об’єднання проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основна мета проєкту – протидія кремлівській пропаганді та фейковим або проросійським ресурсам у мережі Інтернет.
       (офіційний вебсайт проєкту)
полоска
07.02.2023 День безпечного Інтернету


       07.02.2023 7 лютого 2023 року День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) відзначається під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”

полоска
19.01.2023 22 січня - День Соборності України


       Пропонуємо всім зацікавленим інформаційні матеріали до цієї знаменної дати підготовлені Інститутом національної пам'яті.
полоска
13.01.2023 День пам’яті захисників Донецького аеропорту

       16 січня, відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Всеукраїнський день пам’яті “кіборгів” було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт.

полоска
23.12.2022 24.12.2022 - 28.01.2023 Зимові канікули

        План на зимові канікули 2022
        Докладніше
полоска
21.12.2022 Онлайн-засідання «Школи сучасного педагога» з теми «Формування стресостійкості педагогічних працівників»
       21.12.2022р. для педагогічних працівників було проведено онлайн-засідання «Школи сучасного педагога» з теми «Формування стресостійкості педагогічних працівників». Під час зустрічі учасники ознайомилися із ефективними способами зняття внутрішнього напруження, прийомами саморегуляції, а також визначили індивідуальні навички подолання негативних наслідків стресу (відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А., Шкут О.С.).
полоска
21.12.2022 Заходи до новорічно-різдвяних свят

       До новорічно-різдвяних свят класними керівниками за участі батьківської громадськості було організовано та проведено святкові заходи для учнів 1-11 класів.
        Докладніше
полоска
19.12.2022 Заходи з нагоди святкування дня Святого Миколая
       З нагоди святкування дня Святого Миколая для здобувачів освіти закладу було організовано та проведено святкові заходи. Так, представниками учнівського самоврядування було підготовлено та проведено театралізоване привітання "По Вкраїні з краю в край ходить Святий Миколай!" для учнів 1-5 класів (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.). Також, в актовій залі освітнього закладу було організовано святкове привітання та вручено солодкі подарунки учням пільгових категорій (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С.)

полоска
19.12.2022 День Святого Миколая


       День Святого Миколая - одне з найулюбленіших свят українців. Для дітей - це можливість отримати гарні подарунки (якщо були чемні та розумні), а для дорослих - це віра в дива, здійснення омріяних бажань та задумів. Цього року абсолютно усі - і діти, і дорослі, - просять Перемоги для України. У цей святковий день ми щиро вітаємо усіх із днем Святого Миколая та бажаємо, щоб мир, про який так мріють українці, якомога швидше повернувся до наших осель, а з ним і безтурботні дитячі бажання, і приємна святкова метушня дорослих, і те звичайне життя, яке має бути нормою, а не дивом. Зі свяом!
полоска
10.12.2022 День прав людини

        9 грудня увесь світ відзначає День прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме в цей день в 1948 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини.
        У Декларації заявлено також, що кожна людина повинна мати всі права і всі свободи, проголошені цією Декларацією, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища.
        Крім того, не повинно проводитися ніякого розрізнення на основі політичного, правового або міжнародного статусу країни або території, до якої людина належить, незалежно від того, чи є ця територія незалежною, підопічною, несамоврядною або як-небудь інакше обмеженою у своєму суверенітеті.
полоска
09.12.2022 Міжнародний день боротьби з корупцією
полоска
07.12.2022 7 грудня Всесвітній День української хустки

       7 грудня до Всесвітнього Дня української хустки учні 1-В класу (Кл.керівник Дегтярьова О.В.) взяли участь у флешмобі "Жіноча хустка - містичний оберіг!"
       В кожного народу - є своя святиня,
       А для України - вишита хустина.
       Світлий символ щастя й ніжності в серцях
       Мов весна квітуча, хусточка ось ця!

       "Хустка - крила над батьківським краєм. Прикладаєш її до щоки і відчуваєш тепло маминих рук, аромат свіжеспеченого бабусиного хліба, накритого білою хустиною..."


полоска
06.12.2022 6 грудня українці відзначають День Збройних Сил України.
       Сьогодні, у такий непростий для нашої держави час, найкращі сини і дочки України борються в Збройних Силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини! Від імені педагогічного, учнівського та батьківського колективів вітаємо всіх доблесних та хоробрих хлопців та дівчат, чоловіків та жінок, які потужною стіною захищають нашу неньку-Україну від ворога! Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність! Нехай Господь береже кожного українського воїна! Ви -приклад мужності та незламності для підростаючого покоління! Україна пишається своїм військом! Слава Збройним Силам України! Слава Україні! Героям слава! З вірою у Перемогу!

полоска
05.12.2022 6 грудня - День Збройних Сил України
полоска
05.12.2022 5 грудня - Міжнародний день волонтера

       Кожного року, 5 грудня, волонтери в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році.
        Волонтерство – це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання – те, що веде волонтерів вперед. Турбота про людей і тварин, взаємодовіра, жертовність, солідарність і відповідальність – це лише частина якостей притаманних волонтерам.
        Вітаємо усіх, хто долучився до волонтерства та бере участь у благодійних акціях закладу освіти. Дякуємо вам за ваше добре серце! Будьте здорові і щасливі, радійте, мрійте і надихайте, спонукайте і підтримуйте! Бережіть ваш вогник доброти і діліться ним з усіма, хай ваші добрі справи повертаються до вас сторицею!
полоска
05.12.2022 Тиждень правових знань
        З 05.12.2022р. по 09.12.2022р. у закладі освіти проходить тиждень правових знань. Згідно плану будуть проведені заходи.
        Докладніше
полоска
03.12.2022 07 грудня Всесвітній день української хустки
       07 грудня , вже традиційно, відзначається Всесвітній день української хустки. Вперше його провели у 2019 році. У цей день ініціативна група з депутаток, громадських діячок, акторок театру та кіно, викладачок та інших жінок вирішили започаткувати Всеукраїнський день української хустки, запрошуючи долучитись до ініціативи популяризації у соціальних мережах невід’ємного елементу традиційного українського жіночого одягу – хустки. До цієї дати шкільна бібліотека пропонує всім бажаючим для перегляду відео-презентацію "Українська хустка - наш оберіг" знайдену в мережі Інтернет у вільному доступі. Дякуємо авторам.

полоска
03.12.2022 300 років з дня народження Григорія Сковороди
       3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога. До цієї знаменної дати пропонуємо до вашої уваги добірку цікавих матеріалів

полоска
01.12.2022 Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими

        Традиційно 1 грудня увесь світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими, який вперше відзначався у 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.
        Головною метою цього дня є звернення уваги суспільства на проблеми соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу, підвищення обізнаності населення про ВІЛ-інфекцію/СНІД.
        ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, який вражає, в основному, імунну систему, яка відповідає за захист організму від хвороб.
        СНІД – це синдром набутого імунодефіциту, що є кінцевою стадією ВІЛ-інфекції.
        Підтримка людей, які вже стали ВІЛ-інфікованими, попередження нових захворювань і пропагування здорового способу життя - основні засоби запобігання розповсюдженню інфекції.
полоска
25.11.2022 Інтерактивна акція "Незабудки пам'яті"
       25 листопада, напередодні 90-роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні, здобувачі освіти закладу долучилися до загальношкільної інтерактивної акції "Незабудки пам'яті", під час якої учні 5-11 класів вшанували пам'ять жертв Голодомору, виготовивши паперові квіточки- "незабудки" та наклеївши їх на карту України (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.) Також, учні 5-Б долучилися до Всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті" (відповідальна кл. керівник Артюшено О.М.)
 • /002.jpg" />
полоска
25.11.2022 26 листопада 2022 року - 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років.

       Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
       26 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання та акції "Запали свічку пам'яті ". Де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.
полоска
25.11.2022 Заходи у межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

        Щороку з 25 листопада по 10 грудня в Україні проводяться заходи в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», які спрямовані на формування культури ґендерної рівності, навичок протидії домашньому насильству та запобігання торгівлі людьми. Протягом акції згідно з планом будуть проведені заходи.

        Докладніше
полоска
20.11.2022 21 листопада - День Гідності та Свободи
полоска
17.11.2022 Участь в онлайн-засіданні Сумської обласної ради старшокласників
       17 листопада 2022 року лідери учнівського самоврядування освітнього закладу (Синицина Богдана - 11-А клас та Оверченко Владислава - 10-Б клас) взяли участь в онлайн-засіданні Сумської обласної ради старшокласників, на яке були запрошені дійсні члени СОРС та координатори учнівського самоврядування закладів загальної середньої та позашкільної освіти області (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.). Під час заходу в онлайн-форматі відбулася передвиборча зустріч кандидатів на керівні посади СОРС, які презентували свої програми.
полоска
17.11.2022 Благодійна акція до Всесвітнього дня передчасно народжених дітей
       З 10 по 17 листопада 2022 року педагогічний та батьківський колективи освітнього закладу взяли активну участь у благодійній акції до Всесвітнього дня передчасно народжених дітей, організованій міжнародним благодійним фондом "Теплі обійми України". Під час акції було виготовлено шапочки, шкарпетки, пледи для діток-поспішайок та згодом передано для пацієнтів дитячої реанімації Смуського обласного перинатального центру та відділення дитячої реанімації обласної дитячої лікарні. Дякуємо усім, хто долучився до акції та подарував малюкам тепло своїх обіймів!
полоска
16.11.2022 16 листопада - Всесвітній день толерантності
полоска
16.11.2022 Вдвідування ДПТНЗ "Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну"
       16.11.22 р. з метою профорієнтаційної роботи, учні 9-х класів відвідали ДПТНЗ "Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну".
       Працівники училища розповіли дітям про напрямки підготовки в даному освітньому закладі.
       Учні відвідали майстерні, в яких відбувається виробниче навчання.
       Дівчат було запрошено в якості моделей для проведення майстер- класів з перукарського мистецтва.
       Діти були вдячні за цікаву й змістовну екскурсію.
полоска
12.11.2022 Тиждень безпеки дорожнього руху

        З 14.11.2022р. по 18.11.2022р. у закладі освіти проходить тиждень безпеки дорожнього руху. Згідно плану будуть проведені заходи.

        Докладніше
полоска
12.11.2022 Тиждень толерантності

        З 14.11.2022р. по 18.11.2022р. у закладі освіти проходить тиждень толерантності. Згідно плану будуть проведені заходи.

        Докладніше
полоска
11.11.2022 Онлайн каталог корисних страв "Родинний корисний рецепт"
        У рамках декади здорового способу життя учні та батьки нашого освітнього закладу долучилися до створення онлайн-каталогу корисних страв "Родинний корисний рецепт". Для участі у заході учням разом із батьками необхідно було приготувати сімейну корисну страву із простих та доступних продуктів та створити фотоколаж приготування з рецептом страви. Таким чином, з надісланих фоторобіт було оформлено онлайн-каталог "Родинний корисний рецепт". Тож, запрошуємо усіх бажаючих скористатися каталогом та пригостити своїх рідних, близьких та знайомих смачною та корисною стравою (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).

полоска
10.11.2022 Вдвідування Сумського центру професійно - технічної освіти
       Учнів ознайомили з професіями, які можна отримати, навчаючись в цьому закладі освіти та перспективами працевлаштування.
        Викладачі продемонстрували сучасне обладнання, на якому здійснюється підготовка фахівців різних професій.
       Діти були запрошені на практичні заняття та майстер класи, під час яких зможуть самостійно спробувати попрацювати на обладнанні закладу
       Учні вдячні працівникам Сумського центру професійно-технічної освіти за цікаву зустріч.
       (Відповідальні: Кравченко В.М., Сова Я.В., Максименко І.І.,Афанасенко Т.В.)
полоска
09.11.2022 Онлайн-засідання «Школи сучасного педагога» з теми «Сучасний учень. Який він?»
09.11.2022р. для педагогічних працівників було проведено онлайн-засідання «Школи сучасного педагога» з теми «Сучасний учень. Який він?». Під час зустрічі учасники визначали характерні особливості учнів та обговорили основні форми взаємодії педагогів із сучасними дітьми (відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А., Шкут О.С.).
полоска
09.11.2022 Участь у віршованому флешмобі "Нас єднає мова!"
        9 листопада до Дня української писемності та мови учні 1-В класу (Кл.керівник Дегтярьова О.В.) взяли участь у віршованому флешмобі "Нас єднає мова!" З гідністю та шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим , сьогоденням і майбутнім. Ми повинні утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколінням, возвеличував Україну й українців.

полоска
08.11.2022 9 листопада День української писемності

       9 листопада до Дня української писемності та мови учні 1-В класу (Кл.керівник Дегтярьова О.В.) взяли участь у віршованому флешмобі "Нас єднає мова!" З гідністю та шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим , сьогоденням і майбутнім. Ми повинні утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколінням, возвеличував Україну й українців.

полоска
08.11.2022 Відвідування Сумського фахового медичного коледжу
08 листопада, з метою профорієнтаційної роботи, учні 9-Б і 9-В класів відвідали Сумський фаховий медичний коледж. Представники освітнього закладу розповіли про напрямки підготовки фахівців, про умови вступної кампанії, підготовчі курсу. Викладачі кафедри екстреної медицини провели практичні навчання по наданню першої домедичної допомоги. Діти подякували працівникам медичного коледжу за цікаву екскурсію і набуті практичні навички.
полоска
31.10.2022 Тематична декада «Країна без науки не має майбутнього»
        З 31.10.2022 по 11.11.2022 в закладі освіти проходитиме тематична декада «Країна без науки не має майбутнього». Протягом декади згідно плану будуть проведені заходи

        Докладніше
полоска
31.10.2022 Декада здорового способу життя

        З 31.10.2022 р. по 11.11.2022 р. у закладі освіти буде проходитиме декада здорового способу життя. Протягом декади згідно плану будуть проведені заходи.

        Докладніше
полоска
31.10.2022 Слайд-презентація "Мандрівка в країну писемності".
В рамках проведення місячника шкільних бібліотек учні 8-А класу мали змогу ознайомитись зі слайд-презентацією "Мандрівка в країну писемності". Під час перегляду діти мали змогу розширити свої знання про походження та історію рідної мови.
        Відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.
полоска
28.10.2022 Відвідування Сумського Державного університету
28.10. 2022 учні 10-А та 10-Б класів з метою профорієнтаційної роботи відвідали СумДУ. Завідувачка відділом з робити з освітніми закладами Науменко Т.А. провела оглядову екскурсію університетом, розповіла про підготовчі курси, спеціальності та факультети, а також умови вступу до вишу. Старшокласники ознайомитися з потужною інфраструктурою: аудиторіями, лабораторіями, бібліотеками, музеями, а також із сучасними розробками науковців СумДУ.
        Незабутні враження учні отримали під час відвідування навчально-дослідницької лабораторії віртуальної та доповненої реальності «Ulab». А ще ознайомилися з новою відеостудією СумДУ, де створюються навчальні матеріали із застосуванням віртуального фону, оновленою онлайн-студією, бібліотекою. На кафедрі гідроаеромеханіки викладач представив роботу розумних машин та приладів, розроблених студентами. Неабиякі емоції відчули діти, коли мали можливість власноруч доторкнутися сторінок визначної рукописної пам’ятки ХV ст. факсиміле Пересопницького Євангелія.
        Екскурсія до закладу сприяла професійному самовизначенню школярів, дала можливість поглинути в атмосферу університету, подарувала позитивні емоції нашим учням.
        Відповідальні: заступник директора Лодяний В.М., класні керівники: Колотило О. В., Подоляк В.Б.
полоска
28.10.2022 Бесіда "Погляд молоді на європейський вибір України".
В рамках проведення місячника шкільних бібліотек відбулася бесіда з учнями 10-А класу "Погляд молоді на європейський вибір України".
        Відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.
полоска
27.10.2022 Онлайн-зустріч із начальником сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області
27.10.2022р. для батьків учнів 7-9-х класів було проведено онлайн-зустріч із начальником сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області майором Сіліним В.В. «Попередження правопорушень. Відповідальність батьків». Під час зустрічі поліцейський розповів учасникам про ситуації хуліганських дій неповнолітніх та способах впливу на них правоохоронними органами. Також Сілін В.В. наголосив на відповідальності батьків за виховання власних дітей та важливості контролю за проведенням ними вільного часу, їхнього кола спілкування на вулиці та в мережі Інтернет (Відповідальна заступник директора з ВР Акименко О.А.).
полоска
__.10.2022 Участь у дні бібліотворчості "Подарунок для героя"
        В рамках проведення місячника шкільних бібліотек, учні 5-х класів мали змогу прийняти участь у дні бібліотворчості "Подарунок для героя". На базі бібліотеки-філії №2 Сумської МЦБС діти долучились до виготовлення оберегів та окопних свічок, які потребують наші мужні захисники.
        Відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.


полоска
26.10.2022 Засідання круглого столу «Навчаємося разом. Абетка оцінювання» в рамках постійно діючого семінару «Формувальне оцінювання в освітньому процесі»
        26 жовтня 2022 року відбулося засідання круглого столу «Навчаємося разом.
        Абетка оцінювання» в рамках постійно діючого семінару «Формувальне оцінювання в освітньому процесі» для учителів, які викладають у 5-х класах НУШ.
        У ході зустрічі класні керівники обговорили з педагогами шляхи налагодження комунікації з учнями та їх батьками, які потребують посиленої уваги.
        У практичній частині вчителі мали змогу познайомитись з онлайновими інструментами формувального оцінювання, детально розглянули застосунки Google forms, Kahoot, Wordwall, Mentimeter, Ziplet, Padlet, які спрямовані допомогти здійснювати таке оцінювання, що забезпечує вчителів стратегіями, які вбудовані в навчальний процес, в якому учні глибше розуміють вивчене, стають більш зацікавленими й цілеспрямованими у навчанні.
        Наприкінці засідання педагоги висловили думку, що тільки від учителя, його бажання та наданих йому ресурсів залежить ефективність використання цифрових інструментів з метою формувального оцінювання учнів.


Презентації:
Круглий стіл
Цифрові інструменти для формувального оцінювання - виступ Тутова

полоска
26.10.2022 Онлайн-зустріч із шкільним офіцером патрульної поліції «Безпека дітей на дорозі. Відповідальність батьків»
26.10.2022р. для батьків учнів 3-4 класів було проведено онлайн-зустріч із шкільним офіцером патрульної поліції Красовською О.Г. «Безпека дітей на дорозі. Відповідальність батьків». Під час зустрічі поліцейська розповіла батькам про правила безпечного пересування містом учасників дорожнього руху (пішоходи, велосипедисти, пасажири), наголосила про важливість світлоповертаючих елементів (флікерів) в темну пору доби та запропонувала батькам власним прикладом показувати дітям виконання правил безпеки на дорозі (Відповідальна заступник директора з ВР Акименко О.А.)
полоска
26.10.2022 Відвідування Сумського фахового коледжу будівництва та архітектури
25 жовтня з метою профорієнтаційної роботи учні 9-Б і 9-В класів відвідали Сумський фаховий коледж будівництва та архітектури. Учні ознайомилися з особливостями вступної кампанії та навчання на різних факультетах навчального закладу. Взяли участь у квест-вікторині "Україна- наша держава". ПІд час майстер класу виготовили декоративний свічник. Діти вдячні працівникам закладу за цікаву і змістовну екскурсію.
полоска
24.10.2022 Підсумки осінніх канікул
        З 17.10 по 21.10.2022 року в освітньому закладі було організовано та проведено осінні канікули. З метою забезпечення змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді у канікулярний період у закладі було сплановано відповідну виховну роботу в класних колективах:
 • благодійна акція «Бути патріотом – це по-українськи!» (збір продуктів харчування, засобів особистої гігієни та теплих речей для військовослужбовців) (1-11 кл., відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., соціальний педагог Шкут О.С., практичний психолог Головач І.А.);
 • оглядова екскурсія на базі Сумського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (4 кл., класні керівники Шерстюк Г.І., Бабенко Л.М., Решетніченко С.О., Карпенко Л.І.);
 • флешмоб «Здорова нація» у спортивній залі закладу (5 кл., класні керівники Кичань А.О., Артюшенко О.М., Конотоп Л.І., Тутова І.В., Баклай Л.В., вчителі фізкультури Антипенко Т.М., Ковальова О.М., Шабаліна С.Б.);
 • спортивні змагання «Ми – козацького роду!» у спортивній залі освітнього закладу (4 кл., класні керівники Шерстюк Г.І., Бабенко Л.М., Решетніченко С.О., Карпенко Л.І., вчитель фізкультури Ковальова О.М.);
 • розважальна програма «Весела наука гри» на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва (1 кл., класні керівники Заіченко О.Л., Лиштван О.А., Дегтярьова О.В., Щур Н.В.);
 • екскурсія до музею «Причал Одіссея» (8-В кл., класний керівник Павленко А.С.);
 • онлайн народознавча подорож «У звичаях, традиціях народу – ти душу України пізнавай!» (4 кл., зав. бібліотекою Лисицька О.І.);
 • спортивні змагання у спортивній залі закладу (7 кл., класні керівники Василенко Л.Б., Вода О.І., Міщенко О.М.);
 • конкурсно-розважальна програма «Козацькі розваги» на базі Сумького Палацу дітей та юнацтва (6 кл., класні керівники Грицай С.П., Штокало О.В., Дихтяренко Т.О., Заставний А.А., Бондар Т.Л.);
 • майстер-класи: на базі ДНЗ «Ласкавушка» - «Виготовлення окопних свічок та маскувальних сіток» (9-Г, 11-А,Б кл., класні керівники Афанасенко Т.В., Мусатова О.О., Богословська О.Б.), на базі ЦЕНТУМу – «Український оберіг» (2 кл., класні керівники Сивоконь Л.М., Зінь В.О., Русакова Н.А., Рябінченко С.О., Усик А.О.), на базі закладу освіти – «Янголятко для захисників та захисниць» (4-Б кл., класний керівник Васюкова С.М.), «Ліплення з глини» (3-А,Б,В кл., класні керівники Абрамчук І.М., Усик С.О., Андрухова В.В.);
 • профорієнтаційна зустріч та екскурсія ВНЗ за участі батьківської громадськості на базі Сумського державного університету (10 кл., класні керівники Колотило О.В., Подоляк В.Б.);
 • спортивні змагання «Спритні. Дужі. Витривалі» у міському парку ім. Кожедуба (3-Г, 3-Д кл., класні керівники Ковалевська А.В., Пасічник А.В., вчитель фізичної культури Берест О.О.);
 • ворк-шоп «Виготовлення оберегів та окопних свічок» у майстерні освітнього закладу (9-А,Б,В кл., класні керівники Кравченко В.М., Сова Я.В., Максименко І.І.);
 • знайомство з кінологічною службою «Як обрати собі друга?» за участі працівників професійно-кінологічного навчального центру (8 кл., класні керівники Лопатка К.М., Капленко А.О., Шевчук О.М.).


        Докладніше
полоска
24.10.2022 Квест гра "Україна починається з тебе".
        В рамках Всеукраїнського місячника шкільних біліотек пропоную учням 7-11 класів пройти квест гру "Україна починається з тебе". Реєструватися не потрібно. Достатньо вказати прізвище та ім'я. Посилання на патріотично-пізнавальний веб квест, присвячений рідній Україні
полоска
24.10.2022 Мережева акціїя "Віртуальна екскурсія до історико-культурних пам'яток України".
        В рамках проведення місячника шкільних бібліотек пропонуємо всім бажаючим ознайомитись з результатами мережевої акції "Віртуальна екскурсія до історико-культурних пам'яток України", підготовленої учнями 8-х класів.
       Відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.


полоска
20.10.2022 Патріотичні читання "Живе Україна! І вільний народ..."
        В рамках проведення місячника шкільних бібліотек, пропонуємо вашій увазі переглянути відео патріотичні читання "Живе Україна! І вільний народ..." . Вірші Надії Красоткіної виконали учні 6-х класів.
       Відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.


полоска
20.10.2022 Народознавча подорож "У звичаях, традиціях народу ти душу України впізнавай".
        Під час осінніх канікул 19.10 та 20.10.22р., в рамках проведення місячника шкільних бібліотек, учні 4-х класів разом з завідувачем бібліотеки Лисицькою О.І. здійснили народознавчу подорож "У звичаях, традиціях народу ти душу України впізнавай".

полоска
18.10.2022 Участь у розважально - ігрову програму "Весела наука гри" у Палаці дітей та юнацтва
        18 жовтня 2022 р., учні перших класів (Кл.керівники Лиштван О.А., Дегтярьова О.В., Заіченко О.Л., Щур Н.В.) разом з батьками відвідали розважально - ігрову програму "Весела наука гри" у Палаці дітей та юнацтва. Діти і батьки з радістю брали участь у різноманітних конкурсах та естафетах. Веселі руханки підіймали настрій і дітям, і батькам. Особливо сподобалося утворення хороводу-єднання "Сплетемо віночок"... Велике задоволення отримали діти від цієї ігрової програми. Батьки дуже вдячні за змістовний цікавий захід для дітей.полоска
14.10.2022 Хіт-парад патріотичних пісень «З вірою у Перемогу!»
        14 жовтня 2022 року, з метою патріотичного виховання учнівської молоді засобами українського мистецтва, популяризації національно-патріотичної пісні як однієї із складових української культури, в освітньому закладі проведено онлайн захід із представниками учнівського самоврядування «Хіт-парад патріотичних пісень». Під час зустрічі учасники обговорили роль музики в житті людини, поділилися, як пісня допомагає їм подолати труднощі, особливо у цей складний для нашої України час, та разом склали «Хіт-парад сучасних патріотичних пісень», написаних саме під час протистояння українського народу ворогу (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).

полоска
14.10.2022 Літературна гра "Країна мовних цікавинок"
        В рамках проведення місячника шкільних бібліотек (11.10-14.10.22) учні 3-х класів мали змогу прйняти участь в онлайн літературній грі "Країна мовних цікавинок". Відповідальна зав. бібліотеки Лисицька О.І.

полоска
14.10.2022 Участь в обласній благочинній акції "Поядкуй військовим"


полоска
14.10.2022 Патріотичний онлайн флешмоб "Усе буде Україна!"
полоска
13.10.2022 День Захисників та Захисниць України

Заходи до Дня Захисників та Захисниць України

        14 жовтня усі українці відзначають День Захисників та Захисниць України. Це завжди особливе свято, а цьогоріч воно набуло особливого значення для нашого народу. Ми живемо в непрості часи: просто зараз на наших очах твориться історія. І поряд із нами живуть герої, які захищають нас, які тримають на своїх плечах незалежність України. Саме в цей складний для нашої країни час дуже важливо підтримати наших захисників та захисниць фізично та морально.
        Тож, з метою національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, підтримки морального духу військовослужбовців, вшанування воїнів різних історичних епох у закладі освіти До Дня Захисників та Захисниць України проведені онлайн уроки звитяги та виховні заходи. Учні закладу взяли активну участь в загальношкільному патріотичному онлайн флешмобі «Все буде Україна!» та обласній благочинній акції «Подякуй військовим!», підготувавши відеопривітання у вигляді віршів, прози, пісень до свята.
        Також, у закладі тривають благодійні акції «Бути патріотом – це по-українськи!» (збір продуктів харчування, засобів гігієни та теплих речей для військовослужбовців) та «Лист та малюнок захисникам України», тож запрошуємо усіх небайдужих долучитися до заходів (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
полоска
12.10.2022 Віртуальна книжкова виставка "Тієї слави козацької повік не забудем..."
В рамках проведення місячника шкільних бібліотек, пропоную вашій увазі віртуальну книжкову виставку "Тієї слави козацької повік не забудем..."
полоска
12.10.2022 До дня захисника та захісниць України
До дня захисника та захісниць України пропоную вашій увазі гарну презентацію , з цієї теми, підготовлену Сірою Т.А.
полоска
07.10.2022 Тиждень правових знань
З 03.10.2022 р. по 07.10.2022 р. в освітньому закладі буде проведений тиждень правових знань за планом.        
 • 04.10-05.10.2022р. з учнями 5-А, 5-Б, 5-Д класів було проведено заняття «Я і мої особисті кордони. Право на самовираження. Вміння сказати «ні». Самовираження через поведінку і відповідальність за неї. Конструктивна та деструктивна поведінки».        
 • Дистанційний флешмоб «Я проти корупції»        
 • Правова мозаїка «Ти людина, значить маєш права»        
 • Онлайн-інтерактивна листівка «Права свої знай – себе від біди зберігай»        
 • Інформаційні п’ятихвилинки «Що таке «корупція»        
 • Заняття «Воєнний злочин: ознаки, особливості, відповідальність»


        Докладніше
полоска
06.10.2022 Участь у Програмі "Інтелектуальні гра".
        06.10.2022 учні 8-Б класу відвідали ПДЮ, де взяли участь у Програмі "Інтелектуальні гра". Діти продемонстрували знання з різних галузей, граючи в настільні ігри. Час пройшов швидко та з користю.
полоска
06.10.2022 Всеукраїнськоий місячник шкільних бібліотек

        В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який в цьому році проходить під гаслом "В нас єдина мета Україна свята, нездоланна ніким і ніколи" бібліотека згідно плану роботи проводить цикл заходів. З 03.10 по 07.10.22р. учні 2-х класів мали змогу прийняти участь у онлайн літературній грі "Українські прислів'я та приказки". (Відповідальний зав. бібліотеки Лисицька О.І.)
полоска
06.10.2022 Заняття №2 «Учитель – друг для кожного учня» у рамках фокус-семінару «Педагогіка партнерства – ключовий компонент Нової української школи».
        06.10.2022р. для педагогічних працівників було проведено заняття №2 «Учитель – друг для кожного учня» у рамках фокус-семінару «Педагогіка партнерства – ключовий компонент Нової української школи». Під час зустрічі учасники проаналізували ролі вчителя «традиційного» та вчителя «НУШ», розглянули способи психологічної підтримки учнів та спробували перефразувати негативні висловлювання щодо дитини на слова підтримки та мотивації до навчання (Відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А., Шкут О.С.).
полоска
04.10.2022 Участь у фотофлешмобі "Світ врятує добро!" до Всесвітнього дня захисту тварин
        4 жовтня до Всесвітнього дня захисту тварин учні 1-В класу (Кл.керівник Дегтярьова О.В.) поділилися фото з домашніми улюбленцями і охоче взяли участь у фотофлешмобі "Світ врятує добро!"
        Діти довели, що є гарними господарями не лише для своїх чотирилапих друзів, а й для безпритульних тваринок і довели, що вони дійсно відповідальні за тих кого приручили.
        Дякуємо чотирилапим та пернатим друзям за їх дружбу!


полоска
04.10.2022 Участь практичного психолога у онлайн-тренінгу «Емоційна підтримка та професійне зростання вчителів»
        03.10.-04.10.2022р. практичний психолог Головач І.А. брала участь у онлайн-тренінгу Державної служби якості освіти спільно з Міністерством освіти і науки України «Емоційна підтримка та професійне зростання вчителів». Під час якого навчилася технікам емоційної підтримки та познайомилася з досвідом фахівців з різних куточків України.
полоска
30.09.2022 День працівників освіти 30.09.2022р.
Кожної першої неділі жовтня у більшості країни світу святкують День працівників освіти, вітаючи людей, які своєю невтомною працею дають знання та відкривають дорогу у світ науки своїм учням. Напередодні свята учні нашого освітнього закладу теж привітали працівників, підготувавши привітання у вигляді малюнків, віршів та пісень для онлайн вітальні «Наша вдячність – освітянам!» (педагог-організатор Гончаренко В.В.).
        Шановні освітяни! Щиро вітаємо вас із вашим професійним святом і бажаємо усім наснаги, терпіння, нових успіхів у роботі та побільше талановитих учнів. Миру в Україні та ваших оселях, добробуту та процвітання у всіх справах!
полоска
29.09.2022 Загальношкільна учнівська конференція

        29 вересня 2022 року відбулася загальношкільна учнівська конференція за участі активів класів з числа учнів 5-11 класів, класних керівників, педагогів-кураторів та адміністрації закладу (Meet-конференція, Classroom «Інформаційний портал»). На конференції було розглянуто наступні питання:
        1. Структура учнівського самоврядування.
        2. Підсумки роботи представників Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки за 2021/2022 н.р.
        3. Затвердження оновлених правил поведінки для здобувачів освіти.
        4. Планування роботи учнівського самоврядування на І семестр 2022/2023 н.р.
        Головні питання були висвітлені президентом Демократичної Шкільної Республіки Синициною Богданою (11-А клас), представником Президентської Ради Оверченко Владиславою (10-Б клас), практичним психологом Головач І.А. та педагогом-організатором Гончаренко В.В. Учасники конференції мали змогу ознайомитися та згадати структуру учнівського самоврядування, заслухати звіт про роботу Президентської Ради за минулий навчальний рік, затвердити оновлені правила поведінки для здобувачів освіти.
        Також, усі бажаючі учасники учнівської конференції мали змогу висловити свої пропозиції та побажання щодо організації та проведення виховних заходів та їх формату у І семестрі 2022/2023 н.р (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
полоска
28.09.2022 Зустріч у «Школі «Лідер»

28 вересня 2022 року у приміщенні актової зали нашого освітнього закладу відбулася зустріч у «Школі «Лідер», на яку були запрошені представники активів 8-11 класів. Під час зустрічі лідери учнівського самоврядування мали змогу поспілкуватися на тему «Хто такий лідер?», створити емблему лідерства, творчо попрацювавши у групах, та обговорити план роботи Президентської Ради Демократичної Шкільної Республіки на 2022/2023 н.р., запропонувавши власні ідеї щодо організації виховних заходів та форми їх проведення. Зустріч пройшла тепло та цікаво, представники учнівського самоврядування тісно поспілкувалися з адміністрацією освітнього закладу щодо плану роботи та співпраці на цей навчальний рік (відповідальна педагог-організатор Гончаренко В.В.).
полоска
27.09.2022 Презентація електронної платформи «MRIYA»
27.09.2022р. для учнів 8-11 класів та педагогів закладу було презентовано електронну платформу «MRIYA» старшим інспектором з особливих доручень ВПК в Сумській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Бухтіаровим А. Г. Учасники дізналися, що дана електронна платформа розроблена для протидії російській пропаганді та проросійським ресурсам у мережі Інтернет (Відповідальна заступник директора з ВР Акименко О.А.).
полоска
26.09.2022 Дні сталої енергії у м. Суми

        З 26 по 30 вересня 2022 року, у рамках відзначення Європейського тижня сталої енергії, здобувачі освіти закладу долучилися до участі у загальноміському заході "Дні сталої енергії у м. Суми". Так, з метою формування свідомості енергоощадливості серед підростаючого покоління, привернення уваги до наявних проблем у сфері енергоефективності, охорони довкілля та зміни клімату, учні освітнього закладу взяли активну участь у таких заходах, як: майстер клас з фізики "Save Energy!" та живопису "Stop Climate Change!", флешмоб "Don't burn your garbage!" (розповсюдження поліграфічної продукції), екологічний марафон "Планета у нас одна. Бережемо енергоресурси" (конкурс дитячого малюнку) та фоточелендж "Мій екологічний слід" (конкурс на краще екологічне фото). Протягом тижня діти отримали цікаві знання, навички, досвід зі збереження енергоресурсів та, навіть, посіли призові місця у конкурсах.
полоска
19.09.2022 -
23.09.2022
Тиждень протидії булінгу

        З 19.09.2022 р. по 23.09.2022 р. в освітньому закладі був проведений тиждень протидії булінгу. Протягом тижня згідно плану проведені наступні заходи:        
 • 21.09.2022р. учнями 5-А та 5-Д класів було створено «Правила співжиття в колективі», де здобувачі освіти визначили основні правила для комфортної роботи в класному колективі        
 • Зустріч з Савченко Л.О., майором, інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області «Складові булінгу та відповідальність за нього»        
 • «Булінг та кібербулінг: як убезпечити себе»        
 • Інформ-досьє "Зупинимо булінг разом"        
 • Створення листівок "Кіберпростір: безпечне спілкування"


        Докладніше
полоска
22.09.2022 Зустріч у "Школі "Лідер"
22.09.2022р. відбулася зустріч у "Школі "Лідер" за участі представників класних активів 8-11 класів, метою якої було обговорення та оновлення правил поведінки для здобувачів освіти. Під час заходу лідери учнівського самоврядування познайомилися із розділами загальношкільних правил, взяли участь у практичній частині зустрічі, запропонувавши та написавши свої власні правила на інтерактивній дошці Jamboard. Також було обрано представників від самоврядування до складу робочої групи по створенню нових оновлених правил поведінки для здобувачів освіти (відповідальні педагог-організатор Гончаренко В.В., практичний психолог Головач І.А.)
полоска
22.09.2022 Акція «Подяка захисникам!»
З 12.09.2022р. по 22.09.2022р. у закладі освіти пройшла акція «Подяка захисникам!» щодо підтримки воїнів, які перебувають на лікуванні у м.Суми. Учні намалювали патріотичні малюнки, принесли протеїнові батончики та вітаміни, а представники закладу передали їх працівникам патрульної поліції для вручення бійцям (Відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А., Шкут О.С., педагог-організатор Гончаренко В.В.).
полоска
21.09.2022 Участь у флешмобі "Діти малюють МИР!"
21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Діти 1-В класу (Кл. керівник Дегтярьова О.В.) охоче взяли участь у флешмобі "Діти малюють МИР!"
       Ми маємо вільні крила, бо ми з України, ми разом - ми сила!
       Ми - за мирне небо!
       Ми - за тепле сонце!
       Ми - за щасливе дитинство!
       Ми - за мир!"
       Сьогодні це питання зараз болить в душі у кожного українця, чи дорослого, чи дитини.
       За допомогою віршів, малюнків діти підкреслили, що Україна - мирна країна та своє прагнення до єдності та миру в Україні.
       Сьогодні кожен з нас має одне бажання прокинутись під мирним небом.
       Як хочеться, щоб Україна жила у мирі!
полоска
21.09.2022 Акція «Голуб миру»
21.09.2022р. до Міжнародного дня миру для працівників закладу освіти була проведена акція «Голуб миру». Під час заходу серед учасників було розповсюджено паперові голуби, як символ надії на мирне українське небо (Відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А., Шкут О.С.).
полоска
14.09.2022 Фокус-семінар «Педагогіка партнерства – ключовий компонент Нової української школи»

        14.09.2022р. для педагогів, які викладають в 5-х класах НУШ, було проведено у рамках фокус-семінару «Педагогіка партнерства – ключовий компонент Нової української школи» 1 заняття «Від педагогіки співпраці – до педагогіки партнерства». Під час якого учасники мали змогу не тільки ознайомитися з поняттям «педагогіка партнерства» , її основними підходами, а й обговорити бар’єри на шляху впровадження педагогіки партнерства та способів їх вирішення (Відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А., Шкут О.С.).

полоска
07.09.2022 «Єдиний урок з безпеки»
07.09.2022р. для учнів 5-Г та 5-Д класів шкільним офіцером патрульної поліції Красовською О.Г. та працівником Державної служби України з надзвичайних ситуацій Могиленцем Є. було проведено онлайн «Єдиний урок з безпеки». Під час якого діти дізналися про основні правила безпеки та послідовність дій у різних небезпечних ситуаціях в умовах воєнного стану (Відповідальні працівники психологічної служби Головач І.А., Шкут О.С.).
полоска
02.09.2022 2 вересня - День міста
полоска
01.09.2022 День знань

        Щорічно 1 вересня, в перший день осені всі школярі та студенти, а також їхні батьки та вчителі відзначають День знань. Зазвичай навчальний рік відкривають святковими урочистостями, піснями, вітаннями та даруванням квітів учителям.
        На жаль, в 2022 році це світле і радісне свято проходить у воєнний час. Але, навіть, під час війни діти продовжують вчитися у школах, і святкування Дня знань так само актуальне.
        Тож щиро вітаємо зі святом! Нехай для вас цей рік почнеться вдало і проходить успішно, нехай кожен день знаменується нехай навіть і маленькою, але перемогою, нехай отримані знання і навички відкривають перед вами нові двері до мрій, інтересів і рекордів, нехай будуть підвладні всі шкільні та життєві завдання, а допитливість і захопленість ведуть вас до нових радісних відкриттів. Зі святом, з Днем Знань! Все буде Україна!

полоска
01.09.2022
1 вересня - День знань.

        Вітаємо з Днем знань! Нехай попереду чекає багато цікавого, кожен урок дарує відкриття, навчальний рік буде успішним, а педагоги допомагають осягати секрети наук. Бажаємо, щоб один з найголовніших днів у вересні запам'ятався трепетним хвилюванням, усмішками та радістю. Старання, терпіння, удачі!

полоска
Архів новин за 2021-2022 н.р.
Архів новин за 2020-2021 н.р.
полоска


        Шановні учні!
Ласкаво запрошуємо Вас збагатити свої знання
у нашому освітньому закладі

КАЛЕНДАР ПОДІЙ

25 квітня 2024  року
2022-2023 н.р.
Серпень

Архів новин:
2021-2022 н.р.
2020-2021 н.р.
2019-2020 н.р.
2018-2019 н.р.
полоска
Фотографії та відеоматеріали розміщено за згодою батьків
При використанні матеріалів сайту, посилання на сайт обов'язкове